ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ИДЕИ ЗА ФОРУМА
    #1223452 - 11.04.2006 00:48 [Re: Erosaria]

Ери, не мисля че ще се получи съревнование. Няма кой с кого да се съревновава. Обобщените изводи от всяка една тема ще бъдат плод на всички участващи в темата. Този дух на съревнование пак извира някъде от дълбините на егото да се самодоказва. Мисля, че ние тук сме го надскочили този детско-градински навик

Но за всеки, който погледне форума би могъл много бързо да се ориентира в същонстта и есенцията с отварянето на тази тема. Защото във всички други теми има доста приказки, аргументиране, обсъждане, а дори и по-свободни разговори. Тук ще изнасяме есенцията - и то само ако има такава.

Един вид - призовавам към екипна работа помежду ни, а не към съревнование

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #1223814 - 11.04.2006 12:10 [Re: Diomet]

Много хубаво си оформил новата тема Диомет- поздравления!
Ще се радвам да запазим "есенцията" във форума...
Много можем да научим едни от други.
Поздрави на всички!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1225684 - 12.04.2006 17:20 [Re: Erosaria]

Дали не може да измислим нещо относно публикуването на цитати от книги, статии, материали, които са често срещано явление във форум Самоусъвършенстване. Много от нас цитират друг източник и ще бъде добре да отблезват точно цитирания автор и материал. Така останалите потребители могли да се запознаят не само с конкретния откъс, а и с целия материал.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

DiometМодератор
доброжелателен

#1225847 - 12.04.2006 19:00 [Re: Бистренце]

Много хубаво предложение, Бистренце!

От една страна, читателите ще могат да се ориентират кой е авторът и източникът, от който се цитира, а от друга - това го изисква етиката. Защото иначе читателите остават с впечатление, че пишещият сам си е измислил нещата. Получава се нещо като кражба на интелектуален продукт
Да се цитира източникът си е едно задължително изискване при работа с текст.
Има два начина на цитиране:
Първият начин е буквален цитат в кавички.
Вторият начин е чрез преразказване. При него не се поставят кавички.
Но и при двата начина е желателно да бъде цитиран автора и ако е възможно източника. В случаите, когато не се помни точно авторът и източника, просто се споменава, че "според някои ..." и. т. н..
Ще го имам предвид при оформяне на правилата за форума.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #1233943 - 20.04.2006 17:07 [Re: Diomet]

Цитат:

Това е много хубава идея - но не знам технически дали няма да има проблеми от толкова много прикачени файлове. Ще трябва да попитам.
А сега се сещам за една тема, която беше пуснала в друг форум - имаше предвид Е.Маслоу и теорията за мотивите и потребностите. Мисля, че е подходяща и за този клуб. Но понеже не всеки е чел книгата - може накратко да се представи есенцията. Ако имаш желание за това.

ако са текстови, няма проблем. Размера им е много малък.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1247932 - 03.05.2006 17:08 [Re: asdasd]

Хващам се за последния ...

Аз искам да предложа новия модератор да даде възможност на анонимните пак да пишат във форума .... Знам , че се случи някои да прекалят , но пък форумът е малко поопустял ... , липсва ми чуждото мнение и най-вече тръпката да защитаваш обективно мнението си , без да се налага да се съобразяваш вътрешно , че говориш с Диомет или Ерозария ...Бегемот или който и да е ...
Диомет, знаеш , че ако някой прекали от анонимните можеш да му сложиш бан на IP . То всъщност има ли значение дали никът е Капитолия или Анонимен ...

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

DiometМодератор
доброжелателен

#1248150 - 03.05.2006 20:50 [Re: kapitoliq]

Сега форумът е като една дискусия на хора, които сме се събрали на кръгла маса, но сме си сложили маски (да не кажа бал с маски )- всеки си е измислил някаква интересна маска и така общува с останалите, криейки лицето си от публичното пространство. Помежду си повечето от нас сме си обменили бележки на лични и даже с някои сме се запознали. Така този форум и дискусията в него се оформя на клуб.
Но в същото време този клуб е отворен за всеки, който иска може да се регистрира и да се включи.

Общуването с анонимни прилича на това - все едно има параван или стена и зад нея има няколко души, които отвреме - навреме се обаждат и коментират мненията на участниците в дискусията. Понякога може да прелети някой грубиянин и да плещи глупости. И няма начин да го разпознаеш - кой към кого какво е отправил и от кого е получил.
Опасявам се, че ще трябва непрекъснато да следя IP-тата на безброй анонимници. Защото на всеки, който му хрумне може да пише каквото си иска.
Освен това имам чувството, че и хора от разни секти се включваха като анонимни и участваха, но не се осмеляваха да се регистрират? Защо? Ако някой е с чисти намерения - кое му пречи да се регистрира?
А още по-трудно управляемо става, когато анонимните почнат помежду си да се дърлят. И тогава има явна опасност форума да стане говорилня.
Вярно е, че така може да се разнообразят мненията, но дали ще се запази качеството им?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1248160 - 03.05.2006 20:59 [Re: Diomet]

Съгласна съм , но някак форумът е по-тих .. .Аз самата дълго време писах като анонимна и не се регистрирах . Знам, че всеки може лесно да се регистрира , но някак това отблъсква хората до известна степен .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

DiometМодератор
доброжелателен

#1248191 - 03.05.2006 21:25 [Re: kapitoliq]

Не ги отблъсква, а ги възпира. Защото така всеки пряко започва да носи отговорност за думите си и мненията си. Въпреки, че сме с маски. А за това се иска все пак човек да има известна доза самочувствие, решителност и да има какво смислено да каже или попита.
В правилата за форума явно трябва да има покана, поднесена в такъв стил, че да поощрява хората да се включват.

Всъщност аз бях забелязал, че в голямата си част от обсъжданията, когато участваха анонимни бяха свързани с разни спорове и препирни. Защото анонимният винаги може да те атакува, да те иронизира, да те нагруби, или пък да те упрекне, обвини; или пък да се държи от позиции на мнооого знаещ и превъзхождащ те, който да ти дава преценки и да те поучава. А такива неща знаеш, не спомагат за добрия тон и за равнопоставеност - които са условия за добрата атмосфера в клуба.
Тук могат да се включат хора с различно образование, с различен житейски опит, на различна възраст - и когато тонът е приятелски и се сапзват някои общи изисквания - тогава атмосферата е чиста и приятна. Става истински клуб.

Разбирам кое те смущава - това, че в един момент може да се изчерпим, да се самоограничим и да останем като някаква затворена общност. Ами - да видим дали няма някакви предложения в посока на раздвижването. Дали анонимните са единствената алтернатива?
Знаеш ли сега какво ми хрумва? Ами - самоусъвършенстването е нещо бмного общо и то засяга темите на много други форуми. Може да се пускат теми, които се отнасят до тематиката на други форуми (пр. както беше с астрология и самоусъвършенстване) и така да се канят и хора от другите форуми да участват в сродни теми тук. Но това трябва да става след като публикувам правила на форума - за да имам инструмент да контролирам нещата - за да не се случат някои кавги и неприятни неща, които се случиха в други форуми.
Ти как мислиш?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #1248713 - 04.05.2006 12:05 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Съгласна съм , но някак форумът е по-тих .. .Аз самата дълго време писах като анонимна и не се регистрирах . Знам, че всеки може лесно да се регистрира , но някак това отблъсква хората до известна степен .

Нормално е в такъв форум да има по мялко шум. Няма как да се равняваме с форум "Секс" например

Нали знаеш скъпоценните неща са винаги в по-малки количества от останалите.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 27842

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.