ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Стара Загора

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Meчът на Верея™
ЗНАЕЩ И МОЖЕЩ
**

Регистриран: 21.05.2007
Ще построят някакви Молове, а след това?!?
    #2045484 - 27.02.2008 12:13

Виждам, че тук моят адаш ( без тм естествено) много се радва, че ще построят някакви Молове и то в град, който той не е стъпвал от 2 години, а и не планира да живее. Както и да е нека се радва и нека сега с някои от другите си никове да влиза и да пише против мен. Аз лично искам да чуя мнението на останалите хора, това за което искам да ги попитам е какво ще се правят тези Молове, ето според Меча( без тм естествено) има 3 в строеж, 4 в проест и т.н и т.н , да кажем, че е 2010 и вече има 4 Мола, и 3 които ще се завършат след броени месеци.

Какво правим ние, ходиме в Неделя от Мол на МОл и гледаме кой от кой е по празен, защото няма кой да наеме площите в него или защото просто няма хора да пазаруват.

Вижте моля следните два линка.
Първият е на моят Хиперактивен приятел, където той се е притеснил за това отдавна, а другият е на един световнопризнат човек ( тук сигурно ще има несъгласни, но не ми пука аз лично познавам този човек и съм готов да оборя всякакви приказки срещу него )

Темата на моят приятел

Интервю на "Дневник", с един наистина образован човек

Ето ви малка извадка от интервюто:
Сега на мода са моловете...

- При тях се намесват големи фондове, защото става въпрос за инвестиции от около 200 млн. евро. Но като се направят 10 мола и ще се види, че повече не може. Това е инвестиция с дълъг период на изплащане.

Хотели, молове - всички тези неща ще свършат. Не се мисли за това къде да се правят инвестиции в България.

Една възможност за инвестиции е селското стопанство. Но за да се развива този отрасъл, трябват големи терени и механизация, а нивите са разпокъсани. Аз не виждам в България политика за развитие на селското стопанство.

Отделно в страната има един основен проблем и това е липсата на работна ръка.

Къде би могло да се инвестира в България?

- България е една много специфична страна. Развитието на туризма според мен е страхотен балон. Той скоро ще се спука. Вече има над 50 хотела, които банките са си взели обратно. Има и такива, които въобще не функционират.

Да не забравяме, че в България не идват богати туристи. Туроператорите се мъчат да привлекат средната категория. Ако дойде средната класа, а не тази на социалните помощи, туризмът ще се развие. Но високата категория никога няма да дойде тук, където липсва елементарна инфраструктура - пътища, канализация, достатъчно летища - всичко това е проблем. Инфраструктурата около туризма не е развита. Трябва да е ясно, че хората, които идват в 5-звездни хотели в България, не са същите, които отиват в 5-звездни хотели в Европа.

Та това е, който иска да се включи, по възможност да е по темата и да е аргументирано

Лек ден на всички

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lutar
хиперактивен
**

Регистриран: 25.03.2006
Re: Ще построят някакви Молове, а след това?!?
    #2045646 - 27.02.2008 16:40 [Re: Meчът на Верея™]

Здрасти Меч

Радвам се, че има поне една полезна тема,че от твоето копие ( заедно с другите си 3 регистрации: Фют. Коол Хоусе и ДжижиБижиСпорт) човек не може да прочете нещо свястно

Аз още миналата година като го писах това намекнах, че няма абсолютно ниакакъв смисъл от толкова Молове, вече лафе аре да си мериме.. Моловете на кой му е по-голям , аре стига глупости

Поздравения за темата, веднъж да се даде линк за нещо интересно, а не линк на някакъв доклад и да ти пише прочети на 29 страница.

wist
работещ в Стаза
**

Регистриран: 17.02.2007
    #2045740 - 27.02.2008 18:37 [Re: lutar]

Бре и аз на стари години да се изненадам.
Нормална тема в този форум, браво браво има надежда
По темата, наистина незнам за какво са ни тези сгради има чувството, че след години же ги преустроят и ще ги направят някакъв вид жилища
Странно но защо пък не, аз не мога да разбера за какво са ни тези сгради, как досега хората са пазарували и без Молове, а изведнъж какво трябва да пазаруваме само от Моловете ли? Какво ще стане с любимото ми квартално магазинче. Ще построят и накрая цените толкова ще им паднат, че ще се чудят какво да ги правят...
Този който иска толкова много Молове ми прилича на онези, които се радват, че цените на жилищата в Стара Загора са се вдигнали
Поздрави

dalitra
SUPERNOVA

Регистриран: 18.09.2007
    #2047108 - 28.02.2008 20:46 [Re: wist]

Да наистина хубава тема, но според мен и е малко раничко. Нека първо лудите да се налудуват, като пишат мнения от сорта на:

Откриха 2рия Мол, направиха първа копка на 32341 Мол и задължително след това да има ето такива и подобни колкото може повече, все едно че е леелее страшна новина...

Като направят няколко, ще спрат да им се радват и ще станат част от общата сивота....

Усмихвайте се повече

Кюмюр Паша
неориентиран
**

Регистриран: 20.01.2008
От: Кюмюраленд СЗ
    #2050417 - 04.03.2008 18:20 [Re: dalitra]

Аз си казах мнението. Първо трябва първо да се направи един аутлет за кюмюр с РЗП поне 200 хил. квадрата, щото бая неща можем да предложим за там. Така, ще се защити местната икономика.

--------------------
Ако не е кюмюра, ше ядеме к**а!

