ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
Карнавал в Боливия чества дявола
    #2760140 - 02.03.2011 19:25

Кралят на карнавала е дяволът, чийто образ е вдъхновен от Сатаната в католическата религия и от демона на Андите Супай

уеб страница

Баси пичовете

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
Re: Карнавал в Боливия чества дявола
    #2762010 - 07.03.2011 01:19 [Re: Гало666]

Ако я карат в същия дух ги чака същото като Хаити...

Честит Рожден Ден ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2762454 - 07.03.2011 21:12 [Re: flyfisher]

Цитат:

Да не станат световен курортен център?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

flyfisher

#2763407 - 09.03.2011 12:16 [Re: Цецо]

Те никога не са били световен курортен център, виж съседната държава да... Те са нещо като кв.Филиповци в София или кв.Столипиново в Пловдив - най-бедната и мизерстваща капиталистическа част от карибите. От 20 години се занимават официално с окултизъм и затова имаше при тях такива земетресения, като в Иран, Япония и Китай - все държави с неморални традиции.

Редактирано от flyfisher (09.03.2011 12:17)

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2763843 - 10.03.2011 00:47 [Re: flyfisher]

Цитат:

От 20 години се занимават официално с окултизъм и затова имаше при тях такива земетресения, като в Иран, Япония и Китай - все държави с неморални традиции.

И как ти хрумна да го напишеш това горното?!? Забрави Италия, между другото, а също и Чили, Аляска, Сан Франциско, Мексико, Турция и т.н.
Много "неморални", наистина, само това ще да е причината!?!

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #2763894 - 10.03.2011 08:40 [Re: Си Ди]

Безпричинни земетресения няма,дори и от материална гледна точка.

Си Ди
гаргойл

#2764055 - 10.03.2011 16:49 [Re: mallyk]

А коя е материалната гледна точка?
И какво значи "причинни земетресения" всъщност, щом безпричинни няма?
Чувала съм за движение на тектонични плочи, но не съм чувала за "заслужено" земетресение поради "неморалност".

ПИЧ

#2764941 - 12.03.2011 11:40 [Re: Си Ди]

Цитат:

А коя е материалната гледна точка?

Е как коя, неморалната, разбира се! А тектоничните движения са едни от най-неморалните в света, да знайш.

--------------------

Гало666
провокиран

#2767708 - 17.03.2011 22:01 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

Да не станат световен курортен център?

Нещо се обърка ти с Таити, май

flyfisher

#2771725 - 24.03.2011 19:22 [Re: Си Ди]

Земетрсения стават много но само в определени държави са с толкова много жертви като изброените от мен по-горе. Не твърдя че земетресенията стават изключително поради грях. Никога не съм твърдял че единствената причина е грях (неморални традиции). Страно е че неразбирате думата ТАКИВА земетресения. Такива незначи всички. Това че не съм уточнил какво имам в предвид под "такива" незначи че вие не трябва да питате, а набързо да правите заключения.

Редактирано от flyfisher (24.03.2011 19:23)

Си Ди
гаргойл

#2771974 - 25.03.2011 10:37 [Re: flyfisher]

Изброих само такивата земетресения през съответния век - като причина по-горе беше изтъкнато именно "неморални традиции", поради това им се е случило това, което им се е случило.
Обаче като се погледне обективно - това не е баш така, защото такивата земетресения се случват на определени места през известно време и все по линия на едни неща, наречени разломи.
Да коментираме ли нашите такива земетресения?
Или, за по-сигурно, провери как се е изменила историята на съвременния свят заради такова земетресение, ударило "сърцето" на една християнска сила по него време, "владяла" половината свят. И която днес е "никоя", кажи-речи.
И какво е станало понавам.
жокер

ПП Разбирам, да беше споменал като причина за жертвите лошото или никакво строителство, струпването на много хора на едно място, часът, посоката на ударната вълна и цунами - нещо! А ти - "все държави с неморални традиции". После - прибързани изводи.

ППП И, забележи, изобщо не коментирам възможността за човешка намеса и използване на оръжия за масово унищоважаване, каквито теории има при такивата земетресения напоследък.

Редактирано от Си Ди (25.03.2011 11:22)

flyfisher

#2772386 - 25.03.2011 22:53 [Re: Си Ди]

В Крайсчърч намяше разлом а какви щети имаше само. Така че земетресения не стават само на определени места с разломи.
"Неморални традиции" - грехове на съответните народи, може да има и в християнски нации, като Италия например.

