ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
izdirva se bog- jiv ili myrtav
    #46398 - 28.10.2002 11:55

v satninskata bibliq pi6e, 4e 4ovek sam syzdava bogovete si.
tova zna4i, 4e nie syzdavame religiite. i sqka6 vinagi prez cqlata ni istoriq vse tova sme pravili - do skoro. ve4e ne se poqvqvat novi religii, a po- drevnite otmirat, pra6tame gi s leka ryka v grafata 'mitove i legendi', zabravili, 4e syvsem do skoro tova sa bili na6ite neoborimo i neosporimo sy6testvuva6ti bogove, onezi, nai-mogi6tite i nai-dobrite, koito nesymneno mislqt za nas i nesymneno kontrolirat i vlastvat po tozi svqt...
a sega te sa prosto ... mitove i legendi, koito dori ne vzemame na seriozno. i kak da im povqrva 4ovek, 4e sa ne6to drugo - nima dnes zevs ne e sme6en s negoviq kon i s kolesnicata si i s svetkavicite si... na fona na elektrocentrala, svruhzvukov samolet ili kosmi4eski korab... o, dori mai trabanta izglejda po- ... ve4e ni e sme6na negovata goliama prehvalena ot drevnite pisaniq mo6t.
da ne zabravqme, 4e sa drevni religii, otdavna6ni sa i nqma na4in da sa to4ni...no dokajete , 4e zevs ne e izmislen ot hora.
a hristiqnstvoto su6to e drevno. i v hristiqnskata bibliq pi6e dosta ne6ta, koito se dokazaha, 4e ne sa taka kato se po4ne ot syzdavaneto na vselenata i jivota na zemqta i se svyr6i s pro4utata bojiq replika 'da ne vzeme da stane KATO NAS', kazana sled izmamata, 4e ima dyrvo na poznanieto, poneje o4evidno nie nqmame znaniqta na boga, pretendira6 da ni e syzdal, a i koi sa tezi 'NAS', na fona na tova 4e nqmali drugi osven nego.
ta takam, izdirvam bog - jiv ili myrtav... nqkoi da go e vijdal skoro...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
SAN_SATANAIL
пристрастен

Регистриран: 21.09.2002
От: Комшия съм по комшийски на лам...
Re: izdirva se bog- jiv ili myrtav
    #46435 - 28.10.2002 15:00 [Re: tanariil]

абе запиля се някаде и от две недели не се е обаждал
долу се носи слух 4е си е намерил нова вселена

--------------------
Всички права запазени!Цитат или принтиране на част или цяла тема се наказва с бой по дупето

tanariilМодератор
архидемон
**

#46438 - 28.10.2002 15:09 [Re: SAN_SATANAIL]

bezsramie , a moje666e pone edno syob666tenie da ostavi, 4e da mu doidem na gosti, da go vidim kak e, da si kajem prikazkata ama na. ostanaha ni samo ednite sluhove...
ta kakvi sa sluhovete za novata mu vselena, q spodeli, 4e pri men ne6to telefona nqma prqka liniq, btk, kvo da se pravi(i dori ne e prenosim).

SAN_SATANAIL
пристрастен

#46447 - 28.10.2002 15:21 [Re: tanariil]

ми то4но сега не мога да сам конкретен но като полу4а и аз рекламните брошури ще ти се обадя

кога пък свари и да напишеш явно си много заинтересован

--------------------
Всички права запазени!Цитат или принтиране на част или цяла тема се наказва с бой по дупето

tanariilМодератор
архидемон
**

#46448 - 28.10.2002 15:30 [Re: SAN_SATANAIL]

ami zainteresovana sym edin vid. ti znae6 li ot koga go tyrsa da go pitam nqkoi ne6ta , ama na. nqma i nqma. po4nah da se pritesnqvam, 4e sym go obidila ne6to...
ama kat polu4i6 bro6urite, prati i na sam edna... 4e tva informaciqta si e cenno ne6to, vse 6te posluji

Неси
почетен член

Регистриран: 03.10.2002
От: вкъщи
ВМЕСТО ЛИЧНА БЕЛЕЖКА!
    #46497 - 28.10.2002 21:59 [Re: tanariil]

Здравей!
Това беше отговорът ми към теб във ФИЛОСОФИЯ, но понеже допускам вероятността да бъде изтрит, ти го COPY и PASTE-нах тука!

