ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Re: Google maps...
    #1967704 - 03.12.2007 17:18 [Re: Dr.G]

Ехе, кой го казва ... ти санким се спря... - като не си в чужбина, хойкаш по Мелник

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #1968084 - 04.12.2007 00:48 [Re: Петьо Дилов]

Цитат:

Значи няма страшно. Щото аз по принцип на извънградско обичам да поддържам 90-105 понеже само така мога освен да се придвижвам, но и да се наслаждавам на околността, а в населено си спазвам даже 50.
Аз за Сърбия питах, щото разни познати дето са минавали оттам ми казаха точно че с едни цивилни коли имали проблем, ама те вероятно са превишавали скорост.

Нещо, което на нас ни изигра кофти номер: разграничението между "аутопут" и "магистрала" в Сърбия. Първото е аутобан, това, на което ние в България викаме магистрала, и там наистина ограничението е 120, но на това, дето му викат "магистрала" (просто по-широчък път, където двете платна не са разделени с преграда) ограничението е 100! Нас там ни глобиха два пъти в разстояние на 50 км, докато разберем за какво става въпрос всъщност, и че това, че му викат "магистрала", не значи, че е магистрала.
За самия път: Калотина, нагоре магистралата към Белград, после Нови Сад (май там е пустата "магистрала"), Суботица, Сегед, Будапеща, Виена, Мюнхен, Щутгарт. Това са разбира се най-грубо посоките, но те са, които ще видиш и на табелите. Лесно е да се оправиш, не се притеснявай изобщо. Кофтито е, че магистралата минава кажи-речи през Виена, ако попаднете там в пиков час, подгответе се за малко задръстване, но нищо фатално, няма да висите с часове, просто ще пъплите с 20, докато излезете от промишлената зона.

Ако се оправяш с немския, разпечатай си маршрут от този сайт

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Стойчо
почетен член

Регистриран: 24.02.2006
От: София
Re: Как да стигна до Щутгарт по шосе?...
    #1968399 - 04.12.2007 13:17 [Re: titan]

Да няма нещо грешка? Зелените карти си важат за Сърбия (стига де не е задраскана)
Преди много години (май по време на ембаргото) сърбите не я признаваха и се налагаше да се купува застраховка от тях - но това отдавна не е така

--------------------
Моите пътешествия имат нов адрес: http://patepis.com

Петьо Дилов
рекордьор

#1968461 - 04.12.2007 14:10 [Re: Fleur interdite]

Благодаря ви, хора! Помогнахте ми.

--------------------

blagun_
Explorer
*

Регистриран: 02.08.2006
    #1968786 - 04.12.2007 18:26 [Re: titan]

Цитат:

Ако минаваш през Сърбия не забравяй за допълнителната застраховка. Зелената карта там не я признават.Нещо не ми допадат сърбите

Зелената карта я признават и винаги са я признавали (освен на територията на Косово, но ти нямаш път нататък). Не признават псевдозелени карти на псевдозастрахователи (със задраскани съответните държави). Но едно е ясно - без зелена карта не може.
Сърбите и през ембаргото признаваха нашите зелени карти, за разлика от немските примерно.

Още нещо за знаците - през зимата слагат знаци със снежинка (най-вече - по-ниски ограничения). Където няма термометри - те важат при сняг, но където има термометри (Хърватска, Словения, Австрия), те важат при температури под 0, НЕЗАВИСИМО ЧЕ МОЖЕ ДА НЯМА СНЯГ.

По принцип най-късият път за Щутгарт минава през Загреб-Любляна-Караванкентунел-Залцбург-Мюнхен. През миналата пролет правеха сериозни ремонти по отсечката в Австрия Филах-Залцбург, дано да са ги приключили.
Друга алтернатива е Загреб-Мачел-Марибор-Грац-Линц-Пасау-...

