ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Маршрути из България
    #14296 - 29.12.2001 22:25

Какво ще кажете всеки да предложи някое хубаво място в България за посещаване.
Последното супер место,което посетих е Огняново.Има приличен хотел с 2 басейна с топла минерална вода.На няколко километра нагоре в Родопите се намира едно райско кътче- с.Лещен с две разкошни кръчми.Никъде другаде не съм яла такава родопска наденица и не съм пи-ла такава ракийка.....ммммм

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bye-bye
несъществуващ член

Регистриран: 25.07.2001
Re: Маршрути из България
    #14307 - 30.12.2001 02:40 [Re: Godiva]

В Лещен е много хубаво. Дано туристическия кич не унищожи автентичната хубост на това село.
А Огняново къде е? Какво лекува минералната вода там?

Мая

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14311 - 30.12.2001 09:31 [Re: Bye-bye]

Огняново е селото ,което е под Лещен.В него има хотел-профилакториум с много вряла вода-мисля че е за лекуване на ставни болести.А Лещен си е все още запазен.

Bye-bye
несъществуващ член

#14339 - 31.12.2001 02:16 [Re: Godiva]

Миналата година обикаляхме една седмица из Родопите. Без план и програма, спирахме където ни хареса и където замръкнем.
Аз бих искала да ви попитам познавате ли места, където човек може да се уединява за отмора и медитация, на спартански условия, в някой забутан планински манастир, хижа, къшла или нещо подобно.

Мая

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14370 - 02.01.2002 08:39 [Re: Bye-bye]

Общо взето манастирите доста се посещават вече,но ако искате по ел.поща ще ви изпратя координатите на един човек,който би ви дал чудесни идеи точна за по-забутани места-доскоро той водеше швейцарски групи из Родопите-знае точно за такиве къщи-той си е жив справочник.
Аз лично бих ви посъветвала да посетите ТРИГРАДСКОТО ждрело-може би го знаете?

Bye-bye
несъществуващ член

#14376 - 02.01.2002 12:25 [Re: Godiva]

С удоволствие, на е-майл andreevateodora@hotmail.com
Минахме недалече от Триградското ждрело, но не остана време да се отбием. Ще го направим следващия път.

Мая

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #14414 - 03.01.2002 15:12 [Re: Godiva]

Манастирите са хубави места, обаче на мен ми изглеждат някакси много комерсиални и общодостъпни. Предпочитам хижите в планините. Там е доста по първобитно /така да се каже/, но пък за няколко дни е страшно очарователно и романтично. Примерно да отидеш на някоя хижа, да запалиш огън и да си печеш разни нещица /дори сланината и лука там са вкусни - същински деликатес/ и звездите са винаги големи. А ако си с печен водач и с готина екипировка може и палатка да опънеш където човешки крак не е стъпвал /е това не винаги е така/… и е някакси много истинско – направо се изпълвам с носталгия по хубавото време.
Любимите ми хижи са Скакавица в Рила и Синаница в Пирин. Според мен са леснодостъпни - туристическата разбира се, не с кола. Но може и донякъде с кола, а после съвсем малко пеша /малко, малко зависи от хората/.

"Най-същественото е невидимо за очите."

--------------------

Verdji
чудо

#14415 - 03.01.2002 15:21 [Re: Godiva]

И аз харесвам такива места, можеш да ми подшушнеш тихичко, пък аз ще пазя тайна. Не знам кога ще мога да отида, но все пак мисълта, че поне знам къде е хубаво ме прави донякъде по оптимистична.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14420 - 03.01.2002 16:06 [Re: Verdji]

Смятам възможно най-скоро да посетя хижа Безбог - било хубаво.Предпочитам по-луксозните хижи,едно време съм спала в хижи с по 20 човека в стая,но сега вече не ме блазни тази идея.

Verdji
чудо

#14439 - 03.01.2002 21:10 [Re: Godiva]

То броя на хората май зависи от това колко посетители има в момента. Е да някой са направо ужасни от тая гледна точка. Но специално за Скакавица например, има една малка хижа до голямата каменна /там не съм спала, но има страшно много стай и не са за по 20 човека/. Но малката е отделена и има две стай с по няколко легла и нещо като холче – така че там можеш да си съвсем самостоятелно. А хижа тип хотел е "Рилски езера" - забравих как се казваше, ама май така беше, и е на един час максимум от Скакавица. Минава се през една разкошна гора и после малко клек и си горе. Но това е новата - старата нали изгоря. Тя е с баня и прочие във всяка стая, но някакси няма чар. Обаче пък езерата са съвсем близко.
Иначе хотелите са си хотели, но вече са за друг тип почивка. Преди си мислех, че х-л "Рила" на Боровец е хубав, но ми се случи да отида преди време и още съм възмущавам като се сетя. Изобщо няма никакво съответствие между цена и условия. "Елица" и другите, който уж не бяха чак толкоз реномирани, всъщност са много по-добри и като стаи и като храна /влиза закуска/ и изобщо.

Е като ходиш ще разкажеш надявам се!

