ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
asdasd

Регистриран: 13.09.2004
Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ИДЕИ ЗА ФОРУМА
    #1250572 - 05.05.2006 17:14 [Re: Passager]

Оооо, я стига глупости

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Passager
(пътуващ по света)
**

Регистриран: 26.04.2004
От: София
    #1250666 - 05.05.2006 18:34 [Re: asdasd]

Цитат:

Оооо, я стига глупости

Глупости са само за тези, които предпочитат да си останат "глупави" !

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #1250722 - 05.05.2006 19:26 [Re: asdasd]

Бегиии, Пасаджерееее - не си разменяйте любезности във форумното пространство, моля. За това има лични бележки

Нека да проявим малко повече толерантност към мненията, които не ни допадат, или към стила на изразяването им.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Редактирано от Diomet (05.05.2006 19:31)

DiometМодератор
доброжелателен

#1250737 - 05.05.2006 19:51 [Re: Passager]

Паси, с анонимните възниква такъв проблем, че не може да бъдат контролирани - в добрия смисъл го казвам. Все едно дом без врата. Дори и Авраамов дом да бъде - гостоприемен, пак ще има врата, пак ще има правила.

това, което го казваш за единството, за братството и за общността между хората е така, но то действа само на едно високо ниво на съзнание. За жалост - нивото на човечеството все още не е такова. Щом има полиция, щом има затвори, щом има закони и правилници - значи обществото си създава някакъв инструментариум, с който да поддържа ред.
Аз също бих желал тези неща да ги няма - но тогава ще настъпи хаос. Тази държава, или планета (това място) ще стане царство на злодеите. Защото ще се чувстват сигурно и безнаказани.
Пример - три дни висях пред КАТ за смяна на номера на колата с нов. Бяха ми предложили от една фирма, които корупционно дават на някой от шефовете на КАТ пари, да прекарат и моята кола с две техни. Аз се отказах - и висях 3 дни. И знаеш ли какво видях през това време - че законопослушните, съзнателни, примерни, добродетелни хора многократно бяха прецаквани от разни тарикати и хитреци! Дори пред очите ми един направи опит на самото влизане в КАТ да се шмугне пред нас. Какво - ако го бях пуснал щях ли да бъда по-добър християнин? Веднага алармирах четирима полицаи, които стояха наоколо - уж пазеха реда. Тримата отидоха да разберат случая - а единият - явно който пропуска своя човек се нахвърли върху мен и ме обвини, че и аз съм минал отпред. ПРосто го заплаших, че ще извадя 10-на свидетели които да потвърдят, че съм стоял цяло денонощие и че ще напиша жалба срещу пазещите полицаи. Може да им създам възможност да станат и медийни звезди, ако имат желание.
И знаеш ли - онези отстъпиха. Но трябваше да проявя твърдост и решителност - и това го смятам в случая също за християнско - само че от онова, рицарското християнство с дългите мечове. И интересно е, че след два часа чакане вече на други опашки видях онзи същия, който ни беше прередил и го отстранихме, да излиза с готови документи преди нас=
Нямам думи! Нито Европа, нито някоя нормална структура ще ни приеме, ако не въведем ред в държавата си. И това е така навсякъде по света.

Така че, в обобщение искам да ти кажа приятелю, че споделям напълно твоите възгледи за върховното единство на човечеството с тази разлика, че приемам света за стъпаловиден и на нива (касти, както са ги разделили индусите) - и за да има ред - трябва да има и правилници, а също и органи, които да следят за изпълнението им. За съжаление това се налага. И за това, че още не му е дошло времето да премахнем структурите, които създават и поддържат реда. Защото докато не се развие във всеки човек съвестта на достатъчно високо ниво, за да бъде вътрешен коректив, то дотогава обществото ни ще се нуждае от външен. А във външните корективи винаги присъства елемент на принуда. Неизбежно.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

is the jok
почетен член
**

Регистриран: 13.03.2005
    #1254883 - 09.05.2006 21:07 [Re: Diomet]

аз като гледам всеки и всички са някои Самоусъвършенстване това си е житеийския опит ....в крайна сметка трябва да си над нещата ....да го направим видео форум ....айде отговорника действай ...

--------------------
който иска всичко и наведнаж
получава частично по малко бавно и нищо

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1270447 - 22.05.2006 10:24 [Re: is the jok]

Искам само да отбележа, че този форум не е виждал такава активност от както е създаден!
В тази връзка поздравявам всички съфорумци за дейното им участрие и приноса им за взаимното обогатяване!

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1380829 - 14.08.2006 10:26 [Re: Бистренце]

Имам тука една идейчица:
Като съберем по-голям обем бисери да си напечатаме собственопринтерно едно мини книжле с бисерите:) К'во ша кажете?

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

hram
търсещ

Регистриран: 14.08.2006
    #1381088 - 14.08.2006 13:32 [Re: Diomet]

Здравей Диомет,
Привет от Бургас!
ХрАМ

DiometМодератор
доброжелателен

#1382131 - 15.08.2006 00:58 [Re: Бистренце]

Ами нали това е идеята?
Може да го направим във файл, удобен за копиране и да си го разпечатваме.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

DiometМодератор
доброжелателен

#1382133 - 15.08.2006 01:01 [Re: hram]

Ако искаш лична връзка - използвай личните бележки, за да не разводняваме тук темата за "Бисерите на форума".
Разучи опциите и ми прати бележка на лични.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28472

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.