ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
ТурисТ
заслужил ветеран

Регистриран: 19.04.2003
От: Варна
Re: Боклуци ли?
    #445086 - 17.09.2004 16:50 [Re: Tirtirlin]

Ей, Петхиксов, жалко, че ти е минало инак щяхме да спретнем един преврат!
Ама напоследък чувам, че било по-ефективно [укротяването на сребролюбците] да се прави по примера на Махатма Ганди!

Поздрави

--------------------
"... гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Re: Боклуци ли?
    #445104 - 17.09.2004 17:04 [Re: ТурисТ]

Веднага изконструирах мислено една приставка за лодка ,подобно на комбайн прибираща боклуците плуващи точно до стената на язовира /предимно пластмасови шишета/.Аз не хвърлям никъде дори хартийка от дъвка /за града ти говоря ,а пък навън -абсурд/ слагам я в джоба ,или ще отида на 100 метра до кошче.Като видя някой да хвърля през прозореца на колата нещо,и ми става ядно.Иначе преработката на отпадъци си е голям и печеливш бизнес.Дай идея за използване на употребявани РЕТ пластмасови бутилки ? В Щатите май вече правят външните повърхности на автомобилите от такава рециклирана РЕТ пласмаса.Да се дооформи чрез донадуване в топъл калъп такава бутилка.Обаче в какво ?

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Re: Маршрути из България
    #445408 - 17.09.2004 23:02 [Re: Tirtirlin]

Ние за малко да минем от там....я ми кажи - за да знам за в бъдеще - до Триградското ждрело има ли сносен път за кола - да е поне третокласен....

Tirtirlin

#445715 - 18.09.2004 12:27 [Re: Godiva]

В момента асфалтираха някои участъци,а други бяха току/що асфалтирани.

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: Oпит за компетентен отговор
    #447804 - 20.09.2004 21:41 [Re: Tirtirlin]

Здрасти ПЕТхиксов!

Та значи питах аз мойте планинари и от 60 човека все един се намира компетентен по даден въпрос!
Ще ме извиниш за едрия шрифт, но все пак не съм го писал аз, а Павел - мъж на около 50години!
-------------
Мартине,
Това е от моята област донякъде. доколкото разбирам твоя чоовек с и мисли, че ако започне да събира бутилки от ПЕТ -УПОТРЕБЯВАНИ БИ МОГЪЛ ДА ГИ ИЗПОЛЗВА ПОВТОРНО - СИРЕЧ ДА ГИ РЕЦИКЛИРА. НАЙ-ОБЩО ПЛАСТМАСОВИ ОТПАДЪЦИ СЕ РЕЦИКЛИРАТ ЧРЕЗ СМИЛАНЕ НА ПЛАСТМАСАТА И С ДОПЪЛНИТЕЛНА ОБРАБОТКА ИЛИ БЕЗ НЕЯ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ИЗРАБОТКА НА НОВИ ДЕТАЙЛИ. ЗА АВТОМОБИЛИ СЕ ИЗПОЛЗВА САМО ПОДБРАНИ ВИДОВЕ ПЛАСТМАСА. ОТНОСНО ПРЕНАДУВАНЕТО:
изработването на бутилки от ПЕТ СТАВА НА ШПРИЦОВЕ В ИНСТРУМЕНТИ- ШПРИЦФОРМИ И СЕ НАДУВА СЪС СГЪСТЕН ВЪЗДУХ. СПОРЕД МЕН ПРЕНАДУВАНЕТО ИМА три КУСУРА-
1. НЯМА ХИГИЕНИЧНОСТА НА НОВАТА БУТИЛКА
2. ЗА ПРЕНАДУВАНЕ МАТЕРИАЛА СЕ ЗАГРЯВА ДО ТЕМПЕРАТУРА НА -ПЛАСТИЧНОСТ И ТОВА ВОДИ ДО ЧАСТИЧНО ИЗГАрЯНЕ НА МАТЕРИАЛА И ОБРАЗУВАНЕ НА ЧЕРНИ ТОЧКИ
3. Машината и инструмента струват ориентировъчно около 450 000ЕВРО. За да е ефективно трябва да се събират с хиляди бутилки на ден, т.е. смятам, че няма ефект.
Аз съм проучвал въпроса и правих и практически опити за изработка на пласмасови чаши за кафе.
И това бяха проблемите. Въпреки това зная, че много производители, използват рециклирана пластмаса но добавят около 3-4% към основния материал.
Иначе, казано наистина в преработката на отпадъци има много пари.
През лятото участвувах в един проект за рециклиране на автомобилни гуми.- Европа дава много пари за такива проекти.
С две думи:
идеята за използване на отпадъци е с оценка 10, конкретното предложение -ХХХХХ оценка
--------
Ако се сетиш нещо друго - на среща сме