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14459 - 04.01.2002 09:08 [Re: Verdji]

Не обичам Боровец-имам лоши спомени.
Сега ще споделя един супер маршрут,но трябва кола.
Първо спиране Банско - например обяд в "При дедо Пене" -май така се казваше,после до Огняново .Там има един външен басейн с доста топла минерална вода,около басейна има дървета и е много красиво - можеш да си пиеш кафето или друга напитка вътре,за вечеря се качваш горе в Лещен - приказно е ,времето е застинало,а на другия ден или след 2 дни през планината се спускаш до Мелник - там има една пещера - изба - продават мелнишко вино.Близо е и Роженския манастир - той е един от най-красивите........и после се връщаш-може и през Сандански.

Verdji
чудо

#14551 - 05.01.2002 19:24 [Re: Godiva]

И аз така за Боровец - гледам все да минавам транзит. В Банско скоро не съм била, но там си е страхотно, а и моментът да се запъти човек за нататъка също е доста подходящ, но… понякога има разни тъжни но.
В Огняново не съм била, но също знам, че е страхотно и как да не е като това е била бивша база на бивши партийни величия – е сега явно са снижени условията, особено ако не са правили ремонт. Като курорт било страхотно, обаче хората там не живеели хич добре - имам предвид долу в селото. Всички били с жълти зъби от водата и имало само една чешма с питейна вода в цялото село. Просто какво да се каже - два свята.
Дано ми се случи да мога да мина по твоя маршрут, наистина изглежда доста примамлив и интересен.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14576 - 06.01.2002 09:44 [Re: Verdji]

В хотела е правен ремонт- става.Пожелавам ти да минеш оттам-още повече,че когато за път към Мелник преваляш Пирин на най-високата точка има една чудно красива местност с хижи.
Като съм в настроение следващия път ще предложа друг маршрут.

Василена
Нерегистриран

#14698 - 08.01.2002 01:21 [Re: Godiva]

Привет! :)

За Банско: "Дедо Пене" беше хитовата механа преди години, сега има доста по-добри. Личният ми опит (от преди 3 дни) говори, че чудесата на таз земя нямат край. До сами църковния дувар в туй пусто Банско се е свряла механата "Уста Глигор", където не само готвят вкусно, ами и литър вино се разлива в чашите срещу едва 4 лева! Най-тузарската кръчма сега е "Молерова къща", но и тя отшумява (над половин метровите шишове с месо вече вдъхват страхопочитание само като цена). За щастие над всичко си остава "Орловото"! Който е ял и пил там, знае що за гнездо е, а който не е - да навакса докле е младост! ;)
Ох, за града на Вапцаров е казано толкова много, та я да не ви досаждам и аз...

За КОТЕЛ: Често ходя там и се чудя как не ми омръзва. Вариантите за нощувки са различни - хотел, частна квартира, бунгало в гората над града. Ако някой се интересува нека пита - познавам хазаите. За повечето хора думата "музей" може би звучи скучно, но котленските музеи (4 броя) са нещо различно. Природо-научният е подреден и се поддържа с голям мерак. Там научих, че гъшето яйце е по-голямо от това на орела. А в Етнографския музей бих искала да се заселя като ми омръзне столичния хаос. В Пантеона на Раковски се помещава и Музеят на възрожденците, а в Галатанското училище можете да видите колекцията от гиздави и китни котленски килими. И пратете много здраве от мен на чичо Стоян, дето продава вестници в павилиончето до пазара!

За ГРАДЕЦ: става дума за тоз Градец, който е до Котел (уточнявам, защото има още два). Имам къща там, затова няма как да не го изрекламирам. В Градец има толкова много цигани, че едва ли ще се намери по-подходящо място за една екстремна ваканция! ;) В селото може да се почувствате като в индийска провинция, но изтърпете още 3 km и идете до "Караджейката" - страхотно място, ей! Нови-новенички стаи със собствени бани и WC за домошарите, рибарник за рибаите, бара за чистниците, поляна за палаткаджиите, а за табиетлиите - страшна кръчма, под чиято тераса кротува Луда Камчия.
Автобусът за Градец и Котел тръгва в 16h от "Новотела".

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14713 - 08.01.2002 09:06 [Re: Василена]

Поздравления!
А в тази Луда Камчия може ли да се къпе?Има ли вирове?
Всичко това на колко километра е от София и пътя до там за кола добър ли е и колко време?

AlienArt
Otvudnia

Регистриран: 09.01.2002
От: Мачу Пичу у Царевичака
Kade sum?
    #14767 - 09.01.2002 03:27 [Re: Godiva]

