ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
Спринт 400 метра мъже.
    #439006 - 12.09.2004 12:17

Рекордьорите в тая дисциплина са много малко.
В сила е рекорда на Майкъл Джонсън-43.18 сек
Преди него- Хари Бъч Рейнолдс, хванаха го с допинг,
Преди тях мисля Де Оливейра-рекорд от 1968 година.
За толкова години само трима.
Невероятно трудна дисциплина.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
Re: Спринт 400 метра мъже.
    #439016 - 12.09.2004 12:36 [Re: Спец]

Кажи нещо за дишането при издържливост на 400 м... за дишането и ритъмът на сърцето... че в другата тема за джогинга ми се струва че нещо не е съвсем така както са го "светнали" момичето

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

Спец
спартанец

#439180 - 12.09.2004 18:03 [Re: Орешка]

Това което знам е че даже на спринта на 100 метра се диша на единия крак и се издиша на другия, а за 400 съм сигурен че е същото.
Щом бягаш по 4-5 километра нещата са добре.Тръгваш си бягането постепенно /с досада разбира се!/, от крос на крос е все по-леко, все по-дълго време издържаш на яко бягане, "заяждаш се" с други бягащи, последната обиколка може да си я тръгваш отначало на дълъг спринт , с яка стъпка накрая.
Знаеш че най-досадни са тия ,дето са там за по една обиколка и полувина,кат се юрнат...
След 30-40 кроса по 5 километра си почини един ден,върви загрей за спринт и се израдвай на себе си в два - три спринта на 100 метра!
В залата вдишваш, стягаш се и вдигаш, издишваш.
Подаването на кислород към мускулите е толкова важно,че ако го няма,питай плувеца какво става...

Спец
спартанец

#446327 - 19.09.2004 13:29 [Re: Спец]

Грешка грешкааа! Чак днес се наблюдавах как дишам при тичане!Десен- ляв вдишвам,десен- ляв издишвам,при минаване в макс ,като не достига въздух вече вдишвам на единия издишвам на другия... Дано не съм отказал някого от тичането.

Орешка

#446350 - 19.09.2004 14:03 [Re: Спец]

знаеш ли колко се чудих дали е възможно и какво си ми писал... ....от утре отново сме на тренировки с малката... и ще се наблюдавам и изследвам и аз

--------------------

Спец
спартанец

#447727 - 20.09.2004 20:32 [Re: Орешка]

Какво тренира малката?
Моето юначе е на 16,вчера такъв майтап! Михме колата на една автомивка,и момчето дето я изми си беше с яка физика и през цялото време показва бицепси и всякакви там ...ицепси, И накрая след всичкото перчене бъркам си из джоба... Тръгнал съм без пари! Викам на сина ми: Имаш ли мангизи? Имам 10 кинта, казва. Давам аз на момичето,което е касиерка десетака, и викам на мияча-виж сега, играете една канадска с малкия, ако го биеш,плащам двойно! Паднеш ли,не плащам нищо! Чак ли си?! Той вика готово /гледа го с една детска физиономия,а и сина ми беше с дълъг ръкав,та не му се виждат тупалките,а и гаджето там!/
Оня застанал на барплота,вирнал ръката заканително,абе!!!
Моя застана срещу него,хванаха се , викам готови ли сте?/На моя-само падни,и плащам с твоите мангизи!/ Тупнах ги по ръцете за старт,оня реагира първи,изопнаха му се жили и мускули,викам си айде 10 кинта назад...Ама след като върна малко назад най-напред , после сина ми го грабна и без много зор го би.Е, платих си разбира се,момчето се трепа да мие,ама вече в цената беше и сеира дето го гледах!Чисто психологически погледнато поднесох на сина ми ситуация,в която нямаше време да му мисли,непознат противник, сериозен на пръв поглед, и той се справи.

Орешка

#450191 - 23.09.2004 13:29 [Re: Спец]

Това е много хубаво. И при сърфистите съм го наблюдавала, тези които се занимават със синовете си свестни са
Май целия форум опищях какво тренираме .... но сега са сухите тренировки... така че

А ти треньор ли си? Вчера се опитвах да броя как върви дишането. Значи ако хвана някакъв стабилен ритъм той така интуитивно ми идва: десен ляв/издишване/ десен ляв /вдишнане/. При което вдишването е наполовина по-бързо отколкото самото издишване. Не знам дали така трябва да е Това е на 2100. 12-13 мин.

И след бягането - спринта го засякох за 80 м - 15 сек. Е вече ме мързеше... знам че май за тази скорост не е добре...

--------------------

Спец
спартанец

#451130 - 24.09.2004 07:09 [Re: Орешка]

Не съм треньор по професия,спортувах до 25 годишен като платен състезател.Ако опиташ да тичаш по-спокойно,мисля че въздуха ще ти е достатъчен и ще вдишваш равномерно на двата крака.
Не това е най-важно.Прекрасен е навика да си потичваш, без да се вманиачаваш да шариш манги по разни зали.Бягането поддържа най-добре формата-участва всичко. С малко гимнастика си цар-задочник!Коремните преси са хубаво нещо.
Лекотата за спринта идва след доста дълго тичане-40-50 тренировки,а преди спринта е добре да направиш няколко тренировки серии за разтягане на мускулите-разни подскоци там,дето досега май не е измислен начин да се покажат по нета,но на стадион със лекоатлети се вижда как се тренират за спринт.Сина ми например се срамува да подскача насам натам...А тия подскоци наистина отварят крачка и чувстваш лекота и сила.Бързината си е вродена, но тя също се тренира.

ols3m
Нерегистриран

#453007 - 26.09.2004 13:50 [Re: Спец]

golqma gyzariq ;]spored mene ne e hubavo kato 6te trenira6 sprint da bqga6 vseki den dylgi krosove ... az treniram individualno (ne lekaatletika) no bqgym dylgi krosove za izdyrjlivost a ne za skorost(~10-15.. a ponqkoga i po dylgi krosove).. ako vi trqbva skorost mislq 4e e qko da se bqgat otse4ki .. fartlek .. 5 serii po 6-7 otse4ki po 100m edin den .. drug den 5*100m ; 5 * 200m ; 5*300 i 5*400 i na sledva6tiqt den edin lek kros za otpusnane na muskulite .. (5~10km) ;]] A koito ima i samu4ivstvie i na golqm systezatel moje i po qki trenirovki da pravi ;]] Kajete kakvi sa vi postijeniqta na pista i dylgi krosove .. moite sa : 3km - 10'30" (kato v momenta moga da smykna 10-15sec)
7.5km(na prese4en teren) - 30'00"
10.0km - 37" ;]]

Спец
спартанец

#453412 - 26.09.2004 21:44 [Re: ols3m]

Може и гъзария да ти се е видяло.Но ако се беше позамислил,щеше и сам да се досетиш, че тук никой не тренира нито спринт,нито за дълги бягания,всичко е за тонус.Не от гъзария,а от жива гъзарня преплувах маратона Галата- Варна,ей така,да видя дали ще успея,ама забравих да те питам дали одобряваш.
Без специални тренировки за спринт съм бягал 11.2 на 100 метра . На контролните на дълги бягания не ща и да зная колко съм давал, не съм за бегач на дълги.
Поне 5-6 кроса ще си повтарям на всяка крачка че се занимавам с гъзарии,но все пак ще продължа да бягам от време на време.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1682

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.