ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
azazella
водолейка

Регистриран: 29.07.2004
От: Пловдив
Re: Спринт 400 метра мъже.
    #510526 - 11.11.2004 22:44 [Re: Diomet]

ами хубаво сте правили ... и на мен думата ми беше, че в кроса и по-дългите бягания няма нищо лошо или нездравословно
колкото до ОФП - ОК нямам против ... лично аз не включвам спринт защото нямам желание...

--------------------
„Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш!“

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
slavko
Нерегистриран

#511345 - 12.11.2004 14:27 [Re: Diomet]

evala na diomet!mejdu drugoto,kolko ti e li4noto na 100m?ako ne e taina de:)

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #511990 - 12.11.2004 20:54 [Re: Diomet]

Написах че спринта на 100 се бяга с вдишване на единия крак и издишване на другия,това започва някъде от около 30-40 метра, докъдето не всеки се сеща и да диша, защото в подготовка за кандидатстване във ВИФ тук във Варна се готвих и при треньор по лека атлетика, и това бяха тогава неговите съвети.Но аз не съм бягал 100 по друг начин.В моята серия имаше варненец бегач на 400 и 800 метра,наложи му се да ми стисне ръката след финала, в последните метри разбрах какво е да се състезаваш с лекоатлет,напираше страхотно, но аз тогава бях с физика с каквато са сегашните спринтьори, поне като на Ато Болдуин /тогава нямаше такива стимуланти!/
Може професионалните лекоатлети да пробягват по друг начин.
Няма да забравя как един борец отнесе останалите в спринта в неговата серия,на старта така драсна,че им дръпна до 20 метра с два метра,после за миг помисли че е направил фалстарт, но като го изпревариха като полудя им сложи 2-3 метра с фантастично бягане...Просто не се е сетил човека че има и лека атлетика.
Във варненската спортна рота имаше едно момче спринтьор на 100, дошъл от борбата.
Не само леката атлетика създава спринтьора. Има и други спортове, в които се създават яки и бързи момчета, може да нямат крачка и да не са слагали шпайкове, но няма причини да не държат страхотна скорост при спринта ,ако са с голяма физическа сила и бързаци.
За отбелязване е ,че дългите ми бягания бяха кошмарни... На всичките ни кросове в отбора се молех да не ме бие Ваня Гешева, настигаше ме по баирите нагоре ,а надолу успявах да отворя зверска крачка и да спечеля преднина,която биваше стопявана на следващата обиколка и ...
Явно това се оказа добра подготовка за спринт.

Diomet
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #526046 - 22.11.2004 20:44 [Re: slavko]

Преди много години беше, когато бях в 9-ти клас личното ми беше 11.2сек, а на 60 м на третия месец от тренировките изравних републиканския, който тогава беше 6.9 сек. Без тренировки започнах с 11.6 сек. Но треньорите ме преексплоатираха на няколко състезания и получих две травми през няколко месеца. Това и ме отказа от спорта за постижения, но оттогава досега винаги спортувам. Старая се разумът да ме управлява, а не амбицията. Но винаги ме е интересувала теорията - чел съм много треньорски книги и няколко години сам си съставях тренировъчните планове. Всъщност бързината при мен беше вродена, но поради треньорски грешки не продължих в посоката на състезателния спорт сериозно. Не исках да ме използват. Това е.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Diomet
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #526051 - 22.11.2004 20:48 [Re: azazella]

Ами какво да ти кажа Азазела - правилно правиш. Включвай в тренировките това, което иска тялото ти. Важно е човек да се научи да слуша и различава сигналите на тялото си . Да им откликва. Понякога природата е по-мъдра от нашия преднамерен ум

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

azazella
водолейка

Регистриран: 29.07.2004
От: Пловдив
    #526425 - 23.11.2004 08:38 [Re: Diomet]

Цитат:

Включвай в тренировките това, което иска тялото ти. Важно е човек да се научи да слуша и различава сигналите на тялото си .

анджък де немога да тръгна за кварталния стадион с мисълта да се раздвижа малко след работния ден и да почна да спринтирам еми не върви някак си, но както и да е - за да не се върти въпроса в кръг без отговор....
нека всеки спортува така, както ще се чувства най-тонизиран след това....

--------------------
„Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш!“

slavko
Нерегистриран

#528306 - 24.11.2004 09:26 [Re: Diomet]

11,6 bez trenirovki,tva ve4e e ne6to.na men guza mi se skusa ot 6tangi i bqgane za 10,98.na 60 imam li4no 6,95,ama pak s mnogo bluskane.ama nqma 6ans da se razviva6 v momenta v bg,ako si sprintior.purvo konkurenciqta e mnogo golqma,nikoi ne dava pari po klubovete,a sam da se izdurja6 i da iska6 da stane6 seriozen sprintior-prosto nqmam kak!!!diomet,ti milsi6 li,4e ima kadurni treniori za kusi distancii?ne broim hristo ivanov,6toto toi zima vsi4ko nagotovo.a poznavam sofka popova-tq mi kaza,4e rabotata stava vse po-zle s vsqka izminala godina.ne stiga,4e nqma lapeta da trenirat,ami kato izleze nqkoe i te go puskat na 5 disciplini.kakvo misli6 po tozi vupros?

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1769

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.