ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
ВИЗИ ЗА ГЪРЦИЯ ЛЯТОТО?!
    #189648 - 19.01.2004 13:26

От няколко места чух, но да питам и тук. Говори се, че лятото за Олимпиадата Гърция щяла да въвежда отново визи за българи.
Звучи доста нелогично, още повече, че тези, които отиват да работят на черно (уж туристи) сега е момента да ходят, сега се работи. Отделен въпрос е, че мисля, няма начин Европейският съюз да допусне подобно нещо. Но...... гърците са си бамбашка хора, решат ли нещо намират начин да го направят без да им пука кой какво ще каже.

Някой да е чул нещо в тази връзка?!

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Spec
Нерегистриран

Re: ВИЗИ ЗА ГЪРЦИЯ ЛЯТОТО?!
    #190013 - 19.01.2004 20:28 [Re: Тaис]

Ja bez takiva! Bamba6ka sa-asql kaputi dolni.

Тaис
хетера

#190377 - 20.01.2004 09:25 [Re: Spec]

Е, не бих казала... Факт е обаче, че покрай Олимпиадата наистина ще има много "туристи" от България, нека да си го признаем. А те си пазят правата на тези, които са там и в това няма нищо лошо.... по принцип. Но гадното е, че заради псевдотуристите ако това стане ще има усложнения за хората, които наистина искат да отидат да почиват, или да усетят духа на Олимпиадата точно в нейната родина...

--------------------

Тaис
хетера

#190382 - 20.01.2004 09:27 [Re: Тaис]

Цитат:

Е, не бих казала... Факт е обаче, че покрай Олимпиадата наистина ще има много "туристи" от България, нека да си го признаем. А те си пазят правата на тези, които са там и в това няма нищо лошо.... по принцип. Но гадното е, че заради псевдотуристите ако това стане ще има усложнения за хората, които наистина искат да отидат да почиват, или да усетят духа на Олимпиадата точно в нейната родина...

--------------------

Spec
Нерегистриран

#190423 - 20.01.2004 10:01 [Re: Тaис]

Tia bokluci sa naj-nepodhodja6tite za organizirane na olimpijski igri.Nikakqv interes kam sporta!

Тaис
хетера

#190482 - 20.01.2004 10:47 [Re: Spec]

Не мисля,че този ти нихилизъм към гърците е оправдан За жалост Балканите толкова добре се подаваме на външни манипулации да се мразим помежду си, че.....
А относно спорта - не мисля, че е така. Все пак Гърция (или по-точно Елада) е родината на Олимпийските игри. И откакто са се провели първите съвременни такива... 1867... или нещо такова беше - до сега никога повече не са се провеждали там. Гърците са много горди и щастливи от това - ако знаеш какви чудеса се сътворяват в момента в Атина...

--------------------

Spec
Нерегистриран

#191154 - 20.01.2004 20:59 [Re: Тaис]

Ot vremeto na Elada mina mnogo vreme ,hetero...Anketa sred gqrcite pokazva,4e bili nedovolni i protiv razhodite i problemite pokraj olimpiadata,a edva 1% ot tjah izjavjavali jelanie da gledat njakakqv sport.Moje da gi radva vqzmojnostta da su4at cjal svjat,no edva li sporta gi vdahnovjava koj znae kolko.Tqrga6i!

Тaис
хетера

#191165 - 20.01.2004 21:12 [Re: Spec]

Е, византийското и арабските примеси няма начин да не си кажат думата.
Добре де, ама го правят. А ние какво? Лющим семки и пием бира пред телевизорите и какво като сме големи спортни запалянковци?!
Търгаши, ама знаят как да си продават камъните от Микена и чакъла дето насипват всяка сутрин на Партенона. А ние какво правим с нашите красоти? Че нямаме Перперикон например? Ама що да се дадат пари да се направи достъпен за туристи? То голямото достойнство дето го имаме само него май.

--------------------

Спец
Нерегистриран

#191747 - 21.01.2004 14:18 [Re: Тaис]

Еее,казал съм ти вече,че не пия .И не съм от тоя тип запалянко-да гледам Ярост Козлодуй срещу Вълчи дол.Просто не гледам български футбол,където се чоплят семки и се псува до припадък.Световният спорт,скъпа-само това , което струва!Само докоснати от Бога стават олимпийски шампиони,а и там до Маратон /нещо като Шинияс го прочетох/ ще бъде битката в каяка, и ще гребе близък приятел,да не става дума че всичките ни гребци са ми познати и приятели.А титлата в тоя спорт е с огромна стойност,конкуренцията е жестока ,скандинавския свят гребе жестоко,а унгарците сякаш са родени в лодки...Аз ако не успея,ти развей флага ни на гребния канал!

