ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Царството небесно и самолетите
    #2933961 - 08.08.2012 20:46

Царство небесно. И самолетите, които летят в небесата.

Напоследък се чудя как тези двете се спогаждат в религиозните представи. Ако някой се сеща, нека да отговори по темата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
Re: Царството небесно и самолетите
    #2934210 - 09.08.2012 15:25 [Re: tanariil]

Израза за небесното царство е бил ползван във време в което не се знаело какво има зад облаците. Затова всичко над облаците се е казвало небе. После с развитие на науката се поява и думата космос. Почнали са да се правят разлика. Преводите и преписите на някой книги по ред причини са следвали консервативността...

Според описанието на небесното царство от Библията...това е ново небе и нова земя...пак прекалено общи и архаични определения. Ако трябва да се дадат понятия от съвременна научна точка то става дума за нова планета и ново небе (въздушната обвивка на планета). Нещо което НАСА отдавна търси но няма да намери никога.

Понеже става дума за нова планета то няма как тя е толкова близо до земята че самолети да летят до нея. Най-малкото законите на физиката не го позволяват...ние до луната не можем с руските авиолинии па какво остава по далече.

Редактирано от flyfisher (09.08.2012 15:34)

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #2934314 - 09.08.2012 19:13 [Re: tanariil]

така да се каже 'царството небесно' и небето над нас дето хвъркат самолети са две различни по естеството си пространства
нашето е физическо и е триизмерно (xyz)
царството небесно е четириизмерно(xyzt)
и ако имаш фантазията да си го представиш..

--------------------
Libra

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #2935142 - 12.08.2012 19:30 [Re: tanariil]

Цитат:

Напоследък се чудя как тези двете се спогаждат в религиозните представи.

Съвсем очевидно се спогаждат. Едното е Същноста на Твореца Бог, другото е плод на знания,чийто източник е пак Бог.
И за да не бъда голословен в В Книга "Битие" пише за (дърво на познание).
Ако го нямаше,нямаше да има и самолети.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2936561 - 16.08.2012 20:58 [Re: libra]

Цитат:

Тцъ. Никъде в библията не пише такова нещо.

А от научна гл.т. небето над нас, пък и не само то, е ЧЕТИРИИЗМЕРНО, а не триизмерно. Винаги е било такова. Има си три измерения в пространството - xyz и едно измерение във времето, което се обозначава, както е прието в науката, с t.

Царството на бога, щом и то също е четириизмерно, ами браво, нямам против, значи си е същото наше и тогава пак да си попитам за гледката от самолетите, която очевидно не съвпада с описаното в библията.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2936566 - 16.08.2012 21:03 [Re: flyfisher]

Цитат:

Затова всичко над облаците се е казвало небе.

Грешен отговор. Думата "космос" е доста древна дума. Питай гърците. Тяхна е и думата "вселена".

Тоз бог, много скаран с устройството на вселената нещо. Да знаеш, че според библията земята е плоска и не се върти, а слънцето се върти около нея. Инквизицията е убивала хора, за да скрие истината. Ма простено да му е на бога, като на всяка измислица.

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #2936607 - 16.08.2012 22:48 [Re: tanariil]

Цитат:

Цитат:

Тцъ. Никъде в библията не пише такова нещо.

А от научна гл.т. небето над нас, пък и не само то, е ЧЕТИРИИЗМЕРНО, а не триизмерно. Винаги е било такова. Има си три измерения в пространството - xyz и едно измерение във времето, което се обозначава, както е прието в науката, с t.

Царството на бога, щом и то също е четириизмерно, ами браво, нямам против, значи си е същото наше и тогава пак да си попитам за гледката от самолетите, която очевидно не съвпада с описаното в библията.

аз пък те взех насериозно и реших че верно търсиш отговор, както и да е, съжалявам, че писах
следващия път, когато искаш да ти се отговаря по Библията е коректно да го споменеш и в темата, която задаваш, защото тук не го виждам това условие темата ти е :

Цитат:

Напоследък се чудя как тези двете се спогаждат в религиозните представи. Ако някой се сеща, нека да отговори по темата.

--------------------
Libra

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2937090 - 18.08.2012 09:08 [Re: tanariil]

Цитат:

Да знаеш, че според библията земята е плоска

Да, ама не. Според Библията земята е кръгла:

Исайа 40, 22

21. Не знаете ли? не сте ли чули?
Не ли ви се е известило отначало?
От основаването на земята не сте ли разбрали
22.Онзи, Който седи над кръга на земята,
Пред Когото жителите й са като скакалци,
Който простира небето като завеса,
И го разпъва като шатър за живеене,

Пророк Исайа, роден около 765 година преди Христа.