ПП Повтарям пак, че съм съгласен че земетресения по принцип не стават поради грехове но земетресения с МНОГО ЧОВЕШКИ ЖЕРТВИ, стават поради грехове. Разликата е в силата и последствията. Давам пример за де не обяснявам едно и също нещо няколко пъти. Ако греховете на Японския народ бяха като на Немския земетресението щеше да е от 4 степен по скалата, но понеже в тази азиатска държава кланянето на статуи е национална религия и понеже всеки втори се занимава с вуду магия затова вместо само да ги разлюлее за 3-4 милярда долара щети то земтресението изби над 10 000 души и нанесе материални щети за БИЛИОНИ..

Редактирано от flyfisher (25.03.2011 23:05)

Си Ди
гаргойл

#2772660 - 26.03.2011 12:48 [Re: flyfisher]

Цитат:

В Крайсчърч намяше разлом а какви щети имаше само

хм, специалистите имат различно мнение по ввъпроса -
Цитат:

Земетресения стават в Нова Зеландия понеже тази островна държава е на “огнената” граница между две глобални тектонски плочи – Тихоокеанската и Австралийската. Тези плочи се сблъскват с огромна сила, като допиращите им се повърхности бавно се смилат при огромен натиск.
.....

Земетресението от 22 февруари атакува Крайстчърч в състояние на възстановяване на последствията от предходни земетресения. Стотици сгради в Крайстчърч бяха увредени от неотдавнашно земетресение с магнитуд 7.1 и епицентър на 40 км от града. Земетресението беше преживяно на 4 септември 2010 година. Силен афтершок през декември 2010 допринесе за увеличаване на повредите.
Силно пострадалият Крайстчърч е построен върху наноси, пясък и чакъл с високи подпочвени води, което повишава уязвимостта на сградния фонд, като влошава условията. В част от града пътните артерии след земетресението заприличали на млечна каша върху езеро в пясъчен цвят.

и т.нат. от тук:
http://www.focus-news.net/index.php?id=f17178

Изобщо пишеш на "аба", доколкото жертвите се определят от други неща, за сведение - изгледай някой и друг документален филм с кадри от истинско земетресение и ще разбереш, че те се дължат на други фактори сами по себе си - вече изброих някои в горния си пост.

И как изобщо се предполага, че цунами ще удари Германия?!? Та тя е страна със ниска сеизмична активност - на такова място се намира!?!
Е, не, няма смисъл да водим този разговор, явно - мисли си каквото искаш, щом те кара да се чувстваш по-сигурен и спокоен за себе си и близките си - така да бъде.

ПИЧ

#2773384 - 28.03.2011 10:20 [Re: flyfisher]

Цитат:

В Крайсчърч намяше разлом ...

Какво, собствено, разбираш под думата "разлом", отнесена към сеизмологията? Разцепване на земята като по филимите?

--------------------

Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
    #2776881 - 05.04.2011 04:30 [Re: flyfisher]

Цитат:

земетресения с МНОГО ЧОВЕШКИ ЖЕРТВИ, стават поради грехове. Разликата е в силата и последствията. Давам пример за де не обяснявам едно и също нещо няколко пъти. Ако греховете на Японския народ бяха като на Немския земетресението щеше да е от 4 степен по скалата, но понеже в тази азиатска държава кланянето на статуи е национална религия и понеже всеки втори се занимава с вуду магия затова вместо само да ги разлюлее за 3-4 милярда долара щети то земтресението изби над 10 000 души и нанесе материални щети за БИЛИОНИ..

значи казваш германците са грешни като за 4та по Рихтер а ? останалите обаче не си щЪт сеизмографите направо..значи нямам нищо против гупостите, възприемам ги като неизбежна досада в света, като грипа или мухите през лятото...обаче когато някой започне да си ги подчертава и освен това да си ги оцветява и в червено.. става наистина жалко.

Разкажи сега нещо и за Содом и Гомор, за камъните падат или за потопа в джакузито и Митьо Пищова.

Ако искаш да знаеш...Сатаната може праи супер по-яки катаклизми от Бог, ама не му се занимава с глупости.

flyfisher

#2777610 - 06.04.2011 16:00 [Re: Avat@r]

Цитат:

"Сатаната може праи супер по-яки катаклизми от Бог, ама не му се занимава с глупости."

Истината е - не че не му се занимава ами не му е дадено разришение за това..както и за мнооооооооооооооооого други неща не му е разешено. Щото ако му беше разрешено безусловно...както мрази хората - създанията на Бог, досега да ги беше избил до един...
Това твое изказване говори че непознаваш йерархията в света и по-точно в невидимия свят. Сатана от край време лъже хората че може да им даде сила ама то излиза че им дава само някакво знание което в повечето случай има за цел пак падение на хората, които го слушат.

Редактирано от flyfisher (06.04.2011 16:02)

flyfisher

#2777615 - 06.04.2011 16:07 [Re: Цецо]

Има една търсачка Гугъл се казва с нейна помощ може да се ограмотиш какво презставлява разлом...Верно че повечето инфо е на англйски но никога не е късно да почнеш да учиш език...

