ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Секс

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Женски оргазъм
    #62353 - 22.02.2003 13:31

Мъжете винаги си го имат оргазма - не съм чувала за мъж без оргазъм!
По-сложното е за мен женския оргазъм - защото знам,че при жените достигането му е много по-трудно и рядко срещано явление,колкото и да пъшкаме и охкаме и колкото и да искаме да излъжем мъжете!
Преди време една моя 35 годишна колежка беше споделила,че никога през живота си не е изпитвала оргазъм с мъжа си,малко след това си хвана по-млад от нея любовник и започна да изпитва оргазми
Та се чудя - защо с един мъж не може да изпитаме оргазъм - а друг ни побърква!
Убедена съм,че има и други жени неизпитвали това удоволствие - но ако има такива за това са виновни само мъжете!
Едни мъже са родени за любовници - знаят точно как да пипат и по колко - а други са гола вода - просто не им идва от вътре!

Та какво е това животно наречено женски оргазъм - с какво женския оргазъм се различава от мъжкия,защо има фригидни жени?

Редактирано от GODIVA (22.02.2003 13:36)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Re: Женски оргазъм
    #62383 - 22.02.2003 13:53 [Re: Godiva]

И ето едно мнение копнато от пуберитетски сайт за разясняване на това какво е оргазъм -
"Оргазмът се изразява в поредица свивания на мускулите на половите органи. Усещането е за пулсирания и вълни, които се понасят по цялото тяло, като предизвикват чувство на силно удоволствие, последвано от разпускане. В момента на върховна възбуда при мъжа от пениса му излиза семенна течност. Мъжете могат да имат оргазъм и без еякулация. Единият партньор може да стигне до оргазъм преди другия и не всеки път, когато правите секс, може да стигнете до оргазъм. Не забравяйте, че мозъкът играе толкова голяма роля в сексуалния живот, колкото и тялото. Затова нашите мисли и чувства, фантазии и желания допринасят за сексуалната възбуда." Ето преди всичко пак е описан мъжкия оргазъм - а женския?

Аз лично съм от жените с влагалищен оргазъм,доколкото си обяснявам това сама на себе си - не е необходимо стимулирането на клитора,а на някакви точки вътре във влагалището - може и да се лъжа,но така си го обяснявам - също така при мен е много силно чувствителна една точка някъде в стените на матката - при допирането и ми е приятно - не с всеки мъж съм получавала оргазъм - с един ми е било много,ама много по-хубаво отколкото с друг - някъде бях чела,че даже и само освобождаването на сексуална енергия без удоволствието свързано с леката и страннна болка от половия акт може да се нарече оргазъм - но аз не съм много сигерна дали е така?

Редактирано от GODIVA (22.02.2003 13:58)

Анонимен
Нерегистриран

#62424 - 22.02.2003 14:03 [Re: Godiva]

каква беше диагнозата, когато някой почне сам да си говори и да си обяснява сам на себе си?

Таня
ветеран

Регистриран: 09.10.2001
    #62433 - 22.02.2003 14:27 [Re: Godiva]

За да не казват,че си говориш сама се включвам
Опитвала съм се да го опиша много пъти,но все се получава различно,точно щото е различно.
"Механичния" оргазъм е един - дали сам ще се докараш,дали някой полов състезател - все тая.Кратък кеф.
Поне при мен,ако не ме накараш да се чувствам желана,ЦАРИЦА,ако не ми бръкнеш в мозъка, съм дърво.И никакви техники не могат да ме разчупят.
Та в тоя смисъл оргазми разни.
Струва ми се,че и при мъжете е така.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62434 - 22.02.2003 14:30 [Re: Анонимен]

Значи скъпо аноннимно безполово същество ми намекваш,че ще си остана сама в тази тема - може би - но много жалко в такъв случай - това би говорило,че мъжете не се интересуват от ничий друг оргазъм,освен от собствения си и,че жените биха били прекалено сдържани и срамежливи да говорят за собствения си оргазъм - да ,ама не!
Убедена съм,че все ще се намери поне още една жена,която без предразсъдъци би разказала за собствения си оргазъм,или поне една смела жена,която открито би заявила - Да - за съжаление досега не съм имала истински оргазъм!!!

Begemot
новак

Регистриран: 06.01.2003
    #62438 - 22.02.2003 14:44 [Re: Godiva]

pri orgazum se otdeljat 'endorfini'
kakvo sledva ot tova ?

sofianka
дива и щастлива
**

Регистриран: 18.05.2001
От: USA
    #62440 - 22.02.2003 14:51 [Re: Begemot]

Endorfinite sa hormoni koito se otdeliat v kruvta, tova sa hormonit na udovolstvieto.Neshtastno vliiubenite papat shokolad shtoto toi dostavia endorfini lipsvashti v tozi moment. Opredeleno zatova si mislia che vruzkata orgazum -mozuk e po-silna otkolkoto orgazum-vlagalishte . Pone pri mene e taka. Imala sum sluchaj na orgazum-omaia bez koitus, koito ne moga da sravnia s nito edin orgazum sled tova.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62441 - 22.02.2003 14:53 [Re: Begemot]

Хич не знам какво значи ендорфин,но знам,че има мъже,които си мислят ,че докарват жената до оргазъм,ама се лъжат и въобще на мъжете пука ли им дали на жените им е гот,или гледат само те да си направят кефа?
И искам да питам мъжете - те ,когато правят секс знаят ли кога докарват една жена до оргазъм и кога тя се преструва?

Редактирано от GODIVA (22.02.2003 14:55)

Янушka
very happy!

Регистриран: 07.12.2002
    #62442 - 22.02.2003 15:01 [Re: Godiva]

Има ги разни "спецове" дето твърдят, че са разбирали когато жената е свършвала?! И са се чуствали много наранени, когато са разбрали, че са били излъгани.
Как ли го разбират това?! Може би само ако жена им е достатъчно откровенна и им е казала, че не и е било толкова до секс!

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62445 - 22.02.2003 15:11 [Re: sofianka]

При мен се е получавало нещо странно - само при мисълта за секс с един човек влагалището ми се е свивало в конвулсии - вид някакво желание - това предполагам не е вид оргазъм?
Ох - почнах чак да се притеснявам - но нали затова си е нета - вид анонимно общуване - че къде другаде човек може така откровенно да говори и пише?!?

Янушka
very happy!

#62448 - 22.02.2003 15:20 [Re: Godiva]

Понякога може да се стигне до оргазъм само от фантазиране. Особенно ако е комбинирано с петинг, докато партньора шофира. Много е вълнуващо!

sofianka
дива и щастлива
**

#62449 - 22.02.2003 15:20 [Re: Godiva]

I da i ne! Az otdavna veche ne otkrovennicha osobeno v dir.bg niama nikakva aninimnost. I ako napisha neshto tuka shte doidat cialata agitka da go chetat i da davat linkove, kakto veche stana s poslednoto mi stihotvorenie v ezik i literatura. Ne che me e sram , no da davam hrana za mrusnoto liubopitsvo na horata niama da stane
Ej zatova trudno shte dam sobstveni useshtania po temata.
anonimnost niama

sofianka
дива и щастлива
**

#62450 - 22.02.2003 15:24 [Re: Янушka]

heh shto me predfizvikvash sega . ne znam zashto i moia orgazum v povecheto sluchaj kato che li e svurzan s napregnatite situacii, nestandartni mesta, opasnosti i ne znam kakvo... da mi se chudish na prirodata

Янушka
very happy!

#62451 - 22.02.2003 15:32 [Re: sofianka]

Няма нищо лошо в това взаимно да се провокираме! Макар, че ако си провокираме мъжете, а после да е тръгнал да мисли за чуждо. Работата е там, че ги има някои задръстеняци и при тях не вървят такива неща.
На различните и рисковани места е много стимулиращо.
Един вид само на легло се получава някъква монотонност. Хич не искам да ги мисля тия дето гледат телевизия и след това за "лека нощ" по едно...
Може пък и монотонноста да е причината някой жени да са сексуално фригидни?
Казвам сексуално, понеже има и психически фригидни жени, но това вече е друга тема.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62452 - 22.02.2003 15:36 [Re: sofianka]

И все пак при мъжа оргазма много по-лесно се познава,разпознава и усеща - докато при жената е много по - трудно - може пък и самото предусещане за секс и мисълта за секса да си е вид оргазъм
А за теб - Софиянке - мислех,че си над тези неща - какво говорят хората - теглиш им по една дълга и продължаваш

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62454 - 22.02.2003 15:38 [Re: Янушka]

Сексуално фригидна може да е тая жена,чиито мъж има секса за - ръгам чушки в боба - ръга - ръга и се празни - егати и шопарите

sofianka
дива и щастлива
**

#62455 - 22.02.2003 15:44 [Re: Янушka]

Za leka nosht po edin no kachestven, t.e milicionerskata . Ujas , i na mene ne mi se misli. Ne mislia che frigidnostta idva ot monotonnostta, a zavisi ot tip psihichna sitema, nervna sistema i i daje kachestva na haraktera.

Янушka
very happy!

#62456 - 22.02.2003 15:48 [Re: Godiva]

Това е едната страна на нещата.
Но ти в началото беше казала, за някъква твоя позната която като си хванала друг мъж се чуствала удоволетворена.
Все пак ако при някоя дълготрайна връзка няма накъкви новости и вълнения и мъжът и жената приемат секса като нянъкъв вид задължение или спорт може и двамата да имат този проблем.
Нали за това са измислили секс шоповете?
Макар, че като че ли на мъжа при това положение му е по-лесно да тръгне по чуждо.
На мнение съм, че всичко е в ръцете на жената.

sofianka
дива и щастлива
**

#62457 - 22.02.2003 15:48 [Re: Godiva]

E az teglia i to ne samo po edna, no neshto mi pisna da sum interesna
Za mujkia orgazum kakvo da ti kaja, i tozi komplex triabva da izchezne , che obezatelno vseki put triabva da ima ejakulacia ili orgazum, vuobshte ne e zaduljitelno, tova navika zarobva mujete

Янушka
very happy!

#62458 - 22.02.2003 15:51 [Re: sofianka]

Аз само си мисля и размишлявам по въпроса. Все пак нямам никъква представа за женската фригидност.
Но мисля, че както съществува временна импотентност, защо да няма и временна фригидност?

Анонимен
Нерегистриран

#62459 - 22.02.2003 15:51 [Re: Янушka]

Глупости! Глупости! Глупости!
За всичко е виновен мъжът!
Той трябва да осигури и средставата за дрешки и храна на жената, той трябва да осигури и оргазмите и!
Не се оставяй да те заблуждават мъжете, че в теб е вината, ако не получиш оргазъм!

Анонимна
Нерегистриран

#62460 - 22.02.2003 15:53 [Re: sofianka]

Ia razkaji kak bez koitus stigash do orgazam kato chetesh stihovete na most?

sofianka
дива и щастлива
**

#62461 - 22.02.2003 15:54 [Re: Янушka]

Pazi boje da se ima sexa za zaduljenie. Sexa e purvichna neobhodimost , sled vuzduha i hranata. Ako ne e taka znachi ima zaboliavane.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62462 - 22.02.2003 15:55 [Re: Янушka]

Хубаво си го казала - не трябва да се приема секса като задължение - но пък това е трудно в една брачна връзка - не може преди всеки полов акт да излезеш някъде на вечеря,или пък да вечеряш на свещи,въпреки ,че това за вечерята на свещи - ние всяка вечер с мъжа ми си вечеряме на свещи в къщи...

Ама тук нито един мъж не идва - що ли е така?

Анонимен
Нерегистриран

#62463 - 22.02.2003 15:59 [Re: Godiva]

Щото мъжете сега си гушкат жените след следобедния съботен секс.
А недоклецаните лелки като теб висят по клубовете и чакат някой да им постне оргазъм, ама те тия работи не се получават по интернет...

Янушka
very happy!

#62470 - 22.02.2003 16:06 [Re: Godiva]

Е не е само вечерата на свещи.
Стига жената да се напъне много неща може да измисли, понеже на мъжете им липсва това въображение което ние притежаваме.
Но както казах трябва малко да се съобразяваме с мъжете.
Особенно при съпружеските двойки, мисля, че секс шоповете са много полезно нещо. Но не за някои хора това било срамно нещо.
Макар, че както ти го каза в БГ върлува все още "ръгай чушки в боба".

Мъжете в тоя форум май искат да ни покажат колко импотено-фригидни са.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62471 - 22.02.2003 16:07 [Re: Анонимен]

Абе сладур - по - добре с мерцедес макар и десетгодишен като мен - отколкото с трабант като жена ти

Янушka
very happy!

#62473 - 22.02.2003 16:08 [Re: Анонимен]

Много ограничено си се изказал!

Анонимен
Нерегистриран

#62475 - 22.02.2003 16:19 [Re: Godiva]

Може.
Вярно че някои мъже предпочитат да си имат мерцедес пък ако ще и само в гаража да седи.
А други си имат трабанти, ама си ги карат.
Въпросът в момента обаче е на кой му е по-добре - на мерцедеса или на трабанта. Като те гледам, май не ти е добре на тъмно в гаража

sofianka
дива и щастлива
**

#62478 - 22.02.2003 16:24 [Re: Godiva]

Znaesh li kakvo , po povedenieto na jenata lichi dali e happy sexualy and emotionaly , dori po internet povedenieto lesno se orientirash. V tozi smisul krasnorechivi sa primerite ot postingit na niakoi anonimki, koito ne propuskat shans da pokajat kakvo go torzmozi

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62480 - 22.02.2003 16:35 [Re: sofianka]

В такива случаи на такива анонимни нещастия искам да им кажа да не се хабят,защото обикновено си го премествам от единия крачол в другия - ох въпреки,че нямам какво да преместя
И все още чакам онзи смел мъж,който ще каже - аз не знам кога жена ми получава оргазъм!

sofianka
дива и щастлива
**

#62481 - 22.02.2003 16:39 [Re: Godiva]

Po interesno e da se pokaje takuv koito da kaje-Hich puk ne mi e zor imala li e orgazum ili ne? I dali shte ima sledvashtia put, shtoto i takiva gi ima, a puk ima i drugi, kato pochnat da te muchat za orgazma ti ta um da ti zadide , dokato napulno blokirash

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62484 - 22.02.2003 16:43 [Re: sofianka]

А,да знам го този тип мъже,които все питат - Хубаво ли ти беше,та хубаво ли ти беше? - и ти щеш не щеш каквото и да ти е било с посбедни сили изчуруликваш - Да - много хубаво

sofianka
дива и щастлива
**

#62485 - 22.02.2003 16:45 [Re: Godiva]

a ako ne si.... da davat oshte???? i ne hubavo li ti beshe ami ti svurshi li? a ? kaji de svurshi li? Poniakoga tova e dosta dosadno

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#62486 - 22.02.2003 16:54 [Re: sofianka]

Да - точно така - ти свърши ли - е - какво да отговориш на такъв ръмпелски въпрос - СВЪРШИ ЛИ - Скъпи мъже - никога не питайте една жена дали е свършила - отвратително е!
Ама гледай сега и безплатни съвети даваме!!!

Редактирано от GODIVA (22.02.2003 16:56)

Сексолок
Нерегистриран

Сексуалната неудовлетвореност при жената
    #62541 - 22.02.2003 22:22 [Re: Godiva]

Днес е трудно да си представим високото качество на живот без удовлетвореността от интимните отношения. Според различни проучвания обаче, сексуално незадоволени са поне една трета от жените в активна възраст. Обичайните изповеди, които могат да се чуят от тях в сексологичния кабинет звучат така:

Неомъжено момиче на двадесет години:

"Половият контакт с моя приятел винаги ми е доставял удоволствие. Въпреки, че не рядко достигам до оргазъм при сношение, сексуалното общуване напоследък все по-често ме изпълва с тревога. Притеснявам се дали ще успея да "свърша" и този страх направо ме парализира. Приятелят ми държи всеки път да съм удовлетворена и когато не получа оргазъм той се разстройва. Започва да ме разпитва какво не е наред и дали не си мисля за някой друг. Вече започнах да губя желание за секс и всеки път се чувствам като на изпит".

Тридесет и една годишна семейна жена:

" Винаги съм била способна да получавам оргазъм при мастурбация, но никога не съм изпитвала същото при контактите си с моя съпруг. След осем годишен семеен живот това значително напряга нашите отношения. Боя се, че той ще си намери любовница, от която да получава всичко".

Семейна жена на четиридесет години:

"Съпругът ми от край време се е мислил за голям любовник защото при всеки контакт може да осъществява по две-три последователни сношения. Аз обаче имам чувството, че той въобще не се интересува от мен - започва от вратата за краката, без никаква подготовка и за една-две минути свършва. Когато съм го молила да е по-внимателен и нежен и да се опита да ме изчака, той все ми отговаря, че това е мой проблем и аз трябва да се лекувам. Чувствам се напрегната и се чудя дали наистина вината не е у мен"

За да разберем какво точно притеснява тези жени, нека най-напред да изясним някои основни понятия. Очевидно старият термин "фригидност" /полова студенина/ не би ни свършил никаква работа. Вместо него през последните десетилетия все по-често се използва категорията оргазмична дисфункция . С нея се означава затрудненото достигане до сексуална кулминация /оргазъм/ при жената. Важно е обаче да подчертаем, че много жени се чувстват удовлетворени от сексуалния контакт и без непременно да са достигнали до пиково преживяване. Затова за оргазмично нарушение говорим само тогава, когато липсата на оргазъм е съпроводена с психичен и физически дискомфорт и с течение на времето води до натрупващо се напрежение и неудовлетвореност.

Разграничава се първична и вторична аноргазмия. При първия случай жената никога в своя опит не е достигала до върхово сексуално преживяване, докато втората възможност отразява ситуацията при жени, загубили способността си да преживяват оргазъм след предхождащ безпроблемен период.

Най-значителна част от сексуално неудовлетворените жени страдат от т.н. коитална аноргазмия. Те могат да достигат до кулминация при самозадоволяване или друга не генитална стимулация, но по време на сношение това е невъзможно. Интересна е и т.н. ситуационна аноргазмия, когато жената не може да получи оргазъм само при определени ситуации /контакт с определен партньор, на определено място и при определени условия/.

Неспособността за преживяване на оргазъм нарушава по различен начин сексуалния контакт. Освен, че пречи за разтоварване на натрупаното по време на сексуалната възбуда напрежение, това нарушение сериозно компромитира самооценката на жената. Обикновено тя се преживява като "дефектна" и не рядко живее със страха, че партньорът и ще я напусне поради сексуалната и неотзивчивост. При вторичната аноргазмия обичайно е жената да се окаже в състояние на тревожно очакване на неуспех при всеки контакт. Това не само блокира пиковото преживяване, но води и до загуба на удоволствието от половото общуване, като понякога дори може за потисне сексуално желание. Подобно на мъжа с еректилни проблеми и жената, която постоянно е притеснена дали ще достигне до заветния оргазъм, постоянно попада в смазващия капан на тревогата. Често за създаване на този порочен кръг значителен принос има и партньорът. Ако той е неуверен в себе си и на всяка цена държи жената да потвърди мъжествеността му чрез неистови вопли на удоволствие, партньорката лесно може да бъде обхваната от сценична треска и да блокира.

Натрупването на сексуална неудовлетвореност бързо разяжда отношенията, особено ако двойката не е в състояние да говори спокойно и ясно за това, което трябва да се промени. С течение на времето мълчанието довежда до отчуждение, скрита агресивност и не рядко мотивира търсенето на извънбрачни партньори и от двете страни.

Конструктивната стъпка при наличие на подобни затруднения изисква преди всичко да се изяснят причините, потискащи сексуалните реакции на жената. Най-често те са свързани с консервативно възпитание от страна на родителите или наличието на сексуални травми в детството и юношеството. Бруталните наказания и заплахи от страна на невежи възпитатели, предизвикани от невинното детско самозадоволяване и детските сексуални игри, могат дълбоко да потиснат сексуалността на подрастващите и да оставят трудно преодолимо чувство за срам и вина от всичко, свързано с пола.

