ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Re: Маршрути из България
    #14459 - 04.01.2002 09:08 [Re: Verdji]

Не обичам Боровец-имам лоши спомени.
Сега ще споделя един супер маршрут,но трябва кола.
Първо спиране Банско - например обяд в "При дедо Пене" -май така се казваше,после до Огняново .Там има един външен басейн с доста топла минерална вода,около басейна има дървета и е много красиво - можеш да си пиеш кафето или друга напитка вътре,за вечеря се качваш горе в Лещен - приказно е ,времето е застинало,а на другия ден или след 2 дни през планината се спускаш до Мелник - там има една пещера - изба - продават мелнишко вино.Близо е и Роженския манастир - той е един от най-красивите........и после се връщаш-може и през Сандански.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #14551 - 05.01.2002 19:24 [Re: Godiva]

И аз така за Боровец - гледам все да минавам транзит. В Банско скоро не съм била, но там си е страхотно, а и моментът да се запъти човек за нататъка също е доста подходящ, но… понякога има разни тъжни но.
В Огняново не съм била, но също знам, че е страхотно и как да не е като това е била бивша база на бивши партийни величия – е сега явно са снижени условията, особено ако не са правили ремонт. Като курорт било страхотно, обаче хората там не живеели хич добре - имам предвид долу в селото. Всички били с жълти зъби от водата и имало само една чешма с питейна вода в цялото село. Просто какво да се каже - два свята.
Дано ми се случи да мога да мина по твоя маршрут, наистина изглежда доста примамлив и интересен.

"Най-същественото е невидимо за очите."

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14576 - 06.01.2002 09:44 [Re: Verdji]

В хотела е правен ремонт- става.Пожелавам ти да минеш оттам-още повече,че когато за път към Мелник преваляш Пирин на най-високата точка има една чудно красива местност с хижи.
Като съм в настроение следващия път ще предложа друг маршрут.

Василена
Нерегистриран

#14698 - 08.01.2002 01:21 [Re: Godiva]

Привет! :)

За Банско: "Дедо Пене" беше хитовата механа преди години, сега има доста по-добри. Личният ми опит (от преди 3 дни) говори, че чудесата на таз земя нямат край. До сами църковния дувар в туй пусто Банско се е свряла механата "Уста Глигор", където не само готвят вкусно, ами и литър вино се разлива в чашите срещу едва 4 лева! Най-тузарската кръчма сега е "Молерова къща", но и тя отшумява (над половин метровите шишове с месо вече вдъхват страхопочитание само като цена). За щастие над всичко си остава "Орловото"! Който е ял и пил там, знае що за гнездо е, а който не е - да навакса докле е младост! ;)
Ох, за града на Вапцаров е казано толкова много, та я да не ви досаждам и аз...

За КОТЕЛ: Често ходя там и се чудя как не ми омръзва. Вариантите за нощувки са различни - хотел, частна квартира, бунгало в гората над града. Ако някой се интересува нека пита - познавам хазаите. За повечето хора думата "музей" може би звучи скучно, но котленските музеи (4 броя) са нещо различно. Природо-научният е подреден и се поддържа с голям мерак. Там научих, че гъшето яйце е по-голямо от това на орела. А в Етнографския музей бих искала да се заселя като ми омръзне столичния хаос. В Пантеона на Раковски се помещава и Музеят на възрожденците, а в Галатанското училище можете да видите колекцията от гиздави и китни котленски килими. И пратете много здраве от мен на чичо Стоян, дето продава вестници в павилиончето до пазара!

За ГРАДЕЦ: става дума за тоз Градец, който е до Котел (уточнявам, защото има още два). Имам къща там, затова няма как да не го изрекламирам. В Градец има толкова много цигани, че едва ли ще се намери по-подходящо място за една екстремна ваканция! ;) В селото може да се почувствате като в индийска провинция, но изтърпете още 3 km и идете до "Караджейката" - страхотно място, ей! Нови-новенички стаи със собствени бани и WC за домошарите, рибарник за рибаите, бара за чистниците, поляна за палаткаджиите, а за табиетлиите - страшна кръчма, под чиято тераса кротува Луда Камчия.
Автобусът за Градец и Котел тръгва в 16h от "Новотела".

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14713 - 08.01.2002 09:06 [Re: Василена]

Поздравления!
А в тази Луда Камчия може ли да се къпе?Има ли вирове?
Всичко това на колко километра е от София и пътя до там за кола добър ли е и колко време?