--------------------
Sola scriptura

flyfisher

#2937722 - 19.08.2012 17:08 [Re: tanariil]

Цитат:

Да знаеш, че според библията ...

Ясно е че си я чела от горе от горе. Предполагам липсата на достатъчна осведоменост относно Библията се дължи на предубеденост и неприязнен.

Редактирано от flyfisher (19.08.2012 17:14)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938390 - 21.08.2012 19:58 [Re: звездна]

Ай, ай! Колко имаш по геометрия? Как може да не знаеш разликата между кръг и сфера?

Това е кръг:

Това е сфера (която в случая не е елипсовидна, а Земята е, но колкото за илюстрация ще свърши работа):

Благодаря, че потвърди, че в библията пише, че земята е плоска, т.е. кръг.

А сега да се върнем към темата. Защо бог не знае, че земята не е плоска?

звездна

#2938434 - 21.08.2012 22:48 [Re: tanariil]

Това е отговор изсмукан от пръстите. Как изглежда земята, когато я гледаш от космоса - като кръг, или като сфера? Как виждаш ти луната, като кръг, или като сфера?
Като кръг, нали?

Освен това оригиналната дума означава както кръг, така и сфера.

"Благодаря, че потвърди, че в библията пише, че земята е плоска, т.е. кръг."

Библията казва, че земята е кръг, а не че земята е плосък кръг.

Но когато дори ти в разговорна реч искаш, да опишеш земята, какво казваш? Да не би да казваш, че земята е сфера??? Едва ли! Ти казваш, че земята е кръгла, но едва ли имаш пред вид, че земята е плосък кръг!

По същия начин се изразява и Библията. Да не говорим, че самата дума има значение и на сфера и на кръг и на свод.

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938763 - 22.08.2012 21:24 [Re: звездна]

По-скоро твоето е отговор, изсмукан от пръстите. Ма тя Земята от космоса се вижда като елипсовидна, а не като кръг. И защо изобщо бог трябва да пише какво се вижда, а не какво е? Думата "сфера" е много стара дума. Такава е и думата "кълбо". Дори животните знаят какво е това КЪЛБО. Но не тази дума е използвана в библията, а КРЪГ.

И то си ми цитирала, че иде реч за плоска земя с небе, опнато като завеска над нея, на което бог живурка. Това си цитирала.

Пак напомням, че църквата е горила на клада всеки, който е несъгласен с това, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея и че самата Земята не се върти. То не е само проблемът с кръга. В библията и останалата част от космическите представи на бога нямат нищо общо с реалността.

1. Земята не е плоска, както пише в библията.
2. Земята се върти, а в библията пише, че тя е неподвижна.
3. Земята се върти около Слънцето, а в библията пише, че Слънцето се върти около Земята.

Ето и цитати от библията, дето пише, че Слънцето се върти около Земята, а Земята изобщо не се върти и то до степен да не може даже да се поклати:

Еклесиаст 1:5
„Също и слънцето изгрява, и слънцето захожда, И бърза да отива към мястото гдето трябва да изгрява”

1 Летописи 16:30
“Земята не може да се поклати”

Така че пак питам: Защо бог не е наясно с това, което е в космоса? Как се разбира бог, живущ на завеската-небе със самолетите?

звездна

#2938862 - 23.08.2012 00:56 [Re: tanariil]

Първо Библията не е наръчник по астрономия, а е Слово на Бога, което цели да разкрие Него, а не да прави обстоен анализ на космическите тела. Ето тук е казано за оригиналната дума и тя значи И СФЕРА. http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?strongs=H2329

Второ:
Еклесиаст 1:5
„Също и слънцето изгрява, и слънцето захожда, И бърза да отива към мястото гдето трябва да изгрява”

Въобще не става дума кой около кого се върти, а са отбелязани изгревите и залезите, мисля, че е очевидно. Ние също казваме, че слънцето изгрява и залязва, без да изпадаме в подробности кой около кого се върти и защо.

Трето:

1 Летописи 16:30
“Земята не може да се поклати”

Моята библия от 1940 г. превод казва:

30. Треперете пред Него, жители на целия свят;
Защото вселената е утвърдена, та не може да се поклати.

Православен превод:

30. Трепери пред Него, цяла земьо, защото Той основа вселената, тя няма да се поклати.

И като ще ми цитираш Библията, относно земята, защо си пропуснала този стих:

Йов 9:6 Той поклаща земята от мястото й,
Тъй щото стълбовете й треперят.

Аааа, земята се клати все пак!!!да не бъде!

Още едно супер интересно стихче:
Йов 26
7. Простира севера върху празния простор;
Окача земята на нищо.

