ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Театър

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
Re: Народен театър Иван Вазов
    #2617194 - 01.05.2010 22:12 [Re: nousha]

Аз сега в сряда съм на Ибрахим...много ми го хвалят...ще видим. С любовта шега не бива съм на 20-ти ще пиша как ми се е сторило...при мен надделя изборът да я гледам, заради Тороманов.. просто изключително майсторство в сценично отношение.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Urbi et Orbi

#2617199 - 01.05.2010 22:22 [Re: Urbi et Orbi]

За мен лично освен първите 3 постановки, които изредих в началото още си заслужават:

Пигмалион, Вишнева и Идеалният мъж - всяка една е коренно различна от другата..различни автори, режисьори, различна концепция... но ми допада определено. Добре развити истории и майсторска игра.

Още не съм гледал Козата, но няма билети непрекъснато даже миналия месец на 14-ти( тогава мисля, че излизат билетите за следващия месец) в самия ден "свръхлюбезната" касиерка ме отряза...нямало билети. Дано юни пуснат пак 4 дати, защото ми е в списъка с най- голям интерес.

--------------------

Urbi et Orbi

#2617201 - 01.05.2010 22:24 [Re: nousha]

Между другото предполагам така, както се изрази какво ти харесва, че 199 и Сфумато ги посещаваш ?

--------------------

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2617255 - 02.05.2010 02:46 [Re: Urbi et Orbi]

Разбира се, посещавам всички театри, това е част от работата ми. Не винаги успявам, но се старая.
За "Г-н Ибрахим и цветята на корана" и аз съм чувала добри неща. А Тороманов е наистина страхотен сценограф, съгласна съм.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Rising

Регистриран: 02.05.2010
От: София, България
    #2617401 - 02.05.2010 13:02 [Re: nousha]

И аз се присъединявам към положителните отзиви за "Козата или коя е Силвия?". Пиеса, представена типично по гърдевски. За мен точно по такъв начин трябва да изглежда съвременния тип постановка - скандална, динамична, отличаваща се от общоприетото, провокираща към многозначни въпроси... Дано да се играе отново 4 пъти през юни и се добереш до билет, защото наистина си заслужава. С "Козата..." за пореден път се затвърждава мнението ми, че Гърдев е явление не само за българския тетатър, но и за родната ни култура въобще. В този ред на мисли дано спирането на "Крал Лир" да е само временно, защото исках да я гледам пак. И ще е жалко, ако такива постановки падат от сцена, за сметка на " Дядо Коледа е боклук" например , но пък от друга страна търсенето стимулира предлагането, така че...
Иначе редом до "Козата..." през този сезон поставям и "Вишнева градина". На моменти действието може и да се развива малко бавно, но пък текстът ми хареса, а финалът е мнооого силен поне за мен. Актьорският състав също е на много високо ниво. Да, Каварджикова наистина играе по малко еднакъв начин, но пък го прави добре и се вписва в ролята си. Пък и нали за това там е Деян Донков, за да покаже, че може да изиграе ВСИЧКО, което му бъде поставено и то по какъв начин...Неговата роля беше и единственото нещо, което ми хареса в една друга нова постановка - "Госпожица Юлия". Имах по-големи очаквания за нея, защото най-малкото е от Стриндберг, но ми се струва, че Абаджиева си прокарва някакви идеи, които май само тя си ги разбира. Много скучни и еднообразни диалози, протяжно действие, финалът също не ми хареса, а това с четирикратно повтореното детско гласче накрая още ме държи в мъгла какво трябваше да значи... Според мен няма да се задържи дълго на сцена.

Редактирано от Rising (02.05.2010 13:03)

Urbi et Orbi

#2617426 - 02.05.2010 15:09 [Re: Rising]

Мен ми допада това, че темата се разисква и се надявам повече хора да се включват

Забравих да спомена друга от добрите постановки на 4 етаж - "Контрабасът"...не крия, че Валентин Ганев ми е един от любимите актьори...тука просто, както винаги е великолепен. Сценарият също засяга интересна тематика. Неслучайно като прегледах отчета за приходите от миналата година е с най-много зрители и висока събираемост от постановките на 4 етаж. А се играе 8-9 години мисля.

