ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Царството небесно и самолетите
    #2939234 - 23.08.2012 21:35 [Re: hold on]

Изпуснал си, значи. Ето извадка за онагледяване:

"Още веднъж Великият Бог Ом заговори на Брута, Избраният:

— Абе ти глух ли си?

Мотиката тупна върху спечената пръст. Брута се завъртя. Видя пчелите, орела и в най-далечния край на градината, стария Брат Лу-Тце, който унесено ровеше в купата с животински тор. Молитвените мелници се въртяха все същите покрай стените.

Той направи знака, с който Пророк Ишкибъл беше прогонвал духове.

— Да останеш зад мен, демоне — промърмори.

— Аз СЪМ зад теб.

Брута се обърна отново. Бавно. Градината пак беше празна.
Той побягна."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2939236 - 23.08.2012 21:43 [Re: tanariil]

симпатичен си ми, архидемоне 66 оценки имаш, толкова, колкото и аз, тъкмо се бях засилил да те оценя, и се възгечтисах, викам си да не развалям хубавото число

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
    #2939757 - 25.08.2012 01:29 [Re: tanariil]

Толкова ти се иска Библията да лъже, Бог да заблуждава че от една дума стълбове правиш извод че земята е плоска. Думата стълб може да се превежда буквално но може да се превежда и като правило в преносен смисъл, като закономерности, като системи...все думи които не са били примерно в речниците по времето на Йов преди 4000 години. Ако използвам израза подпорка от хляб как ще го възприеме мозъка ти като колона изградена от правоъгълни хлябове или като изразно средство показващо средство за поддържа човешко тяло в съществование?
Имаш проблеми с разбирането на значенията на думите...или се правиш че имаш. Думата интелигентен идва от...не си спомням от коя латинска дума и значи способност да се разбира а не както опростено се обяснява в Интернет в повечето български сайтове. Проблем имаш с разбирането на пряк, преносен и смесен начин на изразяване (смесения е ползване едновременно на пряк и преносен смисъл в изразяването). Проблем е също така за теб и това да разбираш нещата от повече от една гледна точка. Ако аз ти кажа че утре слънцето ще изгрее, това значи ли че твърдя че слънцето се върти около земята. Ти обаче ако искаш да кажеш че съм тъп точно това ще изтъкнеш а няма да си кажеш...ами от гледната точка на земния наблюдател е точно така и затова дори и днес хората се изразяват така, ама това приви ли ги тъпи, прави лиги глупави... не освен ако не съм изпълнен с омраза и надменност към тях предубедено смятайки ги за глупави, наивни и тъпи. Мога да хвана една по една така наречените от теб лъжи от библията и да покажа че си ги обясняващ субективно но няма смисъл. От написано от теб ясно личи че го правиш преднамерено и това обмисля нещата... Само да не стани като с католическата църква, които от заблуждение твърдят че земята е плоска а ти да твърдиш същото но от липса на интелигентност в разбирането на това което някой хора са писали в Библията.

Редактирано от flyfisher (25.08.2012 01:52)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2940361 - 26.08.2012 12:10 [Re: flyfisher]

Добре де, къде ги тези СТЪЛБОВЕ, дето Земята ги има и се ПОКЛАЩА НА ТЯХ и за които Звездна ми е цитирала изрично описание в библията- чакам да видя това на снимка. Все още такава нямам. Тя, Звездна, позорно напусна разискването по темата, без да даде нито едно доказателство за това, което ми е цитирала сама, че пише в библията и което напомням е:

БИБЛИЯ, Йов 9:6

Той поклаща земята от мястото й,
Тъй щото стълбовете й треперят.

Ти знаеш ли какво е това ПОКЛАЩАНЕ НА ЗЕМЯТА ОТ МЯСТО и то ОТ СТЪЛБОВЕ, които ТРЕПЕРЯТ.

Щото аз знам. Заливам се от смях като си го представя, вярвай ми. Няма такава реалност.

Снимките от космоса са доста категорични по отношение на описаните от библията СТЪЛБОВЕ на ЗЕМЯТА, на които тя се ПОКЛАЩА, вместо да се върти, докато е ОКАЧЕНА в нищото. Стълбовете са поредното доказателство, че под кръг въобще не са разбирали сфера, както е и до днес. Плоска Земя на Стълбове, окачена в нищото. Ще се пръсна от смях, верно!

Съжалявам, че ще те разочаровам още веднъж, ма няма такова нещо в реалността, каквото е описано в библията. Ето ти снимка от космоса. Ако можеш,осмисли я. Ако не можеш- е, сигурно трябва да има и хора, които си въобразяват, че земята е плоска и си има стълбове, на които се поклаща, окачена в нищото.