По времето на Йов народите са мислели, че земята стои на гърба я на някой слон, а я на костенурка. Но Божието Слово, казва, че Бог окачва земята на нищо!!! Това е уникално знание!

Цитат:

Пак напомням, че църквата е горила на клада всеки, който е несъгласен с това, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея и че самата Земята не се върти. Т

Да, и кой ти каза, че църквата е равно на истината от Божието Слово? Откъде на къде слагаш знак за равенство между разни фанатизирани екземпляри, дето се имат за християни и се правят, че четат Библията и Истината от Божието Слово???

Между другото в Библията няма нито един стих който в прав текст да обявява че земята е плоска, точно обратното - казано е че е кръгла ( като думата значи и сфера) , и окачена на нищо ( т.е. не я подпира някое животно) , а това си означава точно кръгла, а не плосък кръг, което си е някаква твоя измислица.

Гледала съм снимки на земята от космоса, гледам и луната вечер - те са кръгли, а не сферични, щото окото не разпознава сферата. И ако попиташ едно дете каква е земята, ще ти каже, че е кръгла, а не сферична, нали?
Да не би да казваш - о, каква хубава сферична луна??
Затова е съвсем естествено земята в Библията да е наречена просто кръгла, точно така, както и ние виждаме като кръг Луната, и както говорим в ежедневната си реч. ( а както казах, думата има значение и на сфера).

Има и още един интересен стих:
1 Корин. 15

40. Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, а друга на земните.
41. Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Видно е, че апостола е знаел много добре, че светлината от Слънцето е различна от светлината на Луната!! Даже са знаели, че и звездите се различават в блясъка и светлината си, което говори за познание относно различието на небесните тела.

И Бог си е наясно не само с космоса, ами и със сърцето на всеки човек, твоето също го познава. Какво ли вижда там?

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938888 - 23.08.2012 06:38 [Re: звездна]

Не, библията не ти казва това, защото аз ти цитирам превода от 1940 г. Хайде да не се лъжем, а? Използвай библията: http://biblia.duh-i-istina.net/ Не ми отговаряй наизуст.

Не ми вади цитати от гугъл, където някой тарикат се е пробвал да ПРОМЕНЯ космологичния модел, защото съм чела библията и много добре зная какво НЕ ПИШЕ вътре.

И защо ме занимаваш с блясъка на Слънцето и Луната? Това какво общо има с темата? И не е единственото, с което я отклоняваш. Върни се на предходното ми мнение и му отговори по същество и без такива ненужни отклонения. И МИСЛИ.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938894 - 23.08.2012 06:57 [Re: звездна]

А иначе, благодаря ти, че си описала още един бъг в библията:

41. Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Луната няма своя светлина. Тя свети с отразена такава. Отразена от звезда- Слънцето. Но това не е обект на темата. Нищо де, пиши го бога ти, че и това не знае.

звездна

#2938911 - 23.08.2012 08:07 [Re: tanariil]

Цитат:

А иначе, благодаря ти, че си описала още един бъг в библията:

Луната няма своя светлина. Тя свети с отразена такава. Отразена от звезда- Слънцето. Но това не е обект на темата. Нищо де, пиши го бога ти, че и това не знае.

Mи именно де. Точно защото Луната няма собствена светлина, затова и библейския писател е написал, че светлината на Слънцето се различава от светлината на Луната. Т.е. тя не е еднаква по произход.

Ама ти и това не разбра. Важното е да се противоречи.

--------------------
Sola scriptura

звездна

#2938914 - 23.08.2012 08:12 [Re: tanariil]

http://bible.netbg.com/bible/paralel/bib...mp;l=1&cm=2

А точно от линка, който ти си дала, цитата е следния:

30 Треперете пред Него, жители на целия свят; Защото вселената е утвърдена, та не може да се поклати.

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=13&g=16&tr[]=1

--------------------
Sola scriptura

Редактирано от звездна (23.08.2012 08:16)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938920 - 23.08.2012 08:44 [Re: звездна]

Е, значи са пипали в линка и тук тарикатите. До скоро друго пишеше вътре. Възмутително!

Отвори си превод King James, който е най-точният до оригинала и ще се увериш сама:

30 Fear before him, all the earth: the world also shall be stable, that it be not moved.

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=13&g=16&tr[]=3
Това всъщност пише в библията. И аман от тарикати, които не се свенят да преправят текст. Все едно не може да се отвори чуждоезична версия и да се види къде са преправяли. Много ме дразнят такива лъжи, каквито си спретват някои, за да скрият, че християнството е измислица.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2938959 - 23.08.2012 11:53 [Re: звездна]

Цитат:

Mи именно де. Точно защото Луната няма собствена светлина, затова и библейския писател е написал, че светлината на Слънцето се различава от светлината на Луната. Т.е. тя не е еднаква по произход.