Vurvia po sredata na tiasnoto shose vkopano v skalite i vieshto se kato zmia usporedno na rekata romoliashta dolu v kaniona. Stupkite mi otekvat v skalnite steni koito se vuzvisiavat nagore, nagore... tolkova, kolkoto da mi ostaviat puknatina nebe, svidlivo propuskashta otrazenia ot sledobednoto sluntse.
Pristigam pred Diavolskoto Gurlo za da nemeria shepa peshterniatsi, tokushto zavurnali se ot dnevnia prolaz na Haramiiska-1 i Haramiiska-2. Pozdraviavam gi i produlzavame zaedno kum seloto razmeniaiki shegi i informatsia za veselbite koito se ochertavat tazi vecher. Stumva se. Prusten ot priateli s litsa ogriani ot ogromnite igrivi plamutsi na ogunia napalen vsred polianata. Izrecheni dumi na niakolko ezika se vplitat edna v druga, isdigat se i se stopiavat niakade v tishinata zad nas. Otkrivam novi priateli ot Frantsia, Avstralia, USA, Germania... Svetut e tolkova maluk. Tuk sushto otkrih edin ot vulshebnite no skorosmurtni koktaili koito sum pil niakoga. Narichat go Gligan i e chedo na genialnia mesten alkoholizum. Gligana e techna smes ot koiato ochite vi se tsementirat v ochnite iabulki, pridobivaiki bezumno-vacanten pogled, po gurba vi zapochvat da rastat debeli pravi kosmi i rutsete vi sluzat ne po-dobre ot kopita. Kovarnata retsepta e dosta prostichka. Gin i Menta - 1:1. Edinstvenoto preimushtestvo na Gligana e lipsata na sutreshno glavobolie ili t.n. mahmurluk. Subuzdate se tolkova piani, kolkoto ste bili kogato ste si legnali.
Na sledvashtia den, razhodka s kone do Chairite. Nezemno krasivo miasto. Siniat Vir e edno ot ezerata, koeto moze da promeni mirogleda vi. Vsichkite vi planove, trevogi i problemi ostavat dalech pod horizonta. Malki, malovazni i smeshni. Vremeto ne sushtestvuva. Niama minalo, niama budeshte. Useshtate sebesi TUK i SEGA. Znam, che Zavrushtaneto shte e bolezneno zestoko.

Kade se namiram?

Otgovora v sledvashtia broi :)))

--------------------
Колкото по-малко четем, толкова повече време ни остава за четене!

Godiva
Графиня дьо Шарни

#14772 - 09.01.2002 10:54 [Re: Godiva]

Ако ви се ходи до интересен манастир не много далече от София бих ви препоръчала "Седемте престола".Пътят е през гр.Нови Искър,след това се минава високо над Искъра,гледката е невероятно красива,минава се Батулия,Лъкатник и все направо покрай р.Искър.Някъде преди Елисейна пътя се отклонява вдясно и все нагоре....
Около манастира е невероятно живописно има и хубава горска кръчма с вкусотии,събират се хора с китари,акордеони.През лятото може да си направите и плаж на реката,която не е дълбока,но за разхлаждене става.

Василена
Нерегистриран

#14794 - 09.01.2002 16:43 [Re: Godiva]

Здрасти, здрасти!
В тази част на реката вирове има и са чудни, но не препоръчвам да се топите точно сега - изчакайте до юни-юли. ;)
Градец е на малко по-малко от 300 км от София, пътува се по пътя за Бургас. От Петолъчката може да се хване лъча за Котел, а може и да се мине през Сливен, т.е. покрай Карандила. Съседни села на Градец са Ичера, Медвен, Жеравна, Катунище.
А на Караджейката хапнете една пастърва на керемида и за мен!

humpty dumpty
горски

Регистриран: 10.01.2002
От: София
    #15779 - 19.01.2002 16:35 [Re: Godiva]

Браво, Годива, проздравления за хубавата тема! :)
В Огняново не съм бил, но ще го посетя, обещавам.
Аз бих предложил с. ТрИград особено околностите. Освен всеизвестното ждрело, там има и чудни поляни и хълмове.
Не разполага с толкова комфортна база, но гостоприемството на местните жители е рядко срещано дори и за България (както на повечето места в Родопите - все още!).
Препоръчвам пътуване с кола или бус през язовир Батак и връщане през гр. Девин ранна есен или късна пролет - незабравимо е! :)

Свобода или смрТ ;)

--------------------
согретый лучами зведы по имени солнце

Godiva
Графиня дьо Шарни

#15781 - 19.01.2002 16:45 [Re: humpty dumpty]

Добре,че отвреме на време тук таме се намира някой,който да пътува!По едно време си мислех,че само аз ще си пиша и отговарям.

Belonoga
нем@
**

Регистриран: 14.02.2001
От: Нито в град, нито в държава...
Re: Не си самаа, де!
    #15833 - 20.01.2002 16:00 [Re: Godiva] Прикрепен файл (201 тегления)

И други пътуват... и аз съм във възторг от Лещен, Огняново, Ковачевица (особено оттам), Боженци, Мелник, Етъра и манастирите около Търново: това лято исках да си остана там завинаги :-), ама не ме вземат, пусто ;-) Имам купища снимки, но още не съм намерила време да ги кача нейде... като го направя ще Ви се обадя.
Говорейки за Лещен, където наистина менюто е несравнимо... помните ли това?

"Любовта никога не отпада"

Белонога

--------------------
Белонога

Godiva
Графиня дьо Шарни

#15836 - 20.01.2002 18:02 [Re: Belonoga]

:)))))
No otljavo kruchmata po-mi haresva!
Vij kato kaza Etura sigurno tazi prolet shte otskocha do tam!

