ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Bandit Queen
тъмна Индия

Регистриран: 03.12.2007
Re: Интервю със 109 годишния американец Леонардо ла Паоло
    #2736914 - 09.01.2011 13:00 [Re: Diomet]

Цитат:

А може би и вярата в Бога е също източник за безгрижие - вярващият човек си казва: "Бог ще промисли" и също "Каквото Бог реши" ... Нали Исус е казал: "Дойдете при мене вие отрудени и обременени, и аз ще ви успокоя".

---
Но определено безгрижието сваля стреса и прави човека по-спокоен.

В подкрепа на постинга ти искам да отбележа, че има много истина в разсъжденията ти. Чета темата отдавна и все се каня да се включа с пример и аз. В Индия също има десетки столетници. Опознавайки живота тук, аз действително забелязах точно това безгрижие, закоето ти говориш. Не нехайното, а упованото на Бог. Индийците много рядко товарят психиката си с тревожни мисли. Те разчитат на боговете си да ги водят и възприемат себе си като ученици, които трябва да бъдат водени отгоре по пътя на земния живот. В тая връзка и рядко имат големи очаквания, приемат нещата такива, каквито са, посрещат деня такъв, какъвто е, без да се вайкат или недоволстват. Всекидневната пуджа/молитва/им носи успокоение и хармония, а живота им , който е в тясна връзка с природата, си е допълнителен плюс за дълголетието на мнозина от тях. Така че споделям напълно твоя извод. И изобщо вярвам че тези, които водят семпъл / по-простичък начин на живот са много по-облагодетелствани, тъй като не се натоварват със стреса на големия град.... Защото абсолютно неоспоримо- стресът е фактор, който силно "осакатява" психиката, нервите, а оттам и годинките ни...

Последно четох за Хабиб Миян от Джайпур, който навърши 138години и се води за най-старият индиец в страната. За английскоговорящите - ето я и статията:

Indian oldest man

--------------------
"Tara hai tu mujhme tuta sa,
dariya hai tu mujhme dooba sa "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
Re: Дълголетие и жизнерадостност
    #2737769 - 11.01.2011 15:40 [Re: горски пътник]

10 тайни за удължаване на живота

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
Столетница си пийва старо вино
    #2825071 - 02.08.2011 23:26 [Re: Мадона на сияйните водопади]

http://www.monitor.bg/article?id=301524

горски пътник
винаги търсещ
**

115-годишен китаец се ожени за четвърти път
    #2839188 - 27.09.2011 18:38 [Re: горски пътник]

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1055328

Вижте как изглежда само! Давате ли му 115 години??

Каква е тайната, благодарение на която човек може да отпразнува 115-я си рожден ден. Китаецът Емети, който е достигнал тази библейска възраст, споделя рецептата на своето дълголетие, пише онлайн изданието на немския вестник "Ди Велт".

Тайната се крие по-скоро в традиционни съвети. Емети казва, че никога не е близвал алкохол и не се е докосвал до тютюн. Винаги е бил позитивно настроен и никога не е изпадал в пристъп на гняв. От 7-годишна възраст китаецът всеки ден си вари по едно рохко яйце.

След като е навършил 115 години обаче Емети не може да прекара нито секунда без новата си съпруга. Той се е оженил през септември тази година за четвърти път в живота си. Неговата нова любов е 52-годишната Арцугули.

„Първоначално смятах, че е странно да се омъжа за човек, който е два пъти по-голям от мен, но от 1994 година съм разведена и понякога се чувствах самотна, за това бързо реших, че това е правилно решение", споделя Арцугули.

115-годишният Емети говори със своите приятели по мобилен телефон, сърфира в интернет и пътува със самолет. През 1895 г., когато е роден, всичкото това било един смел поглед към бъдещето.

С първата си съпруга Емети сключва брак през 1928 година. Тогава тя е само 17-годишна. Съвместният им живот продължил 44 години. Трагичното е, че от техните 15 деца 8 момичета умират.

