ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Как да стигна до Щутгарт по шосе?...
    #1965504 - 30.11.2007 17:56

Понеже се налага да отида до Щутгарт с кола, някой знае ли откъде да видя маршрута?

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Как да стигна до Щутгарт по шосе?...
    #1965514 - 30.11.2007 18:14 [Re: Петьо Дилов]

Ами имам ауторута на СД, ама .... как да ти я пратя? Ще питам и ако мога, ако не....... ама и да ти направя аз маршрута все пак е добре да се знае през къде да минеш....През сръбско, през румънско?? Иначе нататък Виена, евентуално Мюнхен и Щутгарт.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Seeker
търсещ

Регистриран: 04.10.1999
От: Earth
Google maps...
    #1965516 - 30.11.2007 18:17 [Re: Петьо Дилов]

Много шосета и аутобани минажат покраи Щутгард,
зависи откъде искаш да минеш и от куде искаш да тръгнеш.

В Германия е удобно, хубави пътища, приятно за пътуване.
А8 Минава така да се каже през Щгрд.
Има връзки с А5, А6... въобще пътища много,
ако искш кажи от къде смяташ да тръгнеш и да минеш,за да имаш и по конкретно инфо.

--------------------
... and like I seek...

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #1965519 - 30.11.2007 18:20 [Re: Петьо Дилов]

Я виж тук ще си харесаш ли нещо уеб страница

или ТУК

Ако не, ще ти го направя и ще ти го пратя, с км и приблизително време на пътуване.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Петьо Дилов
рекордьор

Re: Google maps...
    #1966052 - 01.12.2007 12:57 [Re: Seeker]

Аз не конкретизирах въпроса си.
По-неясно ми е не самата Германия, а из Европа - до там. Не зная през коя държава или граница не е добре да се минава.
Иначе направлението ми е София - Щутгарт и обратно. Нямам отклонения.
Тайсчи, мерси!
Сега ще разгледам работите дето ми ги пращаш.
Аз да ви кажа скоро трябва да си сменям телефона (мобилния), та нали пуснаха разни апарати с навигация, но не знам доколко работят и може ли да се разчита на тях.

--------------------

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #1966054 - 01.12.2007 13:02 [Re: Петьо Дилов]

Петьо, ние имаме ей това и върши страхотна работа.
Мъжът ми пробва с джипиес на телефона и се оказа пълен провал - ужасно неудобно е.

Петьо Дилов
рекордьор

#1966067 - 01.12.2007 13:25 [Re: pagane]

Благодаря на и на Паганедкова!
Значи сте го пробвали този автонавигатор и работи?
Ей сега ще разгледам сайта им. То предполагам че ако това устройство работи и на собствено захранване, би било добър помощник и на фотографа-турист, изгубил се нейде из дебрите на Родопите...

--------------------

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1966693 - 02.12.2007 13:44 [Re: Петьо Дилов]

Десетки пъти пътуван маршрут и отдавна_ без карта. Практически когато гониш автобаните из Европа, картата е едва ли не излишна: дълго преди да стигнеш границата на държавата, в която си , знаците вече ти съобщават за столица/възлов град в следващата държава. Това го казвам с цел да те подготвя, че тази част от пътуването е лесна.

През Югославия няма как: първата част от пътя е неприятна. По_ нататък започва автобанът и се кара нормално. Предполагам, знаеш за пътните такси и за винетките в другите държави.

Отдавна не съм прекосявала цялата бивша Югославия, минаваме
София_ Београд, оттам_ нагоре към Суботица, след това_ Будапеща, Гьор, Виена и Линц.
Обикновено влизаме в Германия през Пасау, но не знам дали за теб това би било най_ удобно. Табелите по автобаните посочват най_ кратките връзки между различните точки.

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1966727 - 02.12.2007 14:34 [Re: Петьо Дилов]

Да имат и автономно захранване. По принцип тези за автомобилите няма да ти свършат работа за из гората, освен ако не си заредил пълна географска карта на България. Имат такава, но можеш да видиш само река, ако минава нищо повече.

Arsenal
suspended

#1966729 - 02.12.2007 14:37 [Re: pagane]

Цитат:

джипиес

GPS-са през телефон в някои държави е платен. Ако искаш да ползваш за Германия се плаща за съответния град и колко % на подробност да бъде.

