ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
ЗОАР
    #2706544 - 16.10.2010 23:20

Не знам дали е редно да питам , но питам навсякъде където се сетя....

та.... някой чел ли е книгата "Зоар".... на руски я имам , случайно на български да я има някъде?

ако се сетите , пишете....

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
Re: ЗОАР
    #2706550 - 16.10.2010 23:51 [Re: Salve]

Кажи накратко за какво се отнася и говори в нея?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Salve
moonlight

#2706554 - 17.10.2010 00:30 [Re: Diomet]

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%97%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%80

"Книгата Зоар е сбор от коментари на Тора, предназначени да напътстват хора, които вече са постигнали високи духовни нива по отношение на корена (произхода) на душите им.
Зоар съдържа всички духовни състояния, които хората изпитват докато душата им се развива. В края на процеса душите постигат онова, което кабалистите обясняват като „края на изправлението”, най-високото ниво на духовна пълнота.

За онези, които не са в духовно постижение Зоар звучи като сбор от алегории и легенди, които могат да бъдат тълкувани и възприемани по различен начин от всеки. Но за хората в духовно постижение, тоест кабалистите, това е практически наръчник за вътрешните действия, коиточовек извършва, за да разкрие по-дълбоко, по-висше ниво на възприятие и усещане."

"Както бе споменато в отговор 1, Зоар е написан за хора, които вече са постигнали духовно възприятие. Той съдържа описанията на Рав Шимон Бар Йохай (Рашби), който постигнал всички 125 степени на духовната стълба. Рашби дал израз целия духовен път и го озаглавил Зоар („Сияние” на иврит). Зоар е построен така, че само постигналият определено духовно ниво може да извлече полза от онова, което чете. Преди да изучава Зоар, човек трябва да учи други текстове, които обучават как да се разбира правилно текста на Зоар."

"Зоар е написан от Рав Шимон Бар Йохай (Рашби), който е живял през II - III в. Н.Е. Сред научните кръгове има мнение, че книгата е била написана през XI в. от Рав Мойсей де Леон. На това мнение противоречи самия Рав Мойсей де Леон, който заявява, че книгата е написана от Рашби."

"Рав Йехуда Ашлаг (Баал а-Сулам) е написал въведение към книгата Зоар, точно за да направлява подхода на ученика към тази задълбочена книга преди да започне изучаването й.

Такива статии култивират духовните качества на човек за възприемане на Висшата реалност. В допълнение, тези текстове осигуряват знание как да се подхожда към определени термини, фрази и концепции в Зоар, за да се максимизира ползването й като ръководство за духовно постигане, избягвайки изгубването в материални образи, които човешкия разум е склонен да създава."

ПП:Не знам защо я търся....но ми трябва....

--------------------

Salve
moonlight

#2706555 - 17.10.2010 00:35 [Re: Salve]

"Книгата Зоар, Глава „Шмини”, п.98: „И казал Твореца (основното свойство на отдаване в мен), Моше (друго свойство) и Аарон (още едно свойство. Т.е. съществува част между различните части вътре в мен, които се съединяват), казал им:

Това животно (хая), е което вие може да ядете, от всички животни на земята”. Казано е тук „Аарон”, тъй като на него винаги му предстои да разделя нечистото и чистото.

Свойството в мен, което разделя чистите желания и нечистите, се нарича Аарон.

Защото Аарон е Хесед, а светенето на светлината хохма е Хая. И цялата разлика между нечистите животни и чистите (в мен) е само в Хесед (в чистото отдаващо желание има свойство хесед – милосърдие).

Защото нечистите се държат за лявата линия, отделена от дясната (дясната страна – това е отдаване, а лявата получаване), Хохма без Хасадим, от която произлизат тогава всички затъмнения и всички ограничения.

Ако в мен има светлина Хохма без светлина Хасадим, то аз се намирам в тъмнина. Но как може да бъде тъмно при светлината Хохма? Самата светлина Хохма – това не е тъмнина, но ако аз я получавам егоистично, заради себе си, тогава усещам тъмнина, т.е. не виждам духовното. Това се нарича тъмнина.

Ние с вас сега сме потопени в абсолютна тъмнина, не виждаме духовното, защото на нас не ни достига светлината Хасадим, светлина на любовта и отдаването.

Ние потъваме в океана на светлината Хохма, в света на Безкрайноста, точно сега – но не чувстваме от тази Безкрайна светлина даже малка капчица.

Защо?! Всичко е затова, защото в нас няма светлината Хасадим. Когато в нас се появи светлината Хасадим, желанието на творението е да отдава, което трябва да дойде от страна на самото творение, в този миг в него се облича светлината Хохма.

