ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Рейки - моля за съвет
    #1117852 - 15.01.2006 13:06

Наскоро намерих един курс по Рейки и искам да го посетя, но има доста неща, които ме притесняват. Може ли някой, който е минал през такъв курс да обясни по-подробно какво точно се прави и какъв е ефекта върху организма. Ще съм ви много благодарна ако споделите личен опит.
Преди около две години преминах първо ниво на курса за самовъзстановяване и развитие на човека на Норбеков. След това при мен се появиха някои психични проблеми. Успях да се справя, но се страхувам да не стане пак така и след курса по Рейки. Четох мнения, че след него започвали да се случват по-особени събития.
Освен това ме притеснява самия процес на инициализация. Курсът на Норбеков ме промени по някакъв начин и се притеснявам дали смесването на двете въздействия няма да доведе до объркване в организма ми и нежелани последствия.
Има ли някаква опасност да попадна на недотам добър Учител и това също да предизвика лоши резултати?
Много ви моля, дайте ми съвет. Много искам да посетя курса по Рейки, но се страхувам от лоши последици.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
Re: Рейки - моля за съвет
    #1117931 - 15.01.2006 13:51 [Re: Анонимен]

Аз имам рейки вече година и освен това , че дължа живота си на него (може би) , друго не ми е причинило.У мен се случиха много неща за една година и 4 месеца , но бих ги квалифицирала единствено като положителни .станала съм по-търпелива , по-любяща , по-благородна . Лично аз за себе бих казаа , че рейки е любов (божията космична любов) .По същество рейки е енергия .Скоро ще си взема втора степен - става дума за дни и дори и съпругът ми ще си вземе настройки . За учител - винаги има риска да попаднеш на някой "псевдо" , но затова трябва да разпиташ при кого ще е курса и да протърсиш хора , които са взели вече рейки от него.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #1118011 - 15.01.2006 14:41 [Re: Анонимен]

http://seichim.doctor.bg/reiki.html#histo

http://www.viavita.net/ezoterika/reiki/kakvo.htm

http://www.magickschool.net/bg/reiki3_bg.htm

http://zashto-kak.hit.bg/reiki.htm

http://www.reiki-questions.com/beginners.htm

Аз нямам Рейки- настройка, но ти изпращам малко инфо.
Така сама, ще прецениш какво искаш и дали си готова.
При мен интересът е голям и в последно време търся всякаква литература по въпроса.........
Успех!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Нерегистриран

#1118041 - 15.01.2006 15:10 [Re: kapitoliq]

Сподели с нас къде ходи на курс ти, при кого, на каква цена.

kapitoliq
UncharteD

#1118145 - 15.01.2006 17:47 [Re: Анонимен]

При Блага Петрова от Варна . За цената не мисля да говоря , защото не е моя работа , но всичко се плаща .

--------------------

Нерегистриран

#1118344 - 15.01.2006 21:01 [Re: Erosaria]

Erosaria, благодаря ти за информацията

Нерегистриран

#1118345 - 15.01.2006 21:02 [Re: Анонимен]

Питах, защото и на мен ми се иска да завърша такъв курс. Но четох, че някои наистина много са се объркали и малко ме е страх.

Нерегистриран

#1118350 - 15.01.2006 21:09 [Re: kapitoliq]

kapitoliq, има ли някаква опасност, когато лекуваш да вкараш повече енергия от необходимото и да предизвикаш нежелан ефект? Как разбираш кога да спреш?
Малко ме плаши идеята постоянно да си проводник на тази енергия.. Може ли да се получи енергиен дисбаланс в тялото ти, в чакрите?
При теб през този период случвали ли са се по-особени неща от психичен характер - например чуване на глас?
Аз мисля да ходя при Зора Петканчин в София. Някой чувал ли е нещо за нея?
Благодаря ти за отговора

kapitoliq
UncharteD

#1118415 - 15.01.2006 22:29 [Re: Анонимен]

Рейки е интелигентна енергия .Тя тече винаги и само за най-висшето бляго някому и единствено за най-доброто. Не се безпокой , болния ще получи точно толкова енергия, колкото му е неужна . С готовността си да станеш проводник ти се подлагаш на нещо добро , тоест рейки винаги ще е само в твоя полза. Възможно е в началото докато трае настройката да усетиш дискомфорт .На първо ниво се правят настройките за 21 дни в тези дни е възможно главоболие , малко гадене раздразнителност , но това е защото се отварят чакрите и се прочистваш тялото си от всичко отрицателно . Аз се чувствах добре , въпреки , че наскоро си правих едни настройки.Те са 9 - за седмица по една .Два месеца имах постоянно главоболие , но сега вече съм добре и "настроена".
Курсът може да трае два дни - първо ще те запознаят с всичко и накрая на курса ще направят настройката .Имаш избор - ако не ти хареса това , което чуваш и научавш можеш просто да откажеш . Успех .

--------------------

Нерегистриран

#1120027 - 16.01.2006 21:25 [Re: kapitoliq]

kapitoliq, много ти благодаря Вече съм по-спокойна и уверена.

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #1120124 - 16.01.2006 22:08 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Два месеца имах постоянно главоболие , но сега вече съм добре и "настроена".

