ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Шумен

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
titan
странстващ
**

Регистриран: 17.08.2005
Re: За паметника - 1300год.България
    #2069550 - 26.03.2008 23:23 [Re: djik]

На мен пък ми харесва паметникът! Не виждам какво лошо има в това, че е създаден?! Невероятно внушителен е! Смело мога да кажа, че прословутата Статуя на свободата, просто бледнее пред нашият паметник. Само дето другите народи си възхваляват и издигат в култ всичко което имат, а ние плюем ли, плюем по всичко създадено.
Прекланям се пред ахитектите и създателите на паметникът 1300г. България!

--------------------
Когато сме щастливи сме добри.Но когато сме добри, не винаги сме щастливи.

Оскар Уайлд

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Треперски
член

Регистриран: 22.07.2012
Re: За паметника - 1300год.България
    #2932205 - 04.08.2012 11:40 [Re: Milko]

Цитат:

Здравейте! Аз съм си от Шумен. Тук съм роден и засега тук си живея. Става въпрос за този огромен паметник на платото по случай 1300 год. от основоването на Българската държава. Та какво е моето мнение? Все си мисля, че можеше да е много по правдоподобен, по естествен, по разбираем. Той е за всички Българи а не за ограничен кръг заблудени художници и скулптори. Нормално ли е да се струпа това огромно количество бетон на едно място? Наистина ли е можело с тези средства да се построи един квартал и така да се реши отчасти жилищната криза в града? Някой питал ли ви Ви е дали това е най-доброто? Не, че съм против символите на Българската държава. Това е дори необходимо и задължително! А защо малките деца се плашат и разплакват като видят фигурите?...Все си мисля, че е можело да се направи нещо много по внушително, по естествено и по-евтино. Вие как мислите?

Мозаечното платно на паметника „Създатели на Българската държава” е изградено от 8 милиона разноцветни естествени камъчета е пресъздадена идеята за развитието и възхода на българската държава и култура от VІІ до Х век.

Паметникът "Създателите на Българската държава"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 17750

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.