Това ще си го запиша в графата БИСЕРИ.

Обяснявам отново.

Ти си цитирала как според библията Луната свети със собствена светлина, която е различна от тази на Слънцето. Е да, ама реалността не е такава. Луната свети със светлината на Слънцето (отразена), защото Луната НЯМА своя собствена светлина. Светлината на Луната е всъщност светлината на Слънцето. Още по-ясно казано: Светлината на Луната НЕ СЕ РАЗЛИЧАВА от светлината на Слънцето.

Надявам се да няма необходимост трети път да обясня същото.

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2938981 - 23.08.2012 12:33 [Re: tanariil]

Цитат:

За царството небесно има бая сравнения в дебелата книга, а за самолетите, които пеят по небето синьо пише в друга книга При това си им посочила място за спогаждане - религиозния тепих. Еми нема начин да се спогодят Може и да се съпоставят несъпоставими неща, но вследствие на това може да стигнем само до абсурдни изводи...темата е подвеждаща

Небето синьо...някакви си 20-30 км въздух, където самолетите са оперативни, а за сравнение 12 700 и кусур км диаметър на земята, независимо от това дали е идеална сфера или като пипонь, каунь, т.е. пъпеш де Даа, видимо пропуск от страна на автора на дебелата книга, да не пише за самолетите Мене например ПО ме дразни, че нищо не е писал за ентропийния взрив, като възможен изход на познатата ни космологична система, в която земята е прашинка... и там някъде, зад Шварцшилдовия радиус, където времето започва да тече обратно, вървим към виолетовото преместване и в един миг виждаме цялото бъдеще на известната с-ма в един миг, а цялото пространство свито до точка, и сме готови да влезем в други пространствено-времеви измерения...където може би се подвизава бог, ама не онова злобно старче, дето наднича иззад някоя мърлява планетка и си примира от смях дето ни гледа тука как се джанкаме... Ама смееш ли да питаш, па и кой ше ти каже

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939119 - 23.08.2012 16:49 [Re: hold on]

Е, ма срам не те е! Ни дей сега такива сложни работи! Ма как ще те разбере човек сега! И ако е бавноразвиващ се, а? Само с кръгчета се обяснявай, максимално елементарно, че ей сега ще те обвиня, че се имаш за богоравен. Гадняр такъв!

звездна

#2939142 - 23.08.2012 17:45 [Re: tanariil]

Не, нищо подобно. Не съм цитирала, че според Библията Луната свети със собствена светлина, точно обратното е.

1 Коринтяни 15:41 Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Апостола вижда разлика в светенето на небесните тела и то е точно така! Защото едното свети със собствена, а другото с отразена! Не е ли ясно? А това, че Луната на практика отразява слънчевата светлина не означава, че двете имат еднакво светене, защото за едното тяло светлината е собствена, а на другото отразена. И това е отбелязано много точно в Библията.

В същност твоето изказване е истински "бисер" защото слагаш знак за равенство между светлината на Луната и светлината за Слънцето, а сигурно и първокласниците знаят, че на двете тела светлината е различна.

--------------------
Sola scriptura

hold on
конспиратор))

#2939153 - 23.08.2012 18:17 [Re: tanariil]

кокетка
че аз съм си богоравен, независимо дали ме обвиняват или чешат зад ушето, до рогчето

звездна

#2939155 - 23.08.2012 18:18 [Re: tanariil]

Да, гадове мръсни, оказа се, че всички преводи по мистичен начин са преправени, само и само да скрият истината! Ужас, тук явно е замесена световната конспирация!

Там е работата, че в оригинала думите за earth и world са различни.

30 Fear before him, all the earth: the world also shall be stable, that it be not moved.

А world според Библията съдържа идеята за вселена, свят и въобще всичко що е създал Бог в безкрайния космос.

За сравнение ще погледнем Битие 1,1

1 В началото Бог създаде небето и земята.

Тук думата за земя е 'erets. А world e друга дума - tebel.

Но не виждам още твоя коментар за това:

Не може така! като ще нищим стихове от Библита, то на този трябва да се обърне достойно внимание!! Кажи сега как така изведнъж се оказа, че непоклатимата земя, сега се клати от Бог.

Хайде, трябва да измислиш някаква версия и на това, признавам, че си изобретателна.

Но ти се направи на невиждаща и за най-интересния стих!!! него в никакъв случай не бива да го поднимаваме, защото той разбива теорията ти на пух и прах.

