ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Маршрути из България
    #14296 - 29.12.2001 22:25

Какво ще кажете всеки да предложи някое хубаво място в България за посещаване.
Последното супер место,което посетих е Огняново.Има приличен хотел с 2 басейна с топла минерална вода.На няколко километра нагоре в Родопите се намира едно райско кътче- с.Лещен с две разкошни кръчми.Никъде другаде не съм яла такава родопска наденица и не съм пи-ла такава ракийка.....ммммм

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bye-bye
несъществуващ член

Регистриран: 25.07.2001
Re: Маршрути из България
    #14307 - 30.12.2001 02:40 [Re: Godiva]

В Лещен е много хубаво. Дано туристическия кич не унищожи автентичната хубост на това село.
А Огняново къде е? Какво лекува минералната вода там?

Мая

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14311 - 30.12.2001 09:31 [Re: Bye-bye]

Огняново е селото ,което е под Лещен.В него има хотел-профилакториум с много вряла вода-мисля че е за лекуване на ставни болести.А Лещен си е все още запазен.

Bye-bye
несъществуващ член

#14339 - 31.12.2001 02:16 [Re: Godiva]

Миналата година обикаляхме една седмица из Родопите. Без план и програма, спирахме където ни хареса и където замръкнем.
Аз бих искала да ви попитам познавате ли места, където човек може да се уединява за отмора и медитация, на спартански условия, в някой забутан планински манастир, хижа, къшла или нещо подобно.

Мая

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14370 - 02.01.2002 08:39 [Re: Bye-bye]

Общо взето манастирите доста се посещават вече,но ако искате по ел.поща ще ви изпратя координатите на един човек,който би ви дал чудесни идеи точна за по-забутани места-доскоро той водеше швейцарски групи из Родопите-знае точно за такиве къщи-той си е жив справочник.
Аз лично бих ви посъветвала да посетите ТРИГРАДСКОТО ждрело-може би го знаете?

Bye-bye
несъществуващ член

#14376 - 02.01.2002 12:25 [Re: Godiva]

С удоволствие, на е-майл andreevateodora@hotmail.com
Минахме недалече от Триградското ждрело, но не остана време да се отбием. Ще го направим следващия път.

Мая

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #14414 - 03.01.2002 15:12 [Re: Godiva]

Манастирите са хубави места, обаче на мен ми изглеждат някакси много комерсиални и общодостъпни. Предпочитам хижите в планините. Там е доста по първобитно /така да се каже/, но пък за няколко дни е страшно очарователно и романтично. Примерно да отидеш на някоя хижа, да запалиш огън и да си печеш разни нещица /дори сланината и лука там са вкусни - същински деликатес/ и звездите са винаги големи. А ако си с печен водач и с готина екипировка може и палатка да опънеш където човешки крак не е стъпвал /е това не винаги е така/… и е някакси много истинско – направо се изпълвам с носталгия по хубавото време.
Любимите ми хижи са Скакавица в Рила и Синаница в Пирин. Според мен са леснодостъпни - туристическата разбира се, не с кола. Но може и донякъде с кола, а после съвсем малко пеша /малко, малко зависи от хората/.

"Най-същественото е невидимо за очите."

--------------------

Verdji
чудо

#14415 - 03.01.2002 15:21 [Re: Godiva]

И аз харесвам такива места, можеш да ми подшушнеш тихичко, пък аз ще пазя тайна. Не знам кога ще мога да отида, но все пак мисълта, че поне знам къде е хубаво ме прави донякъде по оптимистична.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14420 - 03.01.2002 16:06 [Re: Verdji]

Смятам възможно най-скоро да посетя хижа Безбог - било хубаво.Предпочитам по-луксозните хижи,едно време съм спала в хижи с по 20 човека в стая,но сега вече не ме блазни тази идея.

Verdji
чудо

#14439 - 03.01.2002 21:10 [Re: Godiva]

То броя на хората май зависи от това колко посетители има в момента. Е да някой са направо ужасни от тая гледна точка. Но специално за Скакавица например, има една малка хижа до голямата каменна /там не съм спала, но има страшно много стай и не са за по 20 човека/. Но малката е отделена и има две стай с по няколко легла и нещо като холче – така че там можеш да си съвсем самостоятелно. А хижа тип хотел е "Рилски езера" - забравих как се казваше, ама май така беше, и е на един час максимум от Скакавица. Минава се през една разкошна гора и после малко клек и си горе. Но това е новата - старата нали изгоря. Тя е с баня и прочие във всяка стая, но някакси няма чар. Обаче пък езерата са съвсем близко.
Иначе хотелите са си хотели, но вече са за друг тип почивка. Преди си мислех, че х-л "Рила" на Боровец е хубав, но ми се случи да отида преди време и още съм възмущавам като се сетя. Изобщо няма никакво съответствие между цена и условия. "Елица" и другите, който уж не бяха чак толкоз реномирани, всъщност са много по-добри и като стаи и като храна /влиза закуска/ и изобщо.

Е като ходиш ще разкажеш надявам се!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8319

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.