ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Медии » Телевизия

Страници: 1
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Безумните новини... или концепционалното безмислие...
    #2929457 - 24.07.2012 16:37

Станах сутринта. Един хубав слънчев летен ден. Благодарих с радост на Слънцето, на първата глътка живителна водичка. Като доказателство за успешна засега подредба на Вселената, един огромен пътнически лайнер акустираше безгрижно бялото си туловище в миришещия на ваканция залив...
Слязох в кухнята за първата буря от аромати - сутришното кафе. Навключих комуникационни устройства... Но тогава не се замислих "Защо?"... Новини по телевизиите, радиата, вестниците: Някакви смели хора се удавили когато влезли в бурното море за да спасяват давещи се и викащи за помощ хора...
Първо кафето от букет аромати се превърна в запушалка на гърлото ми. Много жалко! Ужасно!!! Та пострадалите са родители, бизнесмени и т.н. И те като мен са се падвали на някакви неща от живота...
После обаче се замислих: Какво стана сега. На мен слънчевия залив ми стана черен, дори ми мина мисълта: "Ейййй, какъв ли шибан ден ме чака сега... гледай как се почва само!..."
Дори попитах жена си: - Добре, какво целят тези новинари, журналисти и медийни стратези? Защо ни тровят от сутрин до вечер? Освен че ни включват състрадателните инстинкти. Какво можем да направим ние... нали вече се е случило, какво ще оправим, какво като знаем?... Жена ми предположи: - Ами така поне човек си дава сметка, че трябва да внимава..."
Ммммне. Не може някой да излъчва нечие нещастие като предупреждение към гражданите: "Хора, не влизайте да спасявате давещи се! Опасно е."
Бе никак не ми се вързва мотивацията и здравия смисъл относно излъчването на такива репортажи и новини. Само едно обяснение ми се върти - което не знам защо, но не ми се вижда за разумно - Медиите пищят, врякат, показват отрицателното, лошото, пошлото. Не знам защо много журналисти са си внушили, че това "продава". Да, продава... прави пари, но няма никаква конструктивна идея. Разчита на любопитството на хората към клюката. Като следствие на страха... Чисто човешкия инстиктивен, дори биологичен СТРАХ. Страхът, с който управлява системата...
От друга страна, предполагам че това явление много добре работи когато искаме да отвлечем колективното внимание - за да може да се отклонява то от важните за хората въпроси, да се прикрие истината.
Не знам...
---
Ако някой има мнение, нека го каже...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие...
    #2929657 - 24.07.2012 23:41 [Re: Петьо Дилов]

Първо да кажа, че след подобно сутрешно радио събуждане - се отказах от навика ми да слушам радио сутрин. Преди това бях отказала и телевизията - пак по сходни причини. Та разбирам идеята ти и раздразнението от журналистическото вкопчване в подобни новини, които жизнерадостно и без предупреждение ти споделят, докато лежерно се радваш на някакви малки благини като кафенце, слънчице, ветрец... Що да не те отрезвят с едно-две нещастни събития между една песен и прогноза за време? Като си пуснал радио - кой да ти е виновен, че слушаш? Те, журналистите, са длъжни разбираш ли да те информират - колко припаднали от жегите има, след семеен скандал кой кого заклал, колко катастрофи са станали, докато си спал, колко жертви има... Най-вече се набляга на жертвите и трагедиите около тях. Но виж, това не е, за да ти скапят сутринта. Не! Това е, за да си кажеш "Е, поне ние сме живи и здрави" и така оптимистично да си започнеш деня.

Не го вярвам това разбира се. Подобен непрестанен поток от такава информация ни прави нечувствителни и спираме да обръщаме внимание. Възпитават ни в апатия. Карат ни да приемаме за нещо обичайно да има удавени, загинали, убити - вадят ни статистики как сме тази година спрямо предишната и как понеже примерно има 5% по-малко удавяния, 10% по-малко загинали - колко добра новина е това!

--------------------
Diablo III

Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
    #2929826 - 25.07.2012 14:47 [Re: burberry]

Вече почвам да си мисля за някакъв ултра голям и глобален, но замислен перфектно, план за владеене на масите чрез тяхната БОЛНА психика...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2931524 - 01.08.2012 07:38 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (33 тегления)

всичко това е в "защита правата на човека и гражданските му свободи"

няма да се притесняваш - те хората отдавна са го измислили

д.К.

