ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
Re: Дълголетие и жизнерадостност
    #1068579 - 05.12.2005 18:11 [Re: asdasd]

А според тебе трябва ли да си много остарял, за да си помъдрял(оглупял)? Нема такива филми. Човек или си е природно интелигентен, или не. Иначе казано (както казваше мои познат)човек какъвто си е на 7, такъв е и на 17 и на 77, само че по-такъв... Разбирай го, както искаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #1068583 - 05.12.2005 18:20 [Re: kapitoliq]

Говорим на различни нива на съществуване, затова не можем да се разберем. Пък и не мисля, че мъжете имат по лека роля в отглеждането на дете. Така че недей Ти ми говориш за съвестна майка. Тогава да ти кажа какво прави съвестен баща. Бачка по цял ден. Непрекъснато е в стрес и напрежение какво ще се случи и дали ще може да си осигури семейството. Така че не мисля че бащите са по малко включени в отглеждането.

А сега си представи, че да кажем 4 пъти в седмицата ти вземат кръв равностойна на калорийното и вщественото(не можах да измисля по подходяща дума)съдържание на спермата. Помисли си какво натоварване ще предизвикаш на органите произвеждащи кръв и си помисли колко дълго те ще издържат. Помисли си след колко време ще престанат да функционират правилно. Помисли си след колко време това ще доведе до натоварване на другите органи и по нататък до увреждане на генетични материал и по бързо състаряване. Това са изцяло доказани неща.

И ти говоря за следно съотношение.

Енергия спестена от усмивка захранва една крушка.
Енергия спестена от един полов акт захранва цял град.

asdasd

#1068594 - 05.12.2005 18:24 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Хабих физическа енергия , но трупаш любов

Всичко е свързано. Любов това е емоция, емоция е енергия. Физическото движение е енергия. Всичко в основата си е едно. Така че не можеш да хабиш това едно нещо и някак си то да става повече.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1068752 - 05.12.2005 20:51 [Re: asdasd]

Темата придоби сексистко звучене май е време да спрем , току виж избухнал вечния спор за мъжа и жената

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Нерегистриран

#1069328 - 06.12.2005 11:18 [Re: asdasd]

Цитат:

Друг е въпроса, какви са предимствата на усмивката в социален план. Но това е съвсем друг въпрос.

Не, вижте, те не се усмихват за да са млади а усмивката им идва отвътре.

asdasd

#1069894 - 06.12.2005 17:33 [Re: Анонимен]

Така де Те се усмихват, защото се чувстват жизнени, зщото тялото им не ги е ангажирало с проблемите си и те могат да обърнат внимание и на щастието.

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #1070221 - 07.12.2005 00:04 [Re: горски пътник]

О, Горски пътнико, ако си подозирал, че от темата ти за дълголетието и жизнерадостта ще възникне спор и ще се потрошат толкова неврони - сигурно не би я пуснал.

Аз предлагам да разгледаме въпроса конструктивно и прагматично.

Човекът е сложна система, в която има биохимия, механика (физика), психика (душевност - емоции, мисли, воля) и духовност.
За да действа ефективно една система, нейните съставки трябва да са в хармония.
Така че:
1.) Физиката - трябва да има достатъчно движение, за да се движи кръвта и да храни тъканите.Същинският живот е на клетъчно ниво. А също и да отнася отпадъците. Вода, която се движи бавно или въобще не се движи застоява, в нея се събират утайки и се развъждат микроорганизми. Такава е водата на блатото. Друга е на планинския ручей - богата на кислород и чиста.
.) Химия - важно е с какво се храни човек и колко се храни. Тялото е химическа лаборатория.Ако чрез храната се вкарват токсини - клетките постепенно се замърсяват.
Тъй като тялото е и самопречистватща се система, периодични гладувание (пости) дават възможност то да се пречиства. Преяждането, пушенето, мръсният въздух и т. н. тровят организма.
3.) Психика. Доказано е, че различните емоционални състояния водят до отделянето в тялото на химически вещества - хормони и други подобни като адреналин, ендорфини и прочее. Прирадост и щастие се отделят вещества, които влияят благотворно върху живота на клетките. И обратно - отрицателните емоции подтискат животът на клетъчно ниво, хабят енергия и прочее.
така че - психиката и биохимията са взеимно свързани и си влияят.
4.) Духовност - в библията цар Давид казва, че Бог подновява младостта на човека като на орел и прави да лъщи лицето му като намазано с дървено масло. Това го прави енергията на благодатта. Предполагам, че в такъв момент също се отделят някакви химически вещества, които влияят на биохимията (клетъчният живот), а от там и на физическото тяло като цяло.

Така че, моят извод е, че нещата са комплексни и взаимно свързани. Когато всички съставки са в хармония - имаме всички предпоставки, при еедни добри гени и наследственос (и при добра карма) да имаме дъъъЪЪЪъъълъг, щастлив и плодотворен живот.

Защото само дълъг, но нещастен живот е проклятие.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1071229 - 07.12.2005 19:24 [Re: горски пътник]

Можем само да си пожелаем и ние така да остареем - като катедрали.

Редактирано от Witch13 (08.12.2005 00:19)

горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
    #1071474 - 07.12.2005 22:57 [Re: Diomet]

Цитат:

О, Горски пътнико, ако си подозирал, че от темата ти за дълголетието и жизнерадостта ще възникне спор и ще се потрошат толкова неврони - сигурно не би я пуснал.

А, това е нищо, виж в "Бъдещи Родители" какво се вихри

Цитат:

4.) Духовност - в библията цар Давид казва, че Бог подновява младостта на човека като на орел и прави да лъщи лицето му като намазано с дървено масло. Това го прави енергията на благодатта. Предполагам, че в такъв момент също се отделят някакви химически вещества, които влияят на биохимията (клетъчният живот), а от там и на физическото тяло като цяло.

Yes!
Тази жена е на 113 години и е монахиня, човек отдаден на Бога. Вижте как изглежда само! До последния си дъх е говорела сладко, танцувала. И не е умряла от болест, доколкото разбрах.

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #1071572 - 08.12.2005 02:01 [Re: горски пътник]

Пътнико гопски, къде може да се намери повече информация за тези хора и въобще за дълголетниците. Интересувам се от въпросите на ювенологията. Ако знаеш някакви сайтове - сподели линкове.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 29755

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.