ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
Re: Душата след смъртта?
    #2054130 - 09.03.2008 14:43 [Re: ]

1 Йоан1.8.

" Ако речем,че нямаме грях,лъжем себе си,и истината не е в нас"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Legion_666_
Нерегистриран

#2054238 - 09.03.2008 17:57 [Re: Mitko_bombata]

Сега ще ти посоча една от причините много сатанисти да приравняват дяволопоклонничеството на християнство и почти да не правят разлика между тях.

Цитат:

16 Аз, Исус, изпратих ангела Си, за да ви засвидетелствува това за църквите. Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда.

Исус=Сатаната според библията, Йоан, Откровение (известно като Апокалипсис)

Mitko_bombata
пристрастен

#2054520 - 10.03.2008 08:03 [Re: ]

Цитат:

Сега ще ти посоча една от причините много сатанисти да приравняват дяволопоклонничеството на християнство и почти да не правят разлика между тях.

Това което казваш е много правилно.Наистина сатанисти не правят разлика м/у дявола и Христос.Защо?
Ще ти цитирам стиха който си написал и още един за сравнение.
Цитат:

"Аз, Исус, изпратих ангела Си, за да ви засвидетелствува това за църквите. Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда" Йоан-22.16.

2.Коринтяни11.14"...защото сам си Сатана се преправя на светъл ангел"
Както виждаш ,едно е да си Светлата утринна звезда,съвсем друго е да се правиш на светъл ангел.
Или все едно,аз да казвам ,че съм Митко,а друг да казва:не ти а аз съм Митко.

Legion_666_
Нерегистриран

#2054531 - 10.03.2008 08:47 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Както виждаш ,едно е да си Светлата утринна звезда,съвсем друго е да се правиш на светъл ангел.

А, незнам, питай Библията защо го пише в края и, че единственото, което остава след Апокалипсиса е Сатаната и че същият, с името Исус, слага маркери по хората. Думите не са мои.

Ето, Окровение, Библията, последна глава на библията, с която завършва Апокалипсиса и самата библия и тя гласи, че Краят е такъв:

"3 ... и престолът на Бога и на Агнето ще бъде в него, и Неговите слуги ще Му служат.
4 Те ще гледат лицето Му; и Неговото име ще бъде на челата им."

Mitko_bombata
пристрастен

#2055196 - 10.03.2008 20:07 [Re: ]

Цитат:

А, незнам, питай Библията защо го пише в края и, че единственото, което остава след Апокалипсиса е Сатаната и че същият, с името Исус, слага маркери по хората. Думите не са мои

Питам и отговарям.Въпроса ти е съвсем правилен.
Цитат:

... и престолът на Бога и на Агнето ще бъде в него, и Неговите слуги ще Му служат.
4 "Те ще гледат лицето Му; и Неговото име ще бъде на челата им"

В тази цитат сатана вече не присъства.Ето ти отговора в предната глава.
Йоан 21-27."И в него никак няма да влезе нещо нечисто,нито оня, който върши мерзост и който лъже ,само записаните в Агневата книга на живота."
Те ще носят името на Исус на челата си.Хората приели Исус за спасител сами са приели този белег.
Но има преди това пак едно белязане.Това е белега на звяра.
Йоан 13-16."И принуждаваше всички,малки и големи,богати и сиромаси,свободни и роби ,да им се тури белег на десницата им или на челата им;за да не може никой да купува или да продава,освен оня който носи за белег името на звяра,или числото на неговото име."
Както виждаш тук се говори за принуждение.Или приемаш този белег,или не можеш да припариш дори в магазина.Това е време на най -страшния избор на човека.Време на разделяне.
В 14глава12стих се казва:"Тук е нужно издържане на светиите,на тия които пазят Божиите заповеди и вярата в Исуса."

Legion_666_
Нерегистриран

#2055494 - 11.03.2008 08:16 [Re: Mitko_bombata]

Прочети внимателно какво ми цитираш. Обърни особено внимание на текста в червено.

Цитат:

Йоан 21-27."И в него никак няма да влезе нещо нечисто,нито оня, който върши мерзост и който лъже ,само записаните в Агневата книга на живота."

Само записаните в книга ще влязат в небесното царство на КОГО. И записани от КОГО?

И сам цитира кой слага името си като маркер върху хората и къде точно се намира този маркер:

Цитат:

Йоан 13-16.
"И принуждаваше всички,малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби ,да им се тури белег на десницата им или на челата им; за да не може никой да купува или да продава,освен оня който носи за белег името на звяра,или числото на неговото име."

Е, аз какво ти цитирам, че остава накрая:

Цитат:

... и престолът на Бога и на Агнето ще бъде в него, и Неговите слуги ще Му служат.
4 Те ще гледат лицето Му; и Неговото име ще бъде на челата им

Това остава според библията.

Следователно няма такова нещо Исус. Има единствено Сатана. И не според мен, а според библията.

За наш късмет висши сили не съществуват. Така че не го вземай много навътре.

Legion_666_
Нерегистриран

#2055500 - 11.03.2008 08:38 [Re: Mitko_bombata]

И забележи, че Йоан описва кой точно ще се озове с Него в царството Му.

На едни Звярът ще слага знак с числото на Неговото име на десницата- те няма да влязат.

Само онези, които имат знак на челото с името му ще влязат в небесното Му царство. Каквото и да значи това.

Всички останали, които не влязат във въпросното царство, претърпяват втора и окончателна смърт. Това- пак според библията.

