ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » София

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
world power
красива
**

Регистриран: 24.11.2004
Re: Мръсотията в София
    #2055647 - 11.03.2008 12:13 [Re: notorious]

А какво ще кажете за детските площадки?Освен че са като кофи за боклук са изпочупени и с рьждясали сьорьжения,с обрасли с трева пясьчници!Преди не беше така.

--------------------
Аз искам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pa®tci
конникът без глава

Регистриран: 03.06.2007
От: Parc des ParТcalens
    #2055872 - 11.03.2008 16:30 [Re: Weather]

Aми може и да си прав/а, обаче тука се намесва още един пиниз - огромното количество строежи, достроявания и пр. около които никой не чисти. Да не забравяме за топлофикация и брат му от Софийска Вода, къде като разкопат и очакват после разпръснатото само да си се събере. Баш в момента имам НЯКОЛКО такива пред блока (респективно входа) ми.

--------------------
Outro:

*полунощ се изтърси от часовника*

Weather
неориентиран

Регистриран: 24.04.2007
    #2056528 - 12.03.2008 12:41 [Re: pa®tci]

Да, строителството е най-големият замърсител, а праховото замърсяване е най-значимият проблем. За съжаление около строежите е нещо страшно и въобще нямат навика да разчистваат след това. А строежите са хиляди и няма как инспекцията, отговаряща за спазването на наредбите за разчистване около строежите, да следи за спазването на правилниците, дори да имаше желанието...

pa®tci
конникът без глава

#2056531 - 12.03.2008 12:44 [Re: Weather]

E, то през всички надали може да се мине... за един ден, че дори и седмица или месец Ама нали все пак плащаме данъци, все трябва да се минава и да се глобява солено за всичката тая кочина. Или разчитат само на "сигнали на (не)добросъвестни граждани"?

И какво от това...

--------------------
Outro:

notorious
неориентиран

Регистриран: 03.03.2008
    #2056536 - 12.03.2008 12:54 [Re: world power]

Въпреки това има и потдържани градинки, впечатление лично на мен ми прави как се стараят за паркчето около културен дом красно село или "кучешката градинка" както си я наричаме в квартала.Там е изключително чисто, всеки ден напоследък виждам хора които събират щумата подрязват храсти и дъвета с кеф да си разхождаш кучето.И сутринта бях там ,но се чудя защо точно и само там?Има още много запуснати градинки за които може да се направи нещо...

world power
красива
**

Регистриран: 24.11.2004
    #2056599 - 12.03.2008 14:40 [Re: notorious]

За разлика от вашият в нашият квартал са ужсни.Хората си разхождат кучетата там,а те акат на всякъде.Децата си игзаят там и току лепнат някоя болест.Като им направиш забележка те обиждат,заплашват и др.п.По света за това има солени глоби,а у нас нищо!Ще си тънем в мрасотия и зарази.

--------------------
Аз искам

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2057442 - 13.03.2008 12:48 [Re: Йон]

Цитат:

...но в интерес на истината, поне привидно, нещата са по-добри. Тук-таме, изникват осветителни тела, които или ги е нямало досега или за последно са светели преди 10-15 години. Забелязвам, че се чисти на много места и е изчистено на много места.

За мен това не е интересна истина. Аз съм на абсолютно противоположното мнение. Ти къде живееш/обикаляш/движиш, та ти е толкова хубаво и изчистено? Сериозно питам, без заяждане.
Аз пътувам ежедневно по "луксозния" бул. "Н. Вапцаров" - булевардът, който минава пред Софияленд. Не свети една лампа по него. Разчитат на светлината от представителствата на разни Пфоета и други... Много е изровено, шахтите са хлътнали с по 10 см, абе всичко е ужасно грозно и мърляво. Не само този по булевард.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2057443 - 13.03.2008 12:51 [Re: Weather]

Цитат:

Да, на мен също в последните седмици прахта ми направи невероятно впечатление - никога не е имало толкова много. И това има едно обявснение - суша. По принцип зимата по улиците се изхвърля много голямо количество пясък и др. Зимата е много трудно всичко да изсъхне напълно и затова по принцип няма как прахта да се разнесе, а на пролет всичко се изчиства и затова никога не сме могли да забележим, че има много прах. Но този февруари беше вторият най-сух февруари в 121-годишната история на официалните климатични наблюдения в София. Този февруари са паднали само 1,1 л/м2 валеж при норма от 30 л/м2 , което всъщност означава, че не е валяло нищо. По-сух от февруари 2008 е бил само февруари през 1914 година.
Ето на това се дължи по-голямата запрашеност през последния месец в София.

Ето едно типично в стил Бойко Борисов обяснение!

Бойко, ти ли си? Че имам да ти казвам разни неща...

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

notorious
неориентиран

Регистриран: 03.03.2008
    #2059095 - 14.03.2008 17:23 [Re: world power]

в кои квартал си?Не знам по кварталите, но в центъра кадето работя....навсяка крачка гледаш да не настъпиш нещо.Какви са тия хора дето си разхождат кучетата по тротоара.Да направят места кадето е позволено и кадето е забранено за кучета все пак на някои хора не им е приятно, и деца и изобщо....много ни е неуреден града.Пък и на хората не им пука всеки гледа себе си .....

pa®tci
конникът без глава

#2059206 - 14.03.2008 18:43 [Re: Elle*]

Тази вечер започват да мият "Цариградско шосе"

Тази вечер в 22 ч. започва измиване на бул. „Цариградско шосе”, в участъка от ХМС до „Орлов мост”. Във връзка с това Столична община призовава водачите на моторни превозни средства да се движат с повишено внимание в посочения участък от 22 ч. до 8 ч. утре и с възможно най-ниска скорост, за да се избегнат нежелани инциденти и произшествия.

В участъка тази вечер ще работят четири екипа със седем цистерни и десет самосвала. В рамките на първия етап от пролетното почистване ще се измият основните входно-изходни магистрали и булеварди - България, Цариградско шосе, Евлоги и Христо Георгиеви, Никола Вапцаров, Пейо Яворов, Ботевградско шосе, Владимир Вазов, Сливница, Тодор Александров, Царица Йоанна, Цар Борис ІІІ, Ломско шосе, Черни връх, Брюксел, Александър Малинов , Панчо Владигеров и Княгиня Мария Луиза. Тази вечер продължава миенето на булевард България от Беловодски път към центъра. Основните пътни магистрали ще се мият след 22.00ч. , за да се избегнат затруднения в трафика. Само по- рискови участъци като мостът от 4-ти километър ще се мият през деня. Работата по почистването на столичните булеварди ще продължи и през почивните дни. /БГНЕС

--------------------
Outro:

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15610

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.