ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Честита Коледа на всички
    #2993454 - 24.12.2012 20:48

Поздравявам ви с парчето Коляда в изпълнение на блек-паган метъл руската група Аркона, посветено на езическия бог Коледа, склонен да дава зло през зимата. Приятно слушане и приятно празнуване на изконните езически празници- Бъдник и Коледа.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Честита Коледа на всички
    #2993544 - 25.12.2012 11:09 [Re: tanariil]

Цитат:

посветено на езическия бог Коледа, склонен да дава зло през зимат

Ама от къде ти хрумват такива дивотии? Честити Календите - достатъчно ще е, а и "изискано" . В песента така или иначе не се пее това, но пък никак не е лоша.
Поздрав!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
    #2993557 - 25.12.2012 12:08 [Re: Си Ди]

Цитат:

Ама от къде ти хрумват такива дивотии?

Ако знаеше че Коледата е замислена за да измести празника Рождество Христово, няма ше да си учуден. Това не е просто хрумване а целенасочено отклонение на вниманието на хората от християнски празник. Сатана мрази хората и не желае те да научават за Христос и за това което Той е направил за тях, като на този ден хората питат за това. Ти обаче не вярваш че Сатана съществува и не знаеш че мрази хората, затова и ти е странно.

Относно Русия, там все още има хора обичащи този който ги мрази без да подозират и затова езичеството при тях е силно...и тънат в заблуда.

Редактирано от flyfisher (25.12.2012 12:09)

Си Ди
гаргойл

#2993643 - 25.12.2012 17:05 [Re: flyfisher]

Всъщност е обратното исторически - демек първо е Коледа /Kalendae Januariae/, после става Рождество. Технически няма как каруцата да е пред коня. А и фактите са, че Исус не е роден днес. Но това едва ли е от значение.
Весели празници!

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2993702 - 25.12.2012 20:18 [Re: tanariil]

Весели празници и от мен! Хубави поздрави сте напускали със Си Ди!
На мен ми се върти в главата днес и " Silent night, holy night...", но не знам как ще се отрази на форум Сатанизъм.
Може би нещо по-така
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9v3G-j2eOz0

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

tanariilМодератор
архидемон
**

#2993804 - 26.12.2012 10:38 [Re: Си Ди]

Бог Коледа е славянски бог. Името му идва от славянското "Коло" - кръг. Той е от малките творци (има и големи творци, такъв е примерно Сварог). Вярата в Коледа се датира на стара 7 хиляди години. Календите са датирани на 3 хилядолетия. Така че никакви календи нямам предвид, въпреки че има връзка между Коледа и календите.

Същността на самото именуване на бог Коляда (Коледа) е да изобрази кръговрата като такъв. Става въпрос за три бога, всеки от които дава по един принцип на хората. Първият принцип дава Род, че животът е вездесъщ. Вторият принцип се дава от Велес (името идва от славянското Велий, което ще рече Велик, макар че май е по-правилно Велес= Повелител). Той описва сезоните във връзка със Слънцето и е предпоставка за третия принцип.

А третият принцип е даден от Коляда (Коледа, според зависи в коя част на славянския свят се произнася). Той разказал на събраните в кръг около него мъдреци за Колелото на Сварог, за Деня и Нощта на Сварог, а също и се води основател на календара на славяните,но славяните не му казвали календар, а "Дарът на Коледа", откъдето по-късно идва и познатото на всички кален-дар.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2993807 - 26.12.2012 11:07 [Re: tanariil]

Благодаря на всички за поздравите и ви желая да ви се сбъдне всичко хубаво, което си пожелаете!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
    #2994105 - 27.12.2012 11:14 [Re: Си Ди]

А Коледата винаги ли се е празнувала на тези дати през декември и колко трансформации и мутации, като време и начин на празнуване е имал във времето, докато се стигне до днешните? Ти сега ще кажеш че Християнския празник нарочно се опитва да измести Коледата.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2994117 - 27.12.2012 12:09 [Re: flyfisher]

Винаги за всичките хилядолетия до сега празникът на Коледа е на тази дата без промяна.