Belonoga
нем@
**

#15848 - 20.01.2002 20:19 [Re: Godiva]

Имам снимка и от нея, ама няма сега албум да правим, я! ;-)

Белонога

--------------------
Белонога

Bye-bye
несъществуващ член

#15858 - 20.01.2002 21:30 [Re: humpty dumpty]

Абсолютно вярно за родопското гостоприемство. В Девин ви препоръчвам да отседнете в дом Паунови, много симпатичен малък семеен хотел в града.

Мая

Jane
рекордьор

Регистриран: 14.09.1999
От: Varna -> Arlington, VA
    #15984 - 22.01.2002 21:45 [Re: Godiva]

Pozdrawlenia za hubawata i polezna tema!
Ne bi bilo zle da se otwori i tema da rechem -Marshuti iz Europe :-)
Bi mi bilo intersno da chuia wpechatlenia za Italy, Spain, Greece i t.n. i preporyki za mesta koito da se posetiat.

Mary Jane
---
So far, so good... so what?

--------------------
Imagination is more important than knowledge.

Jane
рекордьор

#15985 - 22.01.2002 21:52 [Re: Godiva] Прикрепен файл (82 тегления)

E za Borovetc poprekali ....neznam koi bi mogyl da kaje che ne hareswa taia krasota!

Mary Jane
---
So far, so good... so what?

--------------------

Belonoga
нем@
**

Re: Маршрути из Европа
    #16028 - 23.01.2002 13:35 [Re: Jane]

Като отворите темата свиркайте... и аз съм възторжен пътешественик и има много за гледане и разправяне... тъжното само е, че не всеки може да си позволи да пътешества, а други пък, не се осмеляват да излязат от вкъщи.

"Човекът е човек, когато е на път!" :-)))))

Белонога

--------------------
Белонога

X Type
Нерегистриран

#23098 - 27.03.2002 20:35 [Re: Godiva]

Rodopite sa interesna alternativa. Znaete li che tazi godina Bg objavjava 2002 za godina na eco-turizma (spored reklamite po turisticheskite izlozjenija na zapad)?

Анонимен
Нерегистриран

#42321 - 17.09.2002 17:01 [Re: Godiva]

Prochetoh za hubavoto ti prejivyavane edva sega i mi se iska i az da go posetya. Imam samo edin vqpros. Da li e vqzmojno da mi se dade tel. nomer ili nyakakva informaciya za kontakt s tyah ili tova stava samo na myasto?

Godiva
Графиня дьо Шарни

#42387 - 19.09.2002 16:32 [Re: Анонимен]

Телефони в Лещен -
0751/29107 и 07527/522

048 858185 - Евгени - той отговаря за настаняването и кръчмите!
Дано съм помогнала!

jerry_2001
Нерегистриран

#53291 - 28.12.2002 06:22 [Re: Godiva]

zdraweite,kak ste
mnogo me zaintriguva temata vi za marshrutite iz bulgaria,zashtoto vqrvam che shte ima kakvo da vidi chovek. az jiveq w asenovgrad i w moq krai ima mnogo marshruti ,koito sa interesni za turistite.ako iskate poveche informaciq za tqh molq pishet mi na e-mail:jerry_2001@all.bg

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Хижа Рай !
    #55651 - 11.01.2003 12:19 [Re: Godiva]

Най ми е Райско там!чак на връх Ботев вече ми дожалява за краченцата,но ги топля ссс.....Батко ще ви купи.......

Анонимен
Нерегистриран

Re: Хижа Рай !
    #56676 - 17.01.2003 07:01 [Re: Tirtirlin]

Tuk v iujna California,kudeto jiveia,prirodata e ostetila mestnite otkum gori.Samo kato se setia za Trigrad i Krustova gora v rodopite,za lovnite ni hiji,do koito se stiga po kozi puteki pesh ili mnogo vnimatelno s djip i otlichen shofior,a za Boatin v Stara planina(Tetevensko) i za Djendema (nad Aprilci),ili Elenskia Balkan sus slunchevite mu poliani i hubavite shirokolistni gori,pulni s div jivot...Az sum burgazliika i niama da propusna i iujnoto chernomorie,no kato trugnete za tam ne se puhaute po ojivenite plajove,trugnete po malkite,zakutani nadolu do zmiiskia ostrov,po putekata na arkutinskia plaj,usporedna na brega ta chak do ustieto na Ropotamo.Na drugia den produljete do bivshite Oazis i zaliva na Arapia,preskochete do Carevo.Posle ne propuskaite plajcheto na Varvara-tam ima uslovia za dobur podvoden ribolov,produljete kum Ahtopol-moreto e toplo,a popchetata sa kato malki sharancheta-lovite 10-tina i iadete ciala gladna drujina.Ako imate vreme,nai ne e za propuskane Veleka.Tova miasto e raia na choveshkite ni sunishta.Rekata gumji ot riba-podskacha nad vodata-samo da si dobur ribar,no i da ne si,pak niama da ti e skuchno,zashtoto edva li se sresta takova devstveno prekrasno zalivche cesto.Rekata se dviji kum moreto spokoino,spokoino i ot jensko koketstvo,malko predi slivaneto zapochva da se kolebae,praveiki ogromen(pochti 90-gradusov zavoi,dvijeiki se pochti usporedno na moreto.Taka se e obrazuvala edna piasuchna ivica,zagradena ot iztok s moreto i ot zapad c Beleka.Na iug e kacnal Sinemorec,a presechesh li puk nego (Sinemorec),ste stignesh do drug,susto raztursvast dushata devstven plaj.I taka,tui i tui stignahme pochti do Turcia,ia da ne se izlagame i da vidim ot Rezovo kolko hubavo e i tam i da ni kluvne zagubata na razkoshnia turki plaj,koito mojeshe da bude i nash,ako v minaloto sme stopanisvali brega si po staratelno.Nadiavam se marshrutite da sa vi priatni,kato dobavia,che nasheto Cherno more niama nisto obsto s vechno studenia Pacific tuk v CA.Viarno niama mnogo bogata fauna,no puk nie idem akulite-ne te nas!