Тaис
хетера

#191846 - 21.01.2004 15:25 [Re: Спец]

Днес тъкмо гледах едни пакетни цени за билети и хотел за по 5-6 дни ..... няма да казвам цифри, че ... Ако съм там, то ще е случайно, служебно. Но бъди сигурен, че там ли съм поне за малко по време на Олимпиадата - флага задължително ще е с мен

--------------------

Spec
Нерегистриран

#191982 - 21.01.2004 16:51 [Re: Тaис]

Bravo atinjanke! Ako mi kaje6 koj e Leonid,6te te priznaja za hetera!

Тaис
хетера

ЛЕОНИДАС
    #192050 - 21.01.2004 17:37 [Re: Spec]

За момент се зачудих дали да не дам и линк към подходяща за отговора снимка........ Великият цар на Спарта, който всъщност е много популярен с битката при Термопилите. Когато персите тръгнали да нападат, преди това царят им(признавам си, не се сещам в момента името му, но е този, преди Ксеркс) изпратил вестоносец, който да ги призове да предадат оръжията си, защото са много малко на брой, а войската на персите е огромна... Тогава Леонидас отвърнал "MOLON LAVE" - знаеш ли какво означава? "Елате и си го вземете". Преди битката царят на персите отново призовал спартанците да се предадат, защото те са толкова много, че ако изстрелят стрелите си, ще скрият слънцето. Тогава Леонидас отвърнал "Още по-добре, значи ще се бием на сянка"
А тъй като предполагам очакваш да кажа за спартанеца, който стигнал до Маратон..... това е бил обикновен редови войник на Спарта
Е, сега си чакам оценката....

--------------------

Spec
Нерегистриран

Re: ЛЕОНИДАС
    #192113 - 21.01.2004 18:37 [Re: Тaис]

BOGORAVNA!

Тaис
хетера

#192135 - 21.01.2004 18:52 [Re: Spec]

Наистина така са казвали за истинската ТАИС А аз като нейна продължителка само се опитвам...
Добре де, не ми прилягата такава скромност - благодаря за хубавата оценка, определено ме накара да забравя снега навън
А ти, като казваш за флаговете по Атина - ти няма ли да отидеш лично да развееш трикольора ни?

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#200113 - 30.01.2004 13:27 [Re: Тaис]

Ами никой не се чеше без да го сърби...Надявам се да се организирам и да успея и аз да го сторя.Моите планове са да успея за двата финални дни на кану-каяка да съм там,които дни са и последните за олимпиадата.Смятам да го развея окачен на телескопична пръчка от спининг-за да се вижда по-добре.Довчера бях в София и можех да те запозная с нашите момчета ,които ще се състезават там,стига да искаш,в близкото бъдеще ще ти ги представя.

Тaис
хетера

#200159 - 30.01.2004 14:18 [Re: Анонимен]

И като беше защо не каза предварително...... С удоволствие бих се запознала с хора, които ще представят България За следващият път - чакам по-рано да кажеш.

--------------------

Спец
Нерегистриран

#202359 - 02.02.2004 14:48 [Re: Тaис]

Ей,ама страшно съжалявам ,че не се пресрамих да ти драсна,докато бях в София.Но и повечето настроения за срещи сред форумците май са негативни,та затова не посмях.Срещнах се с тях пред сградата на тотализатора,която за мен винаги е била сградата на БСФС.Направихме си варненска среща в някакво кафе там наблизо,а на другия ден младежите отпрашиха за Кърджали-там тренират.Супер са- с 4-то място на световното в Гейнсвил спечелиха квота за Атина,а за 2002 са 3-ти на световно.
Утре може да прескоча пак до София,за да се яви сина ми на кастинга за Виктор Крум... Не е чак такъв павиан,какъвто търсят,но е добре с английския и е добра перка вече,след 4 години яко гребане.Майтап да става!

Тaис
хетера

#202623 - 02.02.2004 18:27 [Re: Спец]

И като не си регистриран как да ти пусна бележка, в която да ти дам повече координати?

--------------------

Spec
Нерегистриран

#203952 - 04.02.2004 10:26 [Re: Тaис]

Na
furor_ico@yahoo.co.uk

Spec
Нерегистриран

#203974 - 04.02.2004 10:39 [Re: Тaис]

Vsq6tnost v Sofia sme v momenta s moja junak,ne znam dali 6te uspeem da se javim na kastinga,gerojat trjabva da e sqs dosta specifi4ni iziskvania,a sina mi si e zdravi4qk spartanec...A i ne znam po na6ite krai6ta da sq6testvuva dete s gqrbav nos,runtavi sklju4eni vejdi,krivi kraka,pregqrben i t.n. Po tia zemi ne jiveat majmuni.Moje bi utre 6te se spasjavame kqm Varna,na GSM 098891091 sqm.

