ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
scan
член

Регистриран: 09.01.2011
Re:В сърцето на Индия 3
    #3137581 - 19.02.2014 19:41 [Re: Bandit Queen]

http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?t=338
Може би този линк ще помогне Бандит! Толкова се радвам, че не си ни забравила! Надявам се скоро да разкажеш приказка! Какво се е случило с Ритик Рошан и бракът му!? Има ли новини за Аш!? Носи ли сътресения в Индия обособяването на нов щат?

Редактирано от Ellia (19.02.2014 22:54)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3137604 - 19.02.2014 21:12 [Re: Bandit Queen]

Пиши, както можеш, поемам ангажимента да помагам на Елия и да транслитерирам мненията ти в сравнително реално време (ако е през деня мое време)

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Bandit Queen
тъмна Индия

Регистриран: 03.12.2007
    #3137682 - 20.02.2014 06:46 [Re: Nadin]

@ Надин и Елля, задължена съм ви, момичета!
Дори да не можете да транслитериате веднага, все пак латиница е разбираема за останалите и доста по-поносима от онези странни знаци, които направо ме стряскат като ги видя.
Благодаря отново и сега започвам по същество :-)

@ scan, радвам се, че си наоколо!
Въпросите ти дават рамка на събитята, които белязаха последните 2 години, а картината е наситена с алено-сиви краски и прилича по-скоро на хаотично нахвърлени нюанси, отколкото на хармоничен пеизаж. Като я погледнеш, те обзема чувство на тъга, на объркване, но онова загадъчното си остава там
и носи някакъв необясним заряд, топлина и надежда.
Да, роди се нов щат, но се роди \изкуствено\ Сега въпросът е как сте се отглежда и възпитава, но и този въпрос виси месеци без отговор. Всъщност новят щат не е изобщо нов. Той е една от 3-те културни области на щата Андхра Прадеш, но носи своя автентичност, която я отличава от другите 2.
Проблемът на индийците с Телангана (името на новя щат) е точно това изкуствено разделение на вече съществуващ обединен щат. Още повече, че досегашната тъй наречена столица на АП се пада владение на Телангана, а Хъдерабад фактически е една от най- силно развитите градове на Индия. Разбираемо е, че без битка и борба, нито един от двата щата няма да се предаде. Сагата тече вече близо 8 месеца. Да, и протести има, и нестихващи дебати, да не говорим, че близо 2 седмици всички държавни институции -транспорт, банки, училища излязоха в стачка и настъпи невъобразим хаос, който нанесе много щети. Такъв един хаос е равносилен на един пълен ужас в условята на типичното индийско ежедневие. Представете си колко огромно е населението на щата и как се променя рутината за броени минути в една абсолутно негативна посока. Телангана и досега не е приета офицално чрез указ на повишите институции. Трябваше завчера да узаконят, но пак не стигнаха до споразумение. Тук го има и един тънък момент на опасение и страх, че другите общности и автентични култури, в различните части на Индия също могат да надигнат глас, както и стана, но някак си успяха да ги подтиснат, въпросът е до кога.
На мен ми е струва, че Индия е безкрайно различна като я погледнеш. На юг и на изток. Сякаш е друга страна с други нрави и обичаи (продалжавам)

Редактирано от Nadin (20.02.2014 19:07)

Bandit Queen
тъмна Индия

#3137689 - 20.02.2014 07:23 [Re: Bandit Queen]