Йов 26:7 Простира севера върху празния простор;
Окача земята на нищо.

Значи...първо имаме стих, който казва, че земята е кръгла ( а думата означава и сфера), а после се казва, че същия този кръг е окачен на нищо.

Ах, но нали според теб, земята била плосък кръг, лежащ хоризонтално като тава??

Но сега се оказа, че същия този кръг виси окачен.

Т.е. въпросния кръг има вертикална позиция!!!

Каква стана тя? Оказа се, че Библията дава едно перфектно обяснение за реалното състояние на земята - сфера, окачена на нищото. Нещо, което астрономите отдавна доказаха и само потвърдиха истиността на Божието Слово.

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939185 - 23.08.2012 19:27 [Re: звездна]

Какво и трепери на Земята? СТЪЛБОВЕТЕ? Верно ли? И къде ги тези СТЪЛБОВЕ, дето треперят и на които Земята СЕ ПОКЛАЩА?

Освен това искам да те питам нещо. Ти правиш ли разлика между ВЪРТЕНЕ и КЛАТЕНЕ. Нещо плоско може и да се КЛАТИ, при което да му треперят СТЪЛБОВЕТЕ. Но КЪЛБОТО се ВЪРТИ, а не се КЛАТИ.

Йов 26:7 Простира севера върху празния простор;
Окача земята на нищо.

И последно? Не за друго, ма по-горе си ми цитирала, че според същия Йов и същата библия, Земята е окачена не на нищо, а на СТЪЛБОВЕ.

Ако ще разискваме и този въпрос, то да знаеш, че ЗЕМЯТА НЕ Е ОКАЧЕНА. За гравитацията нищо ли не знаеш? Е, добре, ти, да речем, не знаеш за гравитацията нищо. А богът ти защо също нищо не знае за гравитацията?

Стълбовете и треперенето им от клатенето на Земята пък въобще и няма да ги коментирам колко са далеч от истината.

И защо аз да коментирам противоречията в библията? Че да не би аз да съм я писала такава взаимно-противоречаща си? Имала Земята стълбове, ма нямала. Окачвали я на щипки по простори върху нищо, ма не я окачвали с щипки по простори върху нищо, ами я окачвали на стълбове. Клатила се върху стълбовете си, ма не можела да се поклати.

И аз ли да зная и защо в библията пише, че Слънцето тръчкало около Земята, а Луната си светела със собствена светлина. Неведоми са пътищата на лъжата.

Освен това world - означава в случая ЗЕМЯ, защото превода в английския се прави по контекст, а контекстът е еднозначен и определено не се има предвид нещо друго. Не бива да се правят произволни натаманявания, само защото не ти харесва какво виждаш. Не пише universe, че да се преведе като вселена.

И колко пъти да обяснявам, че кръгът и сферата са РАЗЛИЧНИ неща. Хем и картинки давах, за да видиш разликата и пак. То все едно да кажеш, че магарето и паяка са едно и също, защото, видиш ли, все имат крака.

И още нещо:

Все едно чета 5 годишно дете. "Я, мамо, виж, Луната свети по-слабо от Слънцето. А пък вечер звездите не светят със същата светлина като на Слънцето." Браво на дететооо. То ни е умничко. Ма бог да го напише това като ВЕЛИКА МЪДРОСТ?

Виж, да беше написано нещо от типа: "Луната блести, защото отразява блясъка на Слънцето"... Ей те тогава иди дойди. Ама то пише някаква по детински наивитетна представа, дето няма общо с истината.

Каква стана тя? Оказа се, че библията сама си противоречи, освен че вътре пише неистини.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939193 - 23.08.2012 20:09 [Re: hold on]

Е, щом си признаваш без бой своята богоравност, то значи вече можем да си говорим за самолетите. В подкрепа на твърденията си за това, че бог все пак може да бъде видян от самолет, поствам една снимка. Правена е от Spitzer Space telescope навремето за нуждите на НАСА. Значи, докато човек е в самолет, вади снимката, вади книгата на Пратчет - "Малки богове"... И всичко е ясно. Ей те това е истината, а?

