ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
pina
замечтана

Регистриран: 03.07.2006
От: Варна
Re: Туристически агенции
    #1853541 - 02.08.2007 17:31 [Re: O HARA]

Пътувала съм с 3 агенции - Алматур,Онтравел,Бохемия.Безкрайно съм доволна и от трите!Аз май съм единствената доволна...
Изненади съм имала само приятни - пример:
Избираме най-евтиния хотел в Египет,щото нямаме много пари,пък ни се ходи.Аз съм убедена,че ще се намира в 3-та глуха и ще е пълен с хлебарки (примерно),а той се оказва на първа линия,със собствен плаж,басейни,лагуни,градини....Старичък,но всичко е здраво,чисто,хубава храна и т.н. Това беше с Алматур.Бяхме само двамата и специално за нас микробус,шофьор,екскурзовод - ухажваха ни все едно сме VIP
Бохемия - убедена,че ще мизерствам в гаден автобус,но все пак ще видя Гърция....смаяна бях от стегнатата организация,всичко беше по стриктен график,няма такъв филм!С 2 автобуса пълни с пенсионери и други птици всякакви,как го постигнаха - незнам,любопитно ми е да науча??
Шофьора и водачката толкова любезни,аз не бих имала сили да устискам до край!
Онтравел - очаквах да е ОК и беше ОК.Нямам спомен да са ме изненадали с нещо,дори да е имало,определено не е било неприятно!

Хотела си човек винаги може да провери,като няма доверие на агенцията или просто е любопитен - като мен - пише се името му в google,там всичко си казва.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pina
замечтана

#1853565 - 02.08.2007 17:42 [Re: pina]

Малко размишления ще направя.
Проблеми съм имала при пътуванията - пример - 7 часа в безтегловност на летището в Кайро.Причината - мъгла както в Кайро,така и в София.Отложени бяха всички полети,не само нашия.Не вярвам туристическата агенция да е спуснала мъглата специално заради нас,та затова не съм им търсила отговорност!
Сещам се сега за доста неща,които на много от пътуващите им се струват невероятни проблеми,а на мен никога - пример - хотела трябва да се освободи на обяд в 12h,а полета бил в 19h.Четох по форуми безумно възмутени туристи,искаха да съдят агенцията.Аз от малка знам,че в цял свят хотелите се освобождават на обяд.Агенцията не го е измислила това правило,то съществува отпреди нея.Като искаш да останеш,доплащаш си!Но те не искали и да доплащат.

Ох,незнам!Или аз съм много широко скроена или другите пък са тесногръди.Ама изумена съм някои хора от какви неща са недоволни!А се имах за капризна допреди да се сблъскам с действителността...
Поздрави,дано не съм звучала остро!

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #1853626 - 02.08.2007 18:25 [Re: pina]

сигурна съм, че всички агенции в началото на сезона си пожелават туристи като теб

--------------------
I am just a vision.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #1853890 - 02.08.2007 22:46 [Re: O HARA]

Цитат:

в коя част на Испания почива? не разбрах лоши или добри са твоите лични впечатления от агенцията?

Как не разбра!??? Много добри думи мога да кажа за Алфа тур и също така АлМа тур, защото аз отидох в офиса на АлФа и платих там, но на летището ни чакаше представител на АлМа тур, които ни обслужваха през цялото време. Просто на една табелка бяха изписали имената на двете фирми. В самолета пътувахме със Стоичков . Ама това го споделям просто ей така - не обръщай внимание.
Там ни посрещна една рускиня. Руска агенция ни обслужваше по време на престоя, но ние нямахме кой знае колко вземане-даване с тях. Бяха мили и внимателни. Разказваха ни много неща. Научих много интересни подробности за живота в Каталуния и в частност Барселона. Срещнахме и други българи, които пътуваха с други агенции с нашия чартър. Обсъдихме и цените естествено!!!! Нашият пакет беше с около 100-150 Евро по-евтин, а на практика всички получихме едно и също обслужване в една и съща категория хотели. Даже нашият хотел беше една идея по-добър от този на приятелите ни. Намираше се на място, точно което ни бяха описали. Естествено, аз доста се порових в интернет, преди да го избера и заминах с много добра лична подготовка за там. Бях се осведомила предварително от испански сайтове и туристически форуми за транспорта, разписанието му, цените, забележителности, забавленията... Имах карта на метрото, а там пък знаех от къде да си намеря веднага туристическа карта на града. Въобще изпълнявах функцията на гид на цялата група.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Elle*
wrong
**

#1853907 - 02.08.2007 23:03 [Re: pina]

Цитат:

Сещам се сега за доста неща,които на много от пътуващите им се струват невероятни проблеми,а на мен никога - пример - хотела трябва да се освободи на обяд в 12h,а полета бил в 19h.

