ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Ейнджъл
някой, който е бил тук

Регистриран: 06.12.2007
Към тези, за които христ. ад и рай са бабини деветини и тъпа попщина
    #2808843 - 21.06.2011 18:33

Предисторията на това видео накратко е, че през 80-те години на 20-ти век в бившия Съветски Съюз група учени-геолози работели над проект за пробиване на най-дълбоката дупка в света. Ръководителят на проекта Азаков разказва: "Като комунист, аз не вярвам в небето или Библията, но като учен, вече съм убеден в съществуването на ада. Не е нужно да казвам, че ние бяхме действително потресени, откривайки такова нещо. Ние пуснахме микрофон в дупката за да запишем звука от движението на литосферните плочи. Но вместо движение на плочите, ние чухме крещящи човешки гласове, в които звучеше болка. Отначало ние помислихме, че звука идва от нашето оборудване, но след като още веднъж настроихме техниката, нашите най-ужасяващи подозрения се потвърдиха. Виковете, воплите, не бяха викове и вопли на един човек - те бяха викове, стенания и вопли на стотици милиони хора..."

Самият Исус Христос в евангелията е споменавал често за ада и няма как да не е така, понеже Той дойде да представи цялата истина за целия духовен свят. Нищо не ни спести, както го правят много проповедници от фалшива хуманистичност, и най-вече, от човекоугодничество. Но нали - когато правим своя избор, ние трябва да сме наясно какво точно избираме и какво точно отхвърляме? Това е истинският информиран избор, на който всички ние имаме пълното право, преди голи и открити да застанем пред Него, за да бъдем съдени за последствията му - за нашите добри, или за нашите зли дела.

Ние не можем да се избавим сами. Нито пък друга личност или учение могат да го сторят.

Исус е Пътят, Истината и Животът.

Нашите пътища ни се виждат прави, но всъщност са лутане и безпътица, увенчани с венец на смърт. (“Притчи” 14/12)

Нашите истини са прелъстителни като забранения плод, понеже чрез тях сами определяме кое е добро, и кое – зло за нас, обаче още от сътворението са причината за нашето грехопадение. (“Битие” 3-та гл.)

Животът на егото ни може да ни спечели дори целия свят, ала каква е ползата, ако заради земния си разкош загубим душите си? (“Евангелие от Матей” 16/26)

Просто някои хора винаги избират да са на погрешната страна и не правят абсолютно нищо, за да го променят.

На тези жители на модерния Вавилон - врагове на Кръста и на Святия Божий закон, обаче поклонници на всичко небогоугодно, мръсно и демонично, които се канят да векуват в него като египетски фараони в своите разкошни гробници, бих искал да припомня следното: книгата “Данаил” ни разкрива, че Вавилонската блудница и сатрапка няма истинска власт над човешката история, а Божият Дух чрез пророка на всеослушание обявява пред нея и за всичките векове напред сгромолясването на цялата световна култура.

Божието царство ще помете наследствата на всички човешки цивилизации, които са построени върху славолюбие, идолопоклонство и насилие, а двете исторически предупреждения за това бяха събарянето на Вавилонската кула и унищожението на древния Вавилон.

И ако ние се идентифицираме достатъчно с “камъка, отсечен не с ръце”, с канарата Христос, която ще се забие във фундаментите от ръжда и кал на тоя свят, тогава няма да милеем за собствения си живот, кариера и богатство повече, отколкото за нашия славен Цар, а големият ни приоритет ще бъде разрастването на Неговото царство в България и по цялата земя.

Без сблъсък с Вавилон това няма как да се случи.

Антихристкият манталитет само ни прави подлежащи на асимилация от негова страна.

Поради структурата на неговата система, тоя сблъсък няма да е само религиозен, а ще бъде също икономически, политически и социален.

Но първо трябва да бъде личен - изтръгване на егото ни от прокълнатата му земя, където то се чувства като божество и ангел на светлината... само докато не дойде сгромолясването.