Спец
Нерегистриран

Визите!
    #206688 - 07.02.2004 18:09 [Re: Тaис]

Визите...А?

Тaис
хетера

Re: Визите!
    #206695 - 07.02.2004 18:38 [Re: Спец]

--------------------

Aleksandra
friendly

Регистриран: 18.02.2004
    #219481 - 22.02.2004 03:02 [Re: Тaис]

Скъпа мисля, че много добре знаеш...проблема за тази Олимпиада няма да е само във визите...
1-во проблема идва от това, че тази година ЕВРО 2004 е в Португалия и се пуснаха страшно много чартъри и автобуси за там... вече почти се поизпълниха... даже... След такова изръсване мъжете едва ли ще помислят за второ такова в Атина... Много става за средностатистическия българин
2-ро Цените в Атина ..... просто няма да ги коментирам...
3-то отношението на гърците към нас....и на нашите туристи вече към тях...
4-то куцо, кьораво и сакато вече ходи до Гърция и май не е толкова интересна дестинация..пък е и много близо...
Мога още много да ти пиша, но нямам време...Чао

--------------------
"Животът е приключение...наслади му се докрай"

Тaис
хетера

#220414 - 23.02.2004 11:10 [Re: Aleksandra]

Така, темата беше преди доста време пусната. Вече се знае, че няма да има визи. За това дали българите ще имат пари - тези, които пътуват винаги имат пари. Верно е, че цените, които са за Олимпиадата са ........ но така или иначе интерес има и естествено, че ще има хора, които ще отидат.
Не зная откъде черпиш информация, но отношението на гърците към българските туристи е доста променено. Да, има отношение към псевдотуристите, но това до известна степен е оправдано, щото няма да забравя как една хрома жена,на която дори за багажа й помагах, която уж отиваше на почивка в Гърция, така и не се върна. Ясно защо. Та оттам и отношението - надлъгване. Но същевременно гърците вече знаят, че бг туриста е добър турист.
А за това каква дестинация е и, че не е интересна мисля, че много грешиш. Гърция винаги е била и ще бъде хубава дестинация. Винаги има хора, които не са видели нищо повече от Солун или Халкидики Няма такова нещо като "изчерпване на дестинацията", още по-малко, защото е близо. По тази логика Турция отдавна трябваше да е свършена
Отделен въпрос е как се продава тази дестинация - тема, която е много болна и по която може да се говори до безкрай

--------------------

Aleksandra
friendly

#221338 - 24.02.2004 04:23 [Re: Тaис]

Факт е, че колегите ми от всички агенции признават, че най -малко се продава Гърция...... Аз работя много с Гърция.... често съм там, и като страна ми е на душата и там си прекарвам чудесно...но това няма нищо общо с действителността.... Задай си въпроса, колко агенции пуснаха редовна автобусна линия лятото за почивка в Гърция.... малко...Колко успяха да пълнят автобусите редовно поне с 30 - 40 чов... николко... За екскурзиите да от дъжд на вятър един - два пъти месечно.... и това ли е???2 Малките агенции по провинцията ги пълнят по-редовно... А колко продаваме Турция и Испания не е истина...там е бума.... в момента...Хората си мислят че в Гърция е скъпо ... може би затова...

--------------------

Aleksandra
friendly

#221340 - 24.02.2004 04:27 [Re: Тaис]

А за отношението на гърците към БГ. туристите може и да си права донякъде, но все пак българина не е най-желания турист това си остава все пак американеца и европееца...Заради покупателната способност естествено... Но това е по-дълга тема.... аз лично съм очарована как ме посрещат и колеги и приятели и познати... голяма работа са....

--------------------

Тaис
хетера

#221412 - 24.02.2004 09:36 [Re: Aleksandra]

Нека не забравяме, че Гърция е по-скъпа дестинация от Турция например. В този смисъл в Гърция, поне по нормалните курорти ходят хора с пари. Гърците започват да забелязват, че българина е добър клиент. Виж, тази вражда, години наред насаждана омраза и у двете страни вече става все по-слаба. Да, недоволни има. Винаги ще има. Нека да не забравяме и за какво става дума като се каже "български турист", който с класическата фраза "аз съм си платил" счита, че всички трябва да му падат в краката. Особено гърците, и ако това не се случи - значи не ни уважават. Нагледала съм се на много случки, в които и аз да съм, ще насмета дадения турист, та ако ще да е и българин. Отново ще кажа, че зависи и как се продава тази дестинация. Защото има и фирми, които продават хотели само по картинки, обещават какво ли не на туриста, а той като отиде се оказва, че не е точно така. В резултат не се сещат, че причината е във фирмата-продавач, а непременно е в гърците.
А това, което наричаме негативизъм е именно контрола, защото нека не си мислим, че гърците пасат трева и не знаят м.май какви "ТУРИСТИ" тръгват натам... Явно си в този бранш и знаеш за какво говоря

