ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Театър

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
choose lfie
неориентиран

Регистриран: 06.11.2010
Re: Театрален сезон 2010/2011
    #2714951 - 06.11.2010 15:29 [Re: Urbi et Orbi]

Привет! ((:

Дълго време си търсех естенце с подобно съдържание. Регвам се, само заради тази тема и то, с голям интерес.
Изчетох всичики постове и благодаря за така поднесената информация.

Тази вечер съм на "Бардак" в Народния, с Асен Блатечки
Ще споделям отзиви

Иска ми се да си взема билети за още нещо другата седмица, но съм млако разколебана. Не обичам много много да ескпериментирам с постановки, защото много обичам театъра. Винаги отивам с положителна нагласа и мразя да се разочаровам.
Както, например, стана с "Характери" на Камен Донев...
Дори не знам как да изразя разочарованието си от въпросната постановка... Как изобщо е възможно Донев, чийто труд се е доказал като класен с открояващи се постановки, да създаде нещо подобно...
Безсъдържателност, пошъл и глупашки битовизъм, липса на какъвто и да било стил... :/ УЖАС!

Ходи ми се на "Влез в час!" с Баташов:
http://www.theatre199.org/index.php?p=title&name=%C2%CB%C5%C7+%C2+%D7%C0%D1%21
Очаквам да е много добра, тъй като, освен че със "Секс, наркотици и рокендрол" сме набори , постановката ми е в ТОП класацията от край време.
Чудя се само какви са тия цени на билетите от по 15-18лв... Вярно, че залата е малка, но... как очакват младите да посещават залите редовно с тези цени... !?

Иначе за "Моногамният" в Народния чух добри отзиви и обмислям да я гледам. Някой мнения?
)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2715174 - 07.11.2010 14:51 [Re: choose lfie]

Здарвей,
относно 199 - там цените са си такива. Има студентски намаления 20%, тъй че може да го имаш предвид .Не съм гледал "Моногамния", да си призная не ми е и в краткотрайния списък на планираните посещения. Би ми било интересно да прочета някакви отзиви.

Цитат:

Безсъдържателност, пошъл и глупашки битовизъм

За съжаление, голяма част от сатиричните постановки, а и не само в този стил се характеризират с унизително-уличка диалектика. Пример : "Гълъбът" - долнопробност и отврат. Драма, ама всъщност изпражнение. Както се казва, възможно е да попаднеш в капан. Гадното е, когато зачестяват. Именно затова преповтарям пиесите, които са ме впечатлили.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Urbi et Orbi

#2715185 - 07.11.2010 15:19 [Re: measmodean]

Цитат:

ще ви кажа само отидете и го гледайте, мисля че се играе всеки четвъртък...няма да съжалявате, повярвайте ми....

Определено би ми било любопитно и ще го имам предвид

Снощи бях на "Сако от велур" в Народния. Останах по-скоро доволен, отколкото разочарован. Някои моменти бяха много добре изпипани, имаше и много елементарни скечове. Като много дразнещо бих го определил политизирането на сценария. Клише след клише, прекаленото хиперболизиране и задължително преиграване е неизменна част от постановката. Средняшка актьорска игра и тази тъпотия с народните мотиви са осезаеми минуси. Краят на пиесата на фона на партийния дом също е примитивно-популистки метод за завършек. Липсваше простащината и "уличната поезия" ала Москов, което си е голем плюс. Явно може да се режисират сатирични произведения с необходимото чувство на дозираност.

Оценка : Много добър (4.60)

--------------------

choose lfie
неориентиран

#2715272 - 07.11.2010 19:13 [Re: Urbi et Orbi]

Здравейте отново!

Както вече споделих, снощих имах огромното удоволствие да гледам "Бардак" на сцената на Сълза и Смях и горещо ви препоръчвам да го гледате. Много се смях, беше комично, сатирично, на моменти вулгарно, но не мисля - прекалено; имаш замисъл - нещо, което да подтикне зрителя към пост разсъждения, Блатечки беше прекрасен. Изобщо много добра постановка по мое мнение.
Оценка: 5.80 (:

За "Гълъбът" това не е първият негативен отзив, който чувам.
Снощи чух от мой приятел за някаква постановка в Младежкия - "Страхотни момчета" - мюзикъл, но чесно казано не си падам по този жанр и освен ако не е нещо, което ТРЯБВА да се види, не бих го гледала.

За сега е това. За другия уикенд мисля пак да взема билети. Предложения? (((:

Редактирано от choose lfie (07.11.2010 19:13)

Urbi et Orbi

#2715294 - 07.11.2010 20:20 [Re: choose lfie]

Ако става дума за камерна сцена, за мен бисерът е " Г-н Ибрахим ..." Ако търсиш по-сатирични, не съм запознат толкова, защото и не ме влече този жанр. На голяма сцена има доста добри. Зависи с каква нагласа отиваш. Друг бисер е "Дон Жуан". Този петък ще го посетя за четвърти път и ще пиша по-подробно, че преди година и половина за последно ходих. Иначе за декември се надявам да излезе премиерата на "Полет над кукувиче гнездо". Там имам големи очаквания !

