ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ИДЕИ ЗА ФОРУМА
    #1407593 - 02.09.2006 00:27 [Re: uuna]

Това не е предложение, но отговор на твоето предложение, но го помествам тук.

Самопознанието е част от самоусъвършенстването, само негов етап.
В педагогиката и психологията вместо "самоусъвършенстване" се използва "самовъзпитание". А в религиозните общества е влязло в обръщение думата "самоусъвършенстване".

В процеса на самоусъвършенстването/самовъзпитанието началото е желание за промяна. От него като етапи следват:
- Самонаблюдение;
- Самоанализ;
- Самопознание (то се явява междинна фаза)
- Самооценка;
- Набелязване на програма за работа над дадени качества и т. н....

Радвам се, че дори чрез Гугъла човек може да се озове при нас. Добре дошъл/ла.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1435647 - 21.09.2006 13:37 [Re: Diomet]

Имам едно предложение, отдавна ми се върти в главата. Ще започна с предисловие - не знам дали е точно за тук, ако е необходимо, нека чрез гласуване да решим. Ако за повечето хора ще бъде интересно като тематика, може да се направи.
Става дума за неща, които разисквахме в една тема преди доста време - рецепти за здравословен живот. Ако прецениш, може една такава тема да се закарфичи и в нея всеки да може да сподели собствен опит, вкл. за здравословни храни, фитотерапия, ароматерапия и др. Мисля, че повечето хора в този форум се интересуват от подобни неща, все пак духовното и физическото здраве са в тясна връзка.
А също така би могло да има обобщена тема за практики и учения за самоусъвършенстване като методът Силва, Рейки и др. И сега се коментират тези въпроси, но е някак разпокъсано в отделни теми, не е систематизирано.
Това е в общи линии предложението ми. Мисля, че ще е полезно за всички да можем да обменяме такава информация, но ти ще прецениш дали е така.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1470724 - 14.10.2006 21:32 [Re: Diomet]

В резултат на бурния форумен живот и фактът, че вече повечето форумци се познаваме по градове /имам предвид повечето от София се познаваме, тези от Пловдив и Варна - също/ у мен се породи следната идея: да си направим нещо като форумска библиотека. Веднага ще разясня какво имам предвид.
Всеки от нас има някакви книги. Бихме могли да ги разменяма помежду си. На някой като му трябва нещо конкретно - първо да пита форумците от неговия град и тогава да тръгва да търси по други места. Така ще имаме достъп до много интересни заглавия без да се налага да ги купуваме /освен ако не дръжим на това/.
Може да го измислим и за междуградски обмен. Например: събираме един кашон книги и ги изпращаме на Варненската групичка. Те като ги изчетат пълнят кашон обратно и ни го връщат. Между другото автобусите са много удобни за подобен род пратки, щот на цената на половин билет превозват товара, а не като Пощите - да искат по 20 и по 30 лв.
Естествено, някой ще каже, че в Интернет има всичко, ама не е съвсем така. Пък дори и наистина да има всичко, дружко си е книжното тяло
За начало може всеки от нас да направи опис на книгите си и да го разпрати на съфорумците. Аз например вече съм готова с моя, така че мога да го изпратя на всеки желаещ:)
Пък още преди началото дайте да видим какви ЗА и ПРОТИВ имам да обсъждаме.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Passager
(пътуващ по света)
**

Регистриран: 26.04.2004
От: София
    #1555000 - 15.12.2006 23:29 [Re: Бистренце]

Цитат:

В резултат на бурния форумен живот и фактът, че вече повечето форумци се познаваме по градове /имам предвид повечето от София се познаваме, тези от Пловдив и Варна - също/ у мен се породи следната идея: да си направим нещо като форумска библиотека. Веднага ще разясня какво имам предвид.
Всеки от нас има някакви книги. Бихме могли да ги разменяма помежду си. На някой като му трябва нещо конкретно - първо да пита форумците от неговия град и тогава да тръгва да търси по други места. Така ще имаме достъп до много интересни заглавия без да се налага да ги купуваме /освен ако не дръжим на това/.
Може да го измислим и за междуградски обмен. Например: събираме един кашон книги и ги изпращаме на Варненската групичка. Те като ги изчетат пълнят кашон обратно и ни го връщат. Между другото автобусите са много удобни за подобен род пратки, щот на цената на половин билет превозват товара, а не като Пощите - да искат по 20 и по 30 лв.
Естествено, някой ще каже, че в Интернет има всичко, ама не е съвсем така. Пък дори и наистина да има всичко, дружко си е книжното тяло
За начало може всеки от нас да направи опис на книгите си и да го разпрати на съфорумците. Аз например вече съм готова с моя, така че мога да го изпратя на всеки желаещ:)
Пък още преди началото дайте да видим какви ЗА и ПРОТИВ имам да обсъждаме.

