ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
moetoime
новак

Регистриран: 24.03.2016
Re: Из "Сатанистът и неговият мироглед. "
    #3351794 - 28.04.2016 14:20 [Re: Цецо]

Интересна философия на сатанизма. Много от точите се практикуват и в много религиозни течения с изключение на егото. В много от религиозните течения се смята, че когато победиш егото ще се освободиш от преражданията. Аз самата смятам, че егото допринася за много проблеми и страдания на човечеството и този, които го засилва след време страда много. Обяснете ми, защо тогава да го засилвам ?

--------------------
Понякога щастието се стоварва върху теб и нямаш време да отскочиш настрани...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Из "Сатанистът и неговият мироглед. "
    #3352415 - 03.05.2016 10:37 [Re: moetoime]

Цитат:

В много от религиозните течения се смята, че когато победиш егото ще се освободиш от преражданията.

Я дай някой конкретен пример, че така ми идват малко много.

Цитат:

Аз самата смятам, че егото допринася за много проблеми и страдания на човечеството и този, които го засилва след време страда много.

Всеки има правото на собствено мнение и ние (сатанистите) уважаваме това право. Когато спорим, то не е защото принципно не сме съгласни, а защото искаме да бъдем убедени в правотата на противното мнение. И ако бъдем убедени, признаваме, че не сме били прави.

Цитат:

Обяснете ми, защо тогава да го засилвам ?

Всъщност, знаеш ли какво е "его"? Его означава АЗ, Моята собствена личност. Та в тая връзка засилване на егото означава засилване на вярата в себе си, в собствените си възможности и собствената сила. Вярата, че можеш да се справиш с трудности и проблеми без задължителната помощ на някакъв хипотетичен бог. Оня, на небето.
"А господ от високо, през гъстия дим, гледаше на всичко тих, невъзмутим." Знаеш ли кой е написал това? И по какъв повод?
А какво е това "бог"? Имаш ли представа?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12729

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.