Що се отнася до християнството, то е много по-младо като измислица от религията на бог Коледа и е откраднало тази дата. Причината за кражбата е, че като всяка висша сила, тази също е измислена. Исус е измислица.

Самият начин, по който е осъществена кражбата на празника на бог Коледа, е показателен за същностността на християнството.

Родителите казват на детето: "Ако слушаш, дядо ти Рождество-Коледа, ще ти донесе подаръци, а ако не слушаш, няма да ти донесе подаръци".

Основен водещ мотив в християнството е послушането: "Ако слушаш, бог ще ти даде подаръци, но не приживе, защото не съществува, а в отвъдното, пък ако не слушаш, няма да ти донесе подаръци".

На родителя е удобно да изнудва детето си да слуша. Да речем, че го прави за негово добро.

Но не с такава цел е мотивът в християнството. Няма бог, но има владетел. А владетелят не мисли доброто на народа, когато изисква послушание. Лостът за достигането на това послушание е написан като част от библията и гласи:

1 Петрово 2:17
от Бога се бойте, царя почитайте.

Нашият Сакскобурготски дойде обратно в България, за да граби. Взе гори, взе имоти. Тези гори и имоти винаги са били държавни. Но той ги заграби от държавата, на която те принадлежат. А държавата не е той. Държавата сме ние. Сега има куп съдебни дела. След дъжд качулка. И библията ще ме съветва да почитам Сакскобурготски, че бил цар, ако не, да ме бъдело страх от бога. Аз такива провинили се особи с ясно подчертана алчност и егоизъм, не почитам. И няма как да бъда изнудена от някаква си измислена религия, за да започна да ги почитам.

Християнството не е изконна българска религия. То е донесено в България насила от гърците, за да ни подчинят на владетеля им, посредством изпитаното средство за подчинение, а именно християнството. Затова е наложено на сила. Затова е имало бунт, потопен в кръвта на отказалите се от християнството. Ясно послание към българския народ, че новопокръстеният гръцки служител ще убива всеки, който не приеме християнството. Християнство или смърт- това е мотото на покръстването в България. То е подкрепено от гоненията, продължили няколко века, след като гърците налагат християнството. В краен резултат през 1018г. България става византийска (гръцка) територия и почва да плаща двойни данъци на богопомазания византийски (гръцки) владетел, който трябва да се почита, а ако не, да се плашим от бога. Много удобно за византийския (гръцки) владетел.

Изконните български религии са към Танг Ра и тези към Коляда и другите славянски богове. Тях ги познавам и уважавам, понеже не съдържат такива брутални лостове за контрол над населението, каквито съдържа християнството.

Си Ди
гаргойл

#2994175 - 27.12.2012 15:44 [Re: flyfisher]

Цитат:

А Коледата винаги ли се е празнувала на тези дати през декември и колко трансформации и мутации, като време и начин на празнуване е имал във времето, докато се стигне до днешните? Ти сега ще кажеш че Християнския празник нарочно се опитва да измести Коледата.

Е, ако си спомниш, през 60те по нашите земи коледата беше на седми януари, ако не ме лъже паметта. А васильовден - на 14ти. А после се изравнихме с другия календар. При православните коледата не е чак толкова голям празник, по-силен беше великден, а "празнувахме" бъдни вечер - затова и има толкова много традиции, свързани с нея; нямаше такова нещо като "коледен дух" и "дядо коледа", а имахме мъже-коледари. Това далеч не беше чак толкова отдавна дори.
А пък исторически рождество започнало да се празнува едва през четвърти век, ако не се лъжа. Това, годините, ми е трудно за оправяне. Изобщо в християнството доста неща са приети впоследствие и си има документи за тях, така че не си струва спора изобщо.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6435

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.105 seconds in which 0.074 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.