ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Софтуер и Интернет

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Проблем с компа...... Помагайте
    #3398093 - 18.04.2017 14:17 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

а може би просто има нужда от нова батерия на дъното?

Дано да е това. Но при скапана батерия просто нулира календар и часовник и се оплаква, че не са настроени. При това визуално. Компа тръгва дори и без батерия.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

#3398095 - 18.04.2017 14:36 [Re: Niko93]

Цитат:

моите кодове са за AMI BIOS компютри квото и да значи това.

Ми тва значи, че биосът (BIOS - Basic Input - Output System) е творение на AMI (фирмата, сътворила, демек, написала биоса).

Цитат:

за моя проблем пише "4 кратки- Грешка на системния таймер - Неизправност на системния таймер"...

Това ми звучи малко странно. Може да е проблем в генератора, задаващ системната честота (честотата на системната шина). Но в общия случай тогава дъното изобщо не би трябвало да запали. Което означава, че най-вероятно генераторът работи нестабилно.
Провери визуално дали на дъното има надути кондензатори. Това са едни цилиндри, които отгоре трябва да са плоски. Ако има такива, които да са издути (дори и съвсем леко), трябва да се сменят. Цената на един кондензатор е от порядъка на стотинки. Ако можеш, пусни снимка на дъното.

Между другото, темата е за хардуерния форум. Но това не е от съществено значение.

--------------------

Niko93
новак

Регистриран: 25.04.2015
    #3400579 - 08.05.2017 15:18 [Re: Цецо]

Сега, първо искам да благодаря на всички ви за съветите и ще ви дам отговора на въпроса си, който случайно разреших(с помощта на бащата). Отворихме компа, прегледахме платките, (а колко мръсен го беше оставил само, тоя гнусарин, брат ми, по два сантиметра пепел по всичко, ама с одухване от компресор, всичко блесна) особено дънната, дали няма някой кондензатор беладжия(нямаше) отворихме и захранващия блок, който е от легналия тип, модела му е ATX 400W( което е без значение) и се оказа, че именно проклетия блок е виновен, защото забелязахме спукан черен дебел кондензатор, пред гръмване. Цецо, пич, кодовете на BIOS - а са били от другите... Иначе ходих, до магазина на комшито, ама беше комшийката, разбрахме се с нея утре към 10ч., да и донеса пациента, сменяме блока с новичък за 40лв +5-10 за работа и сме готови, иначе тя ми предлага да съм го давал на един познат до нас да смени само кондензатора с термопастата, ама аз не ща да се занимавам с тоя, че има няква манго жилка в него и претупва работите, да не стане от куц катър, умряло магаре.... Оставям темата отворена, та да си помагаме взаимно.

Цецо
ПИЧ

#3400753 - 09.05.2017 10:23 [Re: Niko93]

Не че ми стана ясно всичко,ама...

Тъй де.
Цитат:

кодовете на BIOS - а са били от другите...

От кои други?

Цитат:

забелязахме спукан черен дебел кондензатор, пред гръмване

Няма да гръмне. Той вече е дал фира. Е, нали ти казах да търсиш надути кондензатори? Ама от насоката за генератора нищо не показваше проблем със захранването.
Дебелия (черен, но може да е син, оранжев и прочие) кондензатор е филтров на входа на захранването. Обикновено предизвиква и пробив на варистора (не задължително). Смяната на тези джаджи е много под 40 + (максимум 10 за чаркове и работа). Е, зависи и от майстора. Имал съм случаи, когато клиенти се оплакват, че са им взели 20 лева за смяна на нещо, което струва 20 стотинки и се сменя за 30 минути.
10 лева за смяна на захранващ блок е безумно висока цена. Аз лично ги заменям без пари, ако блокът е купен от мен. А той наистина струва около 40 лева. (Е, има и за над 100, ама това е друга тема.)
Но все-пак парите са твои и ти решаваш как и за какво ще ги харчиш.
А, на кондензаторите не се слага термо-паста. Понякога се лепят със силикон за платката, което изобщо не е задължително. Това само за информация.