А дадеш ли я веднъж, трябва да я отпишеш завинаги, понеже ние сме точни само на теория. Готова ли си да прежалиш всичките си книги?

--------------------
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #1555005 - 15.12.2006 23:38 [Re: Passager]

Цитат:

А дадеш ли я веднъж, трябва да я отпишеш завинаги, понеже ние сме точни само на теория. Готова ли си да прежалиш всичките си книги?

Ще те помоля да говориш в първо лице, единствено число
Ако ти си точен само на теория, то не значи, че и останалите са такива.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #1745239 - 08.05.2007 18:14 [Re: Бистренце]

Имали сме си темичка за предложения, че и закачена, но забравихме да я използваме.

Та тъй и тъй скоро съм на сватба и като съм почнала с карфиците, да изкажа моето предложение.

Тъй като първа страница наистина изглежда претрупана със закачени теми отгоре, за да се освободи мисля, че няма нужда правилата например да стоят непрекъснато там. От други форуми съм забелязвала, че модераторите махат тези теми и ги връщат само ако е необходимо да се напомнят. Също и темите с Бисерите, които са заключени. Ще се натрупат повече части с времето и тъй и тъй ще трябва да се освобождават. Също така, мисля че темата за обмяна на положителен опит трябва да си остане - има много полезни неща, а и се попълва с предложения и рецепти периодично. С цялото ми уважение към Файндинг, но темата й отдавна не е активна и нищо не се дискутира по нея. Моля те не ми се обиждай. Но не виждам защо трябва да стои отгоре?

Даже в тази тема за предложения рядко се пише. Повечето предложения се правят в Клубните. А тук можехме да ги изказваме и също ако ще има срещи и т.н. Но пък от друга страна, това е възможност да се изказват тук и да си дискутираме, например, ако модератора сметне, че така е по - лесно ако предложението може да се отправи тук, вместо на лични.

Ще се радвам да си обсъдим тук с форумците. Разбира се това си е само мое мнение.

--------------------
You are your very own superhero!

Кристел
in aeternum

Регистриран: 07.06.2005
От: Небето
    #1745245 - 08.05.2007 18:17 [Re: 6emetche]

Правилата ще си седят, специално бях помилила Диомет преди време да ги напише... Моля Темата на Фай също е полезна, лично аз винаги я чета и препрочитам с удоволствие, даже някои идеи за теми са ми идвали точно от нея.

--------------------
"My people know My name!"Isaiah 52:6

ozzone
сияещ

Регистриран: 10.07.2006
    #1745583 - 08.05.2007 22:38 [Re: Diomet]

Една идея по въпроса за карфичнатите теми.
Може да няма много закарфичени теми, а само една, например "Важни теми" или "Линкове към важни теми", и в нея да се поставят линковете към определените теми.
Вариантите са да е заключена и мода да има грижата или да е отворена и всеки да добавя линкове.

--------------------
www.

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1745625 - 08.05.2007 23:25 [Re: ozzone]

Да, това е добра идея, според мен.

Предлагам темата Предложения и идеи да остане закарфичена, Правилата също да си остане закарфичена, Бисерите(втора част) също да си седи горе, и както каза ozzone може да се закарфичи нова тема с линкове към интересни теми от форума, макар че то на всеки различна тема му е интересна и пак може да възникнат спорове.

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1745669 - 08.05.2007 23:59 [Re: 6emetche]

Цитат:

Тъй като първа страница наистина изглежда претрупана със закачени теми отгоре, за да се освободи мисля, че няма нужда правилата например да стоят непрекъснато там.

Това беше най-смешното нещо, което можеше да се напише. Та ти преди няколко дни предлагаше да се закарфичи поезията, която си е за форум "поезия", а сега предлагаш правилата да се свалят. Честно, не мога да разбера реакцията ти

Значи смятам, че Правилата на форума са повече важни от любимата поезия....все пак, да не кажа че Правилата на форума са си най-важната тема за всички редовни и нови участници във форума

Чудя се кое провокира в теб толкова разсъждения над закарфичените теми?

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26672

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.