ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Спец
Нерегистриран

Визите!
    #206688 - 07.02.2004 18:09 [Re: Тaис]

Визите...А?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Визите!
    #206695 - 07.02.2004 18:38 [Re: Спец]

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Aleksandra
friendly

Регистриран: 18.02.2004
Re: ВИЗИ ЗА ГЪРЦИЯ ЛЯТОТО?!
    #219481 - 22.02.2004 03:02 [Re: Тaис]

Скъпа мисля, че много добре знаеш...проблема за тази Олимпиада няма да е само във визите...
1-во проблема идва от това, че тази година ЕВРО 2004 е в Португалия и се пуснаха страшно много чартъри и автобуси за там... вече почти се поизпълниха... даже... След такова изръсване мъжете едва ли ще помислят за второ такова в Атина... Много става за средностатистическия българин
2-ро Цените в Атина ..... просто няма да ги коментирам...
3-то отношението на гърците към нас....и на нашите туристи вече към тях...
4-то куцо, кьораво и сакато вече ходи до Гърция и май не е толкова интересна дестинация..пък е и много близо...
Мога още много да ти пиша, но нямам време...Чао

--------------------
"Животът е приключение...наслади му се докрай"

Тaис
хетера

#220414 - 23.02.2004 11:10 [Re: Aleksandra]

Така, темата беше преди доста време пусната. Вече се знае, че няма да има визи. За това дали българите ще имат пари - тези, които пътуват винаги имат пари. Верно е, че цените, които са за Олимпиадата са ........ но така или иначе интерес има и естествено, че ще има хора, които ще отидат.
Не зная откъде черпиш информация, но отношението на гърците към българските туристи е доста променено. Да, има отношение към псевдотуристите, но това до известна степен е оправдано, щото няма да забравя как една хрома жена,на която дори за багажа й помагах, която уж отиваше на почивка в Гърция, така и не се върна. Ясно защо. Та оттам и отношението - надлъгване. Но същевременно гърците вече знаят, че бг туриста е добър турист.
А за това каква дестинация е и, че не е интересна мисля, че много грешиш. Гърция винаги е била и ще бъде хубава дестинация. Винаги има хора, които не са видели нищо повече от Солун или Халкидики Няма такова нещо като "изчерпване на дестинацията", още по-малко, защото е близо. По тази логика Турция отдавна трябваше да е свършена
Отделен въпрос е как се продава тази дестинация - тема, която е много болна и по която може да се говори до безкрай

--------------------

Aleksandra
friendly

#221338 - 24.02.2004 04:23 [Re: Тaис]

Факт е, че колегите ми от всички агенции признават, че най -малко се продава Гърция...... Аз работя много с Гърция.... често съм там, и като страна ми е на душата и там си прекарвам чудесно...но това няма нищо общо с действителността.... Задай си въпроса, колко агенции пуснаха редовна автобусна линия лятото за почивка в Гърция.... малко...Колко успяха да пълнят автобусите редовно поне с 30 - 40 чов... николко... За екскурзиите да от дъжд на вятър един - два пъти месечно.... и това ли е???2 Малките агенции по провинцията ги пълнят по-редовно... А колко продаваме Турция и Испания не е истина...там е бума.... в момента...Хората си мислят че в Гърция е скъпо ... може би затова...

--------------------

Aleksandra
friendly

#221340 - 24.02.2004 04:27 [Re: Тaис]

А за отношението на гърците към БГ. туристите може и да си права донякъде, но все пак българина не е най-желания турист това си остава все пак американеца и европееца...Заради покупателната способност естествено... Но това е по-дълга тема.... аз лично съм очарована как ме посрещат и колеги и приятели и познати... голяма работа са....