Повечето хора, особено тези, които сме пътували и спали по хотели, знаем, че в 12 се освобождават стаите. Проблемът не е в това. Проблем има, когато от туристическата агенция те уверяват, че няма проблем да напуснеш хотела в 18 ч. Допускаш, че имат някакви уговорки с хотела, че може би това доплащане е включено в цената и т.н. А последният ден се оказва, че трябва да се оправяш сам/спориш/възмущаваш/молиш служителите на хотела да направят компромис, което естествено не става.
Проблем има когато четеш програма: Пристигане около 7 ч. сутринта. Настаняване.
А на място ти казват, че настаняването е след 12 и от 7 до 12 имаш "свободно време" и ти предлагат да се поразходиш. След 1 денонощие път, цялата група има един такъв обрулен вид, че това се оказва най-омърлушената и нетърпелива разгодка. А личните вещи остават или заключени в автобуса, или нахвърляни из фоайето на хотела.
Ето тези неща е хубаво да се казват честно и предварително , най-малкото, за да знае клиентът и да си сложи още един сандвич в чантата. Или да се поинтересува предварително какво би могъл да прави в 7 сутринта в непознат град. Или въобще да реши изнася ли му толкова ранно пристигане или да търси други варианти.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

pina
замечтана

#1854181 - 03.08.2007 07:58 [Re: Elle*]

Да,за това сигурно си права,но...
Точно с Онтравел в Тайланд беше казано още в БГ,че хотела се освобождава в 12h,а автобус ще ни вземе в 19h да ни води до летището.Предложена беше опция да се доплати и да се остане в хотела още 6 часа.Възползва се само едно семейство.От останалите повече от половината бяха възмутени,че ни карат да седим на лоби бара или да се разхождаме!
Аз не съм пътувала много,но веднъж ми стига да ми се каже,че в цял свят хотелите се освобождават в 12h и от там нататък ми е ясно.Някои хотели правят реверанс и отпускат до 14h,ма нашите туристи са пак недоволни.
Незнам - права или не съм,но чак ми е обидно да слушам как египтяните били цигани,тайландците - маймуни,ние сме си най-хубави! Странно е хората от какви неща мърморят и като е така - къде са тръгнали тогава??

Примери за безумно недоволство имам още,ама няма нужда да ги пиша - всички ги знаем.Дано ми се отвори скоро възможност да пътувам,пък бих избрала агенция без да се притеснявам.

O HARA
непокорна

#1854388 - 03.08.2007 10:49 [Re: Elle*]

Цитат:

Много добри думи мога да кажа за Алфа тур и също така АлМа тур, защото аз отидох в офиса на АлФа и платих там, но на летището ни чакаше представител на АлМа тур, които ни обслужваха през цялото време. Просто на една табелка бяха изписали имената на двете фирми.

Коя година е било това, защото сега нещата стоят по съвсем различен начин?

--------------------
I am just a vision.

O HARA
непокорна

#1854399 - 03.08.2007 10:56 [Re: Elle*]

Някой път наистина има уговорки между изпращащата и посрещащата агенция за настаняване в хотела в по-ранен час или за напускане по-късно. Например ако се пътува до Истанбул и групата пристига много рано в града, местната агенция обикновено се договаря с хотела предварително за по-ранно настаняване.

--------------------
I am just a vision.

Elle*
wrong
**

#1854591 - 03.08.2007 14:09 [Re: O HARA]

Цитат:

Някой път наистина има уговорки между изпращащата и посрещащата агенция за настаняване в хотела в по-ранен час или за напускане по-късно. Например ако се пътува до Истанбул и групата пристига много рано в града, местната агенция обикновено се договаря с хотела предварително за по-ранно настаняване.

Да, примерно. И затова като обещаят на туристите, че могат да бъдат настанени, те вярват хората. Абе да не се дават фалшиви обещания, - още повече, хората си въобразяват, че за това са си платили - включено им е в цената и много мрънкане настава, когато решат, че са им бръкнали в джоба, а не са получили нищо в замяна.
И вие си късате нервите, че искат небивалици, и те мърморят, че "така им било казано, а после... лъжци и мошеници!!!"