Cool House
ентусиаст

Регистриран: 24.08.2006
    #2051249 - 05.03.2008 16:27 [Re: Кюмюр Паша]

Въглищата от маришкия басейн отиват по предназначение - дават ток на половин България и осигуряват износа на ток на страната.
Аутлет можеш да направиш за вети дрехи в село Русе. Там ще има многобройна клиентела от цигани, турци, клошари. Най-накрая и ти Милен Рангелов ще можеш да си купуваш оттам. Дрипи ще има дори и за теб.

--------------------
Stara Zagora - the 5-th biggest city in Bulgaria, the 3-th most develop city in Bulgaria, the city with the 2-nd highest wages in Bulgaria and the old city in Bulgaria.

lutar
хиперактивен
**

Регистриран: 25.03.2006
    #2051567 - 05.03.2008 23:00 [Re: Cool House]

Не спами темата младежо !!!

Темата е прекалено хубава за да пишеш СПАМ

Огито
обекто - ориентиран
**

Регистриран: 07.04.2011
    #2793734 - 10.05.2011 01:10 [Re: lutar]

Здравейте,

Реших да не започвам нова тема, а да продължа тази започната от Мечът на Верея, който и да е той

Харесвами линковете, които е дал и нека всеки да се замисли, за какво са ни толкова молове... някои със сбъркана представа за просперитет си мислят, че като имат 20 Мола и градът им е супер... НЕ.

Ето вижте тази много интересна статия:

http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=1086159

В Стара Загора има сравнително малко предлагани търговски центъра и за това отношението на жител, към квадратни метри не е толкова голямо.

Очертава се, че:

В София ще има открити още 210 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 500
Във Варна ще има открити още 125 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 163
В Пловдив ще има открити още 70 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 86
В Русе ще има открити още 54 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 115
Стара Загора има едва 47 хил кв.м. и евентуално към края на 2013 ще има още 71.

Общо взето по всички показатели изоставаме от по-големите градове, хубавото е че няма град, който по население е по-малък от нас и да има повече търговски площи. Даже ние като класирали се на 6-то място по население в България изпреварваме Бургас - сега 67 хил.кв.м, очаквани 2013 - 29.

gat3way

Регистриран: 12.06.2006
    #2793740 - 10.05.2011 01:40 [Re: Огито]

Макар, че поизлъгах преди малко, сега ще кажа истината.
Осъзнавам, че не е хубаво да се пишат обидни коментари от завист и злоба, че Стара Загора ни превъхожда с класи.
Но е типична българска черта да завижда и злобее.
Макар, че Стара Загора е 5-ти по големина град изостава по молове само от София и Варна.
Бургас имат само Бургас Плаза, която е много зле и няма кино.
За Русе наистина имаше проекти, но всички изпофалираха, защото румънците така и не дойдоха. Без румънците
Всичко в Русе е празно и пусто, докато старозагорските молове са пълни с наематали.
Но е нормално да е така при 2 пъти по-ниски заплати.

"В Русе днес отвори врати голям търговски център. Но в него клиентите не откриха това, което очакваха. Вместо витрини, ги посрещнаха безкрайни коридори и прикриващи празнотата паравани.

Тясна уличка в ремонт разделя русенския МОЛ от болницата. Решилите да го разгледат след работа русенци стигаха до него в мрак, през камари пясък, разбити тротоари и край строителни огради. Посетителите казаха, че имало повече персонал, отколкото клиенти.
Хората се лутаха в огромните пространства като в празен подлез и дори не знаеха къде да отидат. От управата отказаха коментар.

Гледайте клипчето по БТВ! (моля ви, изтрайте рекламата от 20 секунди)
http://www.btv.bg/video/326734575-Prazen_mol_v_Ruse.html
http://www.btv.bg/story/1054707065-Posetiteli_na_nov_targovski_tsentar_zavariha_prazni_magazini.html

Просто вижте сайта на русенския търговски център и пак си кажете мнението.
http://megamallruse.com/

И да питам някой знае ли кога ще има Макдоналдс и КФС в Русе?

--------------------
ОП Рег.Развитие:
1.София 1353906
2.Пловд 575297
3.Варна 416603
4.Бургас 318226
5.Ст.Загора 213444
6.Плевен 211255
7.Хасково 184731
8.Русе 175935 жители
9.Сливен 173722

http://img206.imageshack.us/img206/6766/normalimg0136cz0.jpg

Огито
обекто - ориентиран
**

Регистриран: 07.04.2011
    #2795506 - 12.05.2011 22:44 [Re: Огито]

Всъщност освен, че ще има прекалено много молове:
В София ще има открити още 210 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 500
Във Варна ще има открити още 125 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 163
В Пловдив ще има открити още 70 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 86
В Русе ще има открити още 54 хиляди кв.м тъговска площ при сегашни 115
Стара Загора има едва 47 хил кв.м. и евентуално към края на 2013 ще има още 71.

Оказва се, че нашите Молове обслужват прекалено малко население. Не стига, че вече се написа, че много от жителите на Стара Загора ходили до Пловдив при техните Молове, ами вижте и тази статистика на Colliers.

Оказва, се че Старозагорските молове имат около 640 000 потенциални клиенти, а на база на горното твърдение ( ще го публикувам, като го намеря) голяма част не идват при нас заради Пловдивските Молове.

Варненските имат около 600 000 потенциални

Софийските имат около 2 000 000

Моловете в Русе имат около 2 600 000

Източник:
http://offices.colliers.bg/infocenter/ColliersMagazine_78.pdf
Страница 22

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Rhiannon 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 7363

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.