AlienArt
Otvudnia

Регистриран: 09.01.2002
От: Мачу Пичу у Царевичака
Kade sum?
    #14767 - 09.01.2002 03:27 [Re: Godiva]

Vurvia po sredata na tiasnoto shose vkopano v skalite i vieshto se kato zmia usporedno na rekata romoliashta dolu v kaniona. Stupkite mi otekvat v skalnite steni koito se vuzvisiavat nagore, nagore... tolkova, kolkoto da mi ostaviat puknatina nebe, svidlivo propuskashta otrazenia ot sledobednoto sluntse.
Pristigam pred Diavolskoto Gurlo za da nemeria shepa peshterniatsi, tokushto zavurnali se ot dnevnia prolaz na Haramiiska-1 i Haramiiska-2. Pozdraviavam gi i produlzavame zaedno kum seloto razmeniaiki shegi i informatsia za veselbite koito se ochertavat tazi vecher. Stumva se. Prusten ot priateli s litsa ogriani ot ogromnite igrivi plamutsi na ogunia napalen vsred polianata. Izrecheni dumi na niakolko ezika se vplitat edna v druga, isdigat se i se stopiavat niakade v tishinata zad nas. Otkrivam novi priateli ot Frantsia, Avstralia, USA, Germania... Svetut e tolkova maluk. Tuk sushto otkrih edin ot vulshebnite no skorosmurtni koktaili koito sum pil niakoga. Narichat go Gligan i e chedo na genialnia mesten alkoholizum. Gligana e techna smes ot koiato ochite vi se tsementirat v ochnite iabulki, pridobivaiki bezumno-vacanten pogled, po gurba vi zapochvat da rastat debeli pravi kosmi i rutsete vi sluzat ne po-dobre ot kopita. Kovarnata retsepta e dosta prostichka. Gin i Menta - 1:1. Edinstvenoto preimushtestvo na Gligana e lipsata na sutreshno glavobolie ili t.n. mahmurluk. Subuzdate se tolkova piani, kolkoto ste bili kogato ste si legnali.
Na sledvashtia den, razhodka s kone do Chairite. Nezemno krasivo miasto. Siniat Vir e edno ot ezerata, koeto moze da promeni mirogleda vi. Vsichkite vi planove, trevogi i problemi ostavat dalech pod horizonta. Malki, malovazni i smeshni. Vremeto ne sushtestvuva. Niama minalo, niama budeshte. Useshtate sebesi TUK i SEGA. Znam, che Zavrushtaneto shte e bolezneno zestoko.

Kade se namiram?

Otgovora v sledvashtia broi :)))

--------------------
Колкото по-малко четем, толкова повече време ни остава за четене!

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14772 - 09.01.2002 10:54 [Re: Godiva]

Ако ви се ходи до интересен манастир не много далече от София бих ви препоръчала "Седемте престола".Пътят е през гр.Нови Искър,след това се минава високо над Искъра,гледката е невероятно красива,минава се Батулия,Лъкатник и все направо покрай р.Искър.Някъде преди Елисейна пътя се отклонява вдясно и все нагоре....
Около манастира е невероятно живописно има и хубава горска кръчма с вкусотии,събират се хора с китари,акордеони.През лятото може да си направите и плаж на реката,която не е дълбока,но за разхлаждене става.

Василена
Нерегистриран

#14794 - 09.01.2002 16:43 [Re: Godiva]

Здрасти, здрасти!
В тази част на реката вирове има и са чудни, но не препоръчвам да се топите точно сега - изчакайте до юни-юли. ;)
Градец е на малко по-малко от 300 км от София, пътува се по пътя за Бургас. От Петолъчката може да се хване лъча за Котел, а може и да се мине през Сливен, т.е. покрай Карандила. Съседни села на Градец са Ичера, Медвен, Жеравна, Катунище.
А на Караджейката хапнете една пастърва на керемида и за мен!

humpty dumpty
горски

Регистриран: 10.01.2002
От: София
    #15779 - 19.01.2002 16:35 [Re: Godiva]

Браво, Годива, проздравления за хубавата тема! :)
В Огняново не съм бил, но ще го посетя, обещавам.
Аз бих предложил с. ТрИград особено околностите. Освен всеизвестното ждрело, там има и чудни поляни и хълмове.
Не разполага с толкова комфортна база, но гостоприемството на местните жители е рядко срещано дори и за България (както на повечето места в Родопите - все още!).
Препоръчвам пътуване с кола или бус през язовир Батак и връщане през гр. Девин ранна есен или късна пролет - незабравимо е! :)

Свобода или смрТ ;)

--------------------
согретый лучами зведы по имени солнце

Godiva
Графиня дьо Шарни

#15781 - 19.01.2002 16:45 [Re: humpty dumpty]

Добре,че отвреме на време тук таме се намира някой,който да пътува!По едно време си мислех,че само аз ще си пиша и отговарям.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8304

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.