brod
почетен член

Регистриран: 18.07.2002
От: Sofia
    #56788 - 17.01.2003 16:55 [Re: Godiva]

Ето и нещо по-различно от познатото ви. Имам приятели от с. Бачево, на 5 км над Разлог, намира се в местността Предела. Та там единствено видях едни неповторими дървени къщички, с беседки и кътчета за барбекю, навеси за дъждовно време и стая за спане, изработени от груб чамов материал, добит на самото място. Задължително се изграждат до извор, като преди това се каптира и се прави чешмата. Къщичките се правят от местни компании, имат по една стая с общ дървен нар, върху който могат да се постилат донесени от вкъщи одеала и завивки, и да спят по 10-15 човека. То и време за спане не остава, всички посрещаме утрото до огъня, толкова е хубаво изживяването, че е трудно за описание. Все пак е за хора, непретенциозни към удобствата, храната е каквото си донесеш, с неизменното гърне за боба, приготвен направо до въглените на огъня...
И над всяка къщичка има някакъв надпис, нещо като мотото на компанията, последният път бяхме в къщичка, над която на парче дъска беше написано: "От погодИя по-убАво нЕма..." Демек, от това да си направиш кефа така, както на теб ти се иска...
Живот и здраве, това лято съм там. Който иска, да се включва, мога да го организирам!

--------------------
"На гроба ми не сипвайте вода.
На онзи свят аз няма да се мия.
И ако някога възкръсна из пръстта,
ще бъде само, за да се напия!"

Godiva
Графиня дьо Шарни

#71014 - 01.04.2003 11:09 [Re: Godiva]

Njakoi znae li koordinatite na njakoi hubav hotel v Trjavna - ili kak da si namerja telefona na hotel Zograf vuv Trjavna?

Jane
рекордьор

#71116 - 01.04.2003 17:59 [Re: Godiva]

Interesna tyrsachka: http://get.info.bg/visit/Dir.asp?d=0-10

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#72446 - 07.04.2003 16:09 [Re: Jane]

А - благодаря ти много - много е полезен този линк!!!

Анонимен
Нерегистриран

#74412 - 16.04.2003 18:39 [Re: Godiva]

Горещо ви препоръчвам да посетите Еленският Балкан! Може да посетите интересни места в т.нар. селски туризъм! Любезни домакини са реставрирали чудни къщи, където освен домашно приготвените ястия ви карат да се докоснете до автентичността на региона. Предлагат интересни маршрути и доста добър сервиз, пък и цените са добри!

Анонимен
Нерегистриран

#95927 - 14.07.2003 10:04 [Re: Василена]

zdravei, ot Varna ,molq za pove4e info, telefoni za rezervacii i t.n. za mestnost " Karadjeikata "
arto_64@abv.bg

ТурисТ
заслужил ветеран

Регистриран: 19.04.2003
От: Варна
Re: "Karadjeikata"
    #96368 - 15.07.2003 12:31 [Re: Анонимен]

Лично аз тая местност "Karadjeikata" за пръв път я чувам, горе-долу къде би трябвало да се намира?

--------------------
"... гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен"

Godiva
Графиня дьо Шарни

А Шерба ???
    #97668 - 20.07.2003 22:19 [Re: ТурисТ]

Туристе - какво стана с резервата Шерба - преди години ходих там - беше много хубаво - накъде около Варна - след Аспаруховия мост - водиха ме и нямам спомен точно как се стегаше

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: За Шерба
    #97718 - 21.07.2003 06:48 [Re: Godiva]

Здрасти, Годива!

Резервата Шерба се използва за ловуване, когато му е сезона!По-миналата коледа
пренопщувахме там 8 човека в хижа Бункера.Имам телефони!Голям студ брахме
Тази Шерба за която аз знам и съм ходил веднъж се намира в посока към Бургас
и за да стигнем до нея слизаме с влакът на гара Нова Шипка, която е на около
60км от Варна.
Аспарухов мост и кв.Аспарухово са само на 12км от Варна!

Поздрави!