Петьо Дилов
рекордьор

#1966749 - 02.12.2007 14:57 [Re: Arsenal]

Нели, и бай Арсеналчо, благодаря ви хора! Това е супер обезопасен вариант - с GPS и маршрута на едно листче, е така, за всеки случай.

--------------------

nelka
пълен член

#1966783 - 02.12.2007 15:41 [Re: Петьо Дилов]

...маршрута на едно листче... +
Аз...моите първи пътувания датират от времената далеч преди ерата на сателитната навигация и впечатленията оттогава стоят запечатани, та...тях споделих. Макар ти май да не питаш точно за това.

Може би един по_ практичен съвет: в Сърбия все още има полиция (Милиция), дебнеща тук_ таме по пътищата. Не непременно с радар. То за това точни правила няма, но може би е добре карането да се съобразява долу_ горе според това в Бг : малко по_ внимателно из градовете, край тях и по някои основни кръстопътища.

За Германия ти завиждам: сега, в този празничен месец.
Дано имаш време да се разходиш из града и коледния маркет(??).

Seeker
търсещ

Регистриран: 04.10.1999
От: Earth
    #1967161 - 02.12.2007 23:36 [Re: nelka]

I kato trugnesh prez Surbia, vzemi cigari, shokodacheta, kutiiki s kola i fanta:)
Milicionerite po putia mnogo im se radvat, i kato go vidiat poniakoi put zabraviat za kakvo sa te spreli:)

--------------------
... and like I seek...

Петьо Дилов
рекордьор

#1967462 - 03.12.2007 12:17 [Re: Seeker]

Значи така като слушам, в Сърбия спазвам не спазвам, пак ще бъда глобен за нещо си...

--------------------

Стойчо
почетен член

Регистриран: 24.02.2006
От: София
    #1967504 - 03.12.2007 13:17 [Re: Петьо Дилов]

Споко, не е точно така - ако спазваш ограниченията на скоростта (особено по селата и после на магистралата) - нямаш проблеми.
Имай само пред вид, че ограничението на скоростта се отменя НЕ до следващото кръстовище (мост или тунел) както е в България, а винаги - с друг знак! Това е важна особеност! Само със знак се отменят ограниченията в Сърбия.
По селата - 60км/ч, по магистралата - 120км/ч.

Друго - на магистралата се пази много от цивилни коли, спрели в аварийната лента - в поне една има радар насочен по посока на движението.
НО - ако си спазваш 120-те - няма да имаш проблем

Лек път!

--------------------
Моите пътешествия имат нов адрес: http://patepis.com

Петьо Дилов
рекордьор

#1967567 - 03.12.2007 15:03 [Re: Стойчо]

Значи няма страшно. Щото аз по принцип на извънградско обичам да поддържам 90-105 понеже само така мога освен да се придвижвам, но и да се наслаждавам на околността, а в населено си спазвам даже 50.
Аз за Сърбия питах, щото разни познати дето са минавали оттам ми казаха точно че с едни цивилни коли имали проблем, ама те вероятно са превишавали скорост.

--------------------

nelka
пълен член

#1967665 - 03.12.2007 16:48 [Re: Петьо Дилов]

Виждам, че вече си получил отговор.
Мислех да кажа, че предупредих просто за да си знаеш, а не че лично сме имали неприятности.
Само съм виждала спрени коли и обясняващи се шофьори, за късмет нас досега не са ни спирали.

Малко подвеждаща е отсечката от Белград нагоре_ към границата. Там пътят е почти с характеристики на автобан, но не е така спрямо разрешената скорост. Мисля, че беше 90, може би 100. Само че това е лесно да се забрави поради широките платна и почти отсъстващото движение по тях. Та там е нужна малко самодисциплина и всичко си върви нормално.

На околовръстното край Будапеща също има ограничение на скоростта и там винаги сме срещали полиция с радар.

Стойчо
почетен член

#1967672 - 03.12.2007 16:54 [Re: Петьо Дилов]

Да, може да имаш проблем с цивилна кола - но ако си спазваш ограничението - не се заяждат.

Обаче ограничението важи точно - т.е.ако го надвишиш и с 3км/ч - гориш! Негласният толеранс от 10км/ч отгоре не важи в Сърбия.

