ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
Re: Душата след смъртта?
    #2939012 - 23.08.2012 13:35 [Re: cveteto70]

Аз затова не казвам при теб как е а казвам само, че една от причините е тази. Хумора е относно нелепите вярвания за прераждането. Прераждането като израз води началото си от това което казва Исус Христос на един Евреин - че за да бъде човек "приет" от Бог то човек трябва да се роди отново. Евреина обаче не разбра че Христос използва думата раждане в преносен смисъл а я разбра буквално и съответно пита...е как ще стане тази работа аз да вляза отново в корема на майка си?

Та идеята за прераждането според християнството е:
1-во важи само в рамките на настоящия единствен земен живот. А не както е според лъжливата версия да се говори за много физически животи.
2-ро Раждането на ново се осъществява по начина описан в Библията...а не както лъжливо се казва че страданието и човешкото внимаване правят човека чист.

С времето израза да се родиш отново е опорочен. Раждането в преносен смисъл е заменено с раждане в буквалния като тази замяна е доразвита до появата на цялостна фалшива философия. Имаща за цел да изкривява написаното в Библията, което от своя страна е направено за да не могат хората да намират истината и да се възползват от чудесните възможности които им дава, което пък е породено от омраза към хората за това че им е даден изключителен начин за един по-добър живот.

Целта на изродената идея за Прераждането е следната:

1-во. Хората да бъдат отклонени от истинските идеи които биха ги направили по-добри и по-чисти, като бъдат заменени с фалшиви такива.
2-ро. Безкрайността на физическото прераждането има за цел да накара хората да не се притесняват от лошото в себе си и да чакат нещата да стана добри от само себе си в някой бъдещ живот. Напълно погрешно и е много лесно доказуемо.
3-то. Да се изкриви християнската идея че живота на човека е само един и че в този негов живот се решава всичко.
4-то. Да се изкриви християнската идея че за стане човек по-добре не му е нежна чужда помощ и дисциплина.

Фалшивата философия за прераждането е създадена с цел да се противодейства на идеите на християнството. Има цял куп религии, философии и вярвания които карат да се вярва и действа точно обратно на християнството. Целта е хората да не намират правилния път в живота а да се държат от тези религии, философии и вярвания в приятна летаргия. Но от време на време, някоя катастрофа, някое земетресение, някой потоп, някаква неизличима болест, някаква внезапна смърт кара някой хора много бързо да откриват истинското. За съжаление често цената затова е много висока.

Редактирано от flyfisher (23.08.2012 13:37)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2940868 - 27.08.2012 18:21 [Re: flyfisher]

напълно съм съгласна с теб но все пак вярвам че отново се връщаме на земята за да се поучим от грешките си.а както знаем идеални хора няма.

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2940881 - 27.08.2012 19:28 [Re: cveteto70]

Темата направи 20 листа. Според правилата на all.bg се заключва.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 37623

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.