--------------------

Niko93
новак

#3400759 - 09.05.2017 13:29 [Re: Цецо]

Тая сутрин, ходих при комшито (майстора) смени го с новичък 550w блок, тества го на място, тръгна перфектно, дадох му 36лв (за блоко) и 2 за труда той си поиска, щото цялата работа беше за две минути и половина да го отвори с акумулаторна бормашина и да го смени.. Разплатихме се, отивам си аз в нас, закачам го, тръгва звера, ама монитора-черен, викам си аре пак при комшито, взе че смени кабела на монитора (синият с по малкия и по голям жакове). Така ама пак го закачам у дома, същата простотия, спрях го пооудуших го отзад, кабела на захранването, вони на бакелит, та сега ако имам резервен, ще си спестя някой лев и ще се оправя, ако ли не, бягам пак при комшията за нов, който ще е 4-5 лева...

Niko93
новак

#3424336 - 17.01.2018 08:58 [Re: Niko93]

Пиша пак по темата за дане отварям нова ,а защото пак изникнаха проблеми с тоя комп и искам компетентни съвети и насоки. Та започвам с въпросите: 1- От около месец при пускане на "животното" след като си зареди операционната система ,не изскача поздравителния екран ,а прозорче за профили на компа (знаете ги,гост ,админ ,който е имал по досадни братя и сестри или не е искал да му ровят машината го паролира, да си влизат в отделни профили)та на мен ми излиза само прозорче за логване ..Как да го махна е въпроса.2-Иконите за пускане ,рестарт и изключване на машината в старт-менюто .В момента са от "падащият тип ",а искам да са си стандартни(на един ред ,три отделни иконки). 3-Най сериозния проблем,от около месец при пускане на "животното" след като си зареди операционната система,пусна си го като дам ок на прозорчето от питанка 1 ,ми скоква джамче от ATI(видеокартата)за липсващи или неправилно работещи драйвъри .Проверих,най вероятно графичният драйвер е доста стар ,версията е 8.662.0.0 ,което е доста остаряло за моята ОС или пък вие ще кажете.Така,че дайте ми насоки какво да правя, А)-Да тегля нов драйвър от сайта на AMD(те са лапнали компанията ATI)и сега всички драйвери за видеокарти от тоя производител за всяка ОС са при тях .Пробвах да тегля за моята ,но барузъра ми Yandex,не искаше да отвори изтегленото ,а когато изпробвах с Google Chrome,изтегли го но ми даде съобщение от Windows-а,че файла нещо е несъвместим и се наложи да го изтрия. Б)-Да ъпдейтна някак си самия драйвър (в компа има някакво предложение)ама ме е страх ,да не окъкам работата и да стане по зле,щото има и некви насторйки там. В)-Да деинсталирам драйвърите (всичките)наред с ATI Catalyst Center-а и всички джунджури от компанията и с инсталационния диск на видеокартата да ги реинсталирам ,като това може да ми реши или временно оправи проблема ...и питанка 4 ,която не е за тия проблеми ,а за една игра(Need For Speed : Prostreet) -Как оптимално да си настроя турбото на Сеат Леон Купра (макс тунингована)и Чарджъра за Драг и Wheelie гонките....Благодаря предварително . Давайте съвети и насоки ,че нз кво да правя ...

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #3424847 - 22.01.2018 09:25 [Re: Niko93]

Каква версия (ама точно) търкаля тоя кошник?
Сложи снимки на нещата дето не ти харесват.

Клавиатурата ти има един голям клавиш, Enter/Return. Няма са се счупи ако го ползваш.

Niko93
новак

#3424861 - 22.01.2018 12:46 [Re: Защото така]

Windows XP Service Pack 3,(2002), CPU: Intel Celeron E 3300 (2.5 Ghz)1.17Ghz работна честота ,3 GB Ram ,видеокарта:ATI Radeon 'Powercolor'HD 5450 (512 MB),дъно: ASRock G-31 VS ...Това са му основните параметри ,ако има нещо друго питай.

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #3425575 - 27.01.2018 07:25 [Re: Niko93]

Защо се мъчиш с операционна система която отдавна е спряна от поддръжка на хардуер и софтуер, за който най-вероятно няма драйвери?

Като стигна тия дни до някоя виртуалка с ХР, ще се пробвам да отговоря на първите ти два въпроса.

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #3425761 - 28.01.2018 21:59 [Re: Защото така]

аз, за да не започвам нова тема може ли тук в тази да питам, защо скенера не ми тръгва с win 10, а с win7 няма проблем?
с Readiris Pro лицензирана

--------------------
Libra

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Knopper 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4083

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.