ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
звездна

Регистриран: 08.04.2007
Re: Царството небесно и самолетите
    #2938434 - 21.08.2012 22:48 [Re: tanariil]

Това е отговор изсмукан от пръстите. Как изглежда земята, когато я гледаш от космоса - като кръг, или като сфера? Как виждаш ти луната, като кръг, или като сфера?
Като кръг, нали?

Освен това оригиналната дума означава както кръг, така и сфера.

"Благодаря, че потвърди, че в библията пише, че земята е плоска, т.е. кръг."

Библията казва, че земята е кръг, а не че земята е плосък кръг.

Но когато дори ти в разговорна реч искаш, да опишеш земята, какво казваш? Да не би да казваш, че земята е сфера??? Едва ли! Ти казваш, че земята е кръгла, но едва ли имаш пред вид, че земята е плосък кръг!

По същия начин се изразява и Библията. Да не говорим, че самата дума има значение и на сфера и на кръг и на свод.

--------------------
Sola scriptura

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2938763 - 22.08.2012 21:24 [Re: звездна]

По-скоро твоето е отговор, изсмукан от пръстите. Ма тя Земята от космоса се вижда като елипсовидна, а не като кръг. И защо изобщо бог трябва да пише какво се вижда, а не какво е? Думата "сфера" е много стара дума. Такава е и думата "кълбо". Дори животните знаят какво е това КЪЛБО. Но не тази дума е използвана в библията, а КРЪГ.

И то си ми цитирала, че иде реч за плоска земя с небе, опнато като завеска над нея, на което бог живурка. Това си цитирала.

Пак напомням, че църквата е горила на клада всеки, който е несъгласен с това, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея и че самата Земята не се върти. То не е само проблемът с кръга. В библията и останалата част от космическите представи на бога нямат нищо общо с реалността.

1. Земята не е плоска, както пише в библията.
2. Земята се върти, а в библията пише, че тя е неподвижна.
3. Земята се върти около Слънцето, а в библията пише, че Слънцето се върти около Земята.

Ето и цитати от библията, дето пише, че Слънцето се върти около Земята, а Земята изобщо не се върти и то до степен да не може даже да се поклати:

Еклесиаст 1:5
„Също и слънцето изгрява, и слънцето захожда, И бърза да отива към мястото гдето трябва да изгрява”

1 Летописи 16:30
“Земята не може да се поклати”

Така че пак питам: Защо бог не е наясно с това, което е в космоса? Как се разбира бог, живущ на завеската-небе със самолетите?

звездна

#2938862 - 23.08.2012 00:56 [Re: tanariil]

Първо Библията не е наръчник по астрономия, а е Слово на Бога, което цели да разкрие Него, а не да прави обстоен анализ на космическите тела. Ето тук е казано за оригиналната дума и тя значи И СФЕРА. http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?strongs=H2329

Второ:
Еклесиаст 1:5
„Също и слънцето изгрява, и слънцето захожда, И бърза да отива към мястото гдето трябва да изгрява”

Въобще не става дума кой около кого се върти, а са отбелязани изгревите и залезите, мисля, че е очевидно. Ние също казваме, че слънцето изгрява и залязва, без да изпадаме в подробности кой около кого се върти и защо.

Трето:

1 Летописи 16:30
“Земята не може да се поклати”

Моята библия от 1940 г. превод казва:

30. Треперете пред Него, жители на целия свят;
Защото вселената е утвърдена, та не може да се поклати.

Православен превод:

30. Трепери пред Него, цяла земьо, защото Той основа вселената, тя няма да се поклати.

И като ще ми цитираш Библията, относно земята, защо си пропуснала този стих:

Йов 9:6 Той поклаща земята от мястото й,
Тъй щото стълбовете й треперят.

Аааа, земята се клати все пак!!!да не бъде!

Още едно супер интересно стихче:
Йов 26
7. Простира севера върху празния простор;
Окача земята на нищо.

По времето на Йов народите са мислели, че земята стои на гърба я на някой слон, а я на костенурка. Но Божието Слово, казва, че Бог окачва земята на нищо!!! Това е уникално знание!

Цитат:

Пак напомням, че църквата е горила на клада всеки, който е несъгласен с това, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея и че самата Земята не се върти. Т

Да, и кой ти каза, че църквата е равно на истината от Божието Слово? Откъде на къде слагаш знак за равенство между разни фанатизирани екземпляри, дето се имат за християни и се правят, че четат Библията и Истината от Божието Слово???

Между другото в Библията няма нито един стих който в прав текст да обявява че земята е плоска, точно обратното - казано е че е кръгла ( като думата значи и сфера) , и окачена на нищо ( т.е. не я подпира някое животно) , а това си означава точно кръгла, а не плосък кръг, което си е някаква твоя измислица.

Гледала съм снимки на земята от космоса, гледам и луната вечер - те са кръгли, а не сферични, щото окото не разпознава сферата. И ако попиташ едно дете каква е земята, ще ти каже, че е кръгла, а не сферична, нали?
Да не би да казваш - о, каква хубава сферична луна??
Затова е съвсем естествено земята в Библията да е наречена просто кръгла, точно така, както и ние виждаме като кръг Луната, и както говорим в ежедневната си реч. ( а както казах, думата има значение и на сфера).