Си Ди
гаргойл

#2777651 - 06.04.2011 17:15 [Re: flyfisher]

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%BC
не че е чак толкова важно, защото не сме сеизмолози, все пак, но по конкретния въпрос, за земетръсите, причините са просто различни от тези, които ти изтъкваш
уики вкратце за земетресение

наскоро мярнах и едно филмче за Везувий, и че под него има магмена бомба, за която не се знае кога ще й дръпнат спусъка, като се предполага по данните, налични последните няколко века, че спусъкът му е именно земетръс в района - потенциалните жертви могат да надхвърлят 3 млн, доколкото Неапол е на прицел и не е сигурно въпреки наблюденията дали предупреждението ще дойде навреме

Редактирано от Си Ди (06.04.2011 17:22)

ПИЧ

#2777736 - 06.04.2011 20:20 [Re: flyfisher]

Цитат:

Истината е - не че не му се занимава ами не му е дадено разришение за това..

Първо - пише се разрЕшение.
Второ - като няма никакви разрИшения, що толкоз му са връзвате, бе? Ми той е безобиден като яренце! И само са ерчи кат пИтел на бунище! То чак да се просълзиш от умиление и съжаление колко е неспособно и ограничено, горкото!

Цитат:

Има една търсачка Гугъл се казва с нейна помощ може да се ограмотиш какво презставлява разлом...

Като оставим настрана невъзможността ти да ползваш препинателни знаци (питай Гугъл какво е туй животно), всичката си информация ли получаваш от Гугъл? И имаш ли изобщо собствено мнение по нЕкои въпроси?

Цитат:

Верно че повечето инфо е на англйски но никога не е късно да почнеш да учиш език...

Кат' ти глеам инфото, дет' тъ угръмутява, май си я докарАл саде до телешки пане с езиците...

--------------------

flyfisher

#2778017 - 07.04.2011 17:47 [Re: Цецо]

Гугъл не се ползва само от хора без собствено мнение...Ти що реши така... Това е толкова тъпо, все едно да кажа че във форума пишат само хора със собствено мнение.

Редактирано от flyfisher (07.04.2011 17:50)

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2778987 - 09.04.2011 18:29 [Re: flyfisher]

Мани ги другите, за тебе иде реч у питанката на Цецо.

flyfisher

#2779706 - 11.04.2011 14:18 [Re: Цецо]

Обикновено когато цитирам чуждо мнение посочвам чие е. Гугала ти го давам като най-бърз вариант за информация а ти се заяждаш. Сега... ако ти говори дух това е по-бърз вариант от Гугъла но и точно толкова ненадежден по отношение на достоверността, колкото е информацията в интернет.
Защо реши че нямам собствено мнение по някои въпроси? Какво разбираш под собствено мнение? И може ли само преживяното да лежи в основата на формирането на личното мнение на човек?

ПИЧ

#2780144 - 12.04.2011 09:43 [Re: flyfisher]

Цитат:

Гугала ти го давам като най-бърз вариант за информация а ти се заяждаш. Сега... ако ти говори дух това е по-бърз вариант от Гугъла но и точно толкова ненадежден по отношение на достоверността, колкото е информацията в интернет.

Не, не разговарям с духове. А щом Гугъла е ненадежден като привидение, що ми го препоръчваш да ме информира?

Цитат:

Защо реши че нямам собствено мнение по някои въпроси?

Ами поради писанията ти.

Цитат:

И може ли само преживяното да лежи в основата на формирането на личното мнение на човек?

Не. Но зависи как (и от какво) се формира въпросното мнение.

--------------------

flyfisher

#2780220 - 12.04.2011 13:10 [Re: Цецо]

Моето лично мнение се формира така. Гледам даден въпрос от максимален брой гледни точки, като се старая да не пропускам такива:
1-во всички инфромационни източници по въпроса - книги, интирнет, мнения, чужд опит...от създанието на света до днес
2-ро личния опит
3-то систематизиране на събраното инфо, логически анализ и оформяне на варианти - вариантите са когато информацията е недостатъчна или фалшива.
4-то формиране на мнение - когато логиката и ценностната ми ситема не си противоречат относни всички гледни точки.

Много хора незнаят че в основата на неразбирането стои липсата на вяра а липсата на вяра идва от липсата на знание а липсата на знание е от ... (говоря по принцип).

Редактирано от flyfisher (12.04.2011 13:13)

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2780370 - 12.04.2011 20:12 [Re: flyfisher]

Цитат:

Много хора незнаят че в основата на неразбирането стои липсата на вяра а липсата на вяра идва от липсата на знание а липсата на знание е от ... (говоря по принцип).

Чакай да предположа. Липсата на знание може би е от липсата на адекватна приказка с духовете?

Дали да не пробваме с повечко от това

Дай сега сериозно.какво включваш вътре в логическия анализ и защо.

Плюс не разбрах какво искаше да кажеш с тва:

Цитат:

4-то формиране на мнение - когато логиката и ценностната ми ситема не си противоречат относни всички гледни точки.

Avat@r

#2780480 - 12.04.2011 23:32 [Re: tanariil]

tanariil, ти нали не мислиш, че той самия си се разбира, като го гледам к'ва сложна личноС е

Avat@r

#2780484 - 12.04.2011 23:41 [Re: flyfisher]

Цитат:

4-та ти точка единствено доказва отсъствието на каквото и да било адекватно мнение в теб.Щото такова никога не може да се формира по начина който си описал.Осъзнаваш ли каква глупост си написал..Парадокс.

Освен това след прозренията на "сеизмологичните" ти теорий, не смей да употребяваш понятия като логика, щото е смешно. Мушморок такъв.

flyfisher

#2781503 - 14.04.2011 23:01 [Re: Avat@r]

Да бе аз "нямам" собствено мнение, просто копирам и пействам информация от едно място от интеренет в друго. Това че логиката ти е ограничена в следствие на ограничеността на посечената по-горе от мен връзка – “знание – вяра – разбиране” си е твой минус.
И...къде е парадокса?

Редактирано от flyfisher (14.04.2011 23:14)

Avat@r

#2786707 - 28.04.2011 04:18 [Re: flyfisher]

парадокса Мой е баш в думите ти.Помисли си сам по темата за парадоксите си.Поне веднъж.И да ти ги разкрия няма да ти направя услуга.А ето дори сега пак си в парадокс.. относно
Цитат:

в следствие на ограничеността на посечената по-горе от мен връзка – “знание – вяра – разбиране”

...
връзката ти наистина е ограничена, както "задълбочено" си отбелязъл.Иначе ако не схващаш иронията ми, вяра и познание нямат пресечна точка.Понеже взаимно се самоизключват.Вярата е осъзнатото неопознато.По презумпция, ти вярваш в нещо, защото не ти е необходимо доказателство за което, ако се заемеш да го анализираш и опознаеш, за да го потвърдиш това вече не е вяра, а е познато като наУка и емпиричен опит.Айде стига си ми отговарял вече, че не си ми интересен.Сеизмолог. Сеизмологията е наука а не вяра.Ти просто имаш сбъркани концепции и тотална липса на причинно следствени връзки.Дори най елементарни.

Гало666
провокиран

#3008089 - 25.01.2013 21:05 [Re: tanariil]

Цитат:

Мани ги другите, за тебе иде реч у питанката на Цецо.

Ай стига сте ми спамили в темата ве

ПИЧ

#3012209 - 06.02.2013 11:42 [Re: Гало666]

Като гледам небивалия интерес и страшната активност по темата ти през последните две години, малко спам няма да я развали.
То тя самата тема е някак си спамава...

--------------------

Гало666
провокиран

#3035643 - 09.04.2013 19:45 [Re: Цецо]

Цитат:

Като гледам небивалия интерес и страшната активност по темата ти през последните две години, малко спам няма да я развали.
То тя самата тема е някак си спамава...

Не би било зле да съпоставиш всичко това с цялостната посещаемост и внимание към поверения вам раздел, преди да насърчаваш разводняване

ПИЧ

#3041586 - 22.04.2013 09:39 [Re: Гало666]

Реши да си активизираш темата ли? Небъдна работа.

Цитат:

Не би било зле да съпоставиш всичко това с цялостната посещаемост и внимание към поверения вам раздел,...

Не се стремим да привличаме чатаджии. Всеки е добре дошъл. По собствено желание. И в рамките на приличието.

--------------------

Avat@r

#3063977 - 19.06.2013 00:20 [Re: Цецо]

като стана дума за чат, да си кажа - всъщност световна икономическа криза нямя и никога не е имало.Това е поредния лост за манипулация на свободната личност...Естествен ход на шибания обществен зомбиран ред.Защо ли - защото човек се ражда без портфейл, но за да си отиде такъв определенп му е нужен...това разбирас е е метафоричен изказ и не всеки плебей чалагар би вникнал в същността, затова Цецо, по-добре изтрий поста ми, но не го хвърляй на маймуните в говорилнята.

ПИЧ

#3064018 - 19.06.2013 08:48 [Re: Avat@r]

Че що да го трия? Аз съм съгласен с това, че кризите са планирани в голямата си част. Всичко е с цел, която, обаче, е известна на малцина.
А сегашната световна икономическа криза е закономерно следствие от действията (или бездействията) на настървеното консуматорско общество.

(То тая тема принципно не е за чат, щото заглавието е тенденциозно, ама който иска може да отвори нарочна чатаджийска тема. Мохабет да става.)

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.234 seconds in which 0.207 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.