Mitko_bombata
пристрастен

#2056386 - 12.03.2008 07:54 [Re: ]

Цитат:

На едни Звярът ще слага знак с числото на Неговото име на десницата- те няма да влязат.

Само онези, които имат знак на челото с името му ще влязат в небесното Му царство

Изглежда ,че не съм бил съвсем точен.
Йоан(13-16)"И принуждаваше всички ,малки и големи,богати и сиромаси,свободни и роби,да им се тури белег на десницата им или на челата им."
Ето какво ще се случи на тях.
Йоан(14-9)"Ако някой се кланя на звяра и на неговия образ,и приема белег на челото си или на ръката си,
10.той ще пие и от виното на Божия гняв,което е приготвено чисто в чашата на гнева му:и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето.
11...."и ония, които се кланят на образа му, не ще имат отдих ни ден ни нощ..."
Цитат:

Всички останали, които не влязат във въпросното царство, претърпяват втора и окончателна смърт

Ето над кои втората смърт не ще има сила.
Йоан(20-4)...Видях и душите на ония, които бяха обезглавени поради свидетелствуването си за Исуса,и поради Божието слово,и на ония които не се поклониха на звяра нито на образа му,и не приеха белега на челото си и на ръката си;и те оживяха и царъваха с Христа 1000 години.Това е първото възкресение.
Йоан (20-6)"Блажен свят оня, който участва в първото възкресение;над такива втората смърт не ще има сила."

Legion_666_
Нерегистриран

#2056401 - 12.03.2008 08:39 [Re: Mitko_bombata]

Защо спориш с мен?

Аз каква вина имам, че Библията завършва (наистина нищо повече не следва след тази ПОСЛЕДНА нейна страница- виж си сам) с описването на това събитие как остава само НЕГО (наричан и Агнето, и Исус, и Звярът) и онези със знаците по челата, които му се кланят. Това е КРАЯТ на събитията, за които се говори по-напред в библията.

Апропо май си доста незапознат с ролята на Сатаната според същата тази книга- библията. Сатаната е изпитание, а не източник на зло.

Като за начало той седи от ДЯСНАТА страна на бога, когато библията го описва в присъствието на бог и никога не е вдигал бунт срещу него поради желание да седи на трона му, нито е гонен от рая. Такова нещо- бунт на сатаната, описано в библията няма.

Мнозина са го очерняли като персонаж, защото това е бил, който е отговарял за изкарването на бял свят на нелицеприятни черти от човешкия характер- много страшно за всички онези християни-фанатици, които са ги притежавали. От там и лъжата за Луцифер (в библията няма лице с такова име).

В библията е написано каква е ролята на сатаната:

"ето, Сатана ви изиска всички , за да ви пресее като жито" (Лука 22:31).

"да предадем такъв човек на сатана за погубване на плътта му, за да се спаси духа му в деня на Господа Исуса." ( Коринтяни 5:5)

"А за да се не превъзнасям поради премногото откровения, даде ми се трън в плътта, пратеник от сатана да ме мъчи, та да се не превъзнасям." (Коринтяни 12:7)

"от които са Именей и Александър, които предадох на сатана, за да се научат да не богохулствуват" (Тимотей 1:20)

Пророците са го знаели това, че той не е зло и са се ползвали от него, за да се ориентират в развитието си, според библията.

И забележи, че в пустинята Исус не е изкушаван от сатана (себе си), а от свой подчинен:

Матей 4:1
"Тогава Исус биде отведен от Духа в пустинята, за да бъде изкушаван от дявола."

Забележи- не да се бие с дявола, както се полага между врагове. А да се устои на изкушение. Като изпитание. Поредното такова. ОТВЕДЕН от Духа да бъде изкушен. Самият Дух, според библията е държал да има изкушаване, т.е. изпитание.

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2057472 - 13.03.2008 13:24 [Re: ]

Цитат:

Апропо май си доста незапознат с ролята на Сатаната според същата тази книга- библията. Сатаната е изпитание, а не източник на зло.

Като за начало той седи от ДЯСНАТА страна на бога, когато библията го описва в присъствието на бог и никога не е вдигал бунт срещу него поради желание да седи на трона му, нито е гонен от рая. Такова нещо- бунт на сатаната, описано в библията няма.

Апропо май си доста незапознат с библията... Щом за теб Исус, Агнето и Звяра са едно и също нещо...
Айде виж и това:

"9 Преизподнята от долу се раздвижи поради тебе, За да те посрещне, когато дойдеш; Поради тебе събуди мъртвите, всичките земни първенци, Дигна от престолите им всичките царе на народите.
10 Те всички проговаряйки ще ти рекат: И ти ли ослабна като нас? Стана ли равен нам?
11 Великолепието ти и шумът на твоите псалтири се снишиха до преизподнята; Червеят се протяга под теб, и червеи те покриват.
12 Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;
13 А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север,
14 Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.
15 Обаче ти ще се снишиш до преизподнята, До най-долните дълбочини на рова.
16 Ония, които те видят ще се взрат в тебе, Ще те разгледат, и ще рекат: Тоя ли е човекът, който правеше да трепери земята, Който разклащаше царствата,
17 Който запустяваше света, И съсипваше градовете му, Който не пускаше в домовете им затворниците си?"

Понеже познаваш библията, не ти соча автора на цитата. Но изглежда ще е интересно да се говори с теб.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 37661

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.