--------------------

Urbi et Orbi

#2717441 - 13.11.2010 15:34 [Re: Urbi et Orbi]

2+2=4
4+4=8
8+8=16
16+16=32

"Дон Жуан" е бих казал зрелище. Ясни са упреците, че тази версия се отдалечава от оригиналния текст, но нали затова е театрална постановка. Театърът е либерално изкуство и мен лично много ми допада този вид импровизация. Зрителят преминава през различни жанровии нюанси без да се чуват отегчителни диалози. По-важното е, че Морфов прекрасно дирижира отделни мизансцени, страхотна динамика и гениални театрални идеи. Бих отличил втората част - перфектният театър . Театърът, заради който ми се осмисля посещението въобще на такъв вид културна дейност и театърът, който отдавна е вдигнал летвата за висш пилотаж. Избягвам да пиша по-подробно, защото има толкова отличителни моменти . Единствено не ми допадна няколкото лигави осъвременявания задължително прикрепени с някоя простотийка, което е задължителен сигнал за публиката да се посмее от сърце. Но това са толкова минимални отклонения, че не правят особено впечатление. За Деян Донков - какво да кажа ? А за Валентин Ганев ?
Целият актьорски състав + вълшебната сценография + умелата режисура = един от трите стълба от триумвирата на главна сцена. Да, и при четвъртото ми гледане останах

Оценка : Отличен ( 5.95 )

--------------------

choose lfie
неориентиран

#2717634 - 14.11.2010 18:34 [Re: Urbi et Orbi]

оо, "Дон Жуан" е прекрасна постановка. гледала съм я ен пъти и абсолютно споделям мнението ти! ((: мисля сега да ходя на "Анегли в Америка", въпреки че доста противоречиви мнения има за нея. Все пак се надявам да видя нещо свежо и смислено, някакъв нов поглед в/у нещата.
Скоро мисля и новия моноспектакъл на Мариус Куркински да посетя, но сигурно ще е другия месец поради липса на билети за този (вече). ((:

Urbi et Orbi

#2719592 - 18.11.2010 22:12 [Re: choose lfie]

Днес гледах "Побъркани от любов" в "Сълза и смях".
скука - да!
по-лошото : безидейност - мммм да !
сценарий - ха, какъв сценарий само като видях жалката будка, разбирайте го сценография, ми стана стана ясно накъде ще бие и тази постановка. Сценарият за мен е на нивото на сапунените сериали ( естествено имаше дузина неприлични мръснишки думички и съответният възторг в определени субекти от публиката ). Въобще загуба на време ! Чудя се следното :
- как се пълни залата при такава елементарна постановка ?
- напоследък ми прави впечатление, че все повече пада нивото на театралната публика. Разни по потници, коментират на глас, смеят се на мръсни думички като в училище. Много инфантилна работа
- горното тире съответно се отразява и на постановките. Малко са тези пиеси, в които няма цинизми и се набляга на драматургията, а не на второстепенни хватки за привличане на вниманието.

Оценка : Среден 3.15

--------------------

choose lfie
неориентиран

#2721547 - 25.11.2010 00:45 [Re: Urbi et Orbi]

Абсолютно съм сигласна с критиките ти относно наклонността към простащина в театъра. Не съм гледала "Побъркани от любов", но честно казано и аз си мислех да го гледам. Определено разбирам факта, че залата е препълнена, все пак Асен Блатчеки си е Асен Блатечки :р Особено женската част от аудиторията... Освен това гледах "Бардак", постановка на същия театър (гостуващ в Народния) и отново с Блатечки и бях впечатлена от постановката. Определено имаше моменти на цинизъм, но някак си самото действие и контекста го предполагаше, допълваше картината. Не присъстваха тези вулгарни моменти, включени само, за да адресират масите и да провокират някакъв просташки смях, както все по-често се случва, особено в по-новите постановки.
Някои смятат това за провокативно и модернистично, но мисля, че театърът, като изкуство, трябва да се изчисти от такива сцени.
Няма да забравя "Бетовен 21"... толкова чиста проба простащини не ми се беше случвало да "отнеса".

М/у другото, днес разбрах за някаква постановка "Четири стаи". "По време на спектакъла "Четири стаи", премиера в Театър „София", зрителите са насочвани от разпоредители из неочаквани пространства в сградата, а за придвижването си са получили и писмени указания."
http://www.sofiatheatre.eu/pagebg2.php?p=5&sp=150

Звучи интригуващо. Точно водя спор с баща си относно това "да те разнасят из театъра" (както той се изрази). На мен ми звучи интересно. Мисля, че когато стедиш и гледаш дадена постановка "завладян" психически и интелектуално, така да се каже, което разбира се е основната цел и същност на този вид изкуство. В същото време, подобен експеримент те прави част от действието и физически по някакъв начин. Освен това, поне според мен, предизвиква интерес, дори любопитство към различното, новото. А и си е доказано, че човек е склонен да мисли и разсъждава по-обстойно и разнообразно, когато се движи, а не само стои на едно място.
Хаха, току що май се самоубедих да взема билети още утре. (:
Как ти се струва?

Urbi et Orbi

#2722185 - 27.11.2010 18:08 [Re: choose lfie]

Изглежда интересно от тази гледна точка . Одобрявам такъв начин, даже съм си мислил точно това защо не експериментират с по-активно участие на публиката. Навярно се играят подобни пиеси, но това е формата ( опаковката ) на една постановка т.е. ако сценарият "куца" няма как подобни прийоми да заместят същината (съдържанието). Тънка е границата ! И да вметна, според мен такъв вид театър е подходящ в определни случаи, в други би изглеждало нелепо. Пиши да кажеш получил ли се е опитът ?

И сега пускам линк за премиерата на сезона. Лично аз от много време чакам това събитие.
Тук
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=688583

Цитат:

А Деян Донков е една от причините да направя този спектакъл.

http://www.monitor.bg/article?id=270220

Имат ли актьор, който да изиграе Дон Жуан ?
Цитат:

Имат разбира се. Е, не е от нивото на Деян Донков, но ще видим

Тези думи на Морфов съм ги извадил директно от контекста. Посланието е ясно, а логичното заключение, защо е сред най-титулуваните актьори от гилдията и е една от най-ярките звезди в родния театър, мисля е повече от видно.
Скоро ще пиша моите впечатления от втората премиера !

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15721

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.