Капи - това нещо ме съмнява
Божествената благодат дава лекота, радост, сила, жизненост и премахва болките. От личен опит го знам.
Да не би нещо неправилно да практикуваш?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

kapitoliq
UncharteD

#1120144 - 16.01.2006 22:29 [Re: Diomet]

Ами има и така наречена лечебна криза , ако е имало много за изчистване или за настройване - обяснимо е и ме бяха предупредили , че може така да стане

--------------------

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #1120167 - 16.01.2006 22:43 [Re: kapitoliq]

Странно - аз пък си мислех, че при изцелението идва чувство на лекота и радост, сила и енергия. Поне така съм го чувтвал. И никога със странични ефекти

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

kapitoliq
UncharteD

#1120185 - 16.01.2006 22:55 [Re: Diomet]

Ами не знам , но Блага ме предупреди , че се случва Иначе е хубаво , главоболието беше на периоди през деня , понякога вечер след настройката съм усещала цялата циркулираща енергия у мен , но явно е имало много неща за лекуване аз и още си имам блокирани канали , но всичко с времето си След като взема и реки 2 ще съм по-добре

--------------------

nikodim
ентусиаст

Регистриран: 03.02.2005
От: България
    #1120611 - 17.01.2006 10:08 [Re: kapitoliq]

Навремето и аз страдах често от главоболие - главата те свива,стиска и т.н.След наблюдение установих че причината за това мое неразположение е прекалено честата употреба на мислене.Мислих за проблемите в работата,за проблемите в къщи,за проблемите изобщо и колкото повече мислих и въртех ума,толкоз главата ме цепеше и това състояние се задълбочаваше.Така седнах и проследих причините,после направих своя извод и започнах да се опитвам да мисля по-малко и по-малко,но това в началото беше доста трудно.В хлебърството има принципи които съм установил че действат и при човека.Ето например лошото брашно е с висока киселиност,която стиска тестото,къса неговата структора,оводнява и т.н.Механичното замесване освен че събира водата,солта и брашното в тесто,също така го размесва (разбухва)като така съкращава периода на фтасване.Лошо брашно дава лошо тесто което фтасва бързо,поради своята висока киселиност.Ако се меси по дълго време (както силно брашно/тесто) се вдига още повече неговата киселиност,която къса глътена и свива отвътре тестото.Хляба излиза с лошо качество и глетава средина.Използвам този пример защото той ми даде възможност да разбера чрез своята професия какво става в мен и защото ме боли главата когато често и продължително (интензивно) я размесвам.Спрях,ограничих мислите си и мигрената започна да отслабва,навика също и така постепенно подобрявах звоето здраве.Сега и следа няма от онази напрегнатост.

--------------------
В този свят е трудно човек да бъде герой.
Но до като сме живи, надежда има.....

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1120680 - 17.01.2006 10:48 [Re: Erosaria]

А има ли някъде в нета някакви видео-материали (free) за Рейки?

kapitoliq
UncharteD

#1120828 - 17.01.2006 12:12 [Re: BeWitchIng]

защо ти е видео , всичко , което ти е нужно да знаеш можеш да го прочетеш .Има една книга за рейки, в която са описани позите на ръцете и символите , но утре ще ти кажа името и автора й .Иначе на видео няма да видиш енергията .
Рейки е прекрасно , аз и сега понякога съм кибритче , но преди това си бях постояно нервна Много ми помага и ме предпазава , предчувствам нещата и знам верния път внаги , макар понякога да избирам грешния .

--------------------

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1121186 - 17.01.2006 14:48 [Re: kapitoliq]

Да , сигурно си права, че и книгата ще свърши работа. Аз пък все гледам по мързеливата процедура да мина - с видео.
Значи добре действа на нервите на кибритлии като нас? Не съм пробвала тази система, но ми е интересно да понауча нещо в тая сфера. Мисля, че ще е полезно.

kapitoliq
UncharteD

#1121831 - 17.01.2006 21:06 [Re: BeWitchIng]

Да , много неща промених към по-добро . Рейки е божията енергия , божията любов .Рейки помага във всичко - в учеенето , готвенето , молитвата , медитацията , изцелението на душата и тялото , изчиства кармата .Ето например вече не пуша - съм убедена , че рейки ми помогна , защото това е божията благословия , това е нещо , което те мотивира да си почти винаги добър ( все пак сме хора и грешим )

--------------------

gerito_fresha88
неориентиран

Регистриран: 05.12.2015
    #3325459 - 05.12.2015 00:28 [Re: kapitoliq]

Здравейте. Моята Рейки учителка се намира в Стара Загора и споделям мнението, че откакто практикувам Рейки се чувствам доста по-жизнена и благодарна за нещата които ми се случват. Препоръчвам го на всеки, който има желание да промени себе си и околният си свят към по-добро.

Редактирано от Ellia (05.12.2015 07:32)

teodoran1
неориентиран

Регистриран: 05.07.2016
    #3359874 - 07.07.2016 11:50 [Re: gerito_fresha88]

Имам първо ниво и съм много доволна. Страхотна промяна, осъзнаване и усещане за себе си и света!

--------------------
Трябва да живееш за другите, ако искаш да живееш за себе си

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9808

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.