Нужна ни е само светлината на отдаване и нищо повече, светлината Хохма около нас е в изобилие. Но без светлината Хасадим тя се усеща като тъмнина или както в нашия случай, безсъзнателно състояние.

А чистите се държат за лявата линия, включена в дясната, когато Хохма е облечена в Хесед и от нея произлизат всички благословения и цялата святост…

И цялата разлика между чистите животни (хая) и нечистите е само в Хесед, свойството „Аарон”"

/ Откъс от урока по книгата Зоар, 15.01.2010/ Михаел Лайтман/

--------------------

Salve
moonlight

#2706556 - 17.10.2010 00:39 [Re: Salve]

"Въпрос: Каква е връзката между книгата Зоар и глобалната природа?

Отговор: Книгата Зоар обяснява как да се свържа с глобалната, съвършена природа и как да моля, да искам, да извлека тази особена обединяваща сила, за да ми подейства.

Книгата Зоар е свързващото звено между мен и глобалната природа. Иначе човекът в този свят няма връзка с нея.

Сега откривам, че природата е глобална, че целият свят е глобално село и всички сме свързани заедно, и аз завися от всички.

Ако аз завися от всички, то искам да бъда сред тях такъв, каквито са те, да стана приятел с всички, да се отнасям с добро към тях, за да се отнасят и те по същия начин с мен. Как да направя това?

За целта ми е необходима някаква инструкция за връзка. Трябва да знам как да се свържа с тях. Да допуснем, че има група хора.

Необходимо е да знам как да установя връзка с тях, да се сближа, да разговарям с тях, да разбера какво им е нужно от мен и какво аз бих искал от тях.

Цялата тази система, наречена „книгата Зоар”, е система за връзка между човека и природата, за да може природата (или Творецът) да въздейства на човека и да го направи интегрална част от нея."

Откъс от урока по книгата Зоар, 05.03.2010

--------------------

Salve
moonlight

#2706559 - 17.10.2010 00:47 [Re: Salve]

"Въпрос: Какво е връзка между нас, в която вие ни казахте да търсим всички тези свойства, за които четем в книгата Зоар? Това е връзка между нещо и нещо?

Отговор: Това е връзка между всички частици на мирозданието: неживи, растителни, животински, човешки, материални и духовни – които и да е.

Но трябва да бъде обща, пълна и съвършенна във всичко връзка – между всички части и в пълна сила, на цели 100%. Тогава това ще назове Малхут на безкрайния свят – съсъд за светлината.

.Това е материален съсъд, духовен – всичко, което го има, трябва да се съедини заедно без никакво различие помежду си.

.Всички желания, всички явления, всичко за което само мога да помисля и да си представя, да почувствам и да разбера е длъжно да се слее в единна хармония, изпълвайки се едно друго.

.И всичко това ми се струва сега несъвършенно, разединено, далечно, противоположно и противоборстващо едно на друго във всевъзможни форми, защото аз гледам на това с неправилен поглед и виждам такава изкривена картина.

Даже в материалния свят, квантовите физици днес откриват, че наблюдавайки каквото и да е явление, аз със своя поглед на наблюдател, влия на случващото се.

.И това е действително така, това не са техни фантазии – те разкриха обективен закон. Вярна е само част от него, че всичко се постига чрез свързване.

Втората част на този закон е в това, че всичко разкриващо се, аз усещам в себе си, а не извъм мен, както ми се струва.

Наблюдателя – това съм аз и всичко се случва вътре в мен, затова със своето виждане – отношение аз променям случващото се (в мен, в моите променящи се свойства)

.Гледайки на света, аз го съдя с мярката на собствените си недостатъци, защото в тях наблюдавам него и влияя на резултатите, изменяйки себе си.

Целият свят е царство на Твореца и зависи само от моят поглед върху Него.Аз гледам с добър поглед – всичко е добро, със зъл поглед – всичко лошо! Само погледа си върху мен трябва да поправя."

Откъс от урока по книгата Зоар, 31.01.2010

линк

--------------------

Редактирано от Salve (17.10.2010 01:41)

Salve
moonlight

#2706560 - 17.10.2010 00:53 [Re: Salve]

Ако го считаш за реклама, трий без да се замисляш....просто дадох малко инфо, за да стане ясно....какво всъщност търся....и аз не знам защо го търся, но явно ми трябва.... сега като се ровя, мисля че на български няма да я има....уви! ... ще трябва да кълва на руски....

--------------------

DiometМодератор
доброжелателен

#2706567 - 17.10.2010 01:08 [Re: Salve]

Благодаря ти за информацията и за труда, който си направила да го напишеш.