--------------------

С.Илиев
Нерегистриран

#98276 - 23.07.2003 11:23 [Re: Godiva]

Полледнете тук за маршрути и интересни места из Родопите:
Пътеводител западни Родопи

Godiva
Графиня дьо Шарни

#100280 - 29.07.2003 19:06 [Re: Godiva]

Ей тук ми остана сърцето - завинаги
http://www.bgglobe.net/viewer.php3?lang=bul&Obj_ID=466&alone=no

Ирина
Нерегистриран

#119225 - 20.09.2003 07:29 [Re: Verdji]

Много интересувам за туризм във България. Аз съм от Русия. Бих искала да видя български планини и манастирите . Но аз обичам самодеятелни пътуване: със раници и палатки Аз не съм опитна туристка , но цивилизация е тегла ми. Пишете ми! Мога ли аз да посетя България ако класичен турист? lyman@all.bg

CTramell
Нерегистриран

#430584 - 04.09.2004 18:34 [Re: Godiva]

Някой ходил ли е скоро до Огняново, имате ли представа дали басейнът още съществува и дали работи?

Godiva
Графиня дьо Шарни

#431611 - 06.09.2004 09:33 [Re: CTramell]

Утре заминавам за Оняново и ме увериха - че всички басейни работят - между другото в Огняново е започнало строителство на частни хотелчета..и предполагам след няколко години ще се превърне в истинско курортно селище...

Tirtirlin

#431621 - 06.09.2004 10:20 [Re: Godiva]

Вчера бях в Ягодинската пещера ,и в Дяволското гърло.Приказно красива е природата в този край.През реката бе опънат "Тролеят на Тарзан" и синът ми който след някой ден ще е първокласник два пъти се пусна по него.В Михалково пихме естествено газирана вода от една изригваща на импулси чешма ,но нещо не ми хареса -мирише на сероводород и съвсем малко е газирана.Много боклуци в реката на това село.Много плуващи боклуци и до стената на язовир Антон Иванов.Идеше ми да уволня цялото правителство ,а Сакскобурготски да го накажа с шнорхел и плавници да ги вади едно по едно.Обаче нали съм жалостив ,-мина ми.

Sticky
Вечно борещ се

Регистриран: 18.08.2004
От: България
    #440526 - 13.09.2004 22:42 [Re: Tirtirlin] Прикрепен файл (69 тегления)

Ето ви готино място. Дряновски манастир "Св. Архангел Михаил"
Лично аз съм бил там и казаха, че в манастира можело да има настаняване. Има къщи с доста стара миризма, което ме блазни много. Готиното е, че почти всяка от тях е нещо като гостилница и на много народни цени може да си хапнеш човешки. Природата е сравнително девствена и е много чисто. Може би е защото малко хора ходят там. Има екопътека с разни въжени мостчета и естествено да не пропуснем пещерата "Бачо Киро". Май беше 10лв да влезеш на разходка за 1 час. Бе готино е!!!
Ходете и яжте по едно шкембе с много чесън заради мен.
Ух че ми потекоха лигите... Вижте как изглежда. Яко а?

--------------------
To beer or not to beer....
That is the question

Tanque
бронирана

Регистриран: 02.09.2004
    #443860 - 16.09.2004 16:59 [Re: Sticky]

Някой може ли да ми препоръча хубава туристическа пътека.
Аз много харесвам пътеката на Сините камъни - Сливен, но скоро не съм ходила там. Минавах я за около час преди време, но това е повече за активни туристи, не за рекорди. Много е красиво и е приятно, защото се редуват открити и сенчести места.

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: Боклуци ли?
    #445086 - 17.09.2004 16:50 [Re: Tirtirlin]

Ей, Петхиксов, жалко, че ти е минало инак щяхме да спретнем един преврат!
Ама напоследък чувам, че било по-ефективно [укротяването на сребролюбците] да се прави по примера на Махатма Ганди!

Поздрави

--------------------

Tirtirlin

Re: Боклуци ли?
    #445104 - 17.09.2004 17:04 [Re: ТурисТ]

Веднага изконструирах мислено една приставка за лодка ,подобно на комбайн прибираща боклуците плуващи точно до стената на язовира /предимно пластмасови шишета/.Аз не хвърлям никъде дори хартийка от дъвка /за града ти говоря ,а пък навън -абсурд/ слагам я в джоба ,или ще отида на 100 метра до кошче.Като видя някой да хвърля през прозореца на колата нещо,и ми става ядно.Иначе преработката на отпадъци си е голям и печеливш бизнес.Дай идея за използване на употребявани РЕТ пластмасови бутилки ? В Щатите май вече правят външните повърхности на автомобилите от такава рециклирана РЕТ пласмаса.Да се дооформи чрез донадуване в топъл калъп такава бутилка.Обаче в какво ?

Godiva
Графиня дьо Шарни

#445408 - 17.09.2004 23:02 [Re: Tirtirlin]

Ние за малко да минем от там....я ми кажи - за да знам за в бъдеще - до Триградското ждрело има ли сносен път за кола - да е поне третокласен....

Tirtirlin

#445715 - 18.09.2004 12:27 [Re: Godiva]

В момента асфалтираха някои участъци,а други бяха току/що асфалтирани.

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: Oпит за компетентен отговор
    #447804 - 20.09.2004 21:41 [Re: Tirtirlin]

Здрасти ПЕТхиксов!