Сексуалното малтретиране и насилие в ранна възраст, както и израстването в семейство с конфликтни и насилствени отношения между съпрузите, също може да формира страхови очаквания спрямо мъжете. Липсата на бащина обич и грижа създава у жената чувство на недоверия спрямо мъжа и проблеми в саморазкриването пред него.

Следващ по значимост фактор за потискане сексуалните реакции при жената са конфликтите със сексуалния партньор. Борбата за власт, враждебността и недоверието към партньора често блокират не само достигането до оргазъм, но и елементарните сексуални реакции по време на сексуален контакт. До същия резултат водят и отчуждението или липсата на сексуално привличане към съпруга, към когото жената е свързана в брак по сметка.

Когато изследваме причините за непълноценните еротични преживявания на жената преди всичко трябва да изясним дали съществуват най-основните предпоставки за нормално полово общуване от страна на партньора. Една значителна част от жените с аноргазмия всъщност са партньорки на мъже с ускорена еякулация. В тези случаи ако мъжът потърси специализирана помощ и в резултат от нея придобие по-добър контрол върху еякулацията, жената възстановява напълно сексуалната си удовлетвореност.

Типичен за балканския ни манталитет е моделът "от вратата за краката". Системното подценяването на предварителната любовна игра, особено от съпрузи с дългогодишен семеен стаж, може лесно да превърне сексуалния контакт в досадно семейно задължение за жената. В тези случаи не са изключение и болезнените сношения поради липсата на най-елементарна физиологична подготовка и емоционална включеност.

Прецизното изясняване на причините за потиснатия оргазъм изисква да бъдат изключени и някои болестни причини, свързани с промени в организма. Макар и по-рядко, затруднените сексуални реакции на жената могат да се дължат на тежки соматични заболявания като диабет, алкохолизъм, хормонални нарушения или инфекции. Срещат се и случаи когато жената загубва способността си за пълноценни еротични преживявания след сериозни генитални операции, отстраняване на гърдите или прием на специфични потискащи медикаменти.

Независимо от причините, водещи до оргазмични нарушения при жената, днес съществуват комплексни терапевтични програми, които могат напълно да възвърнат насладата от сексуалната активност при жената. За да бъде резултатна терапевтичната намеса, тя трябва се осъществи от компетентен специалист. Подготовката на българските лекари в областта на сексологията обаче все още е изключително недостатъчна, а единственото академично сексологично звено - Секторът по сексология към Медицинския университет - София, бе закрито преди две години. В момента терапевтичната и консултативна помощ при проблеми в интимния живот, както и специализацията на медиците в областта на сексологията са поети от Фондация "Сексуалност и здраве". За контакти и консултации може да ни търсите на тел.: 02/ 958-49-25 и 088-92-43-69.

Jane
рекордьор

Регистриран: 14.09.1999
От: Varna -> Arlington, VA
    #62707 - 23.02.2003 20:15 [Re: Анонимен]

Ama che prostotia!
Mnogo interesno kakwo prawish ti po towa wreme wyw foruma syshto, "Chukachev"? Ili jena ti "se gushka" pri drug "след следобедния съботен секс"

--------------------
Imagination is more important than knowledge.

Jane
рекордьор

Re: Сексуалната неудовлетвореност при жената
    #62709 - 23.02.2003 20:28 [Re: Сексолок]

Bravo za strahotnia posting!
Predpolagam bi pomognal na mnogo jeni i myje da nameriat sebe si "mejdu redowete" a ako ne se nameriat bi bilo chudesno- znachi sexualnia im jiwot e za zawijdane!

--------------------

sofianka
дива и щастлива
**

Re: Сексуалната неудовлетвореност при жената
    #62736 - 24.02.2003 00:29 [Re: Jane]

jane postinga e kliento -orientiran. Iskah da kaja ,che neshtata sa predstaveni taka che lekite smushtenia ili vremennite i situacionni zatrudnenia da izleznat problemi za koito triabva edva li ne obezatelno doktor. But it is not a big deal. Dosta vreme mina otkakto vzeh izpita po sexologia, no tova ulovih vednaga.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#63205 - 26.02.2003 15:38 [Re: Янушka]

Marriasella - ti kupuvala li si si neshto ot sex shop - shtoto az - ne - ja dai ideja za neshto interesno!!!

sofianka
дива и щастлива
**

#63216 - 26.02.2003 19:12 [Re: Godiva]

Po-goliam sex-shop ot edna sexualna dvoika niama , az sum vlizala v sex shop i sum kupuvala prezervativi i bikini. Ostanalite neshta samo shte me otvlichat ot sexa. V kraja na kraishtata sex li shte pravime ili shte si igraeme s igrachki? Abe.... ne znam zashto ne mi interssno v sx shopa mi mi e smeshno

Янушka
very happy!

#63284 - 26.02.2003 23:56 [Re: Godiva]

Всъщност, това което ще си купиш от секс шопа е свързано с фантазиите, които при всеки човек са твърдо индивидулани. Така, че и да ти кажа, може на теб да не ти хареса...не знам.
Макар, че някой кратък секс на нестандартно масто може да замени цял куп секс играчки.

Янушka
very happy!

#63285 - 26.02.2003 23:59 [Re: sofianka]

На мен най-смешни са ми мъжките играчки, особенно тия куклите с о-образните усти и приспособленията за онанистите.

radi
drugged up :)

Регистриран: 08.03.2000
От: amsterdam.nl
протестирам
    #63387 - 27.02.2003 05:30 [Re: Godiva]

ний само... така... пасивно си водим записки

--------------------
radi.r-n-d.org

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Re: протестирам
    #63416 - 27.02.2003 10:29 [Re: radi]

Radi V. - bravo na teb - nezavisimo ot protesta ti - ti beshe purvoto mujko sushtestvo,druznalo da napishe neshto tuk - pozdravjavam te - chovek vupreki vsichko e dobre da ima i chuvstvo za humor
Drugite muje neshto mai se gipsiraha li - kakvo li - moje puk tupa da im se e vidjala temata!

Редактирано от GODIVA (27.02.2003 10:33)

Анонимен 1
Нерегистриран

#63418 - 27.02.2003 10:39 [Re: Godiva]

Ами...Момичета,то какво да кажеш тука?То не ще молитва,ами мотика.Пък...Каквото сабя /или Ескалибур?/покаже!!!

Ани
отлежал
**

Регистриран: 24.05.2002
От: Sofia - >NJ -> TN
    #63839 - 01.03.2003 18:34 [Re: Godiva]

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=&Board=sex&Number=52236&page=2&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1
eto ti oshte edin smel4aga!

--------------------
"На чужд гръб и сто... Америки са малко!"

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#64346 - 03.03.2003 18:57 [Re: Godiva]

Може да ми честитите - урааа вече имам цифров телефон - та това за добър ден - сега по темата - вчера една моя приятелка ми сподели,че от 4 години не била правила секс с мъжа си - защото вече не и било гот с него и не можела да лъже себе си и него - Аз бих направила компромис - чак пък такива драконовски мерки - ама тя си е такава - или всичко - или нищо!

The Kid
ентусиаст

Регистриран: 11.10.2001
От: Sofia, Bulgaria
    #64407 - 03.03.2003 23:48 [Re: Godiva]

Леле, 4 години... аз не бих могла да изтърпя.

--------------------
I pledge allegiance to the state of rock'n'roll!

Ани
отлежал
**

#64425 - 04.03.2003 06:37 [Re: Godiva]

Лелеееееееее А ти не я ли попита дали мъжа и няма мазоли по ръцете? Ако има хубаво, ама ако няма да си знае, че сигурно има заместничка! Това го казвам хем на шега( неискам за засягам никого) хем на сериозно. Просто не ми се вярва, че двама души могат да изкарат толкова време без секс! Я пак я попитай да не би да се е шегувала с теб

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#64426 - 04.03.2003 07:09 [Re: Ани]

s nego be ani s muja si samo, da ne e kazano che e zashita za muja si, nikude ne e upomenato che ne e imala sex vuobshte..... amaha ma ti ne pomisli li be
sofianka

Ани
отлежал
**

#64638 - 05.03.2003 06:08 [Re: Анонимен]

Abe az pomislih po skoro za 4ove4etca Predstaviash li si go gorki4kia Zashtoto tia e tazi , koiato se e otkazala, a ne toi (pone taka go razbrah) ... Ta nego go sajalih, ama k'vo li sme gi zaobsajdali... niakakvo virtualno smahnato semeistvo Pak se izviniavam

--------------------

lo_lo
Нерегистриран

#67883 - 20.03.2003 16:02 [Re: Godiva]

zdraveite mnogo prijatna tema gledam ste zaformili tuk
iskam da spodelja svojat skromen opit zashtoto mislja che znam zakakvo stava vupros

az lichno ne vjrvah na prikazkite kolko hiljadi orgazmi mozeli da izpitat zenite /osven tezi koito sami mogat da si dadat razbira se/ i si misleh che tova sa nelepi sluhove, i dokato tuneh v sobstvenoto si nevezestvo i podarjavah orgazmi na muzete bez da poiskam takiva v zamjana /te ne sa vinovni gorkite che ne znajat kak da gi dadat/ edin hubav den sreshtnah sushtestvo ot protivopoloznija pol koeto mi dade vsichki otgovori koito turseh dosega. Okaza se dori che ne samo che ne sum frigidna i nesposobna da izpitam vlagalishten orgazum a che sum hypersexualna zena. Za moi kusmet vuprosnijat muz se okaza sushtijat sluchai i taka az mislja che namerih taka dulgoochakvanata si muzka polovina- Shto se otnasja do sexa razbira se. Samo iskam da kaza che sega poluchavam tolkova kolkoto i se stremja da davam i smeja da tvurdja che chuvstvoto e unikalno, nezemno i bojestveno. Vsichki drugi muze blednejat sled tozi i az nevolno ili umishleno gi sravnjavam s nego zatova samo moga da suzaljavam tezi muze koito sa nesposobni da darjat zenite s tova useshtane. Kato dopulnenie kum vsichko tuk se narezda i tova che me sviva korema vseku put kogato go chuja a kato se vidim sexa moze da produlzi tolkova dulgo kolkoto i v nai smelite si fantazii ne sum predpolagala.
Az opredeleno reshih che iskam samo tozi muz s koito za suzalenie sega sme razdeleni ot njakolko hiljadi kilometra koito obache fakt oshte poveche izostrja apetita mi kum nego.
Durza da dopulnja che ne stradam ot lipsa obozateli i oshte poveche ot sex, taka che imam opredeleno baza za sravnenie .
Sus sigurnost shte ziveja s tozi muz i iskrenno se nadjavam blizostta ot tipa zeneni s deca da ne razvali sexa mezdu nas. No koi znae kakvo shte stane

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#68054 - 21.03.2003 09:50 [Re: lo_lo]

Losho e kogato vednuj si opital ot meda - i popadnesh na gljukoza - ama tova e jivota - a gljukozi kolkoto shtesh

davila
преводач на мисли

Регистриран: 06.08.2002
От: Елдорадо
    #68094 - 21.03.2003 11:53 [Re: Godiva]

Това важи с пълна сила и за жените, драга.

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
    #68108 - 21.03.2003 12:20 [Re: davila]

Най-вече за мъжете - няма фригидна жена, единствено дървеняци мъже (а те изобилстват ) - поне това твърдят разбиращите!

А, иначе, ме подсети за един много стар виц:
Та, докато мъжът се опитвал ха, така, ха по-иначе, тя все стояла като дърво, докато на човечеца му писнало и се опитал да й го каже някак:
- Ха, мрЪдни малко, деее!
- Що, бе?! Преча ли ти?!

P.S. Впрочем... защо sed, Серхио - жадуваш ли?!

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (21.03.2003 12:22)

Анонимен
Нерегистриран

#68872 - 23.03.2003 16:57 [Re: lo_lo]

Zdravei, Lo_lo! Az imam sashtia problem, no za sajalenie do sega ne sam otkrila maja koito da go razreshi . Shte spodelish li s kakvo tozi maj e po-razli4en ot ostanalite? Po-nadaren li e? Ili pak po-izdarjliv? S kakvo toi uspia da te zadovoli pove4e ot ostanalite? A vazmojno li e da se 4uvstvash taka zashtoto si se vlibila v nego (ako ti e za prav pat da obi4ash istinski), zashtoto kazvat 4e tova promenia neshtata. Molia te kaji mi kakav mi e problema ili pak na majete s koito sam bila? Dali pak netriabva i az da potarsia niakoi po-opiten (ako tova si iskala da nameknesh s tova, 4e spomenavash 4e e jenen, s deca) ili prosto po-vazrasten? No kolko li vazrasten? Vse pak ne mi se zanimava s 40 godishni ta te sa kolkoto bashta mi!!!

davila
преводач на мисли

#69128 - 24.03.2003 13:41 [Re: Белонога]

Винаги съм бил благодарен на така точни предположения и на тези, които са ги направили. Да - жадувам.

davila
преводач на мисли

#69130 - 24.03.2003 13:45 [Re: Анонимен]

Въпросът със секса винаги е много личен. Дотолкова, че нагласите ти опрделят почти изцяло дали ще изпиташ удоволствие или ще търсиш под вола теле. Бъде съвсем сигурна, че няма мъж, който да те оправи, ако ти не се оправиш преди това сама - в нагласите си.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69137 - 24.03.2003 14:03 [Re: davila]

Ne sum suglasna - mnogo zavisi ot muja s kogoto si - s kakvato i naglasa da trugnesh kum praveneto na sex , mujut moje da te polee sus studena voda po mnogo nachini

davila
преводач на мисли

#69158 - 24.03.2003 14:54 [Re: Godiva]

Жената също може да те полее със студена вода по много начини. Значи говорим за нещо, което са прави от двама души (по принцип). Затова двама са тези, от които зависи дали ще има хубав секс, а не един.

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #69161 - 24.03.2003 15:01 [Re: davila]

А щом сте тръгнали да говорим за медове, глюкози и че в крайна сметка химията и магията се били свеждали до нагласи…. Та като стигаме до разковничето - нагласите - забелязали ли сте, че студената вода, с която те поливат, т.е. Жадуват да те доведат… да стигнеш до крайностите – яд, ревност, или по силните степени като изневяра, дори да вземем и омразата…. са чисто и просто другата страна на желанието?

P.S. Имайки предвид, че любовта е умението да се поддържа играта...
въобще как гледате на необходимостта от италианските постановки, за да се стигне до добрия секс?
Правите ли ги – сами,…
харесва ли ви - като ви ги направят…
или им се връзвате…

Най-важното е - какво се случва най-накрая?!!

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

davila
преводач на мисли

#69167 - 24.03.2003 15:18 [Re: Орешка]

За италиянските постановки. Изкефи ме. За щастие не ми се е случвало, но и не мисля, че искам да ми се случва. Струва ми се, че по-скоро ще се откажа да правя секс след някъкв скандал да тема ревност, отколкото да ми вознесе либидото. Значи им се (или по-скоро: бих им се) вързал.

Иначе - да. Обратната страна на желанието са.

Орешка

#69175 - 24.03.2003 16:01 [Re: davila]

Някои неща изглежда са хронично заложени от природата... в това число и италианските постановки.
Иначе ако ме питаш не разбирам точно каква е тази радост когато мъжете казват, жената че е хубава, когато е ядосана.. кеф било да се гледа люта п*ка /тъй е на българскистански същия лаф де... да не му се стреснеш от цинизма/. Много мъже го прилагат и получават това, за което жадуват. При други защо не им се получава - а действат на жената като студен душ... дали не са толкова хитри - не знам на какво се дължи.

--------------------

Jane
рекордьор

#69208 - 24.03.2003 17:55 [Re: davila]

I interesno mi e kak moje da te polee jenata sys studena woda?

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69210 - 24.03.2003 18:01 [Re: Jane]

И аз точно това щях да питам - как са те поливали жените със студена вода?

davila
преводач на мисли

#69216 - 24.03.2003 18:32 [Re: Jane]

А как един мъж те полива със студена вода?
За мен жена да те полее със студена вода, когато говорим за секс, значи да ти каже: КЪДЕ ГО ПЪХАШ СЕГА? или О! Това е много гнусно! или Тази поза не я правя! или...
Сигурно всеки си има неща, които му действат демотивиращо.

Но сега се сетих - забравил съм, че са ми правили т. нар. италиянска сцена, след което имаше особено изострен от чувствена страна секс.

Jane
рекордьор

#69219 - 24.03.2003 18:48 [Re: davila]

Praw si che wseki si ima neshta, koito mu deistwat demotiwirashto.
Demotiwirashto bi mi bilo:
1. lipsa na higiena
2. lipsa na trypka
3. ako usetia che si gleda samo negowia kef
4. ako izpolzwa razni zaucheni i ploski klisheta za komplimenti
5. ako e nahalno-nastoichiv da prawia neshto koeto ne jelaia da prawia, zashtoto ne mi e priatno
6. ako zaspi sled towa
7. ako ne prawi pyk izobshto komplimenti
8. ako si razprawia liubovnite istorii da podchertae kolko e "welik"
9. ako podmetne neshto swyrzano s towa kolko e bila skypa wecheriata ili neshto si drugo...izobshto wseki priznak na stisnatost i presmetliwost
i t.n. i t.n. niamam poweche wreme da mislia za wsichki ostanali neka ostanalite dami me dopylniat

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69389 - 25.03.2003 08:32 [Re: davila]

"За мен жена да те полее със студена вода, когато говорим за секс, значи да ти каже: КЪДЕ ГО ПЪХАШ СЕГА?"

Izvinete - tuk za govorene za sex li stava vupros,ili kak moje da te polee sus studena voda po vreme na PRAVENETO na sex

Moje bi nie jenite SAMI trjabva da mojem da si vzimame ot mujete udovolstvieto - da ne se svenim ot predrazsuduci i falshivo chuvstvo za sram i sami da vodim muja - da mu kazvame s dumi i jestove koe tochno mestence ni dostavja udovolsvie,kak da ni pipa - koga da bude po-burz i koga po-baven - trjabva purvo nie samite da izuchim telata si - ne stava vupros za masturbacija - trjabva da znaem kakvo iskame i da go spodeljame s muja! Sigurna sun, che pri mnogo ot sexualnite kontakti - muja gleda da si napravi kefa - a jenata e samo izpolzvana kato predmet za udovolstvie - zashtoto jenskija orgazum ponjakoga idva po-bavno - taka,che prosto nie trjabva sushto da uchastvame v praveneto na sobstvenija si orgazum!

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69390 - 25.03.2003 08:54 [Re: Анонимен]

A ti - sled kato pishesh,che bashta ti e 40 godishen - znachi ti samata si okolo 15 - 16 godishna - znachi - moje bi ti e oshte rano za orgazum - no ako durjish da go izpitash si hvani naistina njakoi mnogo po-goljam ot teb,moje purvija da ne struva - opitai s drug - izberi si njakoi po-kosmat s vkus kum pikantnata hrana i vinoto - poslushai me - ne se sheguvam!

davila
преводач на мисли

#69419 - 25.03.2003 10:43 [Re: Godiva]

Както и ние мъжете участваме активно в нашия оргазъм. Виж сега, няма да можеш да изкараш нещата така, че мъжете са изцяло отговорни за женския оргазъм. Казах вече (и това е ясно на всички), че секс се прави от двама и двама са тези, които изпитват удоволствие.
А че имало разни, които си доставяли удоволствие и нехаели за жените, това не е най-важното. Аз да ти кажа ли, че има и жени, които използват мъжете като вибратор? Тези случаи не влияят на теорията - затова можем да споменаване като куриоз и да се надяваме да не ни се случва.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69420 - 25.03.2003 10:48 [Re: davila]

O - NE NE NE - zapochvam vesche da si mislja,che iz teja forumi vseki si pishe s edna ideja v glavata i vuobshte ne chete vnimatelno kakvo pishe drugija - ja procheti hubavo tova,koeto sum napisala - kude sum obvinila izcjalo mujete - pisah - che i nie jenite trjabva da objasnjavame na mujete kakvo tochno iskame ot tjah,za da ni stane hubavo!!!'
Ti na tova obvinenie li mu vikash - aide che pochna neshto mnogo da mi pisva - navsjakude edna i sushta tema se duvche s leki njuansi - AMAN

Белонога_та
Нерегистриран

Re: Така е, но
    #69425 - 25.03.2003 11:31 [Re: Godiva]

не се ядосвай - няма смисъл!
Проблемите ни възникват като започнем да говорим от името на "ние" (примерно жените/мъжете) или пък се огледаме в някое "Вие" (жените/мъжете), предвид, че сме различни и нещата, за които говорим са строго индивидуални.

