ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
Re: Алотианско течение в сатанизма
    #2700305 - 29.09.2010 08:51 [Re: tanariil]

Цитат:

Аз се движа сред такива среди, за които развиването на интелекта е предпочитание. Да речем, че ми харесва да развивам интелекта си и по такъв начин

Съвсем точно.Това беше положено и във въпросите ми.Не натрупването на количество знание,а търсенето и усъвършенстването са те карали да продължаваш напред.А където има търсене има и учене.Придобиването на знание е усвояване на чужд опит и чужди знания,въз основа на които всеки след това прибавя свой опит и своя мъдрост.Ако иска,ако не знанието му е било само показност.Това,че пенсионата реформа не те интересува,не значи ,че други не са в изпитание.Погледни протестите по този повод в другите държави.Протестиращите не са само зависими от пенсията,но и борещи се.Да не ти казвам,че по някога дори и да не те интересува нещо,не означава,че не може да те засегне.Например стачката в Гърция където загинаха невинни хора,неучасващи в нея.Както се казва "покрай сухото гори и мокрото".Това,че стои човек отстрани на определени събития,не означава,че няма да бъде въвлечен в тях.За тези
изпитания няма да говорим,защото са явни.Да поговорим за скритите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2700619 - 30.09.2010 11:29 [Re: mallyk]

Започваш да смесваш понятия. Малко разхвърляно ще отговоря:

Цитат:

Протестиращите не са само зависими от пенсията,но и борещи се.

Борбата да не се отнемат права не се свързва по никакъв начин със "зависимостта" от пенсията. Пенсията като за начало не е "зависимост". Пенсията са парите от заплатата, по-точно тази част от парите от заплатата, които човек сам си заработва и които се спестяват задължително за старини от самия човек по партида единствено за него си. Такава е от няколко години пенсионната система и в България. Друг е въпросът, че държавата е решила да отговаря за този процес, като решенията и в тази насока се считат от една част от населението за съвсем не най-удачните.

Защитаването на права не е изпитание. Накрая никой няма да седне да провери "учениците" как са се справили, няма да се пишат оценки и няма да има поправка за несправилите се. Това действие е нещо, което се случва само ТУК и СЕГА не защото е действие, готвено за изпит, а защото е действие, целящо защита на интерес. И действието е окончателно. Или се защитава интерес или не се защитава. И толкова. Няма "браво" от г-жа учителката и "слаб 2, викни си родителите да обяснят защо не се справяш и за следващия час да си поправиш двойката".

За останалото ще пиша по-късно.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2700622 - 30.09.2010 11:37 [Re: mallyk]

Цитат:

Не натрупването на количество знание,а търсенето и усъвършенстването са те карали да продължаваш напред.А където има търсене има и учене.Придобиването на знание е усвояване на чужд опит и чужди знания,въз основа на които всеки след това прибавя свой опит и своя мъдрост.

Хм. Не точно. Да речем, че за мен има значение не само качеството на знанието, но и неговото количество. Опитът ми показва, че качеството и количеството са свързани взаимно. Определено количество знания е необходимо, за да има качество на знанието. Ако се цели разделянето им на количеството и качеството на знанията, то тогава крайният резултат поне на мен не ми допада. И пак с това учене. Какво стана с творческия подход като средство за развиване на интелекта? Чуждият опит е основа, да, но интелектът е в състояние да бъде творец, стъпвайки върху такава основа.

mallyk
ентусиаст

#2701962 - 04.10.2010 22:04 [Re: tanariil]

Цитат:

Борбата да не се отнемат права не се свързва по никакъв начин със "зависимостта" от пенсията.

Как така не е зависимост?Пенсията е въпрос на оцеляване за повечето пенсионери.Иначе съм съгласен,че това са пари от заплатата ,които обаче се стараят да не ти ги дадат,или по точно да ги дадат на онези които оцелеят.
Цитат:

Защитаването на права не е изпитание.

Цитат:

Или се защитава интерес или не се защитава.

Тези твои цитати не са ли изпитание.Какво значи да си защитаваш интереса ?Това не е ли вид борба?Революциите какво са ?

mallyk
ентусиаст

#2701964 - 04.10.2010 22:12 [Re: tanariil]

Цитат:

Хм. Не точно. Да речем, че за мен има значение не само качеството на знанието, но и неговото количество.

Извинявай но ти изхождаш само от своя гледна точка.Очертай една обща схема.Ако това натрупване на знания за теб е необходимо за творчески подход това добре,но за други си е просто фасада.Разликата между единия и другия са делата.Там търсещия е винаги търсен за новаторското мислене.Знаещия е само за его.Като селянина дето знел да копай,ала не копаел,другия знаел ама и копаел.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2702128 - 05.10.2010 12:59 [Re: mallyk]

Да, въпрос на оцеляване е, но това са ЛИЧНИ пари, набирани по ЛИЧНА партида, като парите са изработени ЛИЧНО от човека преди да се пенсионира. Тези пари не са чуждо благоволение или нещо подобно, че да е зависимост.

Защитаването на интереса, както сам пишеш, е вид борба. Между борба и изпитание има разлика.
Революциите са си революции.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2702130 - 05.10.2010 13:01 [Re: mallyk]

Защо да очертавам обща схема при условие, че всички са различни и това, което си го прави един, то не е същото, което си го прави друг. А че някои си правят толкова лошо, колкото лошо други не могат да им го направят, спор няма.

mallyk
ентусиаст

#2702475 - 06.10.2010 08:19 [Re: tanariil]

Да се върнем на темата.Какво виждаш като предимство или недостатък в изложеното по темата?

tanariilМодератор
архидемон
**

#2702743 - 06.10.2010 20:27 [Re: mallyk]

Цитат:

Какво виждаш като предимство или недостатък в изложеното по темата?

В алотианското течение на сатанизма ли?

mallyk
ентусиаст

#2703611 - 08.10.2010 08:32 [Re: tanariil]

Цитат:

В алотианското течение на сатанизма ли?

Да.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10266

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.117 seconds in which 0.103 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.