Добре си виж гумите, защото австрийците и немците не си поплюват - ако не са зимни или са износени - ще те спрат от движение! В Австрия знациет в тунели и стеснени участъци СЕ СПАЗВАТ ТОЧНО - иначе здрави глоби (те са имали тежка злополука в тунела Тауерн и оттогава са наложили зверски правила в тунелите)

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #1968903 - 04.12.2007 20:56 [Re: blagun_]

Цитат:

По принцип най-късият път за Щутгарт минава през Загреб-Любляна-Караванкентунел-Залцбург-Мюнхен. През миналата пролет правеха сериозни ремонти по отсечката в Австрия Филах-Залцбург, дано да са ги приключили.
Друга алтернатива е Загреб-Мачел-Марибор-Грац-Линц-Пасау-...

Добре си виж гумите, защото австрийците и немците не си поплюват - ако не са зимни или са износени - ще те спрат от движение! В Австрия знациет в тунели и стеснени участъци СЕ СПАЗВАТ ТОЧНО - иначе здрави глоби (те са имали тежка злополука в тунела Тауерн и оттогава са наложили зверски правила в тунелите)

Само един въпрос: вярно, че този път е към 160 км по-кратък (според сметките на ADAC), но не е ли по-добре да се вземе този през Унгария? Така се избягва висенето по още две граници извън ЕС, т.е. след като повисиш малко за влизане от Сърбия в Унгария, нататък минаването е безпроблемно и не коства време. Много познати пътуват така именно по тази причина, а и от личен опит мога да потвърдя, че веднъж влезеш ли в Унгария, досадните проверки отпадат.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

blagun_
Explorer
*

Регистриран: 02.08.2006
    #1969012 - 04.12.2007 22:34 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Само един въпрос: вярно, че този път е към 160 км по-кратък (според сметките на ADAC), но не е ли по-добре да се вземе този през Унгария? Така се избягва висенето по още две граници извън ЕС, т.е. след като повисиш малко за влизане от Сърбия в Унгария, нататък минаването е безпроблемно и не коства време. Много познати пътуват така именно по тази причина, а и от личен опит мога да потвърдя, че веднъж влезеш ли в Унгария, досадните проверки отпадат.

Имаш само една граница повече - сръбско-хърватската (сръбско-унгарската се заменя със хърватско-словенската). Там няма ни най-малко висене. Хърватите приемат лични карти и действат значително по-бързо от словенските си колеги. От две години ГКПП Батровци-Баяково е много разширено и модернизирано, така че да не се образуват тапи, даже и като тръгне гастарбайтерската лавина.
Мен хърватската магистрала ме кефи значително повече от унгарската, да не говорим, че от Белград до унгарската граница плащаш като за магистрала, а караш по едното платно на бъдещата магистрала. Не е без значение и фактът, че минаваш покрай две милионни столици - Будапеща и Виена, срещу Загреб и Любляна по другия път, които са значително по-малки.

Освен това Словения е удобно място за "междинно кацане" - най-вече около Блед, докато ако се насочиш към нощувка в Будапеща или Виена, ще излезе по-скъпо плюс обиколката на града. Унгарските села не вдъхват много доверие, а в Словения е уютно и чисто срещу приемлива цена.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1969122 - 05.12.2007 00:51 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

..."аутопут" и "магистрала" в Сърбия. Първото е аутобан, това, на което ние в България викаме магистрала

Мъничко встрани от темата...
"Магистрала" всъщност означава чисто и просто "основен път", докато сръбското "аутопут" си е буквален (и правилен) превод от автобан/аутострада.
У нас не са ли измислили някакво по_ подходящо име на автобана, за да не се получават подобни недоразумения?

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1969563 - 05.12.2007 14:08 [Re: Петьо Дилов]

По принцип ето тези са много добри за европа -

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Петьо Дилов
рекордьор

#1969657 - 05.12.2007 15:19 [Re: MyXa]

Аз сложих чисто нови "Грип-6" на Гуд-йър, така че не би трябвало да има проблеми с тях.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5927

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.