Серхио, привет!
Забележи, че ако Годива изкарваше единствено мъжете отговорни за това как ще се чувстват жените (и ще познаят ли що е оргазъм), изобщо нямаше да обяснява, че от нас си зависи до голяма степен, моля те!
Все пак... нека остане вметката (хич и не е излишна!!!), че по-голямата част от мъжете, особено растящите по наште географски ширини трудно виждат и знаят повече от носа си, или ги интересува друго, освен... да си направят кефа (искрено съжалявам... ама си е баш така)! Затова пък... редките изключения, Серхио, блестят със собствена светлина на черен фон!

Орешка

#69434 - 25.03.2003 12:01 [Re: davila]

Изглежда че жените да ги полеят със студена вода съвсем не е като при мъжете.
Мъжете търсят физическа утеха в секса, а жените – емоционална.
По думите ти излиза, че мъжът се смущава като му направят функционална забележка?

Мен пък да ме полеят със студена вода - значи да ми направят забележка в емоционалната сфера.
Сиреч – да ми зададат твоя!!! въпрос
- А бре защо са ми такива нагласите??
/излиза, че ме обвиняват че нещо /не съм като тях/ - в ред. Сиреч - прекалено емоционална и психо-/.

Най-ще ме полее пък ако ми кажат – перифразирам какво ще да значи твойта реплика към Годива:
- Искаш да се забавляваш! Не съм ти вместо вибратор!

Хубава работа... Е вече тук ме сецват, огорчават, вместо да се зарадват с мен на настроението ми. А обратния път от огорчението е труден и едва ли на самовлюбените в егото си им идва навреме на акъла - да успокояват и променят създалото се положение на фрустрация… понеже жените лесно си променяме настроението само от една мила дума.

Изглежда че любовта ни силно минава през ушичките, а не като вас мъжете – през очите /еротика и пр. визуални неща/.

При нас е друго - искаме да ни се говорят и шепнат мили думи, а не простащини по възлюблената мъжката тема – “функционалност” /критично-обвинителен анализ - кое е житейски правилното и как трябва да се направи/.

Така е то.

P.S.

--------------------

Редактирано от sara_qspis (25.03.2003 12:07)

davila
преводач на мисли

#69441 - 25.03.2003 12:43 [Re: Орешка]

Милите думи винаги вършат работа. Или по-точно - нещата, които са казани мило, винаги вършат работа. Сега, щом заговорихме за това, трябва да кажа и че предварителният момент е много важен. Т. е. и двамата да знаят какво очаква другият. Ако мъжът знае какво е настроението на жената, какъв е проблемът да го удовлетвори. Само че много пъти става така, че си траем и очакваме другият да знае какво искаме, че дори и по-добре от нас. Е това е голям проблем. Очевидно е, че двата пола се впечатляват от различни неща - майсторството е да имаме желание да се занимаем с другия и да го изучаваме. Мисля, че е съвсем възможно психологически да фиксираш своето удоволствие върху удоволствието на другия. Не че е най-лесното нещо, но е достойно като цел.

сара_яспис
Нерегистриран

#69445 - 25.03.2003 13:03 [Re: davila]

В последното изречение несъмнено си прав!
Така трябва да е, несъмненно... Обаче защо ли заключенията ти... не знам...пак ми прозвучаха като вид мъжка инструкция отправена неприложимо към женската част?
Лошото е /че дори и нечестно, несправедливо/, че не договаряш докрай - как е при тебе.

Какво излиза от спора ни в крайна сметка?
Сиреч жените сме по-променливи емоционално и затова ние носим отговорността в настройката преди секс? Понеже мъжа трудно се сговня, но изведнъж, неокаквано като състав - ако съвсем се втечни рядко... тогава по-трудно му минава ли?

Дали в областта на емоциите - при двете половини наистина нещата са така?
Не съм сигурна дали мъжете както го пише по книгите - задържат емоции в себе си повече. Всички тези книги са писани от мъже, така че не вярвам!

Мъжете си имат много приложно заложени механизми за спасяване на себеуважението си в такива ситуации... и ги прилагат много по-често и по-ефективно от самите жени... иначе този свят нямаше да е мъжки!!!... ФАКТ!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #69450 - 25.03.2003 13:22 [Re: сара_яспис]

Хей момичета, я погледнете малко не толкова сериозно на въпроса. Докато четях за студените душове се сетих за една стара отдавнашна песничка на Ку-ку, помните ли я? "мама на татко не дава, защото сме много деца. Когато на татко му става, тя го полива с вода"

Белонога_та
Нерегистриран

#69453 - 25.03.2003 13:38 [Re: Dr.G]

Ми тъй, де - и аз се чудех кво му е лошо на един студен душ, като нещата са се разгорещили, ама не ми се бута между шамарите!
Впрочем... все си мисля, че работата е "в превода" - не си ли преведе и разбере човек нещата правилно (това си зависи от нагласата и липсата на самовглъбение), все може да си намери повод да изстине. Честно казано недоразуменията в такива моменти имат мощна способност и да разсмиват (пък... и не само! ), а и кофа вода по разгорял огън.. не го гаси, само пуши повече, бре хора!

Анонимен
Нерегистриран

#69454 - 25.03.2003 13:42 [Re: Dr.G]

Вярно, че заровени в грижите си - може и да сме причина за недоразуменията.

Но шегата настрана - тъкмо сега напипахме нещо най-съществено!!!
Кой как ги преодолява. Угрижените си състояния. Дали методът по "бързата процедура" не е вече прекалено?!
... да си дадем сметка - по какъв начин и за сметка на кого сме склонни да се "пренастройваме".
Ей това ме интересува страшно.

сара яспис
Нерегистриран

#69455 - 25.03.2003 13:48 [Re: Белонога_та]

Анонимният бях аз.
А иначе смей се, подигравай се, смей се... башка зелено човече.../или пасящо зелено ли беше /....
като тръгнеш и ти натам, където извира твойто "изворче" - еееех, колко жалко че няма как да те чуя... какви ми ти песни ги редиш и пееш!

Белонога_та
Нерегистриран

Re: Все е на сметка
    #69458 - 25.03.2003 13:58 [Re: Анонимен]

Извинявай ама поне аз не схващам въпроса (макар че не е към мене): винаги сме на сметка (и лична и двулична - обща, де!) като си преодоляваме грижите, не е ли съвсем ясно.
Кой е казал, обаче, че трябва да е по "бързата процедура"?!

Това за пренастройването... съвсем не го схванах, съжалявам.

Белонога
IMAGINARIVM

#69467 - 25.03.2003 14:37 [Re: сара яспис]

Изразих мнение (говорех за себе си и за кофите студена вода единствено). Представа си нямах, че съм се присмяла някому, но щом казваш: моля засегнатите за извинение, а също и че се намесих неканена в темата Ви!

P.S. И разбира се като отговорих на анонимния, представа си нямах кой е, та ако и това може да се изтълкува като обидно за някого - съжалявам!

--------------------

Редактирано от Белонога (25.03.2003 15:24)

Jane
рекордьор

#69487 - 25.03.2003 15:43 [Re: Орешка]

"Мъжете търсят физическа утеха в секса, а жените – емоционална."-

Prawa si...mai che ima goliama doza istina w towa.

--------------------

Орешка

#69489 - 25.03.2003 15:44 [Re: Белонога]

Винаги говориш от някаква обективна позиция... а не искрено, … от себе си... И най-странното се получава че при обективността - си играеш с думите без сама да си ги четеш накрая какво се получава.

Ако се обърнеш, ще откриеш, че в крайна сметка излизат едни страхотно ехидни коментари по темата… на които в един момент дори собствения ти превод се оказва излишен!

--------------------

Jane
рекордьор

#69491 - 25.03.2003 15:45 [Re: Dr.G]

Pomnia ia

--------------------

Орешка

#69493 - 25.03.2003 15:48 [Re: Jane]

Радвам се, че поне с някого достигам до нещо крайно нужно, до някаква частица истина... какво от това, че може да се окаже и субективна.

--------------------

Белонога
IMAGINARIVM

#69511 - 25.03.2003 16:13 [Re: Орешка]

Сара,
извини ме, но говоря както искам (и мога). Безразлично ми е какво мислиш за мненията ми - предложила съм ти да ги игнорираш, както правя с повечето твои, но явно и това не стига.
Ако предпочиташ, съгласна съм и да те оставя (и това правя) да говориш най-искрено от мое име и да обясняваш на другите какво мисля и чувствам, и как живея. На мен, честно казано ми се струва абсурдно, но ако това е начинът да мирясаш... нямам нищо против.
Ако и това не ти стига - не виждам какво би следвало да направя, освен да не публикувам изобщо мнения тук.
(Отсега си казвам, че няма да ти отговарям повече в тази тема и бих се радвала ако не ми се налага изобщо в коя да е друга)

--------------------

Редактирано от Белонога (25.03.2003 16:24)

lolo
неориентиран

Регистриран: 20.03.2003
    #69518 - 25.03.2003 16:32 [Re: Godiva]

Hmmm tozi suvet e dobur no ne vinagi mujut koito otgovarja na opisanieto moje da e sposoben da dari orgazum, govorja samo ot lichen opit az imam takuv tochno kopie na opisanieto muz na jivota koito opredeleno znae kak da jivee no povjarvaite neshto ne dostiga....obiknovenno tochno tam kudeto ne ochakvash se krie tova koeto tursish

Ани
отлежал
**

#69634 - 25.03.2003 23:50 [Re: Godiva]

Е ти вече ме разби " - izberi si njakoi po-kosmat s vkus kum pikantnata hrana i vinoto - poslushai me - ne se sheguvam!" Аз май съм много невежа по тия въпроси Би ли ми обяснила какво общо има оргазмът при жената с космите при мъжа и още повече с вкуса му към виното и пикантните храни? Че аз май съм се минала в това отншение... Моя няма един косъм по гърдите и не пие вино. Та да си знам, ако закъсаме нещо какви мерки да взимам Или пък още от сега да почна да му бръсна гърдите, че с течение на годините току виж избуял целия Хайде де... Бъдете малко по-подробни. Все твърдите какъв добър опит имате (пример - Лоло)или пък давате съвети (като теб Годива)... А аз не видях нищо конкретно написано. Нещо на философия го избивате

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#69668 - 26.03.2003 08:07 [Re: Ани]

Az suvsem seriozno go tvurdja i ne smjatam,che izpadam v praznoslovie - toest vuv filosofstvane - po-kosmatite muje imat poveche tostesteron,tezi,koito si padat po pikantnata hrana i vinata sa po-sklonni kum udovolstvija i po-kachestven sex - zatova preporuchah na momicheto takuv tip muj - nadjavam se poveche njama da mi zadavash vuprosi - otgovorite na koito sa ochevidni - ne si padam mnogo po objasnenijata - ako njakoi me e razbral - znachi misli kato men - za tezi koito ne me razbirat - prosto sme ot razlichna kruvna grupa

Jane
рекордьор

#69798 - 26.03.2003 16:16 [Re: Godiva]

Absoliutno si prawa ...myjete bez osobeno okosmenie si padat dechkovci i niamat taka izrazen seksualen zariad Towa ne znachi che si padam po myje s kosmi po gyrba

--------------------

Ани
отлежал
**

#69934 - 26.03.2003 22:56 [Re: Jane]

Честно казано като се говори за космати мъже точно това ми идва на акъла... Представям си как прегръщайки такъв мъж заравям пръсти в буйни косми по гърба Ужасссссс! Не че са виновни хората с такъв проблем, ама е доста неприятно. Да не говорим, че косматите мъже (може да не са) но ми изглеждат нечистоплътни. Абе вобще колкото и да е добре сексуално, ако буди неприятни мисли или усещания... А и както знаете всяко правило си има изключения (макар, че ако изхождам от своя опит не бих казала че това е правило, но за вас може и да е), та ако искате може да заформим една нова тема...

--------------------

Jane
рекордьор

#69967 - 27.03.2003 02:24 [Re: Ани]

Da ti kaja za men nechistoplytnosta i kosmatosta niamat nishto obshto w smisyl wtoroto ne predpolga pyrwoto. Po tazi logika aziatcite bi triabwlao da sa nai-chistoplytnite myje na sweta, koeto dylboko me symniawa...da ne goworim che sa mi ujasno antiseksualni
A ako si merakliika moje da raznishtim otdelno temata

--------------------

SAVARSHEN
старо куче

Регистриран: 26.03.2003
От: Francia,Bordo
    #70014 - 27.03.2003 11:34 [Re: сара_яспис]

az sam mnogo saglasen sas sed ,4e sex se pravi ot 2-ma du6i ,a sara_qspis qvno ne si pro4ela hubavo za da go obvinqva6 4e ne otgovarq dokrai i 4e ne govori za sebe si ,dori toi spodeli za sebe si za razlika ot teb ... FAKT!
A ina4e za tova 4e ima maje koito izpolzvat jenite kakto kazvate tova e vqrno ama sq ne zapo4vaite da se vmania4avate vav "voinata " maje sre6tu jeni , decki raboti malko se uspokoite i mislete predi da pi6ete gluposti i da vzimate sed za izkupitelna jertva ....

--------------------
TOI NE UMIRA !

сара_яспис
Нерегистриран

#70040 - 27.03.2003 14:44 [Re: SAVARSHEN]

ПрочетИ внимателно, че черно на бяло!!! употребявам думичката "аз". Значи достатъчно съм била искрена... за да се впрегна толкова лично след това и на смешките на Белоногата. /извинявам се за което/

Докато той беше склонен философски да обобщава и да се измъква... не е справедливо...

P.S. А между другото да виждаш да е продължил дискусията? Прави си оглушки значи... !
А ти не го защитавай от мъжка солидарност!

davila
преводач на мисли

#70054 - 27.03.2003 15:34 [Re: сара_яспис]

Защо пък да казвам как е лично за мен - някой досега да е казал: "За мен е така"?
Не!
Всички си говорим по принцип и се измъкваме, защото ни срам от нас си, че и от другите.
Защо в такъв слуай аз да казвам как стоят нещата за мен? За да дам пример?
Нека оставим нещата на ниво чесане на езици...

SAVARSHEN
старо куче

#70074 - 27.03.2003 16:08 [Re: сара_яспис]

sara pokoaji mi kade si izpolzvala "az" za6toto ne namiram naistina ... a az ne za6titavam sed ot majka solidarnost ,a sexat e mejdu dvama 4oveka ,sam ako si ve4e e drugo ne6To ne to4no sex .Za6to trqbva sq da pravim detski istorii mejdu jeni i maje? A na sed da kaja 4e ima nqkoi koito sa spodelili naprimer kato lo_lo

--------------------
TOI NE UMIRA !

davila
преводач на мисли

#70079 - 27.03.2003 16:10 [Re: SAVARSHEN]

Да, вярно, че е споделила, но не се казва Сара_Яспис. Понякога "някой" означава точно определен човек.

Редактирано от sed (27.03.2003 16:14)

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70088 - 27.03.2003 16:16 [Re: davila]

Аз съм говорила точно как седят при мен нещата - така,че не обобщавай - в началото на темата

SAVARSHEN
старо куче

#70107 - 27.03.2003 16:38 [Re: Godiva]

za teb si spomnqm za edna tvoq priqtelka na 35 godini kak nqkoi i pokazal patq kam fantaziite ama za teb ni6To !

--------------------
TOI NE UMIRA !

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70111 - 27.03.2003 16:44 [Re: SAVARSHEN]

Отгоре надолу - второ и пето мнение - макар,че сега вече ме е срам от тях - и те са ми последните такива изказвания

Орешка

#70113 - 27.03.2003 16:48 [Re: davila]

Ами щом предлагаш да си чешем езиците значи за мен няма никакъв смисъл, понеже за мен това не е разговор.

Между другото темата е отворена от жена.
Ако мъжете смятат само да си чешат езиците тука - значи не вършат нищо друго - освен ролята на клюкарки или воайори, които се кефят на женски признания и злоупотребяват с искренността.

Съжалявам в такъв случай, отказвам се.

--------------------

davila
преводач на мисли

#70117 - 27.03.2003 16:55 [Re: Орешка]

Някои съществуват чрез форумите и във форумите, но това не е задължително за всички. Не ме обвинявай, че не приемам толкова вътрешно, колкото теб нещото тук. Освен това, хич недей писа нещо, от което после мислиш, че можеш да жънеш пасиви и това ще те нарани. По презумпция аз не вярвам някому, докато не му повярвам. И не виждам нищо лошо или грешно в това. Така че си запазвам ГОЛЯМАТА искреност за себе си. А ако ти си имала лекомислието (в което се съмнявам) да се разсъблечеш и сега те е срам от реакциите на вида ти, то имай предвид, че аз не съм измежду тези, които те гледат насмешливо или укорително. Нито възнамерявам да набера материал за мастурбация от "дълбоките" женски признания тук. Ако е имало такива (с известни изключения, които ще назова, ако е необходимо), то те са такива само в очите и съзнанието на пишещата ги. А аз не съм бил докоснат от тях.
Толкоз.
Крайно време беше да се откажеш

Редактирано от sed (27.03.2003 17:05)

SAVARSHEN
старо куче

#70118 - 27.03.2003 16:58 [Re: Орешка]

aide pak sa po4na sq ... kvo da se kefq na va6ite priznaniq ? prosto mi stana interesno otna4alo a za zloupotrbe ne moje6 da me sadi6 ok? ti i ponqtie si nqma6 za men i moite razbiraniq ili moje da ima6 begla predstava ,moje da e vqrna moje i ne ! Ocenqvam tva 4e ima hora koito sa spodelili ,samo kazvam s tova koeto sam saglasen ne moga d akomentiram naprimer razkaza na lo_lo za6toto e stranen za men i neobqsnim no mi e interesno da 4eta i mi haresva

--------------------
TOI NE UMIRA !

Орешка

#70156 - 27.03.2003 18:33 [Re: davila]

Ами ставаш за инструктор на шофьорски курсове... с тези рецепти дето все ми ги даваш...
Пък още и... ако като мене ги тълкуваш и курсистките... мамата си е е*ло!

P.S. Леллле! Току-виж съм отгатнала какво работиш.

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#70236 - 28.03.2003 02:52 [Re: Godiva]

Vsashtnost bashta mi e 4etireset i niakolko godishen, a az sam na 19, no nesmiatah za nujno da se vpuskam v podrobnosti. Drugo, mislia 4e ne mi e rano za orgazam... A i vaprosa mi beshe otpraven kam Lo_lo, a ne kam teb! A i koia si ti, 4e da opredeliash na horata koga im e vreme za orgazam i koga ne? Ti nali si go imash tvoia VLAGALISHTNIA s 4uvstvitelnite to4ki niakade otvatre i otpred kakvo te zasiagat drugite? Kato nemojesh da pomognesh(a i ne sa te molili)pone nedei da razdavash "pravosadie". Jalko samo, 4e vlizam riadko v foruma, ta 4ak sega uspiavam da ti otgovoria. A i drugo - ti edva li ne davash savet kak da smeniam majete kato nosni karpi ti taka li si pravila dokato polu4ish tvoia vlagalishtnia ? Ne, blagodaria az neiskam taka i za tova sam iskala savet...

