ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ИДЕИ ЗА ФОРУМА
    #1218399 - 06.04.2006 11:40 [Re: Бистренце]

Това е много хубава идея - но не знам технически дали няма да има проблеми от толкова много прикачени файлове. Ще трябва да попитам.
А сега се сещам за една тема, която беше пуснала в друг форум - имаше предвид Е.Маслоу и теорията за мотивите и потребностите. Мисля, че е подходяща и за този клуб. Но понеже не всеки е чел книгата - може накратко да се представи есенцията. Ако имаш желание за това.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1218413 - 06.04.2006 11:52 [Re: Diomet]

Ами аз мисля, че няма проблем с многото прикачени файлове. В един от другите раздели на Форума има теми, в които всяко ново мнение съдържа прикачен файл. А ако възникне проблем - модератора може да ги трие, след като заинтересованите потребители изтеглят материала:)
А за Маслоу: отивам да пиша с мои думи:)

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1218502 - 06.04.2006 12:27 [Re: Diomet]

работата е , че преди анонимните се определяха с някакъв ник- например спеца дълго писа като спец/анонимен/ и после се регистрира- но от известно време излиза само постинга като мнение на анонимен- и се получава една-мътна и кървава-тубиш всякаква представа с кого говориш анонимен-анонимен-ник-анонимен-анонимен - в задачата се пита колко форумеца участват в дискусията
за форуми от рода на секс, медицина и някой други разбирам ползата от файдата-аз също често чета като анонимна, щот ми е по-бързо
все пак никой не е задължен да се разкрива- има си възможности за няколко регистрации доколкото знам- така че ако някой се притеснява от някаква своя теза би могъл да ползва и този вариант да не идва на срещи/има си и такива/ и т.н.
искам само да помоля съфорумците и себе си в това число по малко морализаторстване и по-малко религиозност да има и да остане като практика в този форум- не ме разбирайте неправилно - но наистина възприемам самоусъвършенстването като себеанализ и опит как да задоволиш потребностите си като индивид - не всички обаче споделят еднакви религиозни възгледи- а и за това си има съответния форум- така че да наблягаме повече на практиките и резултатите, отколкото на философията и възгледите, а и да избягваме обобщенията

знам че е трудно надявам се да ме разбрахте

DiometМодератор
доброжелателен

#1218532 - 06.04.2006 12:47 [Re: Бистренце]

Цитат:

А ако възникне проблем - модератора може да ги трие, след като заинтересованите потребители изтеглят материала:)

Оххх - ама и аз съм още един модератор - хич не съм в час с всички технически възможности на системата. Ще трябва да се уча от вещите и знаещите. За щастие си имам доста приятелчета - модератори, надявам се да ми се притекат на помощ

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

DiometМодератор
доброжелателен

#1218545 - 06.04.2006 12:53 [Re: Си Ди]

Цитат:

искам само да помоля съфорумците и себе си в това число по малко морализаторстване и по-малко религиозност да има и да остане като практика в този форум- не ме разбирайте неправилно - но наистина възприемам самоусъвършенстването като себеанализ и опит как да задоволиш потребностите си като индивид - не всички обаче споделят еднакви религиозни възгледи- а и за това си има съответния форум- така че да наблягаме повече на практиките и резултатите, отколкото на философията и възгледите, а и да избягваме обобщенията

Съгласен съм, Си Ди с това, което пишеш.
Лично от заниманията си с религия съм се убедил, че не са от такова голямо значение идеите и доктрините, в които вярваме, а начина, по който променяме себе си - дали променяме характера си, дали се усъвършенстваме като личности.
Виждам, че във всяка религия есенцията е в ученията на практиците (аскетите и мистиците). А те винаги са свързани със себеанализ и самопознание.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1218826 - 06.04.2006 15:58 [Re: Бистренце]

Цитат:

Тема във форума, в която само да прикачваме файлове с четива свързани с тематиката на форума? Така всеки ще може да сподели с останалите материалите,с които разполага.

Добра идея!!!
ПОдкрепям те!

