ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
asdasd

Регистриран: 13.09.2004
Re: Дълголетие и жизнерадостност
    #1068089 - 05.12.2005 12:17 [Re: горски пътник]

Според мен важното в случая е че почти 99% процента са жени(ако някой забелязва от снимките ). Така, че не смеха е първостепенната причина за тяхното дълголетие, въпреки че сигурно играе много важна роля. Поне според мен де.

Ама ме е страх да кажа, кое смятам за първостепенна причина, щото съм го правил и не са ме взимали на сериозно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1068349 - 05.12.2005 15:51 [Re: asdasd]

Тези хора ми напомнят за пра-баба ми почина на 94 много весела женица беше . В главата ми се раждат спомените от детството ми и пакостите които толкова обичах . И сега я чувам да мика и да се вайка след мен , след като бях направила поредната паксот и бягах презглава с див смях ) . Бях толкова буйна , а тя все така ме обичаше а аз й бях правнуче и то третото от общо 5 пра-внуци .Един от последните ми спомени за нея е усмихнат . Стоеше и ме гледаше и така сладко се усмихваше . Добра жена , любяща майка , баба и пра-баба

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1068447 - 05.12.2005 16:42 [Re: asdasd]

Цитат:

Според мен важното в случая е че почти 99% процента са жени(ако някой забелязва от снимките ). Така, че не смеха е първостепенната причина за тяхното дълголетие, въпреки че сигурно играе много важна роля. Поне според мен де.

Ама ме е страх да кажа, кое смятам за първостепенна причина, щото съм го правил и не са ме взимали на сериозно.

А, не съм съгласна с тебе . Нещата не опират до това от какъв пол си, а до това как гледаш на живота .
Направи един простичък експеримент - усмихни се утре, като станеш от леглото, на образа си в огледалото. После се усмихни на намръщената продавачка в магазина, на колегите си с кисели и недоспали физиономии... въобще - на някого, на който не му е до смях. Тогава и те ще ти се усмихнат. Гарантирам ти, че денят ти ще стане по-хубав, а и техният. Пробвала съм го и, повярвай, магията действа .
Ей в това е тайната на дълголетието. Просто се усмихвай по-често и тогава и животът ще ти се усмихне.

asdasd

#1068500 - 05.12.2005 17:12 [Re: BeWitchIng]

Доказаное, че жените живеят по дълго от мъжете. Също така е доказано кое е това което прави живота на мъжа по различен от този на жениете и което е причината за по късата продължителност на живота им. И пак казвам, това с усмивките е вярно но далеч не е главната причина за дулгия им живот.

asdasd

#1068507 - 05.12.2005 17:17 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Пробвала съм го и, повярвай, магията действа .
Ей в това е тайната на дълголетието. Просто се усмихвай по-често и тогава и животът ще ти се усмихне.

Брях, че ти на колко години си, че си го тествала

kapitoliq
UncharteD

#1068540 - 05.12.2005 17:34 [Re: asdasd]

Стига пич , просто се усмихни , стига с тази ирония , пробвай и от другото , няма да те заболи ако се усмихнеш , стига плува срещу течението всичко е в главата ти , там са всички истини , но все пак избора е твой

--------------------

asdasd

#1068563 - 05.12.2005 18:00 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Стига пич , просто се усмихни , стига с тази ирония , пробвай и от другото , няма да те заболи ако се усмихнеш , стига плува срещу течението всичко е в главата ти , там са всички истини , но все пак избора е твой

Така е бре , но....

В основата на нашия живот е енергията. Имаш ли я, жив си, нямаш ли я, значи си труп. Когато се нервиш, хабиш енергия, когато се усмихваш пестиш. Но има нещо, което хаби най-много енергия и в което по стечение на обстоятелства ние мъжете сме по-пострадали (но разбира се не заради жените). И това е секса. Целта му е да зароди живот. А за такава сериозна задача се изискват много ресурси (ако мога така да се изразя). Мъжа е този, който предава на жената голямо количество от една много скъпоценна течност(сещаш се коя). В тази течност се съдържат най-ценните и важни вещества(все пак и с нейна помощ трябва да се направи чудото и да се появи нов живот). И жената дава, но направи си сметката - 1 яцеклетка срещу няколко милиона сперматозоида. И това се прави не за да сте виновни, а от чисто практична гледна точка. Природата иска да си свърши работата и действа на сигурно. Разбира се само един сперматозоид свършва работа, но е факт, че останалите няколко милиона остават загубени. А сега си представи, че в нашето общество, в което се набляга на пошлоста и секса, мъжете губят от тази течност по няколко пъти в седмица. Също така си представи, че в повечето полови акта се набляга на удоволствието, а не на зачеването и че в тези случаи жената нищо не губи, а мъжа всеки път олеква със доста протеини и вещества. (И това го казвам не за да ви обидя, а просто защото природата не е отчела, че половия акт може да се използва за други цели освен зачеване и то само няколко пъти в годината).

Това се смята за една от основните причини за по дългия живот на жените, както в научните среди, така и в религиите, така и в почти всички системи за духовно развитие, като Йога, ЦиГун, Даоиски практики, Кастанеда, Дзен и каквито други се сетиш.

asdasd

#1068572 - 05.12.2005 18:07 [Re: asdasd]

Друг е въпроса, какви са предимствата на усмивката в социален план. Но това е съвсем друг въпрос.

kapitoliq
UncharteD

#1068574 - 05.12.2005 18:09 [Re: asdasd]

а я сега си помисли за живота на жената - майка , съпруга , работник , домакиня и време за личния й живот . Даваш ли си сметка какво е да правиш всеки ден тези няколко неща накуп , без да можеш да си починеш и за момент . ? и нещо повече - след нейните деца идват и внуците , но аз мисля , че точно грижите за другите , всеотдайността и любовта помагат на жените . Хабих физическа енергия , но трупаш любов - децата , близките все приятни моменти и макар физически уморен , психически се държиш точно заради другите , за да им помагаш и да ги даряваш с любов.В това е истината колкото повече любов , толкова по-дълъг живот .

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#1068578 - 05.12.2005 18:11 [Re: asdasd]

Много се радвам да водим диалог , но сега трябва да изляза .Ще чакам още написано от теб . Мисля , че притежаваш нещо , което не осъзнаваш и не оцеяш , но аз ще се радвам ако ти помогна да го откриеш .До скоро приятелю а за раздяла една голяма целувка по бузката от мен

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 27080

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.