Jane
рекордьор

#70239 - 28.03.2003 03:01 [Re: Анонимен]

Kato te cheta kakwi gi pishesh za Godiva...mi se struwa che si ot tia deto nito im se e otdalo dosega nito niakoga shte im se otdade da poluchat kakywto i da bilo orgazym...nai-mnogo niakoi spazym

P.S. Dostatychno si gnusna za da ironizirash horata spodelili nai-intimnite si prejiwiawania i opit....gadno ...gadno...
A sywet ne chakai .... nikoi niama da ti dade sywet i da ti doweri takiwa intimnosti kato prochetoha horata kak se gawrish i prismiwash sys spodelenite ot Godiva intimnosti...
Piklenska istoria....

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70249 - 28.03.2003 08:36 [Re: Jane]

Znaesh li Meri - otdavna se nauchih da ne obrushtam vnimanie na zlobnite obidi - predstavjash li si kolko trjabva da si beden duhovno,che da pusnesh tolkova mnogo zloba v sebe si - takuv vid hora sa obrecheni na samota - tja rano ili kusno idva - poradi prostata prichina,che v edin momenta na vsichki okolo tjah im pisva - dai prosto da gi sujalim - vsichki tjah - anonimnite,zlobni i zavistlivi dushi - az gi sujaljavam

Mariasela
Нерегистриран

#70284 - 28.03.2003 12:39 [Re: Godiva]

Godiva, представяш ли си ако на нерегистрираните им се отвори форум какво ще пише в него?!!! Е да нямат си картинка като нас хората, но виж колко са свободни в изразяването си.
Всички сме били девствени, но чак пък такова озлобление поради тази причина е доста странно.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70295 - 28.03.2003 13:19 [Re: Mariasela]

Марияселла - нито ти,нито Мери,нито аз сме писали като анонимни по форумите - просто даже и ако сме имали по-остър тон сме си носели отговорността за това - ако аз съм обиждала някого и съм разбирала,че не съм права съм се извинявала - а анонимните какви са - страхливци,които мразят до дъното на душата си различните и по-свободни хора - а аз категорично мога да твърдя,че ние сме от по-свободните хора - хора имащи смелостта в това малко общество на форумите да застанат и да казват от свое име точно какво мислят - а повярвай ми свободата у другия често пъти води до ненавист и омраза в дребните и озлобени душички - затова не им обръщай внимание и ги остави да се давят в собствения си сос -
Не смяташ ли,че от това би излязла чудесна нова тема - защо дребните душички мразят по-свободолюбивите и различните - но това е май за съвсем друг форум

Редактирано от GODIVA (28.03.2003 13:20)

Янушka
very happy!

#70297 - 28.03.2003 13:30 [Re: Godiva]

Наистина много добра тема би излязла!
Всеки има какво да каже.
Кой чупи той купи или кой предложи той отвори.
Само къде ще я постнеш...Май е най-добре в психолигията?

P.S. на мен нещо не ми работеше "enter" и аз за сефте с предишния си постинг да се направя, на нерегистрирана.

Dr.G
пътешественик по душа

#70309 - 28.03.2003 14:07 [Re: Godiva]

И защо дребните души са винаги анонимни? Всъщност не напълно, но зад маската на анонимността можеш да кажеш и напишеш страшно много неща.

davila
преводач на мисли

#70310 - 28.03.2003 14:08 [Re: Орешка]

какво работя?

SAVARSHEN
старо куче

#70314 - 28.03.2003 15:03 [Re: Godiva]

pro4etah gi ama ne6To mi se struva 4e preoveli4ava6 i se vjivqva6 ... vsi4ki se vjivihte tuk 4E malko sa majete koito vi karat da izpadnete do orgazam ... FAKT e kakto akzva sara 4e jenata po vreme na sex izpitva dosta pove4E orgazmi ot maja taka 4e aide stiga ve4e ste se vjivqli v taq prikazka ot "1001 no6t"

--------------------
TOI NE UMIRA !

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70338 - 28.03.2003 17:26 [Re: Dr.G]

Ами докторке - ти кога зад маската на анонимността си казвала за някого,че е тъпа кранта - не си спомням да си го правила - между другото ти си много възпитан и сдържан човек - а това е един от моите недостатъци - че понякога съм по-емоциална отколкото трябва

Jane
рекордьор

#70359 - 28.03.2003 18:15 [Re: Mariasela]

Hahahahah poslednoto mi haresa

--------------------

Янушka
very happy!

#70383 - 28.03.2003 20:55 [Re: Jane]

Jane, при такива тъпи въпроси аз нямам друго обяснение...

RosaBianca
член

Регистриран: 04.02.2003
    #70427 - 29.03.2003 02:06 [Re: SAVARSHEN]

До сега само четох и накрая не издържах. Реших да се намеся понеже нищо смислено не беше казано до тук, а и тона доста загрубя. Останах с впечатление, че ние жените трябва поради някаква си там причина едва ли не да се срамуваме, че сме отворили темата и че споделяме разни интимни неща. С чиста съвест пред всички вас заявявам, че аз лично от нищо не се притеснявам и съм готова да говоря по темата дори като разкрия самоличността си, а ако някои държат мога да разпратя и актуални снимки. Какво му е срамното на женското възбуждане или невъзбуждане, на женските ерогенни зони, на женската любознателност в областта на секса?? Не съм изпитвала истински оргазъм и не мисля, че вината е моя...не бих се наела да обвинявам и партньорите ми, защото винаги съм възприемала секса като нещо естествено и спонтанно. Ако някой ден срещна подходящия партньор предполагам, че и на мен ще ми дойде времето. Все пак, за да мога да изпитам върховен екстаз, мисля, че е необходимо наистина да обичам човека до мен в леглото. И все пак: ето ви парадокс - първият ми път с човека, когото най-много съм обичала и най-много ме е привличал приключи за 30 секунди (по негова вина, свърши прекалено бързо). Но не го обвинявам, понякога мъжете се пренавиват и след дълго време на фантазии или нетърпение се провалят точно, когато трябва да са перфектни. Случва се и при жените, но слава богу по-рядко поради по-особената ни физиология.
Предлагам дискусиите по тази тема да станат по-отковени и толерантни. Нямаме какво да губим, но има какво да научим.

--------------------
Dum spiro spero.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#70444 - 29.03.2003 08:17 [Re: RosaBianca]

Az puk sum na mnenie,che poluchavaneto na orgazum i ljubovta ne sa vzaimno svurzani - toest mojesh da poluchish orgazum s chovek,kogoto ne obichash,kakto i mozesh da ne poluchavash orgazmi s choveka koito obichash - ubedena sum che polovite organi na muja i jenata praveshti sex trjabva da suotvetstvat - toest ne moje edna shiroka vagina i maluk penis,ili mnogo tjasna vagina i goljam penis - spored men i tezi neshta sa mnogo vajna predpostavka za fizicheskija orgazum

The Kid
ентусиаст

#70463 - 29.03.2003 10:37 [Re: Mariasela]

Lele hora... prekaliavate. Nishto tolkova obidno ne pisheshe v gornia post, prosto momicheto si kaza, che ne e syglasno sys syvetite, koito ste mu dali...
Razlikata mejdu neia i vas (nas) sa 2 minuti, za da se popylniat glupostite za registraciata! NISHTO drugo! I ne priemaite, che samo vie ste pravi, a vseki, koito ne e syglasen s vas ne e...
Da ne govorim, che izobshto ne mojete da sydite za njakoi kakyv chovek e ot njakolko glupavi posta! Zlobna bila, ne znam si kakva bila... ne znam kakvo shtialo da i se sluchi... men ako pitate, vie ste zlobnite...

--------------------

The Kid
ентусиаст

#70469 - 29.03.2003 10:45 [Re: Godiva]

Izviniavai, az li se byrkam, ili tova sa syshtite "osvobodeni" hora, koito shtiaha jiva da me iziadat, zashtoto kazah, che obicham analen sex i da gledam porno? Syshtite hora, koito ne smeiat da kajat po kakvi myje si padat, za da ne bi da vidi polovinkata? Syshtite, koito pishat "Az po tazi tema njama da se izkazvam, zashtoto njakoi hora me poznavat tuka..."? "Osvobodeni" li?? Hm... zashto li na men mi se struva tochno obratnoto? I moga da se hvana na bas, che i za toia post losho mi se pishe, shte me razpnat sigurno... ama kakvo da se pravi.
Prosto, kakto napisah po-gore, anonimnite s nishto ne sa po-razlichni ot vas (nas), kato izkluchim, che ne sa si gubili vremeto s glupostite za registraciata... koeto moje da se napravi kogato si reshat. I daje bi triabvalo daje da sa po-osvobodeni ot vas, tochno poneje kato si anonimen ne se pritesniavash koi te poznava i koi kakvo shte si pomisli za teb i t.n.

--------------------

Янушka
very happy!

#70488 - 29.03.2003 11:23 [Re: The Kid]

Добре де ти как си обясняваш арогантността и обидите на анонимните?

The Kid
ентусиаст

#70501 - 29.03.2003 13:30 [Re: Янушka]

Za tova ste pravi - che kato reshish da se dyrjish kato idiot e naj-lesno da go pravish kato anonymous, no pyk ima i normalni hora... i v sluchaia mislia, che za takyv chovek si govorim. Ne zabeliazah njakude da ima psuvni na majka primerno, ili izobshto koi znae kakvo... no vednaga se metnahte da ia obviniavate, che se dyrjala grubo poneje ne e registrirana... a ne mislia, che pone v TOZI sluchai tova ima njakakvo znachenie.

--------------------

Jane
рекордьор

#70539 - 29.03.2003 20:47 [Re: The Kid]

Za tebe gruboto otnoshenie s psuvni li e swyrzano Psuvnite draga ne sa grubo otnoshenie, a prostashtina. Mai ne prawish razlika. Ti chak kato te napsuwat edwa togawa li se obijdash?
A towa e grubo otnoshenie i zloupotreba sys spodeleni intimnosti:

Цитат:

Ti nali si go imash tvoia VLAGALISHTNIA s 4uvstvitelnite to4ki niakade otvatre i otpred. A i drugo - ti edva li ne davash savet kak da smeniam majete kato nosni karpi ti taka li si pravila dokato polu4ish tvoia vlagalishtnia

--------------------

Jane
рекордьор

#70540 - 29.03.2003 20:55 [Re: The Kid]

Цитат:

Syshtite hora, koito ne smeiat da kajat po kakvi myje si padat, za da ne bi da vidi polovinkata?

Za men li imash predwid?
Gospojice, kato porasnesh malko shte proumeesh niakoi neshta. Neshta koito sega narichash "ne smeiat" shte proumeesh che sa ravnoznachni na diskretnost, syobrazitelnost i t.n., a ne strah ....Wsyshtnost kakto i da e ...ne mi se obiasniawa poweche neshto koeto taka ili inache ne mojesh da razberesh.

P.S. Wsyshtnost kakwo e oswobodenost za teb? Da kajesh na myja si kak te kefi ei onowa gadje nasreshta s gotinoto tialo i edi kakwa si kosa i kak ne bi mu otkazala. Towa li e?

--------------------

Ани
отлежал
**

#70556 - 29.03.2003 22:47 [Re: Jane]

Искам да направя едно предложение към всички вас.
Защо просто да не подминаваме нещата, които не ни харесват? Тук четат и пишат толкова много хора! Неможе всички да са на едно мнение. То тогава нямаше да има диалог. Защо е необходимо на всяка тема да има спор, караници и обиди? Или пък ако ги има, защо трябва да им обръщаме такова внимание? Неможе ли просто да ги подминем и да продължим нататък, да изкажем своето мнение, но без цитати, нападки и нови обиди. Разбирам ги анонимните и аз самата съм писала няколко пъти като такава, точно заради свободата на изказването, която ти дава анонимността. Не претендирам да съм освободена точно поради тази причина, а напротив - много често си чета и мълча или в краен случай и аз ставам анонимна. И това се случва много често когато искам да се помайтапя с някой без после да ми натриват носа както Годива ми го напри на два пъти . Много ми е странно, че тук във форума жените специално, приемат всичко много на сериозно, майтапите не ги разбират и се впускат в разправии... Хайде стига вече. Казаното - казано... Нали за това е този форум - всеки да си изкаже мнението. Пък било то на майтап, злобно, поучително, присмехулно, смешно, глупаво или каквото и да е... Голяма работа! Хабите се за глупости. Неможе ли просто да подбирате информацията която ви интересува и да игнорирате другата? Ако питате мен - всички тук имат известно право и Кид и Джейн и анонимната и Годива и и и и ... Май няма смисъл да изброявам. Когато човек гледа през лупа нещата - естествено е да му се видят по-големи от действителните им размери!!!
Пп Джейн, я кажи на Мишо ако може да намери една картинка "споко" Някое човече което да го слагаме в края на изречението, когато искаме да кажем на някой да го кара по-леко .

--------------------

Ани
отлежал
**

#70557 - 29.03.2003 22:52 [Re: Ани]

Сетих се само да добавя... На мен първата и последната караница беше с бай Ставри Хехехе много ми се качиха нервите тогава. И си казах, че няма да се карам повече с никого (поне доколкото зависи от мен). И да ви кажа, чувствам се по добре. Влизам във форума само за удоволствие и го правя с удоволствие . Пожелавам същото и на вас!

--------------------

Янушka
very happy!

#70560 - 29.03.2003 23:16 [Re: The Kid]

Е браво, сега и на майка ли да почнем да се псуваме? Псувните в нета за върха на задръстеността. Представи си някой да е толкова задръстен и страхлив, че може да си позволи да напсува само някой който нито вижда нито познава.
Изобщо арогантното държание спрямо непознати си е пълна комплексарщина.
Не съм казала, че всички анонимни са такива или онакива. Все пак този който е регистриран също е анонимен. В тази връзка на времето имаше един регистриран, който просто не можеш да си представиш какви гнусни неща пишеше, толкова гнусни, че на края му забраниха достъпа. Може би за това някой умишлено не искат да се регистрират?
Каквото и да е човек тук влиза за да се разтоварва, а не да чете разни гнусотии и обиди.

Това само, че няма значение за темата и мисля, че е по-добре да се върнем на нея.
Ти как мислиш кога една жена достига до оргазъм по-бързо, коато си мисли и фантазира за нещо или когато не мисли за абсолютно нищо?

Янушka
very happy!

#70561 - 29.03.2003 23:43 [Re: Godiva]

Разбира се, че любовтта не е предпоставка за оргазъм, особенно ако жената е влюбена и обича повече от колкото мъжа нея. Тя основно би мислила за неговото удоволетворение.
Докато според мен ако жената е егоист в леглото това би било добре и за двамата партньори. Такава жена без проблеми и притеснение би казала какво, как и колко иска. Това даже много се харесва на мъжете, така или иначе тяхното свършване не е толкова сложно като нашето.
Лично аз деля секса на три типа:
-правене на любов;
-правене на секс;
-чукане.
Ако се редуват тия три типа може винаги или айде да кажа почти винаги да се получава оргазъм. Факт е, че да се прави любов се случва най-рядко, но не е изключено и то като вариант.
Половите органи при жената са мускули, особнно ако жената не е раждала много по-бързо се свиват. Имаше един случай в който един мъж хванал жена си точно от вагината и в изневяра, понеже нямало го няколко месеца, пък бил запознат с свиващите се и разширявящите се мускули и тя просто не му била по "мярка".
Може би поради тази причина хората са измислили вагинална гимнастика?
Така, че един вид жената се нагажда според партньора си. Е разбира се не говоря за някъкви фрапиращи случай.

Ани
отлежал
**

#70567 - 30.03.2003 00:41 [Re: Янушka]

Аз пък знам за друг случай... В него жената (голяма ревнивка) посрещала мъжа си от работа с лиген с вода. Карала го да си натопи топките във водата за да види дали изплуват или потъват . Незнам доколко е вярно това и до колко така може да се провери, както и доколко мъжа може да схване разликата във влагалищните промени при жената Но просто се сетих за тази случка, която са ми разказвали мои приятели за едни други техни приятели и до някаде ми се виждат единтични...

--------------------

Jane
рекордьор

#70701 - 30.03.2003 20:54 [Re: Янушka]

Wsichko e w mozyka.

--------------------

SAVARSHEN
старо куче

#70798 - 31.03.2003 12:35 [Re: Ани]

naistina vzeh da nau4avam nqkoi raboti ... ami ti Mariasella dosta stranni klasacii prave6 i rozi4kata kaza hubavi dumi ... hm i az sam 4uval z atakiva slu4ai s mom4Eta za prenavivane to4no tova e ... osobeno ako mu e bilo za 1-vi pat ... i e mnogo vajno posle da mu se kajat hubavi dumi no sa6tevremeno i istinski ... mnogo e gadno tva ... ima6 se za polovin 4ovek ...

--------------------
TOI NE UMIRA !

SAVARSHEN
старо куче

#70799 - 31.03.2003 12:35 [Re: Ани]

naistina vzeh da nau4avam nqkoi raboti ... ami ti Mariasella dosta stranni klasacii prave6 i rozi4kata kaza hubavi dumi ... hm i az sam 4uval z atakiva slu4ai s mom4Eta za prenavivane to4no tova e ... osobeno ako mu e bilo za 1-vi pat ... i e mnogo vajno posle da mu se kajat hubavi dumi no sa6tevremeno i istinski ... mnogo e gadno tva ... ima6 se za polovin 4ovek ...

--------------------
TOI NE UMIRA !

Alex-dan
тиква

Регистриран: 26.09.2002
От: Димитровград
    #70857 - 31.03.2003 15:44 [Re: Ани]

Ufff, jenski mu raboti

--------------------
"Не искам да дишам от вашият въздух, наситен с дъх на лъжа...
Но мога да дам от кръвта си на всеки. Стопете с нея леда!"

METAL ZAGORKA CSKA

Ани
отлежал
**

#70971 - 01.04.2003 00:14 [Re: SAVARSHEN]

Трупай опит, че не се знае...

--------------------

Ани
отлежал
**

#70972 - 01.04.2003 00:17 [Re: Alex-dan]

Абе аз бих казала по-скоро мъжки му работи женско празноглавие . А педставяш ли си какво му е на човечеца? Вместо да му носят на вратата пантофите, му носят лиген с вода?!

--------------------

SAVARSHEN
старо куче

#71010 - 01.04.2003 10:58 [Re: Ани]

hahahaha

--------------------
TOI NE UMIRA !

SAVARSHEN
старо куче

#71020 - 01.04.2003 11:32 [Re: Ани]

mdaaa ei sq ot dnes po4vam "zdrava" rabota 4e opiten trqbva da sam da ne se izlagam

--------------------
TOI NE UMIRA !

The Kid
ентусиаст

#71176 - 02.04.2003 01:43 [Re: Янушka]

Добре, да се върнем Ами при мен специално... хм... май ако не си мисля за нищо е по-добре. Оставям се на усещанията и...
О, абе не знам Тая тема ми е малко далечна сега - с първия ми приятел ми се случваше всеки път да свършвам, но оттогава... като че ли е доста трудно Така че пресни спомени нямам и май по-добре да не се обаждам много много...

--------------------

The Kid
ентусиаст

#71177 - 02.04.2003 01:47 [Re: Jane]

Всъщност аз не се обиждам от НИЩО в нета, било то грубо отношение от някой, псувни или иронизация на нещо, което съм казала... както и да е. Да, има разлика, така е, права си...
Но и с мен се държахте по СЪЩИЯ начин, когато стана дума за аналния секс. Само дето мен не се хвърлиха да ме защитават 10 човека. Иначе отношението беше същото. Сега разликата е единствено, че въпросната особа е анонимна, а не е регистрирана като вас. Което не мисля, че е от значение.
Но айде, наистина, стига толкова по тая тема, че много се отвлякохме от основната...