Та значи питах аз мойте планинари и от 60 човека все един се намира компетентен по даден въпрос!
Ще ме извиниш за едрия шрифт, но все пак не съм го писал аз, а Павел - мъж на около 50години!
-------------
Мартине,
Това е от моята област донякъде. доколкото разбирам твоя чоовек с и мисли, че ако започне да събира бутилки от ПЕТ -УПОТРЕБЯВАНИ БИ МОГЪЛ ДА ГИ ИЗПОЛЗВА ПОВТОРНО - СИРЕЧ ДА ГИ РЕЦИКЛИРА. НАЙ-ОБЩО ПЛАСТМАСОВИ ОТПАДЪЦИ СЕ РЕЦИКЛИРАТ ЧРЕЗ СМИЛАНЕ НА ПЛАСТМАСАТА И С ДОПЪЛНИТЕЛНА ОБРАБОТКА ИЛИ БЕЗ НЕЯ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ИЗРАБОТКА НА НОВИ ДЕТАЙЛИ. ЗА АВТОМОБИЛИ СЕ ИЗПОЛЗВА САМО ПОДБРАНИ ВИДОВЕ ПЛАСТМАСА. ОТНОСНО ПРЕНАДУВАНЕТО:
изработването на бутилки от ПЕТ СТАВА НА ШПРИЦОВЕ В ИНСТРУМЕНТИ- ШПРИЦФОРМИ И СЕ НАДУВА СЪС СГЪСТЕН ВЪЗДУХ. СПОРЕД МЕН ПРЕНАДУВАНЕТО ИМА три КУСУРА-
1. НЯМА ХИГИЕНИЧНОСТА НА НОВАТА БУТИЛКА
2. ЗА ПРЕНАДУВАНЕ МАТЕРИАЛА СЕ ЗАГРЯВА ДО ТЕМПЕРАТУРА НА -ПЛАСТИЧНОСТ И ТОВА ВОДИ ДО ЧАСТИЧНО ИЗГАрЯНЕ НА МАТЕРИАЛА И ОБРАЗУВАНЕ НА ЧЕРНИ ТОЧКИ
3. Машината и инструмента струват ориентировъчно около 450 000ЕВРО. За да е ефективно трябва да се събират с хиляди бутилки на ден, т.е. смятам, че няма ефект.
Аз съм проучвал въпроса и правих и практически опити за изработка на пласмасови чаши за кафе.
И това бяха проблемите. Въпреки това зная, че много производители, използват рециклирана пластмаса но добавят около 3-4% към основния материал.
Иначе, казано наистина в преработката на отпадъци има много пари.
През лятото участвувах в един проект за рециклиране на автомобилни гуми.- Европа дава много пари за такива проекти.
С две думи:
идеята за използване на отпадъци е с оценка 10, конкретното предложение -ХХХХХ оценка
--------
Ако се сетиш нещо друго - на среща сме

--------------------

Tirtirlin

Такаааа...
    #448495 - 21.09.2004 16:04 [Re: ТурисТ]

Само да не ни изгонят от форум туризъм.Я предложи форум - "Сливи за смет" или "Пари от нищо" /имаше една песен на Даарт Стрейтс "Пари за нищо" /.
Тези неща които ги казва приятелят ти ,аз ги знам.До мен има фабрика която мелят вторична пластмаса и я изнасят.Също знам малко и за видовете пластмаси ,термопластични еластомери ,термореактивен еластомер / каучука примерно/.
Преработката на автомобилни гуми винаги ще е губеща ,тоест трябва да се дотира от екоминистерството.Криогенната технология е най подходяща ,но е енергоемка.Гумата се охлажда до примерно 170 градуса под нулата,-става крехка като бакелит и в топкова мелница подобно на тези в циментовите заводи се начупва на парченца.От гумата се ползва за претопяване стоманеният тел ,а гумената "пудра" се добавя или в асфалта като пълнеж ,или като добавка при вулканизиране на "прясна" гума.
Донадуването за което си мислех при РЕТ бутилките ,не е с насока това което ще се получи от тях да има общо с хранителни продукти и тнт........Близко до ъкъла е ,че е по просто да се смила и после да го правиш нещо си ,и то добавяйки му "свежо гориво" -така е при вторичното използване на стоманено/чугунена скраб ,а също и при вторичната преработка на хартията.Четох как в Етиопия един предприемчив човек прави подметки на обувки от автомобилни гуми.Идеята е нещата да се използват за да не замърсяват природата.Светът не е нито Щатите,нито Швейцария ,нито България.Бедноста е визитната картичка на планетата Земя.В страни като Бангладеш ,Бирма,Бурунди,Нигерия,Индия и мн. други има потресаващо социално неравенство.Има милиарди човешки същества за които българският начин на живот и благоденствие е като филм за живот в друга планета ,в друго съзвездие.Под моята капандура е голям миш/маш от хаотични токове ,едва ли ще схванеш кой знае какво от тези ми тук бърканици.Пък доиздуването на РЕТ бутилките даже се опитах да го донавържа с дирижаблите /представи си го като пазарска мрежа пълен с доиздути "в десет раза" РЕТ бутилки напълнени с хелий А иначе си мисля за вакуумен дирижабъл Те тука! Те!