Мисълта ми е, че за мен не е изненадващо такова едно разделение и обособяване, защото Индия е безкраино богата на етноси. Понякога аз самата дори не виждам смисъл за по
рекомерно обединение и смесване на етноси и култури. Ето например североизток е изцяло почти
повлиян от кираиската култура, там преобладава население, живеещо все още в табуни и планински
племена. Те нямат идентичността на традиционня индиец, нито неговите навици, традиции, даилект. Южните щати са по-близки до типична Индия, но и там има съществени различия. Може тук малко да се отплесна, но се сещам нещо интересно. Наскоро един нашумял известен южноиндийски актьор направи дебют в Болливоод и много успешно. Когато на интервюто го питаха кой е най-яркият спомен и щастлив момент от снимачната площадка, тои отговори: "Тогава, когато заснемахме сцената на празника Холи. За първи път в живота си разбрах какво е да празнуваш Холи. Божествено усещане"
Той би трябвало да е индиец по всички дефиниции, но ето- защото просто на юг не се празнува Холи, той никога е нямал щастието да изпита радостта от най-цветня индийски празник. И вероятно индииците на север никога не са празнували фестивалите на юга.
Понякога се питам кое и кой е най-правилно да наричаме индийско, индиец
Индия. За жалост и досега не мога да избистря тоя момент. Би трябвало наистина да се стремим към
обединение, но се питам дали такова едно малко изкуствено обединение е от полза, дали само не обременява страната.
Миналата година Китай много интензивно започна да напада североизточната граница и явно подсказа,че населението там до известна степен е много по-близко до него. Чудя се и продалжавам да се чудя и никак не ми се ще да звуча негативно, но ми се струва, че размириците в Телангана няма да са единствени.
Оставям ви малко в размисъл и продължавам с нещо малко по-ведро, но темата за сътресенята не е приключила.

--------------------
"Tara hai tu mujhme tuta sa,
dariya hai tu mujhme dooba sa "

Редактирано от Nadin (20.02.2014 18:30)

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #3137690 - 20.02.2014 07:47 [Re: Bandit Queen]

Bandit Queen ,имам една молба ,за да излиза буквата -ж в текста ,използвай - v , когато има съчетание на ия ,като в думата Индия ,пиши iia ,a буквата ю -iu ,иначе не излизат правилно при транслитерация на текста

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Bandit Queen
тъмна Индия

#3137696 - 20.02.2014 10:07 [Re: Ellia]

Дадено, Еллиа.
Ще погледна и другите букви как излизат и ще се коригирам.

Продължавам с това, което исках да кажа по-горе: предстои по-сериозната част, свързана с някои тъмни събития, които ще дадат основа на темата за индийската жена, но за това малко по-нататък.
Сега ще засегна една малко по-ведра тема, за да отговоря на въпросите на "скан"
И тъй, роди се дъщерята на Аишвариа Раи. Вероятно това бе най-чаканото и обичано бебе от женски пол (като се има предвид негативното отношение на повечето индийци спрямо новородените момичета тук)Кръстиха я Аарадхииа и грижливо я пазиха от фотоапаратите близо година. Тя вече е на 2 и майка и явно е готова за завръщане на големия екран. Говори се, че се готви да снима 2 филма, но като гледам аз - няма нищо потвърдено, а Аш ми изглежда доста по-заета с реклами и светски събития, както с пътувания и малката.
За сега нищо интересно.

Ритик Рошан обаче наистина минава тежък период. Двамата със Сузан се разделиха официално
По-скоро Сузан бе тази, която направи изявлението пред медиите. Естествено имаше много спекулации, но истинската причина не пожела да разкрие никой от двамата. Говореше се че пукнатината в брака им се поиавила още, когато Ритик снимаше с Барбара Мори през 2010 г. и близостта им беше запечатана доста солидно в медиите. Каквото и да е обаче, Сузан напусна Ритик в един много деликатен момент- той тъкмо бе претърпял мозъчна операция. В момента тече дело по развода, а Ритик също напусна бащиния си дом и живее самостоятелно. Изгледи за събиране май няма и това след 13 години брак. На мен лично не ме учудва. Болливоод е коварно нещо, колкото и примамливо розово да изглежда, почти като черешка на торта от сбъднати мечти.

Е, омъжихме най-сетне и своенравната внучка на легендарнят Рай Каур :-)) Секссимволът Дйон Еибрахам пък се ожени за момиче от народа и хвърли всички девойки в еуфория, че хехее видиш ли Биливуд не бил толкова недостижим :-)

Най-интересното обаче беше, когато българка се появи на сцената на едно данс шоу за реални двойки от живота. Оказа се, че нашето момиче има връзка с един популярен ТВ актьор тук и така лека-полека вкара в час познанията на индийците за България, че даже ги понаучи и на доста български изрази :-))
Нейното име е Елена Боева. За съжаление двамата с Кушал Тандон не са вече заедно, но това не омаловажава факта, че представи страната ни по най-добрия начин! И да, след това всички, които се запознаваха с мен, гордо произнасяха "здравей" вместо да ме питат " България, това Русия ли беше, ааа?"
Мисля, че има клипове от участието и в Ютубе. Шоуто се нарича "Нач Балиъе"