През 1972 година, само 3 месеца след смъртта на съпругата си, Емети се жени отново. Този път младоженката е 60-годишна.

След 10 години брак обаче двамата стигат до извода, че нищо не са създали през тези години и решават да се разделят.

Със съпруга номер 3, която е 51-годишна, когато се женят, живеят 29 щастливи години. Тя умира на 80-годишна възраст.

Според данните от преброяването на китайското население от 01.11.2010 г. броят на китайците, които са на възраст над 60 години, е достигнал 178 милиона, а близо 20 милиона китайци са на възраст над 80 години.

Редактирано от горски пътник (27.09.2011 18:40)

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
Re: 115-годишен китаец се ожени за четвърти път
    #2865422 - 15.01.2012 00:00 [Re: горски пътник]

Днес дядо Васил от Варна стана на 102 години!

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

костадит
неориентиран

Регистриран: 16.12.2010
Re: 115-годишен китаец се ожени за четвърти път
    #2869355 - 24.01.2012 18:16 [Re: Ananda]

честито да му е и му пожелавам още дълги години да живее и да е щастлив

горски пътник
винаги търсещ
**

Семейството дълголетници №1 живее в Сардиния
    #2938667 - 22.08.2012 17:24 [Re: костадит]

http://www.monitor.bg/article?id=351362
А защо в Сардиния? Вижте защо: http://ludmil.multiply.com/journal/item/36/36

горски пътник
винаги търсещ
**

115-годишен японец стана най-старият човек на Земята
    #2994503 - 28.12.2012 09:39 [Re: горски пътник]

http://www.monitor.bg/article?id=367286

горски пътник
винаги търсещ
**

70-годишна жена е открила извора на младостта
    #3063824 - 18.06.2013 12:14 [Re: горски пътник]

Трудно е да повярвате, но американката Анет Ларкинс всъщност е на 70 години. Тя има изключително гладка кожа, като твърди, че не се е подлагала на пластични операции.
[image]http://iwoman.bg/club.bg/files/2012/03/03/anet-larkins_12c27928d5.jpeg[/image]
Анет наистина е открила "извора на младостта" и той може да бъде намерен в нейния заден двор, който е пълен с плодове и зеленчуци. Анет пие дъждовна вода, която събира в двора си, яде плодове и зеленчуци, които растат отново в него, и е веган суровояд. Тя казва, че храната в нейния двор е "изворът на младостта й".

Съпругът на Анет притежавал магазин за месо през 60-те. Тогава тя решила да стане вегетарианка. След години станала веган суровояд. Анет казва, че не яде животински продукти, нейната храна не е топлинно обработена и това се отразява страхотно на здравето и външния й вид.

"Моето меню включва плодове, ядки, зеленчуци, кълнове и семена", споделя Ларкинс.

Съпругът на Анет, Амос, обаче не последвал примера й и продължил да яде по същия начин. "Много ми се иска да бях направил това, което тя." Хората дори се чудят дали Анет наистина е негова съпруга. "Често ме питат неща от рода на: "Какво правя с такова младо момиче?" или "Ти си довел внучката си с теб?"."

Амос ежедневно приема лекарства за високо кръвно налягане и диабет. Анет казва, че дори не пие аспирин.

"Аз съм много жизнена и пълна с енергия. Всяка сутрин ставам не по-късно от 5:30 часа", споделя изумителната жена.

След като нейните приятели и непознати не преставали да й задават въпроси за здравето и младежкия й вид, тя решила да издаде две книги "Journey To Health" и DVD с полезни съвети.

Наистина Анет изглежда невероятно за годините си. Убедете се сами: http://youtu.be/O6oJA_xhTa8

горски пътник
винаги търсещ
**

Re: 70-годишна жена е открила извора на младостта
    #3063826 - 18.06.2013 12:21 [Re: горски пътник]

ю

:aler

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 26048

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.