--------------------

The Kid
ентусиаст

#71179 - 02.04.2003 01:52 [Re: Jane]

Хаха, чакай сега Има разлика между това да кажеш какво те кефи ПО ПРИНЦИП и това, че те кефи ей оня пич и ще му се метнеш на врата всеки момент Съгласна ли си?
Аз за първото говорех. За никой от познатите ми, било то само приятели, гаджета или каквито и да е, не е тайна, че си падам по русокоси, дългокоси мъже... Досега и двете ми гаджета НЕ са били такива... и какво от това? Това да не кажеш на човека до теб какви са ти предпочитанията си е... не точно лъжа, но скриване на истината... което е глупаво според мен. Както казах някъде на друго място в темата и аз знаех, че бившия ми си пада по къдрокоси, а аз съм със съвсем права коса... но това не ме е притеснявало. Теб защо те притеснява???
Ако обясниш какво искаш да ми кажеш все пак, може пък и да те разбера. Ама все пак кажи нещо по-смислено... някакви доказателства, НЕЩО? Не само да ми кажеш, че съм малка и точка по въпроса. Обоснови се. Иначе не е сладко да се спори

--------------------

The Kid
ентусиаст

#71181 - 02.04.2003 01:56 [Re: Ани]

Абе принципно съм съгласна Обаче на мен ми е кеф, когато някой е на друго мнение, да поспорим по темата Лошото е, че споровете често избиват на караници Което е вече доста различно и съвсем не толкова забавно Ама какво да правиш... малко хора могат да спорят така, че да ти е приятно да си говориш с тях. Все пак, когато защитаваш някаква теза, трябва да имаш доводи, доказателства в нейна полза... или поне аз така си мисля.

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#71191 - 02.04.2003 08:23 [Re: The Kid]

Citat -
"Извини ме - ако съм те обидила - но познавайки жените започвам да си мисля,че или си мъж ,или избиваш комплекси - не е в ситла на една жена да сипе приказки от сорта на - обичам да ме чукат отзад - не съм моралистка - ама господата тук не биха ли се шокирали малко,ако жената с която са има каже това?
Пак повтарям - не се заяждам - оставям назад темата за експлоатирането на женското тяло за мъжко удоволствие и бих приветствала всяка жена,която би експлоатирала мъжкото тяло като инструмент за наслада
Или си адски,ама адски освободена,или страшно много избиваш комплекси "

Ti na tova losho otnoshenie li mu vikash ....sega predpolagam njama da produljish s citatite i njama da go oburnem na chas po literatura i literaturni analizi?

The Kid
ентусиаст

enough
    #71403 - 03.04.2003 04:08 [Re: Godiva]

Не, няма, вече достатъчно забихме темата...
По моята тема не беше само тоя отговор, но за разлика от теб изобщо не ми се рови и не ми се търси кой какво точно е казал Неам нерви, както се пееше някога... Останало ми е само лошото усещане, че изобщо не съм харесвана от женската част на форумците тука... може и да е погрешно, но...
Както и да е, айде наистина стига толкова, а?

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Re: enough
    #71410 - 03.04.2003 09:01 [Re: The Kid]

Haresvam te - i njamam nishto protiv teb - ama vzemi mahni snimkata na toja Antonio - che naistina zapochvam da si mislja - che si muj

Янушka
very happy!

#71473 - 03.04.2003 16:09 [Re: Ани]

Mnogo e nelepo po takyw nachin da te hwanat w iznewqra, wsyshtnost edinstweniq nachin da te hwanat e ako sam si kajesh.
No towa s wodata i topkite mi stana interesno, moje li malko detaili? Kakwo trqbwa da pluwat taka li?
Moje moje da se proweri, moje daje da se predstawi kato biologichen opit.
No pak nqma garanciq tuku wij si e udaril edna predi da si doide.

Янушka
very happy!

#71475 - 03.04.2003 16:11 [Re: Jane]

Ako beshe samo mozyka ti kak si obqsnqwash syshtestwuwaneto na frigidnite jeni?

Янушka
very happy!

#71477 - 03.04.2003 16:15 [Re: SAVARSHEN]

Sha sa nauchish ti. Nali za towa sme nie jenite?
I kakwo mu e strannoto na "klasaciqta"? Wse pak ne moje sexa da se sloji w edin kalyp i da se kaje "eto towa e".

Янушka
very happy!

#71481 - 03.04.2003 16:18 [Re: The Kid]

Az si mislq, che tainata e w towa da ne se misli za absoliutno nishto ili da se fantazira za nqkoi koito e wpechatlil jenata prez denq.

SAVARSHEN
старо куче

#71496 - 03.04.2003 17:37 [Re: Янушka]

daam u4enie mu e maikata i "bogat opit" Marriasell4e lol

--------------------
TOI NE UMIRA !

Jane
рекордьор

#71562 - 03.04.2003 21:47 [Re: Янушka]

Po syshtia nachin si go obiasniawam - pak s mozyka. Slagat niakakwa psihichna bariera porodena ot razlichni faktori.

--------------------

Ани
отлежал
**

#71600 - 04.04.2003 00:48 [Re: The Kid]

Това за типа мъже които харесваш май беше за мойта тема А аз вече избягвам даже да споря точно заради караниците в който преминават споровете. Иначе ми е любимо да пусна мухата във форума и да видя после какво ПИСАНЕ настава

--------------------

Ани
отлежал
**

#71602 - 04.04.2003 00:55 [Re: Янушka]

Ами и на мен са ми го разказвали и ми беше неудобно да искам подробности... Но иначе и аз така го разбрах - ако е имало секс трябва май да изплуват, а ако не да потъват. Но аз за това попитах мъжете дали това е пълна глупуст, но никой не ми отговори. И понеже не съм се гмуркала под водата на нудистки плаж , че да знам дали вобще плуват или там какво правят топките във водата ще си остана невежа в това отношение

--------------------

humpty-dum
Нерегистриран

#71655 - 04.04.2003 11:02 [Re: Godiva]

Привет Годива
Една забележка - при мъжете няма мускули на половия орган, които да се свиват и разпускат. Така че описанието не се отнася само за тях.
А иначе, в новия филм на Алмодовар "Говори с нея" имаше една реплика: "Женският мозък е загадка..." Предполагам същото е и с жеския оргазъм. Щом и Вие не знаете какво представлява, кой да знае?
Хайде със здраве

Янушka
very happy!

#72049 - 05.04.2003 23:46 [Re: Jane]

I az si go obqsnqwam taka, w smisyl, che ne e prawilno da se wniqt za towa samo myjete.

Янушka
very happy!

#72051 - 05.04.2003 23:50 [Re: Ани]

Iskrenno me razsmq, samo deto ne moga da si sloja ot tiq zalenite chowecheta. )))
E ti si bila mnogo sramejliwa, ako beshe pitala mojeshe da napishesh doktira "koga pluwat i koga ne pluwat topkite".

Ани
отлежал
**

#72087 - 06.04.2003 05:16 [Re: Янушka]

Нищо... Аз ще го оставя това на теб като задача за домашно, че виждам колко много те интересува. Надявам се разбираш от майтап... Че аз вече получих страхова невроза и всеки път като поискам да се помайтапя, и започвам да се чудя дали ще ме разберат.

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#72120 - 06.04.2003 12:16 [Re: Ани]

Ei - kak mrazja zlopametnite hora!!!

The Kid
ентусиаст

Re: enough
    #72198 - 06.04.2003 19:44 [Re: Godiva]

Хахаха, значи трябва да ми видиш снимката, която съм сложила по другите форуми Вал Килмър от Топ Гън Много мъжествена А пък дали съм мъж или жена какво значение има всъщност?

--------------------

RosaBianca
член

#72263 - 07.04.2003 02:29 [Re: SAVARSHEN]

Vsushtonost moje bi ste pravi che ne e vajno dali obichash partniora si za da dostignesh do orgazum, daje logikata podskazva drugo. Ako ne ti puka vseki put dali shte naranish chuvstvata mu ili shte se izlojish po niakakuv nachin prosto se osvobojdavash ot vsichki zadrujki i "zdravei orgazum". Kolkoto do prenavivaneto, verno e che mujut triabva da se okurajava v takiva momenti, priteliat mi sled tozi sluchai pobesnia i poludia. Reshi che triabva da otide na lekar zashtoto neshto mu ima, a istinata be che sled 10 mesetsa v kazarmata bez sex i tsiala vecher natiskane v bara, v legloto prosto prikliuchi prekaleno burzo. Kazah mu che e normalno i che nishto mu niama. Opitvahme pak i vsichko veche e ok.

--------------------
Dum spiro spero.

Ани
отлежал
**

#72276 - 07.04.2003 06:08 [Re: Godiva]

Виж какво... Това не беше отправено към теб!Аз говорех по принцип, тъй като вече на няколко пъти ми се случва да не се разберем с някой, тъй като все пак тук си пишем, а не говорим лице в лице. Та често стават грешки... Със всички (ако трябва да подчертая).А това, че ми се е случвало и с теб, незначи че ще го помня цял живот Хахаха опазил ме Господ да си тровя живота с пълни глупости. Но както казват хората "гузен негонен бяга" и ти реши, че е към теб. А това дали ме мразиш или не - хич не ме интересува! Само мога да ти кажа, че изобщо не ме познаваш, незнаеш нищо за мен и несмятам, че имаш право да даваш мнение по въпроса каква съм! Още повече, че никой не те е питал харесваш ли ме или не. Да не говорим за любов и омраза Аз ти казах вече веднъж (нужно ли е да се повтарям ), че ако не съм ти приятна просто да не се заяждаш или въобще да "контактуваш" с мен. И не смятай този постинг за заядлив като твоя. Просто уточнявам, нямам намерението да си губя времето и нервите в безсмислени караници в нета!

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#72281 - 07.04.2003 09:18 [Re: Ани]

Ami - dobre - ne e bilo otpraveno kum men - govorela si po princip - zashto mislish,che samo ti mojesh da govorish "po princip" - i az "po princip" kazvam,che se nabiva jako v ochi,che si zlopametna - v pochti vseki si posting naposleduk vse edno i sushto povtarjash - aide uspokoi se - ti si polojitelnata i onepravdana geroinja v seriala ili tragedijata - a az priemam roljata na loshata,zavistliva i koristna zlobarka - jelaja ti prijaten i vesel den

Редактирано от GODIVA (07.04.2003 09:26)

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#72282 - 07.04.2003 09:25 [Re: Godiva]

Ochakvam vkljuchvaneto na "Hora na Anonimnite" i vsichko suvsem shte zaprilicha na grucka tragedija

SAVARSHEN
старо куче

#72329 - 07.04.2003 12:01 [Re: Godiva]

vie mai se obarkahte s foruma dvete trqbva da slojat edin nov : "Li4en forum" da se izpra6tat li4ni saob6teniq kam vseki ili da se psuvat karat horata ... dam,nie balgarite obi4ame taka

--------------------
TOI NE UMIRA !

Белонога
IMAGINARIVM

Re: Суперидея!
    #72337 - 07.04.2003 12:09 [Re: SAVARSHEN] Прикрепен файл (31 тегления)

Подкрепям я (не по конкретния повод), но тук наистина има нужда от форум, в който тези, които обичат да си говорят за другите, да поплюват, да се разтоварват и да си , спокойно да си водят жълтата хроника, та на които им се говори по определена тема биха могли да го правят!

--------------------

Редактирано от Белонога (07.04.2003 12:10)

SAVARSHEN
старо куче

#72344 - 07.04.2003 12:23 [Re: Белонога]

da taka e , pak i ako nqkoi iska da pita nqkoi drug za ne6to dori i da ne e za psuvane pak stava ,makar 4e 6te e rqdkost tova ama tva e... dokato di6a6 se nadqva6 v magiqta na LIVERPOOL

--------------------
TOI NE UMIRA !

Dr.G
пътешественик по душа

#72356 - 07.04.2003 12:52 [Re: SAVARSHEN]

хората ни направиха "Плювалника" за целта

SAVARSHEN
старо куче

#72470 - 07.04.2003 18:20 [Re: Dr.G]

tva e drugo,det da moje da se otnasq i ne samo za psuvni,a be ne znam , ne mi puka

--------------------
TOI NE UMIRA !

Янушka
very happy!

#72520 - 07.04.2003 23:25 [Re: Ани]

Chestno da ti kaja nqkoi pyt bih go probwala samo zashtoto mi e interesno kak pluwat.
Spoko i az obicham da se sheguwam, no naistina ne wseki razbira ot tiq neshta.

Ани
отлежал
**

#72527 - 08.04.2003 00:26 [Re: Godiva]

Виж какво, защо трябва да ти разяснявам като на малко дете На края на постинга за който се захвана има едно такова човече което ако не ти е ясно означава, че се шегувам и не го казвам на сериозно. Никъде не пише, че е отправено към теб! А твоя постинг е отправен към мен. Там най-горе пише re: Ani, което ще рече, че е отправено лично към мен и не е "по принцип". А това:
Цитат:

i az "po princip" kazvam,che se nabiva jako v ochi,che si zlopametna

показва наистина колко си заядлива към хората. Давай! Ако изкаш влез във всеки форум и им кажи колко съм злопаметна Ако мислиш, че хората ги интересува или пък мен - жестоко се лъжеш. Ако искаш 100 пъти го напиши - не ми пука. А това какво пиша в постингите си също не е твоя работа. Не ги чети като не ти харесват. Нямам нужда от критик тук във форумите. Но ако ми потрябва, ти ще си първата на която ще се обадя. Едва ли има друг по-добър от теб в това отношение За мен този върпос приключи до тук. ТОЧКА

--------------------

Ани
отлежал
**

#72529 - 08.04.2003 00:32 [Re: Янушka]

Като се замисля по въпроса май, че трябва да го е карала да сяда в лигена, че в право положение едва ли би се получило...
А пък ако е в дълбоки води няма каде да изплуват... Така, че опита с морето няма да стане

--------------------

Янушka
very happy!

#72533 - 08.04.2003 00:49 [Re: Ани]

Znaesh li az kak si go predstawqm? Toi e praw i jena mu sedi pred nego i dyrji legena s woda.
Poneje q si pedstawi ako myjyt e 2m wisok kak shte go slojish w legen?

RosaBianca
член

#72543 - 08.04.2003 01:49 [Re: Ани]

12 нови постинга в толкова интересна тема за едно денонощие и САМО КАРАНИЦИ! Няма ли кой да каже нещо по същество или ще продължим да си говорим за мъжки изплуващи и неизплуващи топки. Глупости на търкалета

--------------------
Dum spiro spero.

Ани
отлежал
**

#72550 - 08.04.2003 03:21 [Re: RosaBianca]

Ами какво по-съществено да ти кажа... За мен женския оргазам е нещо много индивидуално и съответно ми е трудно да го сложа под един знаменател. Трудно е да обобщиш нещо по този въпрос. При всяка жена е различно. Като изживяване, като честота, като вид (нали не е като при мъжете само един)въобще всичко. Та за това май и стават караниците специално по този въпрос. Всяка жена разсъждава от своя гледна точка и незнае как е при другите и така...
Виж мъжете при тях е лесно Като си говорят (ако въобще си говорят ) за оргазъм, всеки един знае точно за какво става въпрос

--------------------

Dark Angel
член

Регистриран: 05.04.2003
    #72794 - 09.04.2003 02:15 [Re: Godiva]

Мила GODIVA, темата повдигната от теб е много интересна и сама по себе си включва твърде филосовски въпроси. Съгласна съм с Ани, че при жените е много индивидуално. И все пак, за да достигнат до оргазъм и двамата партньори е необходимо взаимно усещане. Единият партньор да усеща във всеки миг емоцията и трепета на другия, което като вълна се отразява върху самия него. Дори чисто физеологично погледнато мозъка изпраща импулси до различните органи за усещания и емоции.

Незнам дали има фригидни жени и защо са такива. По-скоро ми е интересно да чуя (прочета) мнения за хиперактивните жени. Представете си, че сте с един и същи партньор от години. В определени моменти не искате да кажете "стига". Всеки следващ оргазъм е по-силен от предходния. До тук нищо необичайно. Но ако тези моменти са всеки път? Тогава какво?

Янушka
very happy!

#73035 - 09.04.2003 23:43 [Re: Dark Angel]

Как какво? Буташ го буташ го, докато той накрая не ти хване ръцете и не почнеш на възклицаваш отрицателно. Като всичко свърши се чустваш като паднала от Марс. А на сутринта се събуждаш с усмивка.

Dark Angel
член

Регистриран: 05.04.2003
    #73076 - 10.04.2003 01:42 [Re: Янушka]

Не мисля, че "бутането" е решение. А относно усмевката, хммм... нея така или иначе си я има. След хх оргазма неможе да я няма, следователно и усмивка има , но и желание все още има.
Благодаря за споделения опит все пак

Янушka
very happy!

#73081 - 10.04.2003 02:56 [Re: Dark Angel]

"Бутането" е вид решение. Неефективен разбира се.
Всъщност женския огразъм е нещо необсянимо. Ако една жена след секса почне да си мисли "ама аз свърших ли?", гаранция не е свършила!
При жената огразма е вид енергия и прекрасно настроение. Поне аз така мога да си го обясня с думи.

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#73086 - 10.04.2003 08:40 [Re: Янушka]

Osvobojdavane na sexualna energija = orgazum

Белонога
IMAGINARIVM

#73088 - 10.04.2003 09:13 [Re: Dark Angel]

Това е то!

--------------------

SAVARSHEN
старо куче

#73129 - 10.04.2003 12:11 [Re: Godiva]

tq stana edna ...

--------------------
TOI NE UMIRA !

