ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Медии » Телевизия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
Re: Женени с деца?
    #2441549 - 12.08.2009 20:45 [Re: Fortunata]

предимно и само да чешем клавиатурите

--------------------
http://www.sosbg.org

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mitAka *
Някакъв си там

Регистриран: 15.02.2009
От: Стара Загора // Kв.Казански
    #2445914 - 20.08.2009 14:19 [Re: Bubachko]

ОТНОВО ЛАТИНИЦА!

--------------------
Всеки си има град на мечтите
С пеещи птици, с искрени хора.
Тебе аз имам, град на липите -
Синя далечна Стара Загора!

Редактирано от pagane (20.08.2009 14:31)

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2457661 - 08.09.2009 22:27 [Re: Nippet]

Всички сезони на английски

iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
    #2897230 - 01.05.2012 14:14 [Re: Nippet]

Абе от хората които са гледали оригиналния сериал, как бихте оценили по десетобалната българската... продукция?

Аз на английската бих сложил 9 (щото доста поизпростява с времето). На българската мисля 1 (заради оригиналните декори...). За съжаление ми лъха на пошлост и на актьори между които няма абсолютно никаква химия и вживяване в образ, а са се събрали да изрецитират някоя друга реплика. А при копиране на вече съществуващ сериал, няма как да не се направят сравнения с оригинала...

Първо по нищо не можеш да разбереш, че това е семейство с 15 години брак зад гърба си. Всички изглеждат толкова радостни и необременени, сякаш се виждат за пръв път и са се събрали да се почерпят... Стефания Колева успява да изглежда като незаинтересована домакиня и майка (защото явно в това става дума за липса на някакво изразяване, а не наличието му което е по-трудното...) и до някъде нейната роля най-бива. От Георги Борисов обаче не навява дори най-малък полъх от образът на Ал Бънди (освен облеклото...). Първо не играе мъжкарски, второ не е играе като долнопробен продавач на обувки, трето не играе като човек който е на ръба на самоубийството... Сериалът разбира се е за преувеличение и иронизиране, но на РОЛИТЕ, не на актьорската игра... Прави впечатление, че вместо да се натъртва на ролята, всъщност се натъртва на маймунджалъци и преиграване, с надеждата да изглежда смешно. В оригиналният сериал не присъства подобно нещо. Там всички са изключително сериозни и комедията идва по естествен начин от образите, не от смешни физиономии... Тая пък която играе Кели, по-скоро мяза на това което в Бг наричаме "кифли"... Между глупаво и просто момиче има разлика, и второто дразни...

iti_
(без)пристрастен

#2897231 - 01.05.2012 14:17 [Re: Nippet]

Да кажеш, че в един сериал посветен на иронизиране на стереотипите, имало върде много стереотипи, говори не само за липса на чувство на хумор, ами и за нещо повече...

iti_
(без)пристрастен

#2897250 - 01.05.2012 15:06 [Re: iti_]

Ако някой не знае какво е "кифла", ще дам дори един риал лайф-пример от сериала . В последният епизод има една сцена в която Бъд пише обява във вестника и Кели я чете. Нещо от рода на - "евтина блондика на 16, изглежда на 30, търси работа в провинцията, без писане и четене моля". Познайте кое от всичко това се е сторило обидно (явно на актрисата) и е умишлено сменено... На колко изглежда . В българският вариант не е 30, а 26. Ей това се нарича кифленско поведение (за тези които нямат достатъчно вкус да познаят кифлата още по интонацията в първото изречение :Р)...

Не искам да троля относно сериала, но все пак - като не си на нивото на нещо, по-добре изобщо не го прави... Това звучи доста обидно за доста българи, щото нали си мислят, че за всичко стават и всъщност другите ги спират - я шефове, я политици... Явно много хора по трудният начин разбират, че дори да окрадеш някоя чужда идея изисква много усилия и все пак наличие на някакви заложби и у теб... Не твърдя че като цяло това ни е нивото. Просто в Бг, хората са отвикнали да правят нещо наистина качествено (а може би в новата ни история и никога не са го правили)... Ама в каквото и да е сфера... Нищо не се сяда да се обмисли достатъчно, да се изпробва, да се прецени какво се е получило и какво не. Да се мисли както може да се подобри и просто да се изхвърли това което не става. Всичко е до това да се покаже някаква работа (с минимални усилия) и да се вземат парите с мисълта, че поне в Бг има достатъно прости хора, които да не усетят разликата. Въпреки че и те са на изчезване, защото все пак и те гледат какво се прави в чужбина и могат да сравнят. Чак когато някакъв продуукт се изнася на запад, тогава вече започва с друг аршин да се мери... Иначе за наш'та родина, и най-долнопробното става...

petia.krashkova
новак

Регистриран: 30.04.2016
    #3352105 - 30.04.2016 20:32 [Re: iti_]

Женени с деца си е класика в жанра. Много е простоват и много простотия има, но и много неща от реалността показва. На мен ми хареса много!

irina88
новак

Регистриран: 15.05.2016
    #3354572 - 15.05.2016 14:38 [Re: petia.krashkova]

Да, и аз съм на същото мнение за женени с деца! Як си е сериала и много реалност има в него

pepimili
неориентиран

Регистриран: 11.07.2016
    #3361344 - 19.07.2016 15:57 [Re: Fortunata]

Сериала си е класика! Нямам нищо против темата.

grundy
новак

Регистриран: 10.11.2016
    #3377218 - 21.11.2016 12:14 [Re: pepimili]

Сериала е страхотен. Една от класиките наравно с Алф!

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 7163

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.