Има и още един интересен стих:
1 Корин. 15

40. Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, а друга на земните.
41. Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Видно е, че апостола е знаел много добре, че светлината от Слънцето е различна от светлината на Луната!! Даже са знаели, че и звездите се различават в блясъка и светлината си, което говори за познание относно различието на небесните тела.

И Бог си е наясно не само с космоса, ами и със сърцето на всеки човек, твоето също го познава. Какво ли вижда там?

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938888 - 23.08.2012 06:38 [Re: звездна]

Не, библията не ти казва това, защото аз ти цитирам превода от 1940 г. Хайде да не се лъжем, а? Използвай библията: http://biblia.duh-i-istina.net/ Не ми отговаряй наизуст.

Не ми вади цитати от гугъл, където някой тарикат се е пробвал да ПРОМЕНЯ космологичния модел, защото съм чела библията и много добре зная какво НЕ ПИШЕ вътре.

И защо ме занимаваш с блясъка на Слънцето и Луната? Това какво общо има с темата? И не е единственото, с което я отклоняваш. Върни се на предходното ми мнение и му отговори по същество и без такива ненужни отклонения. И МИСЛИ.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938894 - 23.08.2012 06:57 [Re: звездна]

А иначе, благодаря ти, че си описала още един бъг в библията:

41. Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Луната няма своя светлина. Тя свети с отразена такава. Отразена от звезда- Слънцето. Но това не е обект на темата. Нищо де, пиши го бога ти, че и това не знае.

звездна

#2938911 - 23.08.2012 08:07 [Re: tanariil]

Цитат:

А иначе, благодаря ти, че си описала още един бъг в библията:

Луната няма своя светлина. Тя свети с отразена такава. Отразена от звезда- Слънцето. Но това не е обект на темата. Нищо де, пиши го бога ти, че и това не знае.

Mи именно де. Точно защото Луната няма собствена светлина, затова и библейския писател е написал, че светлината на Слънцето се различава от светлината на Луната. Т.е. тя не е еднаква по произход.

Ама ти и това не разбра. Важното е да се противоречи.

--------------------
Sola scriptura

звездна

#2938914 - 23.08.2012 08:12 [Re: tanariil]

http://bible.netbg.com/bible/paralel/bib...mp;l=1&cm=2

А точно от линка, който ти си дала, цитата е следния:

30 Треперете пред Него, жители на целия свят; Защото вселената е утвърдена, та не може да се поклати.

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=13&g=16&tr[]=1

--------------------
Sola scriptura

Редактирано от звездна (23.08.2012 08:16)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938920 - 23.08.2012 08:44 [Re: звездна]

Е, значи са пипали в линка и тук тарикатите. До скоро друго пишеше вътре. Възмутително!

Отвори си превод King James, който е най-точният до оригинала и ще се увериш сама:

30 Fear before him, all the earth: the world also shall be stable, that it be not moved.

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=13&g=16&tr[]=3
Това всъщност пише в библията. И аман от тарикати, които не се свенят да преправят текст. Все едно не може да се отвори чуждоезична версия и да се види къде са преправяли. Много ме дразнят такива лъжи, каквито си спретват някои, за да скрият, че християнството е измислица.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938959 - 23.08.2012 11:53 [Re: звездна]

Цитат:

Mи именно де. Точно защото Луната няма собствена светлина, затова и библейския писател е написал, че светлината на Слънцето се различава от светлината на Луната. Т.е. тя не е еднаква по произход.

Това ще си го запиша в графата БИСЕРИ.

Обяснявам отново.

Ти си цитирала как според библията Луната свети със собствена светлина, която е различна от тази на Слънцето. Е да, ама реалността не е такава. Луната свети със светлината на Слънцето (отразена), защото Луната НЯМА своя собствена светлина. Светлината на Луната е всъщност светлината на Слънцето. Още по-ясно казано: Светлината на Луната НЕ СЕ РАЗЛИЧАВА от светлината на Слънцето.

Надявам се да няма необходимост трети път да обясня същото.

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2938981 - 23.08.2012 12:33 [Re: tanariil]

Цитат:

Царство небесно. И самолетите, които летят в небесата.

Напоследък се чудя как тези двете се спогаждат в религиозните представи. Ако някой се сеща, нека да отговори по темата.

За царството небесно има бая сравнения в дебелата книга, а за самолетите, които пеят по небето синьо пише в друга книга При това си им посочила място за спогаждане - религиозния тепих. Еми нема начин да се спогодят Може и да се съпоставят несъпоставими неща, но вследствие на това може да стигнем само до абсурдни изводи...темата е подвеждаща

Небето синьо...някакви си 20-30 км въздух, където самолетите са оперативни, а за сравнение 12 700 и кусур км диаметър на земята, независимо от това дали е идеална сфера или като пипонь, каунь, т.е. пъпеш де Даа, видимо пропуск от страна на автора на дебелата книга, да не пише за самолетите Мене например ПО ме дразни, че нищо не е писал за ентропийния взрив, като възможен изход на познатата ни космологична система, в която земята е прашинка... и там някъде, зад Шварцшилдовия радиус, където времето започва да тече обратно, вървим към виолетовото преместване и в един миг виждаме цялото бъдеще на известната с-ма в един миг, а цялото пространство свито до точка, и сме готови да влезем в други пространствено-времеви измерения...където може би се подвизава бог, ама не онова злобно старче, дето наднича иззад някоя мърлява планетка и си примира от смях дето ни гледа тука как се джанкаме... Ама смееш ли да питаш, па и кой ше ти каже

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8438

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.