Да ти кажа ,най си падам по наглед глупави идеи.Нали за да я отхвърлиш трябва първо да я пребориш.Или както е казал Шоу "Има хора които знаят,че това е така,и си задават въпроса "Защо?" и други,които предполагат че може и не така,и си казват "Защо пък не!"

Razor
ентусиаст

Регистриран: 30.06.2003
От: Plovdiv
    #454997 - 28.09.2004 10:27 [Re: Godiva]

Предлагам ви два варианта за хубава екскурзия:
I вариант - с 2 нощувки, изходно място с. Орехово.
Отивате с кола до с. Орехово (56 км от Пловдив) или с рейс до Хвойна (49 км от Пловдив) и оттам пеш или на стоп до Орехово. Оставяте колата до някой от туристическите домове в селото и тръгвате за х. Персенк (3 часа). Условията са много добри - бунгала с баня и тоалетна, топла вода, електрически печки в стаите, нощувка 6 лева. Към хижата има и ресторант. Същия ден можете да изкачите и връх Голям Персенк (1.5 часа от хижата).
На следващия ден тръгвате към х. Чудните мостове (3 часа). Разглеждате природната забележителност Чудни мостове и продължавате към х. Кабата (1.5 часа). Условията там са по-лоши от Персенк, но все пак стаите са отоплени, с по 3-4 легла, нощувка 5 лева. През летния сезон се предлагат храна и напитки. На другия ден отивате до местността Цирикова църква, където са потурчвани българите (30 мин). На мястото има параклис. На връщане слизате от другата страна през чудно хубав каньон (внимание - каньона е доста стръмен и на места почти целогодишно има сняг!), минавате през хижата и слизате към с. Орехово (2 часа).

II вариант - с три нощувки, изходно място с. Храбрино (18 км от Пловдив).
От Храбрино тръгвате към х. Родопски партизани (1.30 часа). Оттам продължавате за х. Бряновщица (2 часа). От Бряновщица поемате към х. Върховръх (2 часа), на която се преспива първата вечер. Условията в хижата са много добри, нощувка 6 лева. На другия ден тръгвате към х. Персенк (5 часа). Преспивате в хижата и на следващия ден тръгвате към х. Изгрев (6 часа), като пътем можете да изкачите връх Голям Персенк (това ще ви увеличи пътя с около час). Нощувате в х. Изгрев, където условията също са много добри и на следващия ден слизате в гр. Чепеларе (3 часа), откъдето има транспорт за Пловдив.

Желая ви лек път и приятно прекарване!

ТурисТ
заслужил ветеран

Re: Маршрути из Тетевен и Русе
    #456511 - 29.09.2004 11:33 [Re: Godiva]

Я и аз да се пробвам да се включа по темата!
Та значи аз си падам по по-пресечените планински терени!
Присъствието на хубаво ядене и пиене по подобни места не е на първо място за мен!
Аз харесвам приятните преживявания с компанията, екстремните ситуации, които се случват, но не тези дето нарочно ги търсим, за да ни се случи нещастие!

Та като приятн спомен съм запазил преходът ни на една Нова година!

х.Васильов-Гложенски манастир-х.Страшния зъб(над Тетевен)-х.Бенковски-х.Вежен
-----------
Иначе като по ЧОВЕШКИ и живописни маршрути ще препоръчам:
Ден първи: пещера Орлова чука-село Червен с Червенската крепост(тогава спахме 10 човека във къщата на "Жоржета"-пригодена за нощувка на туристи) . Може да се продължи и до селото, което е малко по на изток и да се нощува във хижа с много добри условия
Ден втори: "Ивановски скални църкви"-това е резерват по проречието на река Русенски лом там можете да разглеждате цял ден!

Поздрави на всички,
волни и незамърсяващи птички!

--------------------

Джуджанка
Player vs Environment

Регистриран: 03.06.2003
От: те тука
    #456819 - 29.09.2004 15:23 [Re: Tanque]

Цитат:

Някой може ли да ми препоръча хубава туристическа пътека.
Аз много харесвам пътеката на Сините камъни - Сливен, но скоро не съм ходила там. Минавах я за около час преди време, но това е повече за активни туристи, не за рекорди. Много е красиво и е приятно, защото се редуват открити и сенчести места.

Еех, колко лета съм прекарала там като дете ако знаеш... Спомняш ли си случайно за някоя легенда от местността?

--------------------
When in deadly danger,
When beset by doubt,
Run in little circles
Wave your arms and shout!

семеен
Нерегистриран

#457999 - 30.09.2004 16:56 [Re: Джуджанка]

Гледам че общо взето сте запалени по пешеходния туризъм.
Аз бих искал да ми препоръчате някое хубаво местенце за семеен туризъм. Имам син на 2 годинки и трябва да се съобразявам изцяло с него. Нещо от рода на Евъргрийн палас в Рибарица например.
Тази седмица отиваме на Огняново. Като се върна ше разправям.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#458115 - 30.09.2004 19:44 [Re: семеен]

Аз съм много разочарована от Огняново - повече там не отивам.... - вече само Лещен...или Доспат - в Огняново е цигания....живеят си още в соц времето....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8301

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.062 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.