звездна

#2939195 - 23.08.2012 20:13 [Re: tanariil]

Виж, с теб приключих, не ми се четат фантазийте ти, както и натамъняването на библейските стихове, уж в подкрепа на сатанинските ти "прозрения". За мен спора е приключил в полза на Божието Слово. Там черно на бяло си пише, че земята е кръгла и че е окачена на нищо. Точка.
Всичко останало са фантазии на хора, които не могат да се примирят, че има Бог, че има Библия и че има вярващи.
Противоречията в Библията са само в умове като твоя - бунтовен, лишен от Светлината на Духа, без да е огрян от познание свише. Защото Библията се изучава със Святия Дух и божията сила, а такива като теб не разполагат с нея. Божието Слово не е лъжица за всяка уста, още по-малко пък, когато същата е богохулна, горда и самовлюбена. За да схванеш що значат "стълбовете на земята" " или "непоклатимостта за земята" ти трябва нещо повече от буквално сричане на боблейки текстчета, щото текста си има начин за изследване и тълкувание, трябват си езикови и теологични познания, а при теб те напълно липсват. Така дума по дума можем да нищим и да се препираме до Второто Пришествие. Не става така. Ти нямаш елементарни богословски познания и нямаш духовната сила и нагласа да тълкуваш Божието Слово.

Какво искаш да ми кажеш, че ако в Библията беше намерила една цялостна космология с детайлно описание на въртенето на планетите, описание на видовете звезди, философски размишления за гравитацията и анализ на атомното ядро, то ти щеше да повярваш?? Така ли?
Гаранцията ти давам, че дори и тогава ти пак нямаше да повярваш и пак щеше да твърдиш, че Библията е нелогична и измислена. Защото тогава пък щеше да кажеш, че вътре не намираш описание на тъмната материя, или че няма атлас по анатомия на всички животни и човека, или че не е даден напречен разрез на клетката...и така до безкрай.

Ти не търсиш разумни доказателства за да повярваш, ти си търсиш извинение за да не повярваш. Такива при добро желание са в изобилие. Все някой няма да открие нещо в Библията и това ще му даде повод да каже - ето нА, знаех си, край тогава.

Дерзай и продължавай да риташ срещу Създателя си. Един ден ти също ще застанеш пред Него. И тогава ще трябва да Му отговори защо не си приела живителната Светлина от Словото Му, а си избрала да служиш на княза на този свят.
Съдбата си я решаваш ти и то сега.
Бог все още те вика и умолява да отидеш при Него, все още те чака и все още имаш благодатно време да отидеш при Него.

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939201 - 23.08.2012 20:25 [Re: звездна]

Добре. Остани си с представата за ЗЕМЯ, клатеща се на СТЪЛБОВЕ, щом те влече. Твоя воля, няма да ти преча- сама си ми го цитирала това, сама си го вярвай. Пък аз ще пропусна.

Не се ограмотявай. Няма нужда да знаеш какво е това гравитация и с какво се яде. Мисли си, че магаре и паяк е едно и също. То нали не е грехота?

Бай бай.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939209 - 23.08.2012 20:49 [Re: звездна]

Е, добре де. Може и да размисля и да отида при бог. Ма първо да ми покаже онези стълбове, за които ти си ми писала, че земята се крепи на тях. Иначе, тцъ! Няма да ида при бог пък. Мама ме е учила да не вярвам на лъжците от библията.

hold on
конспиратор))

#2939229 - 23.08.2012 21:27 [Re: tanariil]

библията на Пратчет? не, не съм я чел, някак не ми хвана окото, та така и не стигнах до тая истина
а снимчето е екстра, колаж, има въздействие

tanariilМодератор
архидемон
**

#2939234 - 23.08.2012 21:35 [Re: hold on]

Изпуснал си, значи. Ето извадка за онагледяване:

"Още веднъж Великият Бог Ом заговори на Брута, Избраният:

— Абе ти глух ли си?

Мотиката тупна върху спечената пръст. Брута се завъртя. Видя пчелите, орела и в най-далечния край на градината, стария Брат Лу-Тце, който унесено ровеше в купата с животински тор. Молитвените мелници се въртяха все същите покрай стените.

Той направи знака, с който Пророк Ишкибъл беше прогонвал духове.

— Да останеш зад мен, демоне — промърмори.

— Аз СЪМ зад теб.

Брута се обърна отново. Бавно. Градината пак беше празна.
Той побягна."

hold on
конспиратор))

#2939236 - 23.08.2012 21:43 [Re: tanariil]

симпатичен си ми, архидемоне 66 оценки имаш, толкова, колкото и аз, тъкмо се бях засилил да те оценя, и се възгечтисах, викам си да не развалям хубавото число

flyfisher

#2939757 - 25.08.2012 01:29 [Re: tanariil]