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2940463 - 26.08.2012 20:41 [Re: tanariil]

Суупер снимка! Точно както Библията описва нещата - земята е кръг, окачен на нищо.
За стълбовете е очевидно, че нямаш необходимата мъдрост и познания, нито присъствието на Духа за да ги разбереш що значат. И понеже нямаш мъдрост от Бога, си го тълкуваш както ти дойде на ума, но не си единствена де, така правят и всичките му там атеисти и сатанисти.

Кажи как ще разрешиш "противоречието", че веднъж е казано, че земята има стълбове, а на друго място, че е окачена на нищо.
Как така? Хем има стълбове, хем няма ( в нищото е)?? Можеш ли да се сетиш защо е така?

Но аз чакам да ми тълкуваш стиховете, които ти дадах и да докажеш, че те трябва да се вземат буквално. Стълбовете са само малка част от картинката, оказа се че земята си има крайъгълен камък!! Поразяващо! Как ли ще изглежда това на снимка?

Там и морето си има врати и лостове, градушката съкровищница, дъжда водопровод, а някои странни Личности имат мечове вместо езици, а лицата им светят като слънцето. Ехаа, бас давам, че искаш снимка на последния!

Ти се провали, Танариил. Ти не знаеше, че Библията описва земята като кръг ( сфера) и че тя е окачена на нищо. Точно както я показва и твоята снимка. Божието Слово е винаги вярно, дори и мнозина да се съмняват в това. Рано или късно то доказва правотата си.

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2940575 - 27.08.2012 07:07 [Re: звездна]

Спри се по-добре. Не за друго, но се излагаш.

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
    #2942502 - 30.08.2012 02:49 [Re: tanariil]

Цитат:

тя се ПОКЛАЩА, вместо да се върти,

А ти откъде си мислиш че Йов е опивал въртенето и като е писал поклащане. Заблудила си се. На мене ми прилича на описание на земетресение като от първолак.

Цитат:

Стълбовете са поредното доказателство, че под кръг въобще не са разбирали сфера

а ти откъде си мислиш че на стълбове не може да се сложи сфера? Заблудила си се. И кой говори за кръг - не и Йов, или ти си мислиш че винаги когато се говори за колони отгоре трябва да има кръг. Ей смея се като гледам за колко тъпи искаш де ме изкараш.

Цитат:

окачена в нищото

Ти като погледнеш земята от снимката как ти изглежда като...движеща се по орбита ли? Точно като окачена. Ако беше откачена в пространството нямаше да се движи по орбита а хаотично, затова думата окачена е по правилна.

Пространството около земята как би го писала...като нещо...примерно кисело мляко или като нищо? Ако искаш да кажеш че около земята няма материя а само пространство но не знаеш думата пространство каква дума би използвала? Нима думата нищо не била подходяща преди 4000 години. Този Йов пък как да не се сети че след 4000 години хората ще имат друга дума - пространство а да използва тази ненаучна дума - нищо.

ПП Добре че не ми се налага да ти обяснявам нещо по сложно че направо ужас с тази трудност да разбираш. Представи си цитата - Йов 9:6 Той поклаща земята от мястото й, Тъй щото стълбовете й треперят. да е описание на земетресение, колко глупаво ще изглеждаш тогава.

Редактирано от flyfisher (30.08.2012 03:03)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2942547 - 30.08.2012 08:40 [Re: flyfisher]

Ей, ти изби рибата с това, дето написа. И изкърти миФката. И... Абе, кефиш. Оправи ми настроението за деня с тея вицове, които изписа.

Айде и на теб да ти е спорен и усмихнат, поне толкова, колкото на мен.

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #3035661 - 09.04.2013 20:28 [Re: tanariil]

Цитат:

Царство небесно. И самолетите, които летят в небесата.

Напоследък се чудя как тези двете се спогаждат в религиозните представи. Ако някой се сеща, нека да отговори по темата.

"Дните ми летят по-бързо от совалка и се свършват без надежда."

Ок, хАмериканската совалка, барабар със самолета, бидейки свалени от ефир по неведоми причини, подтиква отпратка към по-висок клас небесно возило, прочее -- Имперската Тайдириъм, която е совалка клас Ламбда Т-4а

За непосветените, Тайдириъм е на преден план на картинката по-горе, а по-долу е представен схематичен план на този клас совалки.

moetoime
новак

Регистриран: 24.03.2016
    #3351992 - 29.04.2016 23:13 [Re: tanariil]

Танариил, ти в други теми казваш, че имаш 3 висшета, а как може да задаваш такива елементарни въпроси ??
Царството небесно, за което се говори в Библията не са небесата където летят самолети. Елементарни познания трябва да имаш, за да го разбереш това.

--------------------
Понякога щастието се стоварва върху теб и нямаш време да отскочиш настрани...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6232

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.076 seconds in which 0.062 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.