--------------------

titan
странстващ
**

Регистриран: 17.08.2005
    #1967685 - 03.12.2007 17:02 [Re: Петьо Дилов]

Ако минаваш през Сърбия не забравяй за допълнителната застраховка. Зелената карта там не я признават.Нещо не ми допадат сърбите.Два пъти тази година прекосявам Румънияс колата.Доста уморително е, но нямаш проблеми с граници,милиции и другите му чакания.Сърбите все за нещо имат да се хванат,докато това вече мисля, че го няма в Румъния
А GPS е нещо наистина добро и необходимо,но е хубаво първо да си го разучил как "реагира", а не да го купиш и на втория ден да хванеш пътят.
Успех

--------------------
Когато сме щастливи сме добри.Но когато сме добри, не винаги сме щастливи.

Оскар Уайлд

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1967689 - 03.12.2007 17:05 [Re: Петьо Дилов]

Ех, пак ли на път?
Завиждам ти, честно!

Петьо Дилов
рекордьор

#1967704 - 03.12.2007 17:18 [Re: Dr.G]

Ехе, кой го казва ... ти санким се спря... - като не си в чужбина, хойкаш по Мелник

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #1968084 - 04.12.2007 00:48 [Re: Петьо Дилов]

Цитат:

Значи няма страшно. Щото аз по принцип на извънградско обичам да поддържам 90-105 понеже само така мога освен да се придвижвам, но и да се наслаждавам на околността, а в населено си спазвам даже 50.
Аз за Сърбия питах, щото разни познати дето са минавали оттам ми казаха точно че с едни цивилни коли имали проблем, ама те вероятно са превишавали скорост.

Нещо, което на нас ни изигра кофти номер: разграничението между "аутопут" и "магистрала" в Сърбия. Първото е аутобан, това, на което ние в България викаме магистрала, и там наистина ограничението е 120, но на това, дето му викат "магистрала" (просто по-широчък път, където двете платна не са разделени с преграда) ограничението е 100! Нас там ни глобиха два пъти в разстояние на 50 км, докато разберем за какво става въпрос всъщност, и че това, че му викат "магистрала", не значи, че е магистрала.
За самия път: Калотина, нагоре магистралата към Белград, после Нови Сад (май там е пустата "магистрала"), Суботица, Сегед, Будапеща, Виена, Мюнхен, Щутгарт. Това са разбира се най-грубо посоките, но те са, които ще видиш и на табелите. Лесно е да се оправиш, не се притеснявай изобщо. Кофтито е, че магистралата минава кажи-речи през Виена, ако попаднете там в пиков час, подгответе се за малко задръстване, но нищо фатално, няма да висите с часове, просто ще пъплите с 20, докато излезете от промишлената зона.

Ако се оправяш с немския, разпечатай си маршрут от този сайт

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Стойчо
почетен член

#1968399 - 04.12.2007 13:17 [Re: titan]

Да няма нещо грешка? Зелените карти си важат за Сърбия (стига де не е задраскана)
Преди много години (май по време на ембаргото) сърбите не я признаваха и се налагаше да се купува застраховка от тях - но това отдавна не е така

--------------------

Петьо Дилов
рекордьор

#1968461 - 04.12.2007 14:10 [Re: Fleur interdite]

Благодаря ви, хора! Помогнахте ми.

--------------------

blagun_
Explorer
*

Регистриран: 02.08.2006
    #1968786 - 04.12.2007 18:26 [Re: titan]

Цитат:

Ако минаваш през Сърбия не забравяй за допълнителната застраховка. Зелената карта там не я признават.Нещо не ми допадат сърбите

Зелената карта я признават и винаги са я признавали (освен на територията на Косово, но ти нямаш път нататък). Не признават псевдозелени карти на псевдозастрахователи (със задраскани съответните държави). Но едно е ясно - без зелена карта не може.
Сърбите и през ембаргото признаваха нашите зелени карти, за разлика от немските примерно.

Още нещо за знаците - през зимата слагат знаци със снежинка (най-вече - по-ниски ограничения). Където няма термометри - те важат при сняг, но където има термометри (Хърватска, Словения, Австрия), те важат при температури под 0, НЕЗАВИСИМО ЧЕ МОЖЕ ДА НЯМА СНЯГ.

По принцип най-късият път за Щутгарт минава през Загреб-Любляна-Караванкентунел-Залцбург-Мюнхен. През миналата пролет