Между другото в книжарници Хеликон може да се намери Талмудът.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Salve
moonlight

#2706569 - 17.10.2010 01:39 [Re: Diomet]

Всъщност няколко кликвания : копи-пейст....не ми костваше усилия....и аз благодаря за препоръките!!!!
Цитат:

Какво пише в Талмуда за християните

Талмудът поддържа, че само евреите истински човешки същества, а езични ците са “гоим”, които са на едно ниво с говедата и другите животни. Шокиращо наистина, но такъв е точният текст в откъси от различните книги на Талмуда:
Санхедрин (Съдилища) 59 a: “Да убиеш гой (езичник) е като да убиеш животно.”
Абода Зара (Идолопоклонство) 26 b:”Най-добрите от езич ниците трябва да бъдат избити.”
Санхедрин 59 a: “Този гой, който надзърта в закона е виновен за смърт.”
Либре Давид 37: “Да се споделят нещо с гои относно нашата религия би било равнозначно да се убият всички евреи, ако гоите узнаят какво учиме за тях, те незабавно ще ни избият.”
Йебамот (Сестрите в Закона) 11 b: “Сексуалното сношение с малко момиче е разрешено, ако то е навършило три години.”
Санхедрин 105 аb: “Иисус е развратничил с глупаците си.”
Гитин (Книжка на разводите) 57а: “Иисус е в ада и е наказан да бъде варен във врящи изпражнения. Християните също.”
(Забележка: Силната омраза на евреите към Иисус Христос е ясно изразена в Талмуда, където той много силно възхвалява мъчението и разпъването на Иисус. Той добавя, че Христос е заслужил четири вида крайно жестока смърт. В Талмуда се каз ва, че Иисус заслужава да бъде потопен до мишниците в изпраж нения и тогава задушен, а в гърлото му да се излее го рещо олово, за да изгорят Неговите черва, да се пребие с камъни или да се обезглави!)
Шабуот Хагахот (Клетви) 6 d: “Евреите могат да полагат лъжливи клетви, като използват увъртания при подбора на думите.”
Зохар 1, 160 а: “Евреите винаги трябва да се опитват да измамят християните.”
Хилкхот Акум X, 1: “Не спасявай гоите, изпаднали в смърт на опасност.”
Хилкхот Акум X, 1: “Не оказвай милост към гоите.”
Хошен Хамишпат 388, 15: “Ако се докаже, че някой е дал па рите на израе литяните на акум (звездопок лонник), то най-благоразумно е той да бъде изчис тен от лицето на зе мята.”
Хошен Хам. 266, 1: “Евреинът трябва да задържи за себе си това, което е намерил и принадлежи на акум. Който върне изгубена собственост (на езичниците), греши против Закона като увеличава силата на нарушителите на Закона. Похвално е обаче да се върне изгубена собственост, ако това се прави от почит към името на Бога, а именно, ако така християните ще възхвалятят евреите и ще погледнат на тях като честен народ.”
Хошен Хам. (156, 5 Хагах): “На евреина е позволено да от пус ка заеми на акум, да прави сделки с него, за да го измамва и да му взема парите. Богатст вото на акум се разглежда като обща собственост и принадлежи на този, който пръв успее да го отнеме.”
Сота (Жена, заподозряна в изневяра), 12а: “За истински праведния евреин парите са по-скъпи даже от неговото собствено тяло.”

Отново противопоставяне , а не обединяване....пуст свят!!!!

Бих предпочела да поразгледам Зоар , защото тълкуванията на Тора са коренно различни с друга насоченост...../поне доколкото разбирам/

ПП: Всъщност се питам дали не е поредното промиване на мозъци?, но може и да не е.....не четенето , а усещането ще си покаже....

--------------------

DiometМодератор
доброжелателен

#2706825 - 18.10.2010 01:01 [Re: Salve]

Лелеееее, откъде ги намери тези работи?
Наистина ли ги свали от Талмуда, или от някаква си версия, че уж това е Талмуда? Ако имаш линк към Талмуда - прати го.

Това е върл ционизъм!

Поне в книгата, която излезе в Хеликон не съм срещнал такива неща. Има подобни работи в "Тайните протоколи на ционските мъдреци", само че не е сигурно, дали са оригинален източник, или някаква антиевреейска измислица, за да се натопят евреите. За тях ако искаш виж тука:

http://www.heliopol.com/protocoli.html

Редактирано от Diomet (18.10.2010 01:04)

Salve
moonlight

#2707045 - 18.10.2010 18:00 [Re: Diomet]

Благодаря!

--------------------

fastarrow
неориентиран

Регистриран: 17.05.2017
    #3401760 - 17.05.2017 15:54 [Re: Salve]

Здр,

книгата Зохар на български, Учение за Десетте Сфирот и др, книги за кабала може да намерите на сайта
Свали Захар

Редактирано от Nadin (08.06.2017 03:57)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5872

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.