Възгледите ми за християнството ли?
Опитах да ти пратя лична бележка, обаче пише, че тоз потребител не приема лични бележки...
Ми - не може папата (не си спомням кой точно папа го беше направил) да се провъзгласи за заместник на Господ на земята. Първо Господ сам си се грижи за тази земя. И второ - това е светотатство. Според закона, който казва "Да не си правите идоли и да им се кланяте!" (цитирам по спомен) Та значи папата в случая се явява идол при католицизма... От там се заражда и се отцепва от римокатолическата църква протестанството, но и то след време почва да прави изцепки. Приема спазването на НЕДЕЛЯТА (обявено ат Ватикана), вместо СЪБОТАТА, за ден за почивка и празник за душата. За източноправославните християни - каквито сме повечето тук... Няма солидна подготовка, каквато е необходимо да се дава на хората, които застават пред олтара и проповядват на другите. Рядко можеш да попаднеш в черква, където свещеникът обяснява на енориашите текстовете на Библията...
Едно време в часовете по история ни учеха, че църквата е създадена да защитава интересите на държавата точно чрез страх и подчинение (това което ти писах за РАЙ, АД и СТРАШНИЯ СЪД по-преди). Римокатолическата църква обаче е автономна. Тя не защитава ничии интереси, а само своите собствени.
КАНОНИТЕ, честно казано, ги свързвам с ИНКВИЗИЦИЯТА. А инквизицията разбива всичко християнско дето го е имало дотогава! Не може да се обявяват наистина вярващите в Бог хора за еретици, магьосници и деца на дявола. Това са били хора защитаващи истинската вяра и обявили се против НЕНОРМАЛНИТЕ разбирания за ХРИСТИЯНСТВО...
Искам да ти кажа, че дълбоко в сърцето си и с разума си вярвам в Бог. В Бог на любовта. В Този, който ни даде Иисус, за да изкупи греховете ни. И аз съм благодарна за това! И се моля хората да разберат, че не им се даде само пример как да умрат (за ближния, човечеството, истината...), а повеля как да живеят - ОБИЧАЙТЕ СЕ!
Простички са законите, които трябва да спазваме. Няма по-елементарни правила от тези. И спазването им би довело всеки човек до душевно спокойствие, а оттам като тръгнеш - в глобален мащаб би довело до мир и благодат на Земята!

ДАЙ БОЖЕ ДУХ НА ПРОСВЕТЛЕНИЕ НА ПОЛИТИЦИТЕ! ЗАЩОТО НЕ С МИРОТВОРСТВО ЩЕ СПАСИМ СВЕТА, А С ИСТИНСКО И ИСКРЕНО ПОКАЯНИЕ ЗА СТОРЕНОТО ВЕЧЕ ЗЛО!

--------------------
=== Усмихни се на света и ще ти се усмихне и той! ===

Неси
почетен член

#46503 - 28.10.2002 22:19 [Re: tanariil]

Бог можеш да откриеш навсякъде, но сигурно не ти идва отвътре да го търсиш както трябва...
Аз за Сатана-та съм сигурна, че го има - само като пусна телевизора... Там, дето пиша за политиците... Те чии дела вършат мислиш?
Хайде, да не помислиш, че проповядвам... Просто си се възмущавам! От политиката и от "християнството"!
Успешна седмица!

--------------------

Неси
почетен член

:-)))
    #46505 - 28.10.2002 22:24 [Re: SAN_SATANAIL]

Радвам се да те видя!
Как я карате с ламята Спаска? Кажи й да вземе да се обади, щото тия дни ще имаме семейна сбирка на тема "ЗА и ПРОТИВ бълването на огън по комшиите"!!!

--------------------

SAN_SATANAIL
пристрастен

Re: :-)))
    #46561 - 29.10.2002 10:34 [Re: Неси]

тараниил4енце аз отговорът на твоя въпрос го знам
ма не мога да се сетя 49 ли беше или 37 нещо абе там някаде плюс минус туй онуй
а ти неси си права да се притесняваш от триенето
аз да висе похваля много се гордея с товя си мнение защото досега бях един прос х.. а така де 4лен а ве4е сам ехееее
ми на кого му е приатно да е 4лен а:(
абе вие двамцата нещо сте весела компаниика а??
все се надушвате:) а за инквизициата си о6те по права тя би разбила дори детските ьристиянски илюзии дори и на самия христос
п.п. надявам се да не ни се сърдят някои хора за това 4е сквернословим но самото присъствие на такъв форум прави и богохулството позволено нали

--------------------

tanariilМодератор
архидемон
**

#46563 - 29.10.2002 10:45 [Re: Неси]

blagodarq za razqsneniqta.perfektni vazgledi, znaeh si 4e 6te mi haresat
mi 4e ti si cql satanist e , i hristiqnstvo da mu vika6, pak stava. nali vse e edno i sy6to kat vyzgledi i e spazen principa na misleneto ot vsi4ki strani.
ami 4ii li dela vyr6at politicite? edva li e na satanata, dokolkoto toi ne e zloto v sveta, a e onova, deto tika kum progresa i te kara da si misli6, 4e za da dade6 edna riza na blijniq trqbva da ima6 pone 2, za6toto kat nqma6 ni edna riza i hi4 nqma da ti e do blagotvoritelnost, ili deto te kara da misli6, 4e ako vidi6 da biqt dete na ulicata i si otmine6 bez da pretrepe6 gada, det se e zael da go bie tui dete, 6te stori6 ne6to mnou lo6o. ei takiva mi ti ne6a .
aam. to ponqkoga6 4ovek si trqbva da se vazmu6tava ot politikata i ot "hristianstvoto", inak tez det ni gi podnasqt (politikata i hristianstvoto) po4vat da se samozabravqt! i ni6to ne moje da gi razubedi, 4e sa po-po-nai! naprao po4vam da se 4udq kade 6te im izleze kraq na lyjite(ne 4e vsi4ki lyjat, no i takiva ima).
uspe6na sedmica i na teb!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5150

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.058 seconds in which 0.037 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.