ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Туристически агенции
    #1851613 - 01.08.2007 00:32

Хайде да посъберем малко мнения, коментари и отзиви за туристическите фирми, които ползвате, които предпочитате и които не харесвате. Какви са ви впечатленията като цяло от обслужването в бранша, както в България така и в чужбина?

--------------------
I am just a vision.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Re: Туристически агенции
    #1852793 - 01.08.2007 23:07 [Re: O HARA]

Хайде!

Като цяло моите бяха лоши. Все си мислех, че имат още много да се учат. Че трябва да сменят малко начина си на мислене, според който, вече качил се в автобуса им и минал границата на БГ, няма много, много на къде да ходиш и ще седиш и ще мируваш. С други думи - в кърпа си им вързан и зависиш изцяло от тях.
....Докато не заминах за Испания през Алфа Тур. Не се запознах с никой от работещите във фирмата. Не мога да цитирам имена. Просто отидох, харесах хотел и платих точно за това, което получих. В Испания срещнах други българи, които се оплакваха, че на място нещата са се оказали различни от това, което им е било представяно и обещавано от туроператорите. Пример: плащат за х-л на брега на морето, хотелът се оказва не точно там. Или искат да е в центъра - оказва се, че е изнесен в тихо, усамотено, отдалечено местенце. В единия случай това заблуждаване беше особено грозно, защото семейството беше тръгнало на сватбено пътешествие, а жената беше в напреднала бременност. Само веднъж си бяха позволили да се отдалечат от хотела, т.е. да посетят центъра.
Малко коварна е тази сфера на услугите, защото, практически няма как да видиш предварително какво точно купуваш. Не е нещо, което можеш да пипнеш и да премериш, нито да го предвидиш. Разчиташ на обещания и се надяваш на спазването им. Но когато се разочароваш от изкарването и условията на пътуването, после при свършен факт, колкото и да роптаеш, да пишеш по форуми, да съдиш, дори и парите да ти върнат (което на практика май никога не се случва), ваканцията ти е минала в ядове, а другата е чак догодина.
А "професионалистите" в туристическите агенции пък добре са запознати с факта, че българинът като цяло малко пътува и е лесно манипулируем.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #1853091 - 02.08.2007 10:05 [Re: O HARA]

На теб да не са ти дали задача да проучваш пазара

За туристическите агенции или добро или нищо. Щото всички са маскари

А клиентите - три пъти повече маскари

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #1853130 - 02.08.2007 10:50 [Re: O HARA]

Аз се УчУдвам що при нЕкои тур агенции, цените за нощувки са по-високи от цените, дадени в съответните сайтове на хотелите - нЕкой по-запознат ще ме осветли ли..., щото според моите скромни наблюдения би трябвало да е обратното!

Godiva
Графиня дьо Шарни

#1853133 - 02.08.2007 10:51 [Re: Elle*]

Алфа тур са железни, и аз съм доволна от тх....

O HARA
непокорна

#1853357 - 02.08.2007 14:07 [Re: Elle*]

в коя част на Испания почива? не разбрах лоши или добри са твоите лични впечатления от агенцията?

--------------------
I am just a vision.

O HARA
непокорна

#1853360 - 02.08.2007 14:08 [Re: Тaис]

липсва ми обратната връзка напоследък

--------------------
I am just a vision.

O HARA
непокорна

#1853365 - 02.08.2007 14:13 [Re: Godiva]

Цитат:

Аз се УчУдвам що при нЕкои тур агенции, цените за нощувки са по-високи от цените, дадени в съответните сайтове на хотелите - нЕкой по-запознат ще ме осветли ли..., щото според моите скромни наблюдения би трябвало да е обратното!

по принцип не би трябвало да е така
случва се понякога, сайтовете на хотелите да не са актуализирани
има хотели, които пускат нарочно ниски цени в сайтовете си за зарибявка, а после започват едни обяснения с разнообразни условности и излиза, че това не е реалната цена
има хотели, които преференциално работят директно с клиенти и по този начин стимулират този тип продажби
има агенции, които завишават доста цените, за да спечелят повече
не забравяйте, че ако правите заявка директно към хотела, за по-сигурно си я платете с кредитна карта иначе без пари никой няма да ви гарантира нито стаята, нито съответната цена

--------------------
I am just a vision.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#1853387 - 02.08.2007 15:04 [Re: O HARA]

Говоря и питам за сериозни хотели, които надали биха си позволили да правят такива шашмалогии на дребно - точно за актуализирани сайтове - нали гледам месеците и годините бре...ти пък мене съмсем за някаква хваната от гората ме взимаш, не забравяй все пак, че години наред съм работила точно в този биЗнес

O HARA
непокорна

#1853413 - 02.08.2007 15:37 [Re: Godiva]

не знам, дай ми пример
може да има безброй причини за това
ако да речем, хотелът предлага по-ниска цена на тур агенция, но тя си слага комисиона, която е по-голяма от стойността на разликата между цените за тур агенции и крайни клиенти на хотела, значи оттам идва разликата
не забравяй, че цените на тур агенциите са предмет на договора с хотела, а той се подписва при различни условия
например, ако агенцията е по-голяма и има голяма квота от гарантирани стаи, хотелът ще й предостави по-ниски цени, то е като купуването на едро
има и нешо друго
нерядко, хотелът първо сключва договор с местна агенция, която си слага своя комисиона и предлага цени за свои партньори в чужбина, които също си слагат комисион за към крайния клиент и ето ти минимум 10% завишени, ако предположим, че са си поделили двете агенции по 5%
но дори и да ти излиза по-ниска цената в сайта на хотела и дори тя да е актуална, ако не си платиш резервацията с кредитна карта и разчиташ на любезния рецепционист да ти запази стаята до твоето пристигане - рискуваш много
освен това цените дори да са верни, може да не включват някои местни такси като "курортна такса" и т.н., неща, които често пъти турситите не знаят
хотелите в България са друга бира
всяка дестинация си има своята специфика без значение колко са луксозни хотелите

--------------------
I am just a vision.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 10378

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.136 seconds in which 0.127 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.