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
    #2931541 - 01.08.2012 11:39 [Re: Дон Кихот]

То сега се връща всичко това там от където е дошло.

Преди 12 години се появи една ИЗЦЯЛО българска телевизия, с ИЗЦЯЛО български имена, като „екшън“, „комеди“, „лейди“ и т.н. която се зове „Ер малък ТВ“!!!

Редактирано от Еди (01.08.2012 11:42)

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #2931647 - 01.08.2012 19:17 [Re: Еди]

Цитат:

То сега се връща всичко това там, откъдето е дошло.

Преди 12 години се появи една ИЗЦЯЛО българска телевизия с ИЗЦЯЛО български имена, като „екшън“, „комеди“, „лейди“ и т.н., която се зове „Ер малък ТВ“!!!

Дочетете (ако имате време, любопитство и нерви) докрая репортажа на водещ телевизионер, когото често виждате на екран из популярните новинарски рубрики на въпросната "българска" медия ьТВ, и пробвайте да си отговорите каква идея имал уважаемият*?

"Реших да отида до село Юруково. Журналистическият ми рефлекс ме заведе там по време на ваканцията. Хората още оплакват техния Мустафа Кьосов, който беше убит в терористичния атентат на летището в Бургас. На погребението му не се появи нито един представител на държавната власт. Местните са обидени – след като никой не е тук, значи ни подозирате, казват там. Правителството реши да отпусне 10 хиляди лева на семейството на жертвата. Случайно бях там, когато областният управител на Благоевград Костадин Хаджигаев трябваше да връчи документите за помощта. Никой в селото не знаеше. Кметицата Емине Еланска научи от кореспондентите на националните медии в Благоевград, които бяха строени да отразяват връчването на помощта. Картината беше ужасяваща. Тъстът на Мустафа Кьосов не искаше изобщо публичност, но никой не го попита. Областният управител си беше поръчал медии. Вижте този кратък репортаж от случката, който ще ви покаже много за манталитета на хората, които ни управляват.

На снимката е тъстът на Мустафа Кьосов, който не издържа на нахалството на властта и на нас, журналистите.

По-рано приятелите от Vesti.bg публикуваха първия ми коментар за тях. По същата тема. Над 80 хиляди прочитания само в рамките на деня!!! Ще се срещаме там все по-често. Ето и пълния текст:

И вие ли го подозирате?

Помните ли кой е Мустафа Кьосов, откъде е, как изглеждат роднините му? И ако сега това име все още ви говори нещо, съвсем скоро ще го забравим. Както го забравиха българските държавници само миг, след като съобщиха името му като загинал в терористичния атентат на 18 юли 2012 г. на летището в Бургас.

В първите часове след взрива медиите се надпреварваха да задават въпроса „Има ли български жертви?“ Малко по-късно разбрахме, че все пак има българска жертва и това се превърна във водеща новина, но съвсем за кратко. Още малко по-късно се оказа, че българската жертва се казва Мустафа и това спря да бъде най-важното..."
Вж. http://ivanbedrov.com/?p=2920

Па и клипче добавено! И пак не е ясно поради что е тойзи репортаж и кому върши работа?

No comment или Неам думи

* За мен

Това е личният сайт на Иван Бедров. Тук пиша каквото си искам. Интересуват ме много и различни неща, но споделям публично предимно позициите си по актуални обществени и политически теми. Нямам време да водя активни дискусии във форумите под текстовете, но винаги отговарям на конкретни въпроси. Не трия и не модерирам коментари – можете напълно свободно да напишете мнението си под всеки мой текст. Вж. http://ivanbedrov.com/?page_id=2

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2933279 - 07.08.2012 15:07 [Re: Дон Кихот]

Eх, Кихоте, и ти ли си се хванал на тая стара фалшивка

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2933291 - 07.08.2012 15:44 [Re: Natural]

фалшивка, фалшивка... колко да е фалшивка

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2933306 - 07.08.2012 16:22 [Re: Дон Кихот]

еми колко, колко - напълно , в смисъл - Алън Дълес никога не е казвал такива неща

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1278

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.