ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Душата след смъртта?
    #2049674 - 03.03.2008 18:28 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

По- добре мъртъв за този свят ,отколкото жив но осъден във вечноста.

СТРАХ. Да. Теб те е страх от бога ти, който уж е ЛЮБОВ. Защо си така уплашен?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Legion_666_
Нерегистриран

#2049679 - 03.03.2008 18:33 [Re: Guitar]

Май не ти се удава да приемеш, че каквото направиш- то е окончателно и непоправимо, защото няма връщане назад във времето и че всяко нещо си има край и животът не прави изключение.

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2049984 - 04.03.2008 07:51 [Re: ]

Цитат:

СТРАХ. Да. Теб те е страх от бога ти, който уж е ЛЮБОВ. Защо си така уплашен?

"Страх от Господа е начало на мъдроста" притчи1.7.
Какво губя ако вярвам и греша.Нищо.Какво печеля ако вярвам и съм прав.Всичко.

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2050349 - 04.03.2008 17:17 [Re: Guitar]

Цитат:

защото ако кажа над тези неща - нещо ми се дразните

Не си ни разбрал, явно. Не се дразним.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Legion_666_
Нерегистриран

#2050965 - 05.03.2008 09:02 [Re: Mitko_bombata]

Страхът е едно, а любовта... Любовта не може да бъде СТРАХ, нито да включва СТРАХ. Страхът е УБИЕЦЪТ на любовта.

От кое хубаво за теб те е страх? Няма такова, което хем да е много хубаво за теб, хем да те плаши (стига да си психически здрав).

Може да те плашат само ЛОШИ по своята същност работи. Всяко нещо, което съдържа в себе си ЗАПЛАХА, то е източник на СТРАХ.

А Любовта, ама наистина Истинската Любов... Тя е БЕЗУСЛОВНА. Когато някой ти казва "Ще те обичам АКО", значи не те обича. Любовта не е нещо по поръчка, което се случва АКО.

Но най-вече Истинската Любов не включва помъдряване чрез СТРАХ.

На въпроса ти какво губиш, ако вярваш и грешиш, ти отговарям веднага- губиш СЕБЕ СИ. След като това загубиш, губиш и целия си живот, защото без себе си, ти не живееш, а съществуваш, което въобще не е като да живееш. И като загубиш Единственият живот, който не бог, а майка ти е дала. КРАЙ. Няма връщане назад. Стореното е непоправимо.

Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
    #2050969 - 05.03.2008 09:21 [Re: ]

Цитат:

А Любовта, ама наистина Истинската Любов... Тя е БЕЗУСЛОВНА. Когато някой ти казва "Ще те обичам АКО", значи не те обича. Любовта не е нещо по поръчка, което се случва АКО.

Оф, то ма стига да ти каже "обичам те", Ако, Ако само можеше да ти обясни какво изпитва..... добре че го знаеш!

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

Mitko_bombata
пристрастен

#2052664 - 07.03.2008 07:59 [Re: ]

Цитат:

Но най-вече Истинската Любов не включва помъдряване чрез СТРАХ

Притчи.8.13"Страх от господа е да се мрази злото"
Страха от наказание идва тогава когато съвеста на човека е нечиста.Ако съвеста на човека е чиста няма от какво да се страхува.Страха от Господа е да знаеш,че ще ти бъде потърсена сметка за нечестивите дела.Този страх служи за да опази съвеста на човека чиста,още по- точно да се покае от греховете си за да бъде освободен от товара на нечистото си сърце.
Цитат:

Страхът е едно, а любовта... Любовта не може да бъде СТРАХ, нито да включва СТРАХ. Страхът е УБИЕЦЪТ на любовта

Тук си съвсем прав.Бих допълнил само,че само неутвърдената любов се страхува.Истинската чиста любов с чисти мотиви в сърцето тя не се страхува.
Какво би трябвало да направи един баща ако синът му е алкохолик или наркоман?Няма ли да потърси начин да отърве сина си от това зло?Не е ли необходимо понякога да се приложи дори насилие за да извадиш човек от състоянието му?Този страх в сина е предпазител от злото.

Legion_666_
Нерегистриран

#2052733 - 07.03.2008 10:12 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Притчи.8.13"Страх от господа е да се мрази злото"

Или понеже страхът е мъдрост... А според написаното от теб СТРАХЪТ Е ОМРАЗА, та... Значи пак според написаното от теб: ОМРАЗАТА от бог е началото на всяка мъдрост. Да?

-------------
Страхът от наказание не е равнозначен на ОСЪЗНАВАНЕТО на грешката. А осъзнаването на грешката е единственото, което може да спре човек да я повтори.

И не само това. Неосъзнаването на грешката осакатява психически.

Веднага ти давам пример с хора, които приемат убийството на други хора за нормално (примерно- "циганите на сапун"). Дори никога да не убият, заради страх от законите, това, че такива хора не са разбрали защо да не се убива друго човешко същество ги прави психически сакати. Нали?

Mitko_bombata
пристрастен

#2053636 - 08.03.2008 08:42 [Re: ]

Цитат:

Или понеже страхът е мъдрост... А според написаното от теб СТРАХЪТ Е ОМРАЗА

Не си разбрал правилно.Да мразиш злото е осъзнатост,че може да извършиш грях ,а страха идва като възможност да бъдеш наказан.Какво би станало ако не се страхувахме например от закона?Ако мразиш злото вече си го осъзнал като последствие.Повтарянето на грешките ,това е вече наличие на прегоряла съвест.
Цитат:

Веднага ти давам пример с хора, които приемат убийството на други хора за нормално (примерно- "циганите на сапун"). Дори никога да не убият, заради страх от законите, това, че такива хора не са разбрали защо да не се убива друго човешко същество ги прави психически сакати. Нали?

Веднага ти казвам,че съм съгласен за това с теб.Ще добавя само,че дори да не убиваш а само да го помислиш вече си го извършил в сърцето си.
Господ по повод на прелюбодейството каза:"Дори само да си го помислиш вече си прелюбодействал"
Самото извършване на деянието е вече изпълнение на допуснатото.
Заобикалянето на закона винаги води до компромис със съвеста,това наистина води до духовно осъкатяване.
Има един стих в Божието слово който казва така:
"Седалището на беззаконието е хитро да върши зло чрез закона"

Legion_666_
Нерегистриран

#2053910 - 08.03.2008 19:15 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Да мразиш злото е осъзнатост,че може да извършиш грях

Значи признаваш, че си зъл и се мразиш, тъй като осъзнаваш, че си способен да извършиш грях и това трябва да мине за мъдрост, така ли?

-------

Цитат:

а страха идва като възможност да бъдеш наказан.Какво би станало ако не се страхувахме например от закона

Наказанието е нищо. Неповторението на греха е всичко. Няма нужда от наказание, който се е осъзнал и няма да повтори. А който ще повтори и вечно да го наказваш, то полза от наказанието няма, именно защото такъв ще да повтори греха си.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 34480

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.