Повод за недоволство и разправии може да се окаже един мини бар дори. Онова семейство с бременната жена държали на хотел с мини бар. И такъв наели. На място обаче в хотела им искат някакъв депозит за минибара от порядъка на 30 евро на ден (примерно). Те много се възмущаваха, че не са знаели за това условие, както и че хотелът им е забит на майната си. От туристическата агенция не били предполагали, че предвид нейното състояние, те ще предпочетат хотел в суматохата и в центъра, вместо отдалечен, закътан хотел. Много ни се оплакваха хорицата като ни видяха. На мен чак ми стана неудобно да им се похваля колко ми е гот от моя избор.
В Турция пък на мен ми се случи да ме задължават да използвам мини бара на хотела. Звучи ви много невероятно, но няма да изпадам в подробности, защото това беше най-ужасната ми ваканция и единствената до този момент, в която броях дните до връщанто ми в БГ. Кошмарът ми беше поднесен от Емералд Травел. Предложиха и похвалиха много, много един хотел, който после се оказа, че никога не са виждали.

------

В Испания бях не миналото, а по-миналото лято. Знам, че после стана нещо - Тез тур се появи, представлява ги, ала-бала...

--------------------

К. Вонегът

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #1854625 - 03.08.2007 14:39 [Re: Elle*]

Цитат:

Повод за недоволство и разправии може да се окаже един мини бар дори. Онова семейство с бременната жена държали на хотел с мини бар. И такъв наели. На място обаче в хотела им искат някакъв депозит за минибара от порядъка на 30 евро на ден (примерно). Те много се възмущаваха, че не са знаели за това условие, както и че хотелът им е забит на майната си. От туристическата агенция не били предполагали, че предвид нейното състояние, те ще предпочетат хотел в суматохата и в центъра, вместо отдалечен, закътан хотел. Много ни се оплакваха хорицата като ни видяха.

Значи пак опираме до (не)вежеството на клиентите по отношение на това да се научат какво поне да питат. Сигурно за хиляден път го казвам, не само тук.

На всякъде по света мини-бара се заплаща. ИЗключение правят хотели Алл Инклузив, и то не всички. И цена 30 евро на ден за мини-бар е абсурдно Е, ако са изпивали цялото зареждане може и повече да им е.
Конкретно в Испания в много хотели 3* се заплаща примерно 30 евро за седмица ползването на минибар, а консумацията отделно по съответните цени.
ОК, съгласна, че продавача е било редно да го спомене това минибаровете, защото не всички хора са пътували и не всички са длъжни да знаят условията за ползване.
Що се отнася до това къде е бил хотела им - какво означава от агенцията предположили. Те като клиенти не са ли казали къде искат?
Значи отговорността по избор на хотел е двустранна - един път клиента да кажа какво иска, какво очаква, оттам нататък продавача вече може да започне на база на тези изисквания да предлага. Често клиентите искат много повече от това, което могат да си позволят като цени - тук вече започват компромисите, но разбира се, клиента трябва да знае предварително и да се съгласи.

И тук не мога да не вмъкна, че стига клиента да знае какво иска - за предпочитане е ползването на агенция, особено ако не познава дестинацията. Защото със сигурност при резервация през нета няма да кажат дали мини-бара се заплаща, а относно локация се дава адрес...

Що се отнася до обещания, които агенциите дават... за жалост все още има такива, които в името на това да продадат обещават какво ли не. Но това в повечето случаи са малките агенции, които се борят със зъби и нокти за всеки клиент. И за да не се обиди някой - казвам в "повечето случаи", това не означава всички малки агенции. И в големи поради напъване на даден служител или неумение да продава може да се случи. Но пък не е тайна, че и клиентите не винаги чуват какво им е казано и нещо, което е споменато като "при възможност" те го приемат за обещание и искрено вярват, че е така.

Просто време е хората наистина с риск да бъдат досадни да питат, максимално, всичко, което им хрумне или не знаят. Защото наистина дори и да са пътували някъде, не означава, че в друга дестинация условията са същите.

А личното виждане на даден хотел не е задължително Не го казвам, за да оправдавам Емералд (за тях нищо няма да кажа ). Но няма начин всеки служител/продавач в туристическа агенция да е обиколил всички дестинации и всички хотели. В такива случаи се прави или доверяване на партньор или на колеги, които са виждали хотела.

Иначе и на мен ми се иска да съм виждала хотелите, които продаваме на Мавриций

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 10320

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.