--------------------

Тaис
хетера

#221420 - 24.02.2004 09:42 [Re: Aleksandra]

Не само знам, а и водех совалката на Алма Тур. За екскурзиите дай да не говорим, че като видя 3 дни Гърция за 100 лв. и ми става лошо. Жалкото е, че българина само и само за да му е евтино няма да попита на какво отива. А като отиде вижда нискокатегорийни .... не и хотели, в които ги настаняват, с буламачи като храна... Е как да им хареса Гърция? И как гърците да одобряват и да се радват на такива туристи, половината от които не се връщат.
За големите екскурзии също....... ето сега предстоят Великденските екскурзии - като гледам офертите..... не ми се говори. Защото на Класическа Гърция да пуснеш екскурзовод само за Солун и Атина, а останалото време да разчиташ на каквото каже водача, щото иначе няма право по обектите да говори...... горките хора, които ще отидат на подобно нещо. И колко ще им хареса. Също и в предния постинг както казах - продаване на хотели и курорти, без да се знае къде точно се намират, без да се знае какво представляват, без да се знае какви са условията... Ти продавала ли си "Олимпико резорт" на Халкидики/Ватопеди? Дано не си го обявявала, че е на 0 м от плажа.

--------------------

Aleksandra
friendly

#226375 - 28.02.2004 22:51 [Re: Тaис]

Щом си водила совалката на Алма тур...значи си работила с оня измамник Виктор..... дето се премести пак в Гърция - Солун..... тогава не разправяй много за качество.... Има клиенти, които са си прекарвали много хубаво и на екскурзии и за 100 лв.... - факт... зависи как се представят работите пред клиента... Също така за Нова година например сравнявах маршрутите на няколко фирми с нашата ... сори мила обаче за едни и същи маршрути, с нощувка в едни и същи хотели... и празнична програма в същите... разликата в цената достигаше до двеста и отгоре лева.... Значи да ти кажа за екскурзоводското обслужване съм готова да споря, защото преди като туристка съм пътувала с така наречените големи фирми в БГ.... не съм очарована.... за да си добър екскурзовод не само трябва да познаваш маршрута, но и да имаш сърце за тази работа /а не завито в лой ....../ и да познаваш манталитета на хората които возиш и на тези в чиято страна ги возиш, така че цената не винаги е определяща... Освен това иначе си права, че ако нашите клиенти са по-платежоспособни ще е по-добре пък и ние знаем къде да ги заведем за да се чустват като гръцки богове, но всяко удоволствие струва парички ..... Дано се оправим по-бързо та българският турист да види свят като бял човек....

--------------------

Тaис
хетера

#227511 - 01.03.2004 11:51 [Re: Aleksandra]

Не приемам да бъде наричан "измамник" - сигурно защото го познавам. А качеството - аз съм го работила. За Новогодишните турове хайде да не си говорим глупости, защото е смешно да се обявява класически тур с екскурзовод само в Солун и Атина. Колко са тези, които плащат на екскурзовод за цялото пътуване? А съм била на такъв и знам ефекта. Би трябвало да знаеш, че не само маршрута прави... То и сега за Великден пак са няколко фирми с едни и същи маршрути, само че горките туристи надали някой ще им каже причината за разликите в цените. И че не само хотела прави пътуването...
За самата душа на работата - права си. За жалост знаеш, че по повечето фирми се работи на принципа "вземи парите, пък после не ме интересува".

--------------------

Aleksandra
friendly

#231820 - 05.03.2004 06:45 [Re: Тaис]

--------------------

Тaис
хетера

#231947 - 05.03.2004 10:28 [Re: Aleksandra]

И последно ДА или НЕ
Слушай, я се обади на Лична бележка и да съгласуваме фирмите и дестинациите. Пък ако не - то поне да отдем до Гърция за някой уикенд

--------------------

Aleksandra
friendly

#232761 - 05.03.2004 18:09 [Re: Тaис]

Tova da i ne... oznachava che spored men istinata e niyakade po sredata....

--------------------

Тaис
хетера

#233075 - 06.03.2004 11:25 [Re: Aleksandra]

Както знаеш, няма универсална истина. Всеки си има своята. А по средата може да бъде - между мен и теб, но спрямо другите ще е някъде встрани

--------------------

Версинжеторикс
Страхотен
**

Регистриран: 20.03.2004
От: Demonium Fortress
    #369953 - 16.07.2004 19:18 [Re: Тaис]

абе ееееееее...летото там е гъз до гъз не мойш се разминепш

--------------------
Ubique Satanam glorificate

Тaис
хетера

#375367 - 21.07.2004 18:05 [Re: Версинжеторикс]

Да, ама винаги има место за още един А и зависи къде точно ще отидеш

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2608

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.