--------------------

Tirtirlin

Такаааа...
    #448495 - 21.09.2004 16:04 [Re: ТурисТ]

Само да не ни изгонят от форум туризъм.Я предложи форум - "Сливи за смет" или "Пари от нищо" /имаше една песен на Даарт Стрейтс "Пари за нищо" /.
Тези неща които ги казва приятелят ти ,аз ги знам.До мен има фабрика която мелят вторична пластмаса и я изнасят.Също знам малко и за видовете пластмаси ,термопластични еластомери ,термореактивен еластомер / каучука примерно/.
Преработката на автомобилни гуми винаги ще е губеща ,тоест трябва да се дотира от екоминистерството.Криогенната технология е най подходяща ,но е енергоемка.Гумата се охлажда до примерно 170 градуса под нулата,-става крехка като бакелит и в топкова мелница подобно на тези в циментовите заводи се начупва на парченца.От гумата се ползва за претопяване стоманеният тел ,а гумената "пудра" се добавя или в асфалта като пълнеж ,или като добавка при вулканизиране на "прясна" гума.
Донадуването за което си мислех при РЕТ бутилките ,не е с насока това което ще се получи от тях да има общо с хранителни продукти и тнт........Близко до ъкъла е ,че е по просто да се смила и после да го правиш нещо си ,и то добавяйки му "свежо гориво" -така е при вторичното използване на стоманено/чугунена скраб ,а също и при вторичната преработка на хартията.Четох как в Етиопия един предприемчив човек прави подметки на обувки от автомобилни гуми.Идеята е нещата да се използват за да не замърсяват природата.Светът не е нито Щатите,нито Швейцария ,нито България.Бедноста е визитната картичка на планетата Земя.В страни като Бангладеш ,Бирма,Бурунди,Нигерия,Индия и мн. други има потресаващо социално неравенство.Има милиарди човешки същества за които българският начин на живот и благоденствие е като филм за живот в друга планета ,в друго съзвездие.Под моята капандура е голям миш/маш от хаотични токове ,едва ли ще схванеш кой знае какво от тези ми тук бърканици.Пък доиздуването на РЕТ бутилките даже се опитах да го донавържа с дирижаблите /представи си го като пазарска мрежа пълен с доиздути "в десет раза" РЕТ бутилки напълнени с хелий А иначе си мисля за вакуумен дирижабъл Те тука! Те!

Да ти кажа ,най си падам по наглед глупави идеи.Нали за да я отхвърлиш трябва първо да я пребориш.Или както е казал Шоу "Има хора които знаят,че това е така,и си задават въпроса "Защо?" и други,които предполагат че може и не така,и си казват "Защо пък не!"

