ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » София

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
notorious
неориентиран

Регистриран: 03.03.2008
Мръсотията в София
    #2049458 - 03.03.2008 11:48

Здравейте,
след стапянето на снега из София се показаха тонове боклуци които никои не чисти!Предполагам всички ви дразнят найлоовите торбички по дърветата и всички останали боклуци по градинки и улици в които газим.Трябва да се направи нещо не издържам вече така да съм безучастна да организираме нещо! Дайте идеи!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
Re: Мръсотията в София
    #2049817 - 03.03.2008 22:46 [Re: notorious]

Да почистиш освен...

Да цапаме по-малко.
Да чистим повече.
Хм..

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

notorious
неориентиран

#2050204 - 04.03.2008 14:07 [Re: ЙOH]

Ами помогнете де, няма да успея сама:)

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2050772 - 05.03.2008 00:26 [Re: notorious]

Тъкмо влизам в този форум, за да пусна тема за занемарената ни София и някой ми е свършил черната работа.

Та София май никога не е била чак толкова мръсна, надупчена, прашна и неприятна за живеене.
Аз пък исках да наблегна на дупките - такива ями, толкова дълго време никога не е имало. Ще ви пусна снимки от един елитен квартал тези дни, в който квадратният метър е 1200 евра.
Големи приказки, голямо нещо от Бойко Борисов... Абе не ми се коментира тая мутра. Преди общинарите му бяха криви, че не бяха неговите, сега кой му е крив? Шапката си е накривил и си свирка. Социолозите му предвиждат неоспорими победи. Обръчите от фирми си му ги гарантират. Ние си пишем гневни теми във форумите, дрънкаме си колите. Оня ден я мих срещу 12 лв. - елате сега да я видите! Тоя току ми се появи в някоя новинарска емисия да ми заобяснява "Така ще направиме, иначе ще направиме..." Не ми се говори. Ще ви пусна снимки.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

notorious
неориентиран

#2051141 - 05.03.2008 13:43 [Re: Elle*]

Да това го пропуснах и улизите и тротоарите ужас!Радвам се че все пак има хора които забелязват че това вече не е нормално!Никога не е било така мръсно и прашно.Чудя се дали ще се направи някаква акция от доброволци поне явно че пак общината няма да си свърши работата.Някой да е чул за такова нещо? Знам че миналата година е имало, но не си бях в БГ да се включа.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #2051810 - 06.03.2008 11:01 [Re: Elle*]

Обръчите от фирми и ..дъра-бъра..
Сигурно.
Не съм съгласен, че София е по-мръсна сега, напротив.

Сигурно си играе с обръчите, но в интерес на истината, поне привидно, нещата са по-добри. Тук-таме, изникват осветителни тела, които или ги е нямало досега или за последно са светели преди 10-15 години. Забелязвам, че се чисти на много места и е изчистено на много места.

btw оназ лампа, дето ме зарадва преди две седмици и не е светила от ппетнайс' години...трябва да загасне! Вече не ми е симпатична.

--------------------
Peace V!

pa®tci
конникът без глава

Регистриран: 03.06.2007
От: Parc des ParТcalens
    #2052670 - 07.03.2008 08:09 [Re: Elle*]

Цитат:

... прашна...

Майната им на дупките, ето това е по-страшното. Такова чудо НИКОГА не съм виждал. Прахта е (поне) два пъти повече от миналата година Не знам как стана тоя номер... Всъщност знам ама не ми се коментира как мангустите чистят/метат, правят купчинки мръс и след една/две седмици минава камион да събере 3/4 от половината на една купчинка Само да спомена, че и карам колело и тая цялата смрад ти влиза не знам къде. А като наръси леко като оня ден и ставаш на свиня от кал, но не точно кал

--------------------
Outro:

*полунощ се изтърси от часовника*

Weather
неориентиран

Регистриран: 24.04.2007
    #2054281 - 09.03.2008 19:33 [Re: pa®tci]

Да, на мен също в последните седмици прахта ми направи невероятно впечатление - никога не е имало толкова много. И това има едно обявснение - суша. По принцип зимата по улиците се изхвърля много голямо количество пясък и др. Зимата е много трудно всичко да изсъхне напълно и затова по принцип няма как прахта да се разнесе, а на пролет всичко се изчиства и затова никога не сме могли да забележим, че има много прах. Но този февруари беше вторият най-сух февруари в 121-годишната история на официалните климатични наблюдения в София. Този февруари са паднали само 1,1 л/м2 валеж при норма от 30 л/м2 , което всъщност означава, че не е валяло нищо. По-сух от февруари 2008 е бил само февруари през 1914 година.
Ето на това се дължи по-голямата запрашеност през последния месец в София.

Редактирано от Weather (09.03.2008 19:35)

notorious
неориентиран

#2054901 - 10.03.2008 13:54 [Re: Weather]

Да над това не бях се замисляла , наистина е така.Но все пак трябва да се направи нещо...Чела съм че на по големи кръстовища нивата на вредните газове са над всякакви норми но най-вредното от всичко било прахта.Трябва или да завали много яко или да измием улиците:)

medeia
busy bee

Регистриран: 18.09.2005
От: The World I Live In
    #2055305 - 10.03.2008 22:43 [Re: Йон]

Според мен е по-мръсна. Направо е кошмар. От три седмици обикалям страната и няма по-мръсен град от София. Боклуци, прах, строителни отпадъци....Тъжна картинка.

--------------------
"The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched... but are felt in the heart."

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15608

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.