ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Театър

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
Re: Народен театър Иван Вазов
    #2667640 - 22.07.2010 00:30 [Re: Urbi et Orbi]

http://www.monitor.bg/article?id=252139

Явно театралното събитие на следващия сезон се очертава безапелационно. Друг е въпросът дали ще се реализира в срок и по-важното дали ще оправдае големите очаквания ? Мен лично ще ми е много любопитно. Просо филмът толкова високо е вдигнал летвата, че човек без да иска ще прави паралели. Ама така трябва, върховете да се гонят.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2723692 - 02.12.2010 00:32 [Re: Urbi et Orbi]

Да. Докато си събера мислите да напиша рецензия, само ще кажа - отидете и го гледайте.
Над 3 часа и половина е (има антракт) и това е много смела постъпка в родната ни действителност.
За останалото още нямам думи.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2746246 - 01.02.2011 14:00 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

...Аз лично съм търсил рецензии за дадени представления или са малко и на висок критичен език, или са твърде популистки.

Гледах "Ангели в Америка" - клик!

И понеже не зная докога ще е възможна горната препратка, си позволявам да копирам част от нея. За по-прегледно съм отделил рецензиите една от друга с два различни цвята. ОТЗИВИ ОТ МЕДИИТЕ:

Изключително експресивно като визия представление...Страхотна актьорска игра, лудост, истерия, бяс, борба с илюзиите, с расизма, с пороците и със страховете ни. www.vsekiden.com

Брилянтна актьорска игра. в. Новинар

“Ангели в Америка “ е събитие. в. Капитал, Light

Световноизвестният драматург разбива на пух и прах всичко около себе си – Щатите от 80-те години, хомо и хетеро сексуализма, лицемерието около СПИН-а, мормоните, демократите, републиканците, Роналд Рейгън, Холивуд, адвокатите, военните конфликти, съпружеските псевдо страсти.
Актьорите правят чудеса, за да изиграят по няколко образа. Над целия Апокалипсис витаят ангели. в. Стандарт
(рецензия в "Стандарт" с пунктуационна грешка - молим ви се!)

Десислава Шпатова смая театралите, като прескочи от любимите си камерни спектакли(, - излишна запетая) към необятната визия на голямата сцена на Народния театър, за да покаже настроенията в Америка от 80-те години на миналия век. Тя остава вярна единствено на обичайния си минимален брой актьори (следва пропусната запетая), разпределяйки близо 25 роли между 8 актьори и сума ти рок ангели. Майсторството на Шпатова е впечатляващо. в. 24 часа

Ударно въздействащ коктейл от халюцинации, фантазии и въображаеми срещи и раздели, изпълнени с всички възможни усещания за вина, страх, непотребност, самота и безмислие. Да, наистина през новия век всички ще сме луди. В тази всеобща лудост и страх от свободата се разгръща картината на падението и разрухата на всички ценности – от държавата до вярата, любовта, семейството, човека. И ако в пиесата внушението е, че в Америка наистина няма ангели, то на сцената се появява един ангел, който може би предвещава началото на нов живот или на нова лудост. в. Дума

===
Според рецензиите е имало страхотна актьорска игра. Ако това е страхотна актьорска игра, то аз съм Джина Лолобриджида. Майко, мила! Как може да кажеш за актьори, на които нищо от изреченото не се разбира, защото дуднят, мънкат, фъфлят, нюсат (говорят носово) и плюнкят... да напишеш във вестник, че е страхотна актьорска игра. Тези хора като че ли никога не са учили сценична реч. Единственият, който беше на светлинни години от другите и наистина е изгряваща звезда, ако има режисьор, който да го пипне, е Бойко Кръстанов.

Десислава била разпределила хиляда роли между десетина актьори. Абе, Мурджо! Ти гледал ли си филма? Знаеш ли, че това е една от основните закачки в него. Знаеш ли, че там това е смислотворно, а тук е смислопагубно?

Актрисата, която беше в една от ролите на Мерил Стрийп - тази на равина, а после в ролята на доктора просто смазва с непрофесионализъм, който е неподражаем. Дори да искаш да режисираш нещо толкова безпомощно, няма да се получи този брилянтен ефект. Застанала под микрофон и декламира (това го приех като оригинална режисьорска приумица - да не изиграваш ролята, а да я издекламирваш)... та тази жена се беше поместила точно под микрофона, а радиоусилвателите, понеже са от ерата на предмодернизма - бучат и дрънкат, та това допринасяше за освежаване на обстановката.

Разбиването на сценичното действие е кошмар. Ако човек не е гледал предварително филма, то по никакъв начин няма да може да разбере за какво става дума на сцената. Една възрастна жена - театралка от сума ти години, стана по средата на представлението и си тръгна. Последваха я още 50 души. Аз стисках героично зъби, за да видя докъде могат да ми издържат силите.

Публиката.
Едно време като дете, когато ходех на театър, майка ми винаги носеше лукчета, за да пресече кашлица при нужда. Целта беше да не смущаваме другите. Влизаше се в театъра тихо като в храм. Храмът на Мелпомена. Заставах като препариран на стола си и в тази препарираност имаше магия. Имах нови дрехи. Това беше част от карнавала - предрешването както на актьори, така и на публика. Публиката взаимно уважаваше и актьорите и себе си!

Сега. Един гражданин... седнал като кебапчия на селски мегдан. Разкрачен, разкурен, раздрусан. Кашля гордо! Кашля с разкъртваща белодробна кашлица, от която хвърчат прокиснали алвеоли през 10 реда напред. Звъни му мобилният и той не осъзнава, защото си е захвърлил мърлявия ямурлук през други три реда напред - не уважава гардероба, защото гардеробиерките се правят на интелектуалки, бидейки груби - командват и се карат с неадекватни невротични реакции. Гражданинът джвака нещо. После се орига приглушено и бълбукащо и се разнася воня на ланска сланина. Абе, аз ли съм идиот, та не мога да се вместя в обстановката?

Ако все пак сте гледали "Ангели в Америка", кажете нещо успокоително!

Редактирано от Signor d'Oro (01.02.2011 14:10)

костадит
неориентиран

Регистриран: 16.12.2010
    #2759171 - 28.02.2011 19:53 [Re: nousha]

а знаете ли кога ще пускат Лебедовото езеро отново? даваха го целия ноември, но гио изпуснах

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15641

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.129 seconds in which 0.116 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.