Razor
ентусиаст

Регистриран: 30.06.2003
От: Plovdiv
    #454997 - 28.09.2004 10:27 [Re: Godiva]

Предлагам ви два варианта за хубава екскурзия:
I вариант - с 2 нощувки, изходно място с. Орехово.
Отивате с кола до с. Орехово (56 км от Пловдив) или с рейс до Хвойна (49 км от Пловдив) и оттам пеш или на стоп до Орехово. Оставяте колата до някой от туристическите домове в селото и тръгвате за х. Персенк (3 часа). Условията са много добри - бунгала с баня и тоалетна, топла вода, електрически печки в стаите, нощувка 6 лева. Към хижата има и ресторант. Същия ден можете да изкачите и връх Голям Персенк (1.5 часа от хижата).
На следващия ден тръгвате към х. Чудните мостове (3 часа). Разглеждате природната забележителност Чудни мостове и продължавате към х. Кабата (1.5 часа). Условията там са по-лоши от Персенк, но все пак стаите са отоплени, с по 3-4 легла, нощувка 5 лева. През летния сезон се предлагат храна и напитки. На другия ден отивате до местността Цирикова църква, където са потурчвани българите (30 мин). На мястото има параклис. На връщане слизате от другата страна през чудно хубав каньон (внимание - каньона е доста стръмен и на места почти целогодишно има сняг!), минавате през хижата и слизате към с. Орехово (2 часа).

II вариант - с три нощувки, изходно място с. Храбрино (18 км от Пловдив).
От Храбрино тръгвате към х. Родопски партизани (1.30 часа). Оттам продължавате за х. Бряновщица (2 часа). От Бряновщица поемате към х. Върховръх (2 часа), на която се преспива първата вечер. Условията в хижата са много добри, нощувка 6 лева. На другия ден тръгвате към х. Персенк (5 часа). Преспивате в хижата и на следващия ден тръгвате към х. Изгрев (6 часа), като пътем можете да изкачите връх Голям Персенк (това ще ви увеличи пътя с около час). Нощувате в х. Изгрев, където условията също са много добри и на следващия ден слизате в гр. Чепеларе (3 часа), откъдето има транспорт за Пловдив.

Желая ви лек път и приятно прекарване!

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: Маршрути из Тетевен и Русе
    #456511 - 29.09.2004 11:33 [Re: Godiva]

Я и аз да се пробвам да се включа по темата!
Та значи аз си падам по по-пресечените планински терени!
Присъствието на хубаво ядене и пиене по подобни места не е на първо място за мен!
Аз харесвам приятните преживявания с компанията, екстремните ситуации, които се случват, но не тези дето нарочно ги търсим, за да ни се случи нещастие!

Та като приятн спомен съм запазил преходът ни на една Нова година!

х.Васильов-Гложенски манастир-х.Страшния зъб(над Тетевен)-х.Бенковски-х.Вежен
-----------
Иначе като по ЧОВЕШКИ и живописни маршрути ще препоръчам:
Ден първи: пещера Орлова чука-село Червен с Червенската крепост(тогава спахме 10 човека във къщата на "Жоржета"-пригодена за нощувка на туристи) . Може да се продължи и до селото, което е малко по на изток и да се нощува във хижа с много добри условия
Ден втори: "Ивановски скални църкви"-това е резерват по проречието на река Русенски лом там можете да разглеждате цял ден!

Поздрави на всички,
волни и незамърсяващи птички!

--------------------

Джуджанка
Player vs Environment

Регистриран: 03.06.2003
От: те тука
    #456819 - 29.09.2004 15:23 [Re: Tanque]

Цитат:

Някой може ли да ми препоръча хубава туристическа пътека.
Аз много харесвам пътеката на Сините камъни - Сливен, но скоро не съм ходила там. Минавах я за около час преди време, но това е повече за активни туристи, не за рекорди. Много е красиво и е приятно, защото се редуват открити и сенчести места.

Еех, колко лета съм прекарала там като дете ако знаеш... Спомняш ли си случайно за някоя легенда от местността?

--------------------
When in deadly danger,
When beset by doubt,
Run in little circles
Wave your arms and shout!

семеен
Нерегистриран

#457999 - 30.09.2004 16:56 [Re: Джуджанка]

Гледам че общо взето сте запалени по пешеходния туризъм.
Аз бих искал да ми препоръчате някое хубаво местенце за семеен туризъм. Имам син на 2 годинки и трябва да се съобразявам изцяло с него. Нещо от рода на Евъргрийн палас в Рибарица например.
Тази седмица отиваме на Огняново. Като се върна ше разправям.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8305

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.