--------------------

Тaис
хетера

#221412 - 24.02.2004 09:36 [Re: Aleksandra]

Нека не забравяме, че Гърция е по-скъпа дестинация от Турция например. В този смисъл в Гърция, поне по нормалните курорти ходят хора с пари. Гърците започват да забелязват, че българина е добър клиент. Виж, тази вражда, години наред насаждана омраза и у двете страни вече става все по-слаба. Да, недоволни има. Винаги ще има. Нека да не забравяме и за какво става дума като се каже "български турист", който с класическата фраза "аз съм си платил" счита, че всички трябва да му падат в краката. Особено гърците, и ако това не се случи - значи не ни уважават. Нагледала съм се на много случки, в които и аз да съм, ще насмета дадения турист, та ако ще да е и българин. Отново ще кажа, че зависи и как се продава тази дестинация. Защото има и фирми, които продават хотели само по картинки, обещават какво ли не на туриста, а той като отиде се оказва, че не е точно така. В резултат не се сещат, че причината е във фирмата-продавач, а непременно е в гърците.
А това, което наричаме негативизъм е именно контрола, защото нека не си мислим, че гърците пасат трева и не знаят м.май какви "ТУРИСТИ" тръгват натам... Явно си в този бранш и знаеш за какво говоря

--------------------

Тaис
хетера

#221420 - 24.02.2004 09:42 [Re: Aleksandra]

Не само знам, а и водех совалката на Алма Тур. За екскурзиите дай да не говорим, че като видя 3 дни Гърция за 100 лв. и ми става лошо. Жалкото е, че българина само и само за да му е евтино няма да попита на какво отива. А като отиде вижда нискокатегорийни .... не и хотели, в които ги настаняват, с буламачи като храна... Е как да им хареса Гърция? И как гърците да одобряват и да се радват на такива туристи, половината от които не се връщат.
За големите екскурзии също....... ето сега предстоят Великденските екскурзии - като гледам офертите..... не ми се говори. Защото на Класическа Гърция да пуснеш екскурзовод само за Солун и Атина, а останалото време да разчиташ на каквото каже водача, щото иначе няма право по обектите да говори...... горките хора, които ще отидат на подобно нещо. И колко ще им хареса. Също и в предния постинг както казах - продаване на хотели и курорти, без да се знае къде точно се намират, без да се знае какво представляват, без да се знае какви са условията... Ти продавала ли си "Олимпико резорт" на Халкидики/Ватопеди? Дано не си го обявявала, че е на 0 м от плажа.

--------------------

Aleksandra
friendly

#226375 - 28.02.2004 22:51 [Re: Тaис]

Щом си водила совалката на Алма тур...значи си работила с оня измамник Виктор..... дето се премести пак в Гърция - Солун..... тогава не разправяй много за качество.... Има клиенти, които са си прекарвали много хубаво и на екскурзии и за 100 лв.... - факт... зависи как се представят работите пред клиента... Също така за Нова година например сравнявах маршрутите на няколко фирми с нашата ... сори мила обаче за едни и същи маршрути, с нощувка в едни и същи хотели... и празнична програма в същите... разликата в цената достигаше до двеста и отгоре лева.... Значи да ти кажа за екскурзоводското обслужване съм готова да споря, защото преди като туристка съм пътувала с така наречените големи фирми в БГ.... не съм очарована.... за да си добър екскурзовод не само трябва да познаваш маршрута, но и да имаш сърце за тази работа /а не завито в лой ....../ и да познаваш манталитета на хората които возиш и на тези в чиято страна ги возиш, така че цената не винаги е определяща... Освен това иначе си права, че ако нашите клиенти са по-платежоспособни ще е по-добре пък и ние знаем къде да ги заведем за да се чустват като гръцки богове, но всяко удоволствие струва парички ..... Дано се оправим по-бързо та българският турист да види свят като бял човек....

--------------------

Тaис
хетера

#227511 - 01.03.2004 11:51 [Re: Aleksandra]

Не приемам да бъде наричан "измамник" - сигурно защото го познавам. А качеството - аз съм го работила. За Новогодишните турове хайде да не си говорим глупости, защото е смешно да се обявява класически тур с екскурзовод само в Солун и Атина. Колко са тези, които плащат на екскурзовод за цялото пътуване? А съм била на такъв и знам ефекта. Би трябвало да знаеш, че не само маршрута прави... То и сега за Великден пак са няколко фирми с едни и същи маршрути, само че горките туристи надали някой ще им каже причината за разликите в цените. И че не само хотела прави пътуването...
За самата душа на работата - права си. За жалост знаеш, че по повечето фирми се работи на принципа "вземи парите, пък после не ме интересува".

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2611

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.