Толкова ти се иска Библията да лъже, Бог да заблуждава че от една дума стълбове правиш извод че земята е плоска. Думата стълб може да се превежда буквално но може да се превежда и като правило в преносен смисъл, като закономерности, като системи...все думи които не са били примерно в речниците по времето на Йов преди 4000 години. Ако използвам израза подпорка от хляб как ще го възприеме мозъка ти като колона изградена от правоъгълни хлябове или като изразно средство показващо средство за поддържа човешко тяло в съществование?
Имаш проблеми с разбирането на значенията на думите...или се правиш че имаш. Думата интелигентен идва от...не си спомням от коя латинска дума и значи способност да се разбира а не както опростено се обяснява в Интернет в повечето български сайтове. Проблем имаш с разбирането на пряк, преносен и смесен начин на изразяване (смесения е ползване едновременно на пряк и преносен смисъл в изразяването). Проблем е също така за теб и това да разбираш нещата от повече от една гледна точка. Ако аз ти кажа че утре слънцето ще изгрее, това значи ли че твърдя че слънцето се върти около земята. Ти обаче ако искаш да кажеш че съм тъп точно това ще изтъкнеш а няма да си кажеш...ами от гледната точка на земния наблюдател е точно така и затова дори и днес хората се изразяват така, ама това приви ли ги тъпи, прави лиги глупави... не освен ако не съм изпълнен с омраза и надменност към тях предубедено смятайки ги за глупави, наивни и тъпи. Мога да хвана една по една така наречените от теб лъжи от библията и да покажа че си ги обясняващ субективно но няма смисъл. От написано от теб ясно личи че го правиш преднамерено и това обмисля нещата... Само да не стани като с католическата църква, които от заблуждение твърдят че земята е плоска а ти да твърдиш същото но от липса на интелигентност в разбирането на това което някой хора са писали в Библията.

Редактирано от flyfisher (25.08.2012 01:52)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2940361 - 26.08.2012 12:10 [Re: flyfisher]

Добре де, къде ги тези СТЪЛБОВЕ, дето Земята ги има и се ПОКЛАЩА НА ТЯХ и за които Звездна ми е цитирала изрично описание в библията- чакам да видя това на снимка. Все още такава нямам. Тя, Звездна, позорно напусна разискването по темата, без да даде нито едно доказателство за това, което ми е цитирала сама, че пише в библията и което напомням е:

БИБЛИЯ, Йов 9:6

Той поклаща земята от мястото й,

Ти знаеш ли какво е това ПОКЛАЩАНЕ НА ЗЕМЯТА ОТ МЯСТО и то ОТ СТЪЛБОВЕ, които ТРЕПЕРЯТ.

Щото аз знам. Заливам се от смях като си го представя, вярвай ми. Няма такава реалност.

Снимките от космоса са доста категорични по отношение на описаните от библията СТЪЛБОВЕ на ЗЕМЯТА, на които тя се ПОКЛАЩА, вместо да се върти, докато е ОКАЧЕНА в нищото. Стълбовете са поредното доказателство, че под кръг въобще не са разбирали сфера, както е и до днес. Плоска Земя на Стълбове, окачена в нищото. Ще се пръсна от смях, верно!

Съжалявам, че ще те разочаровам още веднъж, ма няма такова нещо в реалността, каквото е описано в библията. Ето ти снимка от космоса. Ако можеш,осмисли я. Ако не можеш- е, сигурно трябва да има и хора, които си въобразяват, че земята е плоска и си има стълбове, на които се поклаща, окачена в нищото.

звездна

#2940463 - 26.08.2012 20:41 [Re: tanariil]

Суупер снимка! Точно както Библията описва нещата - земята е кръг, окачен на нищо.
За стълбовете е очевидно, че нямаш необходимата мъдрост и познания, нито присъствието на Духа за да ги разбереш що значат. И понеже нямаш мъдрост от Бога, си го тълкуваш както ти дойде на ума, но не си единствена де, така правят и всичките му там атеисти и сатанисти.

Кажи как ще разрешиш "противоречието", че веднъж е казано, че земята има стълбове, а на друго място, че е окачена на нищо.
Как така? Хем има стълбове, хем няма ( в нищото е)?? Можеш ли да се сетиш защо е така?

Но аз чакам да ми тълкуваш стиховете, които ти дадах и да докажеш, че те трябва да се вземат буквално. Стълбовете са само малка част от картинката, оказа се че земята си има крайъгълен камък!! Поразяващо! Как ли ще изглежда това на снимка?

Там и морето си има врати и лостове, градушката съкровищница, дъжда водопровод, а някои странни Личности имат мечове вместо езици, а лицата им светят като слънцето. Ехаа, бас давам, че искаш снимка на последния!

Ти се провали, Танариил. Ти не знаеше, че Библията описва земята като кръг ( сфера) и че тя е окачена на нищо. Точно както я показва и твоята снимка. Божието Слово е винаги вярно, дори и мнозина да се съмняват в това. Рано или късно то доказва правотата си.