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

DiometМодератор
доброжелателен

#1219958 - 07.04.2006 13:14 [Re: Salve]

ИМАМ ЕДНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ КЪМ ВСИЧКИ:

Понеже в темите, които пускаме често се изразяват добри и мъдри идеи и мнения, и понякога се стига до много полезни обобщения и изводи, предлагам на всички, които пускат теми и те получават 4 или 5 звезди като рейтинг, да направят след това едно обобщение на цялото обсъждане в темата си, да изведат най-важните и полезни изводи и произтичащите от тях препоръки.
Идеята ми дойде по повод на това, че като четях в Поезия срещах такива хубави стихове, които с течение на времето се загубваха в множествето от теми и страници. Така се получава навсякъде. Затова си мисля, че е полезна да има такова едно извлечение и архивиране на най-ценното от дейността на форума и обсъжданията.

Мисля да отворя една отделна тема: "Обобщения, изводи и препоръки, изведени от темите". В нея авторите на темите ще правят своите изводи, обобщения и препоръки на базата на дискусиите в тяхните теми и ще ги публикуват там.

Така ще се създаде една обща тема, в която ще архивираме най-важните и ценни неща. Нещо като фокус на идеите в дискусиите.

А сега ми идва наум и една друга идея - да пуснем и една тема, в която да вадем извадки и цитати от постингите на другите, които на нас са ни харесали. Един вид - мъдри мисли, родени в този форум.

Какво мислите по този въпрос?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Salve
moonlight

#1221135 - 08.04.2006 15:36 [Re: Diomet]

Цитат:

А сега ми идва наум и една друга идея - да пуснем и една тема, в която да вадем извадки и цитати от постингите на другите, които на нас са ни харесали. Един вид - мъдри мисли, родени в този форум.

Също и материалите , които се постват из разните теми. Така ще са събрани в една и ще е лесно да се четат. Мисля, че това ще бъде една много полезна тема. Аз съм "ЗА".

Ама защо трябва да гласуваме?
Щом ти е хрумнало - направо я отваряй и това е.

Лек и спорен ден на всички!
Отивам да свърша малко работа и ще се "видим" пак

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #1221226 - 08.04.2006 17:32 [Re: Diomet]

Идеята ти е чудесна Диомет, но като размисля, целият този форум е един вид изводи и препоръки, споделени от всеки един участник тук. Обобщенията са трудни според мен и затова има и разделение в темите, макар, че основата си е същата- самоусъвършенстването.
На един му харесва едно, на друг друго..... и дано "фокусa" не се получи нещо като kласация, която би довела до излишно, според мен, съревнование помежду ни. Всеки човек е уникален и неговата ценност е именно в това. Следователно(разсъждавам си на глас), няма човешки качества или мисли и чувства, които да са предимство пред други такива способности или съждения. По принцип, всеки човек се опитва да докаже на самия себе си, че неговите качества и особености, че са най-добрите, като се опитва да показва това, на хората около него и ако успее заключава, че действително има много по-ценни такива. Това би довело до особен вид манипулация и някой, който реши да доказва така нареченото превъзходство, автоматично създава комплекси за малоченност в отсрещния.
Нека оставим обобщенията от разговорите ни- всеки сам за себе си и стремеж към Цялото(кой както го разбира, преживява, осмисля и прилага в Живота си). Извинявам се на всички, но това е скромното ми мнение по "предложението".
За мен по-приемливо би било, да има тема, в която да постваме линкове с инфо и статии или книги(може и лично изготвени такива, както и разкази или преживяни случки- всеки преценя докъде да сподели). Ако искаме дискусия по даден въпрос, нали за това си е форум, а "Личният дневник"- всеки сам пише и си чете.
Сърдечни поздрави!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Salve
moonlight

#1221243 - 08.04.2006 18:22 [Re: Erosaria]

Цитат:

и дано "фокусa" не се получи нещо като kласация, която би довела до излишно, според мен, съревнование помежду ни.

Neeee

Защо да се надпреварваме?
Напротив говорим си, споделяме и си помагаме, примерно аз много се радвам на нечие мнение и дори думи казани ей така между другото може да ми се сторят адски мъдри - тогава си ги копирам.
Но имах предвид, че има много хубави материали, които с увеличаване на страниците на дадена тема се изгубват някъде и примерно ако искам да ги прочета трябва часове да ровя, докато ги открия.
Но... както се реши - аз съм съгласна.
Ако няма тема, аз си имам папка - и си копирам там.

А иначе ако се нанижат перличките , би станала страхотна огърлица. ( от мъдрости)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26670

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.