ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Карнавал в Боливия чества дявола
    #2778987 - 09.04.2011 18:29 [Re: flyfisher]

Мани ги другите, за тебе иде реч у питанката на Цецо.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
    #2779706 - 11.04.2011 14:18 [Re: Цецо]

Обикновено когато цитирам чуждо мнение посочвам чие е. Гугала ти го давам като най-бърз вариант за информация а ти се заяждаш. Сега... ако ти говори дух това е по-бърз вариант от Гугъла но и точно толкова ненадежден по отношение на достоверността, колкото е информацията в интернет.
Защо реши че нямам собствено мнение по някои въпроси? Какво разбираш под собствено мнение? И може ли само преживяното да лежи в основата на формирането на личното мнение на човек?

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2780144 - 12.04.2011 09:43 [Re: flyfisher]

Цитат:

Гугала ти го давам като най-бърз вариант за информация а ти се заяждаш. Сега... ако ти говори дух това е по-бърз вариант от Гугъла но и точно толкова ненадежден по отношение на достоверността, колкото е информацията в интернет.

Не, не разговарям с духове. А щом Гугъла е ненадежден като привидение, що ми го препоръчваш да ме информира?

Цитат:

Защо реши че нямам собствено мнение по някои въпроси?

Ами поради писанията ти.

Цитат:

И може ли само преживяното да лежи в основата на формирането на личното мнение на човек?

Не. Но зависи как (и от какво) се формира въпросното мнение.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

flyfisher

#2780220 - 12.04.2011 13:10 [Re: Цецо]

Моето лично мнение се формира така. Гледам даден въпрос от максимален брой гледни точки, като се старая да не пропускам такива:
1-во всички инфромационни източници по въпроса - книги, интирнет, мнения, чужд опит...от създанието на света до днес
2-ро личния опит
3-то систематизиране на събраното инфо, логически анализ и оформяне на варианти - вариантите са когато информацията е недостатъчна или фалшива.
4-то формиране на мнение - когато логиката и ценностната ми ситема не си противоречат относни всички гледни точки.

Много хора незнаят че в основата на неразбирането стои липсата на вяра а липсата на вяра идва от липсата на знание а липсата на знание е от ... (говоря по принцип).

Редактирано от flyfisher (12.04.2011 13:13)

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2780370 - 12.04.2011 20:12 [Re: flyfisher]

Цитат:

Много хора незнаят че в основата на неразбирането стои липсата на вяра а липсата на вяра идва от липсата на знание а липсата на знание е от ... (говоря по принцип).

Чакай да предположа. Липсата на знание може би е от липсата на адекватна приказка с духовете?

Дали да не пробваме с повечко от това

Дай сега сериозно.какво включваш вътре в логическия анализ и защо.

Плюс не разбрах какво искаше да кажеш с тва:

Цитат:

4-то формиране на мнение - когато логиката и ценностната ми ситема не си противоречат относни всички гледни точки.

Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
    #2780480 - 12.04.2011 23:32 [Re: tanariil]

tanariil, ти нали не мислиш, че той самия си се разбира, като го гледам к'ва сложна личноС е

Avat@r

#2780484 - 12.04.2011 23:41 [Re: flyfisher]

Цитат:

4-та ти точка единствено доказва отсъствието на каквото и да било адекватно мнение в теб.Щото такова никога не може да се формира по начина който си описал.Осъзнаваш ли каква глупост си написал..Парадокс.

Освен това след прозренията на "сеизмологичните" ти теорий, не смей да употребяваш понятия като логика, щото е смешно. Мушморок такъв.

flyfisher

#2781503 - 14.04.2011 23:01 [Re: Avat@r]

Да бе аз "нямам" собствено мнение, просто копирам и пействам информация от едно място от интеренет в друго. Това че логиката ти е ограничена в следствие на ограничеността на посечената по-горе от мен връзка – “знание – вяра – разбиране” си е твой минус.
И...къде е парадокса?

Редактирано от flyfisher (14.04.2011 23:14)

Avat@r

#2786707 - 28.04.2011 04:18 [Re: flyfisher]

парадокса Мой е баш в думите ти.Помисли си сам по темата за парадоксите си.Поне веднъж.И да ти ги разкрия няма да ти направя услуга.А ето дори сега пак си в парадокс.. относно
Цитат:

в следствие на ограничеността на посечената по-горе от мен връзка – “знание – вяра – разбиране”

...
връзката ти наистина е ограничена, както "задълбочено" си отбелязъл.Иначе ако не схващаш иронията ми, вяра и познание нямат пресечна точка.Понеже взаимно се самоизключват.Вярата е осъзнатото неопознато.По презумпция, ти вярваш в нещо, защото не ти е необходимо доказателство за което, ако се заемеш да го анализираш и опознаеш, за да го потвърдиш това вече не е вяра, а е познато като наУка и емпиричен опит.Айде стига си ми отговарял вече, че не си ми интересен.Сеизмолог. Сеизмологията е наука а не вяра.Ти просто имаш сбъркани концепции и тотална липса на причинно следствени връзки.Дори най елементарни.

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #3008089 - 25.01.2013 21:05 [Re: tanariil]

Цитат:

Мани ги другите, за тебе иде реч у питанката на Цецо.

Ай стига сте ми спамили в темата ве

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8399

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.127 seconds in which 0.113 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.