--------------------

Редактирано от Nadin (20.02.2014 19:06)

Bandit Queen
тъмна Индия

#3138142 - 21.02.2014 22:25 [Re: Bandit Queen]

ИНДИЙСКАТА ЖЕНА

Тя не е онази, танцуваща кокетно под звуците на някои боливудски хит, облечена в пищна ленга- чоли, отмятаща тежки коси с топъл дълбок и проницателен поглед. Не че не е красива, не че не е суетна и не че не мечтае за звездния си миг, но тя знае, че хладната прегръдка на реалността е твърде силна, за да се измъкне
от нея без болка. И знае още, че в живота са и нужни 3 неща- да бъде добра дъщеря, съпруга и майка. И те определят житейския и път. Защото просто така е възпитавана от дете. Колкото и неприемливо да звучи в 21 век, истината е, че индийската жена няма особено голям избор пред себе си изключая тези 3 превъплащения и евентуално висше образование, което в повечето случаи е просто "коз" за намиране на изгодна "партия" за съпруг.

--------------------

Редактирано от Nadin (22.02.2014 00:43)

Bandit Queen
тъмна Индия

#3138159 - 21.02.2014 23:17 [Re: Bandit Queen]

Затова е просто домакиня, превърнала дома и най-вече кухнята в свое "бойно поле" и свой начин за себеизразяване. Тя рядко има право на глас пред съпруга и свекърва си, но винаги и преди всичко трябва да е перфектна снаха, дори дотолкова, че пренебрегва себе си, за да угоди на семеиството. Тя търпи безброй ограничения, непрекъснато е обект на сексуален тормоз или домашно насилие. Думата еманципация е далечна и неусвоима за нея. Репресии, суеверия, предразсъдъци стелят пътя и открай докрай. Тя няма дори правото да гостува в бащиния си дом без разрешение от свекърва си. И въпреки това е силна. Напук на всичко ще я видите сияеща от красота да пристъпва уверено на всяка церемония и всеки фестивал, така сякаш светът е в ръцете и и чака да бъде прегърнат. Тя е и Рада и Лакшми, и Дурга, и само онези, които не знаят какво е да танцуваш с вqтъра, могат да я съжаляват...
Но това са едва щрихите, има още много детайли.
Там вече дискусията ще е интересна :-)

СЛЕДВА

--------------------

Редактирано от Nadin (22.02.2014 01:02)

scan
член

Регистриран: 09.01.2011
    #3139036 - 25.02.2014 19:54 [Re: Bandit Queen]

http://winrus.com/cp_e.htm по повод проблема с кирилицата открих това! Дано помогне!

Bori
неориентиран
*

Регистриран: 18.03.2014
От: nqkade tam v raq
    #3146272 - 19.03.2014 16:39 [Re: Bandit Queen]

Привет на всички любителки на тази тема и най-вече на главния "виновник" заради, която се регистрирах Бандит Куйн .Бих искала да те обсипя с комлименти за каризма,магнетичното и упиянявощо разказване.Имам чувствот,че всякаш хващаш нежно за ръка всеки един читател и го подканваш да седне около един запален огън,за да разказваш приключенията от живота си.Усещането е невероятно.
Бих искала да ти задам за начало два въпроса:
1.Може ли двама христяни да сключат брак по хинду традиция и ако това е възможно изискват ли се някакви документи, колко време предварително трябва да се запази и всичко свързано с това?
2.Когато говориш и се случи да сбъркаш,как реагират хората там?Помагат ти,поправят,разбират те и комуникацията продължава или ти се подиграват?
Единствето нещо,което искам да кажа по темата за жената,колкото и невероятно да звучи ,че има и западно европейска страна,където жените са третирани по този начин.Работата й е къщата,кухнята,децата.Да внимава как се облича,т.е. деколтето и краката над коляното да не са много на показ и недай си Боже ако жевее със свекървата , никоя жена не е достойна за синът й . Приключвам,защото се отклонявам от темата. С нетърпение очаквам други разкази.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 26036

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.03 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.