Откакто царете и жреците на Вавилон са добили монопол върху тайното знание, придавайки му формата на наука, съдържанието на мироглед, облика на култура и статута на държавна религия и още повече, откакто тоя модел е завладял света заедно с неговите съкровища, те няма да се откажат от завоеванието си току-така (не случайно Библията говори за модела на мирогледа “Вавилон” като за нещо универсално, а не се занимава да изрежда имената на различните религии, философии и учения, които са израстнали от този корен).

Антихристкият дух е нашият враг, а не хората, поробени от него.

"И ще му се поклонят всички, които живеят на земята; всеки, чието име не е било записано от създанието на света в книгата на живота на закланото Агне." (Откровение 13/8)

Така че ако не вярваш в закланото лично за твоите грехове Божие Агне, идеите ти, етикирани с каквото и да е име на опаковките си, не могат да те избавят от тях. Тогава за теб остава "едно огнено очакване на Съд", понеже "чрез никой друг няма спасение. Защото няма под небето друго име, открито на човеците, чрез което трябва да се спасим." (Деяния 4/12)

Този избор е Божествено право, но все-пак има един "недостатък": даден му е само земен мандат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Към тези, за които христ. ад и рай са бабини деветини и тъпа попщина
    #2809031 - 22.06.2011 09:44 [Re: Ейнджъл]

Това видео нещо го няма...

Цитат:

Самият Исус Христос в евангелията е споменавал често за ада ...

Айде бе! Я кажи кое евангелие е от въпросния? И в кои евангелия се говори за ад и рай? И изобщо известно ли ти е кога се пръква идеята за преизподнята?
А, и как крещи една душа, при положение че и липсват всички нужни за това физически приспособления?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2809042 - 22.06.2011 10:50 [Re: Ейнджъл]

Поразена съм.
Толкова убедително...нямам думи.

Ейнджъл
някой, който е бил тук

#2811257 - 28.06.2011 09:50 [Re: Цецо]

Цецо, Библията ти също е на една ръка разстояние, не само "Каменицата". Ако я разгърнеш малко по-сериозно, там ще намериш отговор на всичките си въпроси. А тогава и ще ги оцениш, предполагам, защото сам си ги търсил и сам си си ги открил. Моите отговори ще ги презреш лесно.

Ейнджъл
някой, който е бил тук

#2811260 - 28.06.2011 09:53 [Re: kratuna]

Цитат:

Поразена съм.

Тогава защо не видиш и това?

http://www.vbox7.com/play:74b42a03

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2811261 - 28.06.2011 09:54 [Re: Ейнджъл]

Библията съм я виждал, май за разлика с теб (иначе нямаше да пляснеш такава велика глупост). И в нея няма тези отговори, които търся.
Предпочитам "Шуменско".

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Ейнджъл
някой, който е бил тук

#2811267 - 28.06.2011 10:14 [Re: Цецо]

Цитат:

Предпочитам "Шуменско".

Я виж-ти, и аз го харесвам. Значи вярно е, че "хората сБира"... Чувствай се поздравен!

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2811337 - 28.06.2011 14:59 [Re: Ейнджъл]

Цитат:

Цитат:

Поразена съм.

Тогава защо не видиш и това?

http://www.vbox7.com/play:74b42a03

Не допускаш ли поне за миг, че това могат да са просто бълнувания на един болен мозък? А защо не и измишльотини на изпечен мошеник, преживяващ от страховете на хората?

Между другото, и аз веднъж се сънувах в ада - гадничко си беше, ама не чак толкова. Като в готически клип. Имаше и съпътстваща миризма на сяра, която, както по-късно установих, се носеше откъм кучето ми.

Ейнджъл
някой, който е бил тук

#2811358 - 28.06.2011 15:50 [Re: kratuna]

Цитат:

Не допускаш ли поне за миг, че това могат да са просто бълнувания на един болен мозък? А защо не и измишльотини на изпечен мошеник, преживяващ от страховете на хората?