Иначе за Гърдев, че е култърно явление, е повече от видно. Надявам се новата постановка на Морфов по Шекспир да си струва..имам големи очаквания. Дано постави и "Полет над кукувиче гнездо", както е планирано. Нямам очаквания обаче за новата на Москов, защото неговите неща са еднотипни, повърхностни, скучни и уж гротескни, а всъщност халтурни. Не крия, че " Мармалад" е единствената постановка, на която съм си тръгвал преди края и че наистина е дъното и проводник на простотията и чалгата в българския театър. То и "Улицата" е примитивно, но понеже средата на 90-те нямаше подобни на него и пожъна успех. Чакам отзвук ако някой го гледа този месец "Синьор..."

--------------------

Urbi et Orbi

#2619780 - 06.05.2010 01:15 [Re: Urbi et Orbi]

Няма смисъл въобще да обяснявам за "Господин Ибрахим и цветята на Корана" - просто гледайте го. Забележителна постановка . Тук е мястото да отбележа две неща, които стоят в основата на тази прекрасна постановка:
първо и основополагащо е прекрасният сценарий: много добра сюжетна линия без клишета и баналности, има много добре изпипани драматични похвати, интересни теми се засягат, но всичко се върти около човека в най-чистата му форма
Второто е великолепното превъплъщение на Мариус Донкин, динамиката и темпото, което през цялото време държи изострени сетивата ти. Интересни диалози без излишни високо-интелектуални забежки, има малко и поучителни моменти, но не от възпитателен характер, а по-скоро житейски. Главното е концепцията, че театърът се прави от Човека за Човека. Много човешки представен спектакъл в най-изчистената си форма. Не е ли всъщност една от функциите на театъра да те развълнува? Мен успя, а Вас!

--------------------

Urbi et Orbi

#2622157 - 09.05.2010 23:51 [Re: Urbi et Orbi]

Нямам думи...просто МВР няма да се пипа и съкращава, както и военните ( без тях, разбираш ли, не може) обаче от хората, които творят и са съпричастни за високото културно ниво на най-висшата театрална сцена, може да се намалят и без това малките държавни субсидии. Некадърници - Борисов, Дянков и Рашидов...от културата ли ще попълните хазната? ....
http://www.vsekiden.com/?p=68913

--------------------

janitor_of_lunacy
k.

Регистриран: 26.11.2004
    #2626754 - 17.05.2010 08:33 [Re: nousha]

Цитат:

"Гълъбът" е просто прелест

Понеже текстът на Зюскинд ми е нещо страшно любимо, ми беше адски интересно да видя как са го интерпретирали на българска сцена и отидох на примиерата без да имам някакви особено високи очаквания, понеже мисля, че повестта не е особено приложима на сцена... Но това, което видях, задълба и под дъното на тези ми очаквания . Вярно, че рядко ходя на театър , но това определено бе най-слабата и повърхностна интерпретация на текст, която съм гледал (може би може да си съперничи с едно нещо по Кафка в ''Сфумато'' преди около 2-3 години). Не си тръгнах посредата на представлението като човекът, с който бях отишъл, но се чувствах страшно неловко през цялото време, както от безпомощните пищящи напъни на Владо Пенев, така и от неориентираното безмълвно присъствие на Снежина Петрова. Не че имат някаква вина де, то изпълненията им са плод на авторската интерпретация на Деси Шпатова... Доколкото знам и двамата са наградени/номинирани за някакви награди за ролите си в пиесата, май и самата пиеса беше наградена/номинирана но пък е факт, че това е първото позитивно мнение (от неофициална инстанция), което чувам/прочитам за ''Гълъбът'' за повече от половин година

--------------------
The dream of the state is to be one
The dream of the individual is to be two

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2627463 - 18.05.2010 01:41 [Re: janitor_of_lunacy]

Нищо лошо няма в различното възприемане. Аз също не харесвам някои постановки, които много се хвалят, не се притеснявам и да си кажа, когато нещо ми хареса. Официално или не При нас за "Гълъбът" не съм писала аз, затова мнението ми си остава неофициално. Не съм чела нищо на Зюскинд, трябва да отбележа. Текстът беше интересен, много по-интересна ми беше обаче актьорската игра.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14321

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.