StreetLife
Нерегистриран

#73411 - 11.04.2003 13:27 [Re: Анонимен]

Ae momi4eta tarsete si maje koito mogat da vi dostvaqt tozi orgazam kvo sam Majete bili vinovni am i jenite i te sa vinovni nali taka ? Pak i maja ne moji da vi klati po 40 min dokato stignete orgazam.Jenite stigat do orgazam kogato se stimulira klitora. Nakaraite majete si pove4e da vi barat po kliotorite ) I shte ima orgazam {P}

Бати Владко
Нерегистриран

#73608 - 12.04.2003 03:21 [Re: Godiva]

Здравейте.
Случайно попаднах на този site и този форум.Виждам,че повечето вземали мнение по въпроса ,са жени.Явно тях ги касае повече тази тема.Не прочетох всички изказали се по въпроса,но от това което видях разбирам,че мненията на много се разминават.Всеки човек е различен по характер и физика.Затова и в секса няма еднакви хора,но се разделят в няколко групи.Аз не съм специалист по сексология,но големият ми опит през тези години ми дава право да мисля,че познавам нещата до някъде.Ще се радвам ако с нещо мога да помогна на по-младите момичета и жени.
Първо:Правете секс само с човек които наистина ви харесва. Трябва да чувствате от самото начало,че с този човек наистина искате да имате близост и прикосновения.То е нещо като привличане.Не го правете веднага.Почувствайте го и когато се уверите,че наистина го желаете,тогава го направете.Не правете никога компромиси с това.Веднъж направиш ли го,знай,че ще го повториш.Човек така много бързо се изхабява.Оргазма може да го получаваш,но истинската тръпка от секса -никога.А то е много,много по-прекрасно от няколко секунди оргазъм.
Ще ви дам пример.Като млад няколко години работех по морето(иначе съм от провинцията) като спасител,а после като сервитьор и барман по Черноморието.Между приятели сме си правели състезание кой с повече момичета ще спи през сезона.Нещо като спорт.Абе..гларуси,но бяхме млади и ни беше интересно.След време почувствах,че аз не мога да се влюбвам.Не мога да изживявам,това което изживяваха моите пратели с техните си гаджета.Тогава наистина се почиствах нещастен.Тогава разбрах,че нещо в мен се е променило завинаги.След това съм се влюбвал,но е било за много кратко и аз не съм сигурен дали е било любов.Така и се ожених.Без любов.Затова,че беше красива,от добро семейство и майка ми и баща ми е харесваха.Все се надявах,че с времето,ще е заобичам.Но така и не се получи.Още живеем заедно и може да се каже-добре.Имаме две деца.През това време съм и изневерявал много,много пъти и никога не ми е минавало през ум да се развеждам.Затова не препоръчвам на никой,особено на младите да правят секс само затова,че им се е отдала такава възможност.Не си изхабявайте чувствата.Това не значи,да не пробваш.Иначе как ще го намериш истинския принц,но с мярка.Всеки път когато лягаш с мъж си задавай въпроса:Защо го правя?А трябва ли?
Второто което искам да споделя с вас е за самият секс.Мъжът по- лесно стига до оргазъм и това на някои дори им пречи.Защото свършват първи и никога не могат да задоволят половинката си.Такива мъже са или егоисти или наистина не могат да се прекъснат и да забавят изпразването си и с това да увеличат времетраенето на самия полов акт и да го направят едновременно. Когато двама свършат едновременно,тогава е най-голямата наслада.Но,затова се иска и жената да е подготвена.Няма нищо срамно ако кажеш предварително,той да не бърза и да те изчака или да го направите едновременно.Ако той не може,това е друг въпрос,но обезателно поискай да повторите след кратко време.Дори му помогни да достигне до ерекция,ако това не става.Нека той да знае,че ти не си свършила и че половият акт не е свършил.Премълчиш ли си,знай,че и следващият път ще бъде същото.Първият полов акт между двама никога не е истински.И двамата са в напрегнато положение и рядко може да стане идеално.Но след 4-5-та среща,ако ти не достигнеш до оргазъм,трябва сериозно да се замислиш има ли смисъл да се срещаш с този човек.
Аз винаги съм изпитвал по-голямо удоволствие когато жената свърши първа или е накарам да го направи няколко пъти и чак тогава свършвам аз.Това е при първия път.До като се опознаем.После аз я чествам като,че ли сме едно цяло и достигаме оргазма заедно.
Нека спомена и хигиената.Това е много важно нещо,както за жената така и за мъжа.Правете секс само къпани и облечени с хубаво и чисто бельо.Секса е ритуал.Трябва подготовка за него. Случайният,експресният секс е само задоволяване на нагона.Няма красота в него.Затова правете красив секс.Още когато се приготвяш в къщи за него,когато отиваш на срещата, трябва да ти трепери под лъжичката.Също и вечер,когато преди да легнеш на спалнята при мъжът си.Още когато си в банята и се измиваш,трябва да е имаш тръпката за предстоящия полов акт.Жената и тя трябва да се подготви за този ритуал.Да не очаква всичко от мъжа.Знам,че има мъже които постъпват егоистично и не се съобразяват с желанията на жената,но затова сте си виновни вие.Такъв сте си го избрали.
Нека спомена и за любовната игра.Тази увертюра никога не е забравяйте.Без нея никога секса ви няма да бъде 100%.Трябва да има обезателно такава,преди същинския полов акт.Никога не пристъпвайте направо към него.За да достигне една жена до оргазъм,мъжът трябва със своите действия-целувки,нежни милвания по гърдите и външните срамни устни и други еротични точки,които той трябва да ги знае,да я доведе почти до оргазъм и само при вкарването на члена във влагалището,тя да го получи. Според мен има два вида жени.Едните получават влагалищен,а други клиторен оргазъм.Мъжът трябва да го знае това,защото самото полово сношение е съвсем различно.Затова не чувствайте никакво стеснение да си кажете предпочитанията и позата при която ви е най-хубаво.Така ще помогнете на него и на вас си. Ако секса не се получава при двама.Помислете къде грешите.
За всяко нещо си има причини.Някои причини могат да се отстранят,но някои не.Има точка в бракоразводният кодекс-не съвместителство и не сходство в характерите.Точно затова е написано това.Когато двама не си пасват в секса.Не,че не го правят,но или не се получава или е в ущърб на една от страните.Това не сходство в секса смятам,че не може да се поправи.То е мъки и за двете страни.Единствено проблема може да се разреши като се разделят или всеки да си намери подходящ партньор и така да живеят.Затова не бързайте да се омъжвате или жените докато не сте сигурни,че с него наистина ти е много хубаво.Че наистина всичко в секса с него те удовлетворява.Защото можеш да направиш компромис с някоя лоша черта в характера му и с времето да е изкорениш,но в секса не можеш да направиш никаква корекция.Нито можеш да му измениш големината на члена,нито да го направиш така,че на теб да ти е добре.Каквото сте си харесали и избрали,това ще е до гроб.Е..така се казва.Няма мъж или жена който да не е изневерил.Но умната.Защото когато надделеят хормоните човек трудно мисли.Навярно знаете вица където всичко човешки органи се изказвали и когато дошъл реда на пениса,мозъка,който е бил председател на събранието му казал.Ти се изкажи седнал,защото когато станеш не мога да мисля.То и при жените е така,не само при мъжете.
Има още много работи да кажа по-въпроса,но стана много дълго и не знам дали не ви отегчих.Ще има и несъгласни с мен.Разни хора разни идеали.Затова ако някой иска да продължим темата нека ми пише на E-maila. dicho1@abv.bg

Белонога
IMAGINARIVM

#74246 - 15.04.2003 18:54 [Re: Янушka]

Късно забелязах въпроса ти, Marriasella, но ми се струва интересен. Не е нужно да са големи "спецове", че да познаят... необходима им е само малко информираност. Има множество физически признаци по които да бъдем "изловени" като за по някой Оскар, но, за да не издавам съвсем четата ще спомена най-популярните от тях.
Освен друго... и настрана от дишането (което подлежи на контрол при желание), ни се оказва трудно да контролираме тона на гласа си и въобще... това е един от малкото успешни начини да ни затворят устите, тъй че от тях си зависи за колко време. После... ноздрите ни леко се разширяват и... поруменяват (или пламват) страните ни, ушите, раменете, докато езикът ни лекичко се заостря (предвид, че не е необичайно устните ни да са леко открехнати, не било трудно да се забележи) и под него се засилва слюноотделянето...
Хайде... стига съм издавала военни тайни: нали тука е пълно със спецове, нека продължат и разкажат как са открили точката G на Мерцедесите си!

--------------------

Янушka
very happy!

#74329 - 16.04.2003 11:57 [Re: Белонога]

Белонога, не съм напълно съгласна, понеже първо има още куп симптоми които не си изброила и второ понякога се получават пък по-малко симптоми от които ти си споменала по време на женския оргазъм.
Така, че продължавам да твърдя, че мъжете не могат да разберат кога жена им получава оргазъм.
Има мъже които не знаят от какво жена им се възбужда, а камоли да разберат кога е свършила.

SAVARSHEN
старо куче

#74330 - 16.04.2003 12:13 [Re: Янушka]

vqrno e donqkade tova koeto kazva Mariassella za sajalenie

--------------------
TOI NE UMIRA !

Белонога
IMAGINARIVM

#74332 - 16.04.2003 12:15 [Re: Янушka]

О, да, напълно си права - пълно е със симптоми (оставих ги за спецовете... мисля ), както е и строго индивидуално... нали точно същото не сте спирали да повтаряте през цялото време.
Просто се сетих за най-споменаваните от тях и рекох да ги повторя - току-виж са от полза за някого... е, бях се сетила и нещо лично, но не е от значение... повече се надявах някой наблюдателен Господин да сподели опит за общата полза, но почти сигурно няма да стане...

Общо-взето, съгласна съм с тебе, че има мъже (особено по нашите георгафски ширини!), които не могат да разберат или хич и не ги е еня от какво се възбужда жена им и получава ли и кога оргазъм, ама... не е съвсем вярно генерализиращото твърдение, че "мъжете не могат": ако искат могат, а също и ако жените им искат... пак могат, освен друго да се научат, дори ако не знаят. И даже... лично аз подозирам, че собствената им гордост не може да си позволи липсата на подобен интерес, понеже, в крайна сметка това, което истински ги интересува е да "се представят добре", че и като никой друг! Впрочем... как би се получило да разберат от какво й е хубаво на жена им, ако жените си мълчат... че и симулират, че им е добре?!
И преди се опитах да кажа, че проблемите в тази сфера не са "нейни" или "негови", а "наши", но нещо не ми се получава: здраве да е, няма да си развалям... същото, де, заради едни недоразумения тука!
Поздрави и весели празници ако не се засечем до Великден!

--------------------

Редактирано от Белонога (16.04.2003 12:23)

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#74334 - 16.04.2003 12:19 [Re: Янушka]

Predi njakolko godini bjah v hotel Kamena - vuv Velingrad - tam stenite na hotelskite stai javno sa napraveni ot talashit - e edna cjala nosht ne mojah da spja ot dvoikata v susednata ni staja - te taka ohkaha !!! No 100 % sum sigurna,che jenata ne se prestruvashe - prosto tezi neshta ponjakoga se useshtat! Bjah togava s dushterja mi - dobre,che hlapeto speshe dulboko

Янушka
very happy!

#74340 - 16.04.2003 12:32 [Re: Белонога]

О да разбира се, че жената трябва да си казва всичко от което има нужда в леглото. Все пак не трябва да да се разчита на медиумските способности на мъжете.
Работата е там дали наистина мъжа обича и държи на жената за да се опита да я удоволетвори истински.
Все пак има мъже които държат жената да свърши, повече от колкото те самите и фактически те свършват само като видят нейния екстаз. Но такива мъже са малко пък и тук вече става дума за достигане до огразъм.
А тези за които съм писала по-скоро не могат защото не ги и интересува, или са егоисти или просто не държат достатъчно на жената.
Макар, че познавам мъже които имат значителна бройка зад гърба си и когато съм си говорила с тях те искат да задоволят жената, но са били с толкова много, че не могат да преценят какво точно да направят, пък и приемат секса повече като личен спорт или лично удоволетворение.

Белонога
IMAGINARIVM

#74344 - 16.04.2003 12:53 [Re: Янушka]

Амииии... и аз като тебе си мисля, че бройкаджиите по правило не са добри любовници (е, вероятно има изключения... да не вземе да се обиди пак някой тука! ) - освен друго имат психологически и емоционални проблеми за разрешаване... без изобщо да говорим, че на мен лично хич не ми е ясно как може на някоя жена да й е кеф да им се пусне... бррр, знаейки, че за тях не е човек, а предмет. Ох.. не ставам за разговор по тези теми, прощавайте, но се вкисвам само като се замисля над някои... реалности.
Та, права си, мдааа...

--------------------

Янушka
very happy!

#74347 - 16.04.2003 13:11 [Re: Белонога]

Па нека се обиждат, такива са си.
Дори и да не е бройкаджия, достатъчно е да е егоист той би стоварил цялата вина върху жената и стига тя да го обича би приела тази вина и би правила всичко за него, потъпквайки своята личност и удоволетворение.
В живота аз общувам предимно с мъже и от там те сами ме запознават с различните си разфасовки. И по думите на някой бройкаджийте са били големи джентълмени и знаели какви ли не трикове, с разликата, че джентълменството свършва с вкарването в леглото.

Белонога
IMAGINARIVM

#74348 - 16.04.2003 13:39 [Re: Янушka]

Аха - така е.
И аз работя сред мъже, а и някак по- ми върви лафа с тях , та... познавам доста отблизо неедин случай, ми е думата... затова и ме втриса от големите - определено ...
Хм! Въобщеее... "Москва не вярва на сълзи"!

Развесели ме отговора на Годива, обаче щях да апострофирам (каквато съм си), че то, че си личи - личи си и се разбира, ама, че... голяма част от тях лапат мухи, също е вярно! Я, ги гледайте как им пробутват порно... и те си кълват, ли кълват! Гледам напоследък разни репортажи за порно-индустрията и все си мисля, че на младежите би следвало да им пускат нещо такова още из училищата... колкото да им разбие неедин-два мита! Я, си ги представи да видят, че докато някоя порно-звезда работи по въпроса и я снимат за филмче... отговаря на репортера за документалния филм... съвсем трезво и сякаш кафе си пие!

--------------------

Редактирано от Белонога (16.04.2003 13:49)

Янушka
very happy!

#74358 - 16.04.2003 15:06 [Re: Белонога]

Белонога, ти страхотни идеи даваш. Някои и да одъртеят не знаят какво е това секс и женски оргазъм, та само и в училищата да почнат да пускат снимачните сцени от порно филмите, съвсем ще я втасаме.

Анонимен
Нерегистриран

#74494 - 17.04.2003 09:38 [Re: Бати Владко]

Abe pich ti siguren li si che ne si zhena?

Анонимен
Нерегистриран

#74496 - 17.04.2003 09:43 [Re: Godiva]

Az mislia che problema ne e v mazhete a v zhenite ponikoga ima mnogo darveni zheni koito ne znaiat kakvo iskat (ne che povecheto znaiat). Ako iskash orgazam ne triabva da ima: Ama ne znam ili ama ne sam sigurna ili ne pipai tam ili tuk i taka natataka. Mazha se interesuva ot zhenata dokato svarshi ... i posle vsichko e prikluchilo. Taka che zheni nastroivaite se barzo i ne obviniavaite mazhete! Zashtoto v seksa niam vreme za ami kakvo she stane sled malko ili po kasno ...

Бате Владко
Нерегистриран

#74661 - 17.04.2003 23:39 [Re: Анонимен]

Ами направи си тогава една чекия.Тя става още по-за кратко.

Анонимен
Нерегистриран

#74682 - 18.04.2003 05:02 [Re: Бате Владко]

Ami ti bate Vladko da ne se okajesh kaka Vladka ? prosto nemoga da poviarvam, 4e edin maj do tolkova dobre poznava jenite... Vobshte, kato izklu4im "scenite s izneverite" postinga ti e

Jane
рекордьор

#74821 - 18.04.2003 21:09 [Re: Анонимен]

Absoliutno si praw....no za "dyrwenite" waji kakto za jenite taka i za myjete.
Obsyjdali sme s priatelki kak ima myje s koito se chudish da se smeesh li ..da plachesh li

A wsichko ostanalo koeto si opisal e syshto wiarno...no se otnasia za sluchai w koito stawa duma samo za ednoto chukane i nishto poweche .

P.S. I wzemi se registrirai ..... bez towa tuk myjete sa kyt

--------------------

Jane
рекордьор

#74822 - 18.04.2003 21:12 [Re: Godiva]

Hey, Godiva privet!
Stana mi smeshno ot sluchkata ama wij znachi interesna rabota dyshteria ti spiala dylboko...ama teb mai syn ne te e hwanal neia wecher
Byzikam se! Da ne mi se obidish

--------------------

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #74952 - 19.04.2003 19:07 [Re: Godiva]

Е мъжете нямат проблем с оргазъма,те имат проблем с ерекцията което само по себе си е проблем и то не малък и като изключим двайсетина годишните,оттам нататък никой мъж не е застрахован,че ще се представи на ниво ,а колко от тях са искрени и си го признават и колко от тях се опитват запазвайки мъжката си чест да прехвърлят проблема си върху жената....като неспособна да го вдигне
онова мъжкото "достойнство"

--------------------
Libra

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#74954 - 19.04.2003 19:19 [Re: libra]

Освен с ерекциата имат и друг лош проблем - с преждевременната еякулация

Анонимен
Нерегистриран

#75353 - 22.04.2003 04:30 [Re: Godiva]

Divata
изчезнала

Регистриран: 21.04.2003
От: там, където дивите рози цъфтят...
    #75798 - 24.04.2003 03:30 [Re: Бати Владко]

Браво! И аз това исках да кажа преди - че всъщност, за да получиш истинска наслада от секса трябва да си с човек, който обичаш. Не става въпрос само за оргазъм, а за удоволствие, което при всички случаи трае по-дълго.

--------------------

Divata
изчезнала

#75799 - 24.04.2003 03:39 [Re: Divata]

Хей хора! Знаете ли какъв хубав сериал дават по Нова Телевизия след 22.00 - "Сексът и градът". Препоръчвам ви го.

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#75809 - 24.04.2003 09:02 [Re: Divata]

I drug put sum pisala i prosto taka si mislja,che za da poluchish naslada ot sexa ne e zaduljitelno da si samo s chovek,kogoto obichash - a seriala si go biva - zabaven e

Янушka
very happy!

#75817 - 24.04.2003 09:45 [Re: Godiva]

Точно така е! Любовта няма нищо общо с едно моментно удоволетворение.
Ако беше така какво да кажат хората които обичат само по веднъж в живота си?
И не успях да разбера това твърдение само за жените или и за двата пола се отнася?

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#75820 - 24.04.2003 09:55 [Re: Янушka]

Predpolagam samo za jenite - no moje da si s njakoi ,kogoto obichash i s kogoto sexa da ne ti vurvi osobeno - moje i da si s drug,kogoto ne obichash,no s kogoto sexa da e super - togava se poluchava vid sexualna zavisimost ,vsledstvie na kojato njakoi hora burkat tazi sexualna zavisimost s ljubovta

Янушka
very happy!

#75831 - 24.04.2003 10:27 [Re: Godiva]

Godiva, представаш ли това твърдение да беше истина?
Товава нямаше да има изневери, хомосексуалност, перверзии, онанизъм и т.н. Колко морално чисти щяхме да бъдем.
И секса да беше използван само като средство за оплождане.
Все пак е факт, че децата заченати по любов стават много красиви.

Но щом в любовта няма полове, предполагам, че това се отнася и за мъжете. Което е напълно нелепо.
Секса си е секс и едно плътско моментно задоволяване, което няма нищо общо с любовта.
"burkat tazi sexualna zavisimost s ljubovta", ако наистина някой приема зависимостта като любов трябва да е доста шашнат, все пак зависимостта под каквато и да е форма е изключително вредна.

libra

#75962 - 24.04.2003 20:22 [Re: Godiva]

И за това си имат оправдание тези големи, велики ,силни мъже...като например:"...толкова си секси че не можах да се овладея и свърших " и ние се правим че вярваме...

--------------------
Libra

Dr. Avalanche
старо куче
**

Регистриран: 21.09.2001
От: Warsaw, Poland
    #76044 - 25.04.2003 02:00 [Re: libra]

Голяма част от жените дето идват тука са омъжени, но въпреки това явно доста страдат заради някои проблеми на мъжете си. Или говорите от допълнителен опит? хе хе... Аз знам едно ако не ви харесва секса с партньора, или тои просто не върви...защо сте с него???

--------------------

Divata
изчезнала

#76053 - 25.04.2003 03:53 [Re: Dr. Avalanche]

Не сте ме разбрали. Не твърдя, че сексът е изцяло зависим от любовта. И нека се разберем - любовта е доста относително нещо. Правила съм секс с мъже, които просто са ме привличали сексуално. Връзката ми с тях не трае дълго защото след месец, два почва да ми омръзва и той дори престава да ме възбужда. Според мен, за да бъде сексът с един мъж истинско удоволствие трябва партньорите да чувстват по-специално влечение един към друг, защото това усещане води до уникална нежност, а тя от своя страна е задължително условие за голяма наслада от секса. Имала съм контакти с мъж, с който дори докато го правехме, не се целувахме по устата. Беше като физическо упраженение за мен - или както днес каза някой в сериала Али Макбийл, "сексът беше просто спорт". Не отричам, че при някои партньори, влюбени един в друг, сексът не е успешен. Подобна връзка, обаче, както каза и Бате Владко, няма да доведе до добър край. Според мен е изключително важно двама души да се разбират добре и в леглото. В края на краищата идеалист е онзи, който смята, че любовта е всичко. По тази логика би следвало, че най-качественият секс е между хора, които се обичат и които си пасват добре в леглото.
Например, ако не обичам да ме чукат отзад, Не мога да си представя да съм с мъж, който е вманиачен в аналния секс. Колкото и да го обичам, едва ли ще остана дълго с него.

--------------------

libra

#76058 - 25.04.2003 06:52 [Re: Dr. Avalanche]

Не е до опит,чели сме тук там,чували сме..
Говорим по принцип,нищо лично

--------------------
Libra

Белонога
IMAGINARIVM

#76081 - 25.04.2003 10:27 [Re: libra]

Това, пък, е най-долния трик за утвърждаване на собствената мъжественост - хвърлянето на камъни по чуждата... наизуст и от прима виста.
Е, за подобни коментари вероятно си има причини?!
Ако за нещо уважавам мъжете, то е за мъжката им солидарност, когато я има... ама като вземат да приличат на нас по липсата й - сме я втасали.