По принцип, на тоя свят всичко е възможно. Лично аз се опитвам да препоръчвам неща, на които интуитивно се доверявам, а мерилото за мен е едно: Библията. Ако даденото свидетелство покрива нейния стандарт, а тоя, който го споделя, се опитва и да живее според него (в случая, нашият материал е станал доста публичен и със сигурност от времето на неговото излъчване досега щеше да се открие истинското лице на свидетеля, ако той беше измамник - знаеш, че рано или късно такива хора винаги падат в мрежите, които плетат за други), печели моето доверие.

Но не беше ли така и с апостолите от ранната Църква? Нали и те бяха първите обвинени, че са измислили "Христовия култ". Да, те избраха живот на страдание и нима го направиха, за да са верни на собствените си измишльотини?

Нека да помислим логично.

Ето, имаме цял дървен кръст, забит по средата на човешката история и разделящ я на две. Повече от 5000 ръкописа, от които сме наследили Новият завет, разказват една невероятна история - за претенциите на богочовека Исус Христос да има власт над човеците, природата и дори над смъртта. Светските римски историци Тацит, Целз, Апулей, Лукиян и др. потвърждават много от казаното в Завета, макар и с обратен знак.

Възможно ли е тогава Христос да не е "измамата на вековете"? Луд мегаломан ли е той? Историята за него измислена ли е? Защо тогава нейните автори заплатиха с живота си за нея? И такъв ли антигерой трябваше да измайсторят, ако искаха да впечатлят епикурейското и стоическо съзнание на гърци и римляни - селянин, роден в обор, израсъл в презрения Назарет, нямащ къде главата си да подслони, отблъскващо гол и покозващ "човешка слабост", прощавайки дори на убийците си, зарязан от своите последователи, погребан дори в чужд гроб?! А на монотеистите-юдеи как пък ли им се е сторил? - Дева Мария едвам са я спасили, за да не бъде убита с камъни като блудница (не случайно ап. Павел казва, че за евреите Христос е бил самият скандал, а за учените гърци - една пълна глупост). Можеше ли такава изкусна лъжа да роди ранната Църква, която я защитавала първите векове с цената на нечовешки мъки, гонения, дори жестока смърт?

Аз самият не съм бил възпитан като християнин, а като върл атеист. И съответно, до 23-рата година от живота си вече се бях превърнал в перверзен мръсник. Моралният ми кодекс се свеждаше единствено до това да не убивам. Обаче абсолютно всичко друго си позволявах, без даже да ми мигне очето. Тогава ми се случи нещо... е, много е дълго за описване (ако не ти е досадно и ти се чете, можеш да го видиш тук, опитал съм се накратко да разкажа как стигнах до него: http://anlov.blog.bg/lichni-dnevnici/200...ga-biah-.159930). Та след това необичайно преживяване, промених коренно мирогледа си, ценностната си система и начина си на живот. С желанието да сменя животинския си образ и да сваля всички звероподобни маски от лицето си, да се изтръгна от хищническия си нрав.

Тогава и започнах да разбирам повече Библията, защото не търсех само интелектуално познание от нея, а черпех духовни сили за новия си живот. Киркегор го нарича "скокът на вярата" - това е друго измерение, което постепенно започна да се разкрива пред мен. В него се влиза само след искрено и дълбоко посвещение пред нашия Творец, където Той обича да разкрива Себе Си по изненадващи и пре-пречудни начини.

Какво означава завет и обвързване с Христос ще разбере единствено този, който с вяра избере да излезе в тяхната открита орбита...

Редактирано от Ейнджъл (28.06.2011 15:55)

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2811496 - 29.06.2011 01:31 [Re: Ейнджъл]

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8968

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.087 seconds in which 0.072 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.