--------------------
Sola scriptura

tanariilМодератор
архидемон
**

#2940575 - 27.08.2012 07:07 [Re: звездна]

Спри се по-добре. Не за друго, но се излагаш.

flyfisher

#2942502 - 30.08.2012 02:49 [Re: tanariil]

Цитат:

тя се ПОКЛАЩА, вместо да се върти,

А ти откъде си мислиш че Йов е опивал въртенето и като е писал поклащане. Заблудила си се. На мене ми прилича на описание на земетресение като от първолак.

Цитат:

Стълбовете са поредното доказателство, че под кръг въобще не са разбирали сфера

а ти откъде си мислиш че на стълбове не може да се сложи сфера? Заблудила си се. И кой говори за кръг - не и Йов, или ти си мислиш че винаги когато се говори за колони отгоре трябва да има кръг. Ей смея се като гледам за колко тъпи искаш де ме изкараш.

Цитат:

окачена в нищото

Ти като погледнеш земята от снимката как ти изглежда като...движеща се по орбита ли? Точно като окачена. Ако беше откачена в пространството нямаше да се движи по орбита а хаотично, затова думата окачена е по правилна.

Пространството около земята как би го писала...като нещо...примерно кисело мляко или като нищо? Ако искаш да кажеш че около земята няма материя а само пространство но не знаеш думата пространство каква дума би използвала? Нима думата нищо не била подходяща преди 4000 години. Този Йов пък как да не се сети че след 4000 години хората ще имат друга дума - пространство а да използва тази ненаучна дума - нищо.

ПП Добре че не ми се налага да ти обяснявам нещо по сложно че направо ужас с тази трудност да разбираш. Представи си цитата - Йов 9:6 Той поклаща земята от мястото й, Тъй щото стълбовете й треперят. да е описание на земетресение, колко глупаво ще изглеждаш тогава.

Редактирано от flyfisher (30.08.2012 03:03)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2942547 - 30.08.2012 08:40 [Re: flyfisher]

Ей, ти изби рибата с това, дето написа. И изкърти миФката. И... Абе, кефиш. Оправи ми настроението за деня с тея вицове, които изписа.

Айде и на теб да ти е спорен и усмихнат, поне толкова, колкото на мен.

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #3035661 - 09.04.2013 20:28 [Re: tanariil]

Цитат:

"Дните ми летят по-бързо от совалка и се свършват без надежда."

Ок, хАмериканската совалка, барабар със самолета, бидейки свалени от ефир по неведоми причини, подтиква отпратка към по-висок клас небесно возило, прочее -- Имперската Тайдириъм, която е совалка клас Ламбда Т-4а

За непосветените, Тайдириъм е на преден план на картинката по-горе, а по-долу е представен схематичен план на този клас совалки.

moetoime
новак

Регистриран: 24.03.2016
    #3351992 - 29.04.2016 23:13 [Re: tanariil]

Танариил, ти в други теми казваш, че имаш 3 висшета, а как може да задаваш такива елементарни въпроси ??
Царството небесно, за което се говори в Библията не са небесата където летят самолети. Елементарни познания трябва да имаш, за да го разбереш това.

--------------------
Понякога щастието се стоварва върху теб и нямаш време да отскочиш настрани...

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3352413 - 03.05.2016 10:13 [Re: moetoime]

Цитат:

Царството небесно, за което се говори в Библията не са небесата където летят самолети.

А кое е царството небесно и къде се намира ако не е на небето? И що тогава, по дяволите, се нарича небесно?

Цитат:

Елементарни познания трябва да имаш, за да го разбереш това.

Я сега земи, че обЯсни малко на нас, невежите и неведомите, малко елементарни познания, че да земем се светнем и ние и да не приказваме глупости като теб...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

kosi.bosi
новак

Регистриран: 14.05.2016
    #3362606 - 31.07.2016 13:46 [Re: Цецо]

Царството небесно е вид съзнание. Хората имат още много път докато стигнат там. А тези, които си мислят, че е небето, където хвъркат птички и самолети са явно хора тип деца още в яслите.

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3362799 - 02.08.2016 14:55 [Re: kosi.bosi]

Цитат:

Царството небесно е вид съзнание.

Нещо като "На седмото небе съм!" ?

И като как тогава царството небесно е онуй място, дето отиват праведно живелите умрели? Съзнанието им ли отива там?
И пак повтарям въпроса си за неразбралите го: Защо, по дяволите, се нарича "небесно"?
А кое и какво е небето? И какво има след него? По всичките небеса ли летят птички? А самолети? И да питам ли още?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6197

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.115 seconds in which 0.087 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.