--------------------

Янушka
very happy!

#76096 - 25.04.2003 13:05 [Re: Divata]

Както няма формула по която хората се влюбват, така и няма формула за добър секс.
Въпреки всичко си мисля, че страстта и привличането са основните фактори на добрия секс.
В началото на една връзка страста понякога е в повече от допустимото.
Но ако между двамата има разбирателство, споделят много неща и най-вече са си интересни един на друг, този взаимен интерес се пренася и в леглото.
За мен лично любовта е нещо много висше и я държа отделно от плътското, в смисъл времето по което се прави секса не е мястото на изява на любовта.

Белонога
IMAGINARIVM

#76106 - 25.04.2003 13:51 [Re: Янушka]

Marriasella, мила,
извинявай, че няма да се съглася с тебе, но направо ми скри шайбата с това:
Цитат:

За мен лично любовта е нещо много висше и я държа отделно от плътското, в смисъл времето по което се прави секса не е мястото на изява на любовта.

И понеже за мене (да ме прощаваш) сексът е езика (начина на изразяване) на определен вид любов не мога да схвана това, което си казала:
Цитат:

за мен лично любовта е нещо много висше и я държа отделно от плътското

Та, какво нещо (толкова висше) е и как я държиш отделно от плътското, ми е въпросът?!

--------------------

Янушka
very happy!

#76113 - 25.04.2003 14:23 [Re: Белонога]

Задоволяването на плътското като едностранчиво е егоистично, правиш нещо което само на теб ти харесва без да се интересуваш или съобразяваш с нещо.
Докато любовта е нещо споделено, знаеш ли ако тръгвам да обяснявам какво е за мен любовта всеки ден все различни мнения ще давам за нея, понеже всеки път намирам нещо ново и не мога да я формулирам точно, но днес съм на вълна любов-извисеност. Та в любовтя няма място за егоизъм.
И съм на мнение, че хората не правят толкова любов отколко секс.
Или иначе казано човек винаги може да си изживява егоизма, но извисеното отдаване става само с много специален човек.

Белонога
IMAGINARIVM

Re: О.К.
    #76120 - 25.04.2003 14:38 [Re: Янушka]

Струва ми се схванах... поне нещо.
Наздраве за последното!

--------------------

Янушka
very happy!

Re: О.К.
    #76129 - 25.04.2003 15:06 [Re: Белонога]

Всъщност това е мислене присъщо повече на мъжете, но няма лошо и ние да сме поне половин егоисти с някой хора или в леглото.

Белонога
IMAGINARIVM

Re: мдаа
    #76134 - 25.04.2003 15:13 [Re: Янушka]

напълно вярно, че е мислене, присъщо на мъжете и напълно вярно, че бива да се искат определени неща по определени места... от точно определени хора.

--------------------

davila
преводач на мисли

#76176 - 25.04.2003 16:45 [Re: Белонога]

Мисля, че не е необходимо зорлем да се държиш добре, дори и само от солидарност към друга жена (която потъва сериозно в неразбираемото тресавище на своите приказки - честна дума, едвам не ми се зави свят, докато търсех смисъл в тях).
Само да добавя още нещо, защото направо не ми дава мира:
комай най-посещаваната тема във форума е тази и най-много посещавана е от жени. На какво ви мирише това? На прекалена самовглъбеност, самовлюбеност или просто на чист научен интерес?
Мъжете не приказват толкова за своя оргазъм - те го правят, а вие се самозабравяте. Или както китайците се учудват на едно отличително качество на човека от Западната цивилизация: Той губи прекалено много време в умуване за това какво е живота, вместо да го живее!

Приятни празници!

Jane
рекордьор

#76180 - 25.04.2003 17:07 [Re: davila]

Ti grija za nas ne beri
Myjete za kakwo li prikazwat po princip... Za razlika ot nas jenite kogato imate problem s neshto si mylchite i se kompleksirate bavno i slavno. A nie wsichko si kazwame otkrito i ne se sramuwame ot towa tyrseiki reshenieto i diskutiraiki problema. Oshte ne sym chula myj otkrito da si zaiawi problemite.
Towa koeto narichash "umuwane" si e spodeliane...w koeto ne wijdam nishto losho... towa che na was myjete ne wi se otdawa e drug wypros

--------------------

Белонога
IMAGINARIVM

#76184 - 25.04.2003 17:15 [Re: davila]

Драги ми Серхио,
ама ти прочете ли за какво сме си говорили напоследък... не само в тази тема?!
Да предположа, че си и си стигнал до извода, че се държа зорлем (как разбра?!) добре с някого, когото ти би предпочел да... напсувам, може би?!
Предпочитам да ми обясниш направо коя точно част от мненията ми те подразни и с какво, че не ми се гадае, става ли?!
А, за човека от източната цивилизация имам да ти казвам, че той не умува, вярно, но и НЕ ЖИВЕЕ, ако ли пък ти харесва начина му на живот - его е къде е, на мен не ми се ходи натам, за да ми се налага да си продавам дъщерята, за да оженя сина си... нито ми се живее като индийска жена, съжалявам!
По този и повод не ми гавари, че сме се самозабравили жените за това, че имаме очи и виждаме - всичките ВАШИ оргазми се дължат на нас, както и липсата на нашите (поне на хетеросексуалните, имам предвид), все на МЪЖЕ! Естествено, че ни интересува темата - кво сега, правете ни аблация, за да Ви служим по-пълноценно или прибегнете до генното инженерство, за това, че не сме като надуваеми кукли - "метър и двайсет с квадратна глава".

Весели празници на тебе... тук на Запад (и Слава Богу за което!) ги изкарахме!

--------------------

Редактирано от Белонога (25.04.2003 17:21)

davila
преводач на мисли

#76189 - 25.04.2003 17:45 [Re: Белонога]

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#76206 - 25.04.2003 18:52 [Re: davila]

Това тук не беше ли ФОРУМ? - К'во друго да правим,освен да си приказваме - извън форума си го правим - който както си го иска и както си му е гот

Янушka
very happy!

#76339 - 26.04.2003 15:42 [Re: davila]

Не мога да разбера кое ти е странното в тази тема? За да си пишем по нея значи има какво да се казва, пък и като гледам никой не води монолог, за да реагираш по този начин.
По скоро мъжете трябва да са ни благодарни, че получават инфото първа ръка.

"Мъжете не приказват толкова за своя оргазъм - те го правят" Ега ти логиката имаш, за да получаваш оргазъм е нормално да го правиш! Само, че ние жените отворено може да говорим за това което чустваме, но не се хвалим като мъжете, за разни в повечето случай измислени и пресилени "бурни преживявания".

"друга жена (която потъва сериозно в неразбираемото тресавище на своите приказки - честна дума, едвам не ми се зави свят, докато търсех смисъл в тях)." - това за мен ли се отнася? И кое не разбра? Всъщност не е толкова важно дали ти си ме разбрал, все пак темата е насочена към жените и за мен е по-важно те да ме разбират.

Янушka
very happy!

Re: Момичетааа!!!
    #76340 - 26.04.2003 15:44 [Re: Godiva]

Ако успеем да изчерпаме тази неизчерпаема тема, предлагам да почнем да си говорим за вагини!

Анонимен
Нерегистриран

#76348 - 26.04.2003 16:29 [Re: Янушka]

Оооо, супер!
Кажи нещо за своята вагина, а после аз ще разкажа за моята

Искаш ли да ги съберем двете заедно да си поприказват докато и ние си приказваме?

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#76357 - 26.04.2003 17:17 [Re: Янушka]

Ami dai da si govorim predi da sme ja izcherpali - kak mislish kolko tipa vagini ima?

Divata
изчезнала

Re: Sed
    #76417 - 27.04.2003 04:56 [Re: davila]

Да ти кажа ли защо вие мъжете не говорите често помежду си за проблемите в секса, защото се изживява всеки един от вас поотделно като факир в секса и не може да допусне "слабостта" да сподели свой проблем а предпочита да избие комплекса си по някакъв начин. Ние жените в това отношение сме много откровени и директни по между си и това ни помага да се справим с проблемите. Колкото на по-голям "мачо" се правиш толкова по-малко ти е пикалото. Съжелявам за израза.

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #76459 - 27.04.2003 11:25 [Re: Divata]

А аз да ти кажа ли на вас какъв ви е проблема - това че споделяте помежду си, а не с мъжете.
После се чудите що не става, хвърляте вината върху мъжа или върху себе си... Ами споделете поне веднъж и с партньора си. Ако това е приятелката ти - ОК, предполагам от нея ще очакваш оргазъма, а не от мъжа си

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

Белонога
IMAGINARIVM

#76491 - 27.04.2003 16:23 [Re: Godiva]

По-интересно ми се вижда, вместо за темата, която предлагате... да си поговорим за точката G (особено тебе, по споменавани вече подробности около вида оргазъм, би следвало да те интересува).
Та, оправните мъже, биха могли тук да споделят опит как се намира и пр., какви "техники" ползват, за да я стимулират. Въобще... те си знаят, както не спират тука да се хвалят: хайде, време е да помогнат на по-несхватливите си събратя и на нещастните женички, които се задушаваме с проблемите си!

--------------------

Белонога
IMAGINARIVM

#76492 - 27.04.2003 16:27 [Re: МММитов]

Проблемът ни е, че от "всяко дърво свирка не става", макар и всяко такова да се мисли за... виолончело! И това... съвсем не зависи от... баятелските ни способности!

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#76496 - 27.04.2003 16:42 [Re: Белонога]

Хм, свирка може и да не става, виолончело - също, но пък може да стане хубава мебел, или бесило, или цигулка, или какво ли още не. А защо не и подпалка - огънят сгрява все пак

--------------------

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#76497 - 27.04.2003 16:42 [Re: Белонога]

Ами аз и затова повдигнах темата - забелязала съм,че с един мъж ми е много хубаво - с друг не - значи,ако не ми е хубаво - то вината не е в мен,поради простата причина,че съм изпитвала оргазъм - значи какъв е извода,че от всеки мъж не става качествен ебач - простете ме за израза - съжалявам - но го казвам,за да защитя жените набедени като фригидни - те просто не са виновни - не са имали шанса да срещнат качествени мъже,които знаят точно къде да пипнат жената - тук по-горе някой беше писал,че било достатъчно стимулирането на клитора и хоп оргазма идвал - глупости и то какви!!! А за точката G - мен ми я показа предишния ми мъж - научила го предишната му жена - ха ха - пълна мешавица - нали - но си заслужава - защото аз пък научих моя мъж - дано само той да не седне да учи някоя друга ,че...

Divata
изчезнала

Re: MMitov
    #76565 - 28.04.2003 02:19 [Re: МММитов]

И къде е споменато тук, че трябва да си споделяме само по женски??? Извинявай, драги, но ние от доста време се опитваме да въвлечем в дискусията и мъже, само че те некъде си се губят. Къде ли? В болните си фантазии. Винаги съм споделяла това, което ме притеснява с моите партньори. Много малко от тях проявяват желание да изслушват. Бързат да сменят темата и да се затворят в себе си, за да развият поредния си комплекс. Обиждат се като си мислят, че не съм останала удовлетворена. А единственият изход за преодоляване на вече родилия се комплекс е като лепнат вината на мен без никакви обяснения или коментарии. Готова съм да поема своята отговорност, но чак пък без обяснения от партньора... Личното ми мнение е, че в повечето случаи мъжете са тези, които бягат от отговорност.

--------------------

The Kid
ентусиаст

#76576 - 28.04.2003 07:44 [Re: Godiva]

Za "kachestvenite ebachi" - takova chudo nema Za teb edin myj moje da e bog v legloto, no pyk na druga jena da ne i haresa izobshto, kakto i obratnoto. Vsichko opira do tova da si namerish partnior, koito da ti pasva dobre na TEB. A tova ti i toi kolko ste "dobri"... za vseki e razlichno

--------------------

Янушka
very happy!

#76615 - 28.04.2003 12:37 [Re: МММитов]

Евала Митов! Ти си бил голям светулчо, направо ме разби!
От къде разбра какво си говорим и какво не с мъжете?

Янушka
very happy!

#76616 - 28.04.2003 12:39 [Re: Анонимен]

Янушka
very happy!

#76617 - 28.04.2003 12:46 [Re: Godiva]

Godiva, знаеш, че наблюденията ми в тази област са твърде ограничени, на този въпрос най-добре би могъл да ти отговори някой генеколог.
Иначе ако съдим по това, че всяка жена възприема и получава оргазма по различен начин може да се приеме, че видовете вагини са толкова колкото и различните жени.
Имаше един мъж който беше казал, че никоя вагина не приличала на друга и всяка притежавала собствен характер.
Примерно жена много желае един мъж, но въпреки всичко не може да се овлажни и акта не се получава...

Янушka
very happy!

#76618 - 28.04.2003 12:51 [Re: Белонога]

Белонога, предложението ти е много добро, но за да получим отговор на въпроса мъжете трябва да се включат. А като ги гледам те са доста притеснителни на тази тема.
Вероятно знаеш, че има такива дето не са чували за G точката, а камо ли това как да я стимулират.
Научно доказано е, че при всяка жена тя се намира на различно място.
Един приятел ми разправяше, че G точката на приятелката му се намирала в ануса и най-голямо удоволствие изпитвала при аналния секс. Което ми изглежда невъзможно понеже тя се намира във вагината и си мисля, че той говори така само за да оправдае огромното си влечение към аналния секс.

davila
преводач на мисли

#76772 - 29.04.2003 09:01 [Re: Divata]

Това за пикалото не е вярно!

davila
преводач на мисли

#76775 - 29.04.2003 09:25 [Re: Белонога]

Белонога, вече избрах нов ник за себе си - каня те да се обръщаш към мен с него. То - вярно е, че знаеш истинското ми име, но човек ако казва винаги това, което знае... е - ти ме разбираш.
А по темата (нямах време в петък, но сега имам пет минути) - учудих се защо не намирам начин да се включа, както съм правил много често преди. И получих усещане за нещо непознато - така разбрах, че темата е женска, а не мъжка или обща. Жени говорят със жени за себе си и за други жени. Помислих си: "защо не отидат да си говорят в клуб ЖЕНИ?" и ми стана едно такова - готино, потрих ръце: бях прав. След това ме осени една бърза и точна мисъл: темата е посещава най-много от всички други теми, защото комай тя е едиствената, отнасяща се до жените и само до жените. В повечето случаи (а може би и във всички други случаи) темите за секса обслужват нашето - мъжко - виждане и отношение към секса. Да, обикновено да се говори за секс означава да се говори за секс от мъжка гледна точка (затова, впрочем, жените не ги бива в това, независимо, че някои жени казват: "Аз изчуках Този!", но ние знаем кой кого чука) и се съгласих, че това си е вашата тема, изречена на вашия език, отнасяща се до вашето емоционално разбиране, т. е. за ваша - женска - консумация. И ако е нужно да има диалог, т. е. да участват и мъже, то е абсолютно необходимо текстът да се адаптира . От което тлаката ще загуби - ще изчезне магията на обществото от съпричастност. Ето защо се оттеглям, макар и да имам още какво да кажа...

Белонога
IMAGINARIVM

Re: щом статистиката говори - да замълчим
    #76788 - 29.04.2003 10:40 [Re: davila]

Извинявай, SED, прав си за името, с което беше регистриран преди, съжалявам, че ми бе невъзможно да подозря мотивите ти за смяната му... в далечината.

Не разбирам особено какво точно ми казваш, но от това, което разбирам, а именно, че женския оргазъм интересува единствено и само жените още повече ми се затвърждават подозренията относно пълната сексуална безпросветност из Анадола като и по другите предимно мачистки общества (съжалявам искрено ако това те обижда или наскърбява лично - говоря обобщаващо, тук никога не са ме интересували частните случаи).

--------------------

Редактирано от Белонога (29.04.2003 10:44)

davila
преводач на мисли

Re: щом статистиката говори - да замълчим
    #76789 - 29.04.2003 10:50 [Re: Белонога]

Щом като искаш - не разбирай. Опитах се да бъда искрен - и излезе, че си говорим на познати езици (всеки на собствения си познат език). Щеше ми се да поспоря за Анадола и т. н., но наистина нямам база за сравнение. Много би ми се искало да знам как е в скандинавието, например, но, за съжаление мое, не съм имал досега възможност. Така или иначе, ти сигурно се намираш в немачистко общество, за което те поздравявам -намерила си го. А не е ли най-важно какво е обкръжението ти и да наречеш него общество, бидейки то това, което ще окаже влияние върху битието ти? Ако то е немачистко, това не е ли достатъчно, независимо дали си в Азия или в не-Азия (немачистки държави)?

Белонога
IMAGINARIVM

Re: извинете,
    #76790 - 29.04.2003 10:58 [Re: davila]

че Ви стъпих под крака!

--------------------

The Kid
ентусиаст

#76835 - 29.04.2003 18:17 [Re: Янушka]

Moje da e nevyzmojno tam da se namira G tochkata i, no opredeleno ne e nevyzmojno da si pada mnogo po analnia sex Veche dokolko e viarno... ti go/gi poznavash i mojesh da precenish

--------------------

libra

#76858 - 29.04.2003 18:50 [Re: davila]

За женския и мъжкия оргазъм и за мъжете дето не приказват,а си го правят и за жените дето го анализират....ами какво да ти кажа просто женската психика е по различна и по сложна от мъжката
Ако ти е интересно ще обясня защо

--------------------
Libra

Янушka
very happy!

#76893 - 29.04.2003 21:45 [Re: The Kid]

Не казвам, че няма жени на които да не им харесва аналния секс. Все пак мисля, че е грешно твърдението, че жените го правят само заради мъжете си.
Мисля си, че при всеки усещането и желанието за усещане е различно и поради тази причина има различни форми на секса.
Ние с моите приятели много интимни неща си споделяме и им имам доверие на всичките. Иначе не съм говорила с приятелката му на тази тема, все пак не всеки приема подобна отвореност и директност при отношенията.
Знеш ли кое ми е странното? Аз познавам тези хора от толкова дълго време и няма нещо което да не си споделяме, без да се притесняваме от нещо. А тук във форума където всички сме анонимни се усеща едно притеснение и ограничение на тази тема.
Може би ако един човек е срамежлив (всъщност не знам коя точно дума да използвам за това определение, тъй като не искам да има някой който да се чуства обиден), той си остава такъв дори и да е анонимен. И останалите които не са като него ги упреква за откровенността им.
Странна работа!

davila
преводач на мисли

#76921 - 30.04.2003 09:10 [Re: libra]

Интересно ми е - обясни ми, ако обичаш. Защо женската психика е по-сложна от мъжката?

Белонога
IMAGINARIVM

Re: затуй
    #76922 - 30.04.2003 09:19 [Re: davila] Прикрепен файл (22 тегления)

може ли аз да ти го покажа?

--------------------

Редактирано от Белонога (30.04.2003 09:21)

libra

#76961 - 30.04.2003 11:47 [Re: davila]

Мъжът е генератор на енергия която фокусира в една точка след което неговата функция се изчерпва.Жената приема,осигурява,продължава и се грижи за оцеляването, поради което сложността на психиката по различна.
Това е общо казано,но се надявам да съм била ясна.
Всъщност Белонога го показа онагледено и доста сполучливо!

--------------------
Libra

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#76988 - 30.04.2003 13:11 [Re: libra]

И за вас психиката е само нещо свързано със секса, половия акт, възпроизводството?
А единствената функция на мъжа и съответно на неговата психика е да генерира енергия, която еднократно да фокусира в една точка (коя точка?) и това е?

Странно виждане за хората и тяхната психика. Не виждам при това положение за какви оргазми може да става дума - те не са част от функциите на мъжа, според вашата дефиниция.

--------------------

Белонога
IMAGINARIVM

Re: Майтап
    #76989 - 30.04.2003 13:18 [Re: МММитов]

Ама... картинката на генератор на енергия ли ви прилича (може би по-скоро на Либра)?!

Би могло да се изследват по асоциациите, причините за недоразуменията ни. (<<<това е "ДА" при мене!)

--------------------

libra

#77003 - 30.04.2003 15:17 [Re: МММитов]

Не, за мен психиката не е нещо свързано само с половия акт,секса и възпроизводството на човека.Ако си направиш труда да прочетеш по горе ще видиш дори че това не е и дефиниция,това е отговор на Сед.
За съжаление така стоят нещата,при мъжкото и женското начало,навсякъде в природата.Има и по драстични примери нали знаеш за богомолките...и участта на мъжкия екземпляр...
Надявам се да не съм обидила мъжкото ти его и много държа да бъда правилно разбрана!

--------------------
Libra

libra

#77005 - 30.04.2003 15:22 [Re: Белонога]

Отговора ми няма нищо общо с твоя генератор,то всъщност генератор ли беше ,е ще отида да погледна.
Твоето "да" и твоето "не" би трябвало да се променят за съжаление когато влизаш в български саитове,при нас понякога не е така както при другите.
За да няма недоразумения,де

--------------------
Libra

Белонога
IMAGINARIVM

#77007 - 30.04.2003 15:31 [Re: libra]

Не, според мен не е генератор.
Сериозно, с какъв жест мислиш, че би трябвало да отговарям утвърдително (т.е. с "ДА") като влизам в българските сайтове... с този, който казва "YES", ли?!
Това е нещо, което отдавна се чудя, впрочем и не разбирам защо толкова лесно се продаваме.

--------------------

Редактирано от Белонога (30.04.2003 15:34)

davila
преводач на мисли

#77021 - 30.04.2003 17:23 [Re: libra]

Тук съм много съгласен с г-н Митов. Няма да продължавам в тази посока, обаче, защото тя е вечният спор за първенството между половете, който за мен не е интересен. Ти ми обясняваш, че жените са по-сложни и сигурно по-висши. Щом ти е по-леко да мислиш така - аз съм съгласен. Дори не знам дали имам мнение по този въпрос. Всъщност, да: съревнованието между половете е едно хубава игра и нищо повече.
От друга стана, днес си говорихме, че при човека почти всичко опира до секс и пари - източници на удоволствие (така се сетих за фишизмите от сериала "Али Макбийл": минало). Освен някои по-възвишени неща, които не са предмет на обсъждане в момента.

Цитат:

Мъжът е генератор на енергия която фокусира в една точка след което неговата функция се изчерпва.

Първо: изпитвам огромно желание да сложа няколко запетаи тук-таме, както и някои думи, за да придобие изразът свестен вид, но ще оставя на теб да си помислиш по този въпрос. Все пак пунктуацията е условност, която сме избрали да внася смисъл и емоции в текстовете ни, но не и на последно място да бъде мерило за уважението към този, който ще посети твоя текст, след като ти го напуснеш. Признавам, че както правописните, така пунктуационните и смисловите грешки създават лошо впечатление у мен, макар че много хора ще кажат, че не било важно как се пишело, а какво. Майната им на тези хора - те са тъпаци! Второ: иска ми се да кажа следното (само като експеримент): така построено цитираното изречение изразява женската гледна точка, но нека го кажем и по друг начин и да видим как ще прозвучи то:
Жената изпълнява ролята на инспиратор на мъжката полова енергия, след освобождаването на която тя става излишна. Коя тя? Жената.
Задръж за малко емоцията...
Разбира се, че не мисля така. Просто ескперимент, за да видим как звучи това, което казваш в противоположен контекст. А истината за отношението на голяма група мъже е точно такава. Това, обаче е група и не генерализираме, колкото и обидно да звучи.
Нека ти кажа сега аз нещо за мъжката психика:
огромна заблуда е да вярваш, че ако умело работиш с лостчето, отнасящо се до управлението на мъжете в илюстрацията на Белонога, разполагаш с разковничето за това управление. Ако изобщо може да се говори, че някой някого някога може да управлява или разбира (съпреживява, емпатизира ). Ако питаш мен, изобщо не си била ясна, нито пък Белонога е онагледила сполучливо темата с тази доста поостаряла картинка. Това очевидно беше част от играта. Ето - казах си го. Поне няма да си го държа само за мен.
А сега съвсем сериозно ще си позволя да кажа от името на всички мъже: ЖЕНИ, каквото и да ви казват, НИЕ ВИ ОБИЧАМЕ!!!
Приятни празници на всички!

Белонога
IMAGINARIVM

Re: ама
    #77023 - 30.04.2003 17:31 [Re: davila]

след толкова бъбрене и още продължавате, значи, да се подхлъзвате, приемайки твърденията на една жена като Женската гледна точка, докато се гневите ако твърдението на някой... нека е от анонимните (в случая ) бъде прието като Мъжката такава.
А, картинката, драги ми sed, ми я прати мъж и разсмива здраво моя (т.е. на този, чиято жена съм и чието добро настроение ме занимава)... съвсем не става дума за управление в случая, а просто за OFF/ON (включ./изключ.)... но се радвам да чуя мнението ти по въпроса, а и ми се оказва страшно полезно!
Времето е наше, sed!

--------------------

Редактирано от Белонога (30.04.2003 17:38)

davila
преводач на мисли

Re: ама
    #77025 - 30.04.2003 17:35 [Re: Белонога]

Съгласих се веднага с теб, драга ми Надя. Свободни сме да казваме каквото си мислим, ?е?

Анонимен
Нерегистриран

#77027 - 30.04.2003 17:39 [Re: davila]

Не е правилно "поустаряла" ,а "поостаряла",това го пиша не за да се заяждам ,а само защото ти държеше на правилния стил и на правописните грешки
Освен това в никакъв случай не сравнявам коя психика е по висша ,а коментирам сложността ,която произлиза от по големия брой задължения на една жена.Друго което искам да ти кажа е ,че мъжкото и женското начало са заложени във всеки индивид ,независимо от това дали е мъж или жена ,но процентите са различни и някъде са съвсем малки.
Задоволява ли те стила и правописа ми ,дори преди запетайките оставям интервал както е прието?
Нека да не ми казваш нищо за мъжката психика ,която ми е добре позната ,повечето ми приятели са мъже ,а и аз самата имам в голяма степен начин на мислене близък до мъжкия.
Поздрави Сед! Не се впечатлявай толкова ,ние жените също ви обичаме...

libra

#77030 - 30.04.2003 17:42 [Re: davila]

Анонимен ,разбирай Libra.

--------------------
Libra

libra

#77033 - 30.04.2003 17:56 [Re: Белонога]

Знам ли с какъв ,най добре е да си го пишеш "да" ,аз да ти кажа го правя инстиктивно ,без да се замислям.
и като гледам на тази емоция като я докоснеш с мишката пише "да"

--------------------
Libra

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

#77044 - 30.04.2003 18:25 [Re: libra]

Скъпи дами - дайте да оставим мъжкото съсловие на мира - ами те мъжете и те гащи носят -
ровейки се из нета - попаднах на сайт за бърз и многократен оргазъм при жените и как да го постигнем - четох - четох и никъде не пишеше нищо за мъжко участие - така,че да се стегнем и да си накупим гелове и кремове и разни други стимуланти и най-вече вибратори - - не съм много добре с английския ама тук по-долу не пише ли,че вибратора е най-добрия приятел на женския оргазъм
"The question of how to make a woman orgasm has long been of concern to both sexes alike. It is now an established and widely accepted fact that, in the majority of cases, female orgasm difficulties are due to insufficient training of the vagina - clitoris system to respond to stimulation with that natural reflex, that gives such pleasure. In most cases, all that a woman needs to do, to go from non-orgasmic to orgasmic is, to "teach" her clitoris, clitoral area and vagina to respond to sexual stimulation to reach the point of climax. Through many research studies over the last several decades, it has been widely documented that the most effective way of achieving this is masturbation or stimulation with a VIBRATOR."
Ей - това е в рамките на шегата - това го пиша за мъжете - да не вземат пак да се стегнат

Jane
рекордьор

#77050 - 30.04.2003 18:46 [Re: Анонимен]

Interval se ostawia sled zapetaikite, a ne predi tiah

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#77058 - 30.04.2003 19:19 [Re: Jane]

Толкова се старах глупавичката аз, да ми е издържано писанието за пред сед, а то да взема да сбъркам...и то да вземат та да ми го кажат..мъртва съм, мразя да греша..."Е, не може всички да са умни..." казва мечо Пух...

Либра*
Нерегистриран

Re:аномимен=Libra
    #77060 - 30.04.2003 19:26 [Re: Jane]

Заравих пак да си кажа че съм Libra, напоследък си имам здравословни проблеми, та всичко ми е пречупено през тях, ама проблемите ми са мои и не ме извиняват...запетайките са важни, дори повече от това което казваш...можеш да пишеш безкрайно, да си слагаш запетайките и накрая като погледнеш, нищо конкретно не си казал но това е то, не могат всички да са умни!

Libra*
Нерегистриран

#77063 - 30.04.2003 19:33 [Re: Godiva]

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77069 - 30.04.2003 20:17 [Re: libra]

Не си обидила "мъжкото ми его", само се сетих как едва ли не ме набиха професорите като студент, когато използвах в една курсова работа "женска агресивност" като термин. Правилното е "вербална агресивност" и тя наистина е по-типична за жените. Има разлики наистина между мъжката и женската психика, но в никакъв случай едната не е по-сложна от другата. Незнам дали си се замисляла, но мъжът и жената са представители на един и същ биологичен вид.
В "демократичния свят" такива изявления като твоето се приемат за проява на сексисъм, мисля че даже е подсъдно

Знам, че е отговор на СЕД, който много правилно ти зададе въпросът. Белонога пусна една закачка и ти реши, че имаш някакъв по-специален вид психика... различна от тази на по-нисшите животни - мъжете. А всъщност разсъждаваш точно като мъже в началото на 18 век, само че с обратен знак...

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77070 - 30.04.2003 20:24 [Re: libra]

Като го докоснеш с мишката пише "yes", a не "да"...
Има малки разлики между двете думи, но в случая са съществени...

--------------------

Libra*
Нерегистриран

#77072 - 30.04.2003 21:05 [Re: МММитов]

Уби ме с думи!
Замлъквам и скоро няма да се появявам тук...
Можеш да си направиш теста в "Окултизъм" след като си добре с ангийския. YES! YES! YES!

Libra*
Нерегистриран

#77073 - 30.04.2003 21:10 [Re: МММитов]

Да....спомени!
Не знам дали си го прочел, нo съм го написала, че женското и мъжкото начало са заложени и при мъжете и при жените, поразгъни , виж постингите от ранния следобед... пак YES!

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77075 - 30.04.2003 21:16 [Re: Libra*]

И какво разбираш под мъжко и женско начало?
Хромозомите? Невроните? Душата? Кое е това началното?
И при така описаното от теб еднакво начало при двата пола, защо се стига при жената до по-развита психика, как мислиш? С кое е по-различна женската? Това беше и моя и на СЕД въпрос...

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77076 - 30.04.2003 21:18 [Re: Libra*]

Тук темата беше за женския оргазъм, между другото. Не за окултизъм, филология или психология...

--------------------

Libra*
Нерегистриран

#77077 - 30.04.2003 21:18 [Re: МММитов]

Хайде за да не търсиш....копирах го,по естетичечески изглежда от цитиране в рамки ....."Друго което искам да ти кажа е ,че мъжкото и женското начало са заложени във всеки индивид ,независимо от това дали е мъж или жена ,но процентите са различни и някъде са съвсем малки."-е, това съм го писала някъде слеобяд

libra

#77078 - 30.04.2003 21:22 [Re: МММитов]

И аз така си мислех, но се заговорихме за запетайки, правописни грешки,за дали е "да" или "Yes"...!

--------------------
Libra

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77079 - 30.04.2003 21:22 [Re: Libra*]

Да.
И понеже това е едно доста интересно и по научному звучащо твърдение, би ли ми обяснила как се измерват тези проценти? Процентът е количествена мярка и би трябвало да има някакъв количествен еквивалент. Какво се измерва съответно за мъжко начало и за женско начало? на база на какво си стигнала до това твое твърдение?

--------------------

libra

#77080 - 30.04.2003 21:27 [Re: МММитов]

На мнение съм че професорите са прекалили с боя
Няма база, няма нищо точно и процентно,всичко е относително.
Ако те интересува трактовката, то тя се базира на прочетено и на житейска мъдрост...нядавам се не се заяждаш.

--------------------
Libra

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77081 - 30.04.2003 21:31 [Re: libra]

Цитат:

"Друго което искам да ти кажа е ,че мъжкото и женското начало са заложени във всеки индивид ,независимо от това дали е мъж или жена ,но процентите са различни и някъде са съвсем малки."-е, това съм го писала някъде слеобяд

Цитат:

Няма база, няма нищо точно и процентно,всичко е относително.

Част от женското начало ли е да твърдиш две различни, взаимноизключващи се неща в рамките на един следобед?

--------------------

libra

#77082 - 30.04.2003 21:34 [Re: МММитов]

Дълго е за обяснение,но ако ме питаш сериозно,мога да спомена че при жената е по силно развита емоционалната същност, детайлното изживяване породено от факта че жените са интуитивно емоционални повече от мъжете.Говоря общо и не отричам че има мъже които също притежават тези определени характеристики.
Под мъжко и женско начало разбирам духовната същност,но и това е дълга тема.

--------------------
Libra

libra

#77083 - 30.04.2003 21:38 [Re: МММитов]

Като съм написала проценти, не разбирай цифри мили ми Митов/да ме прощаваш ако се обиждаш от фамилиарното ми обръщение/
Изразила съм се като в думата "проценти" съм вложила смисъл за част от нещо....
Уморително е да се говори с теб...ти се хващаш за думите и губиш общия смисъл...

--------------------
Libra

The Kid
ентусиаст

за запетайките...
    #77119 - 01.05.2003 05:58 [Re: Анонимен]

Извинявай, но това за запетайките ми е малко болна тема...
ПРЕДИ тях оставяш интервал, както е прието?!?! Скоро да ти е попадала книга? Да си забелязала как е написано там? Не мога да разбера как може да не ви прави впечатление колко изкривено изглежда, ако напишеш "да ,но" вместо "да, но"... на мен лично ми боде очите! И аз, като Сед, се впечатлявам от тия неща... макар че донякъде съм съгласна и с ония "тъпаци", които твърдят, че е по-важно какво е написано, а не как Но все пак да не знаеш дори най-елементарни правила... (да не споменавам, че все пак като искаш да кажеш, че нещо е по-не-знам-си-какво, изглежда също много неестествено да изпуснеш тиренцето...)
Абе и аз не искам да се заяждам, обаче просто трудно подминавам подобни неща Съжалявам, не ми се сърди много... аз самата не претендирам за перфектен правопис, но някои неща просто........

--------------------

Libra*
Нерегистриран

Re: за запетайките...
    #77122 - 01.05.2003 07:39 [Re: The Kid]

Ами боледувай си,но когато пишеш чети.Какво общо тук има сед,за запетайките...със сед говорим за женската и мъжка психика и понеже знам че има хора дето са навсякъде компетентни...извинявам се ако съм накърнила естетическото ти чуство.Това дали ми е попадала книга напоследък,аз не бих го казала...звучи неучтиво все пак!
Не се притеснявай,не си ме обидила....книгите не ги чета заради запетайките ,а заради смисъла вложен в тях!

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Kum mujete
    #77127 - 01.05.2003 07:55 [Re: Godiva]

Taja tema izleze bez krai!
Iskam da zadam edin prost vupros kum mujete - kogato pristupvate kum pravene na ljubov,ili kum chukane,ili kum polov akt - kakto iskaite go narechete - koe e po-vajno za vas - tova da zadovolite jenata,s kojato ste,da i dostavite udovolstvie i na neja,ili predi vsichko se interesuvate ot sobstvenoto si svurshvane

Marriasella_
Нерегистриран

#77152 - 01.05.2003 10:58 [Re: МММитов]

Митов, ще се опитам максимално най-кратко да се опитам да ти обясня това което Libra има в предвид. Все пак темата наистина е доста дълга и обширна, но мъжкото и женското начало съществуват у всеки човек, а процентите ти сам си ги преценявай и пресмятай, тъй като при всеки човек те са различни.

Женственост: /Мъжественост:
- спокойно, отпуснато /- в движение
- неподвижно, в очакване
- пасивно /- активно или по-точно активирано
- “потенциално” /- действено
- натрупва потенциална енергия /- освобождава натрупаната енергия
- подготвя някакво външно действие /- действа навън по някакъв начин

Хормони:

Женските хормони предразполагат към: /Мъжките хормони предразполагат към:
- пасивност /- действеност
- стабилност /- непостоянство
- възприемчивост /- логично мислене
- уседналост /- чергарство
- вглъбеност /- показност
- същност /- привидност

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77155 - 01.05.2003 11:11 [Re: Marriasella_]

хубава табличка си направила, само дето пропускаш че в психологията термините "мъжественост" и "женственост" са условни
и нямат нищо общо с "мъжкото и женското начало"

благодаря за разясненията, вече всичко ми е ясно
все се чудех досега като какво ще да е това тестостерона, ама след тези таблички вече ми се изясни

а ще се позовеш ли на източника, или това е продукт на твои научни изследвания?

--------------------

Янушka
very happy!

#77158 - 01.05.2003 11:17 [Re: МММитов]

Митов едно нещо не е условно само ако се говори в 1 л. ед. ч. не мислиш ли?
Не мисля дали е от толкова голямо значение дали съм написала женственост/мъжественост или женско/мъжко начало. Но ако ти намираш разлика ще се радвам да ми я разястниш. Все пак ти знаеш, че не се занимавам професионално с психолигия.
Но ще отречеш ли, че има мъже при които женското начало е преобладаващото и съответно жени при които е мъжкото?
А защо се казва, че женската психика е по-сложна, оставям на теб сам да си отговориш на този въпрос гледайки тази опростена "табличка".

The Kid
ентусиаст

#77319 - 02.05.2003 04:02 [Re: Libra*]

Sed има общо дотолкова, доколкото пръв спомена за въпросните запетайки Ако искаш прочети му още един път горния пост... аз чета като пиша, спокойно.
Знам, че беше малко грубиянско поднесено, за което и се извиних, просто тези неща ме дразнят, а около 90% от хората си пишат по тоя начин в нета... и когато се отвори темата...
Както и да е, няма повече.
Поздрави

--------------------

libra

#77322 - 02.05.2003 06:22 [Re: The Kid]

Сед изобщо не е отговарял, откакто се е започнал диалога за запетайките , аз ги споменах първа, след което кой от където мина си каза мнението
За грубиянски поднсеното, ами това е форум и хора различни..може и да не си бил/а/ в настроение
Да кажеш нещо на някой и да се извиниш едновременно или да споменеш че се шегуваш си е проим в общуването, хем казваш истина, хем се дистанцираш...
Поздрави!

--------------------
Libra

Divata
изчезнала

#77519 - 03.05.2003 02:35 [Re: МММитов]

Ne mojesh da me ubedish che mujete ne sa po-povurhnostni ot jenite. Estestveno, vuv vsiako pravilo ima izkliuchenia i se nadiavam, che ti si edno ot tiah i za tova tolkova iarsotno zashtitavash tezata che edva li ne "to si e do choveka..."
Mejdu mujete i jenite ot kraj vreme ima razlika v psihikata i tia ne se dulji prosto na sudurjanieto v kruvta im ili sekretite im, a chisto i prosto na zaobikaliashtata ni sreda izpulnena s mnoijestvo predrazsudatsi, stereotipi na povedenie, strahove i t.n. Razbira se i nie jenite ne sme idealni, niakoi ot nas sa prekaleno chuvstvitelni, gledat na neshtata s goliama doza dramatizum ili priburzano izpadat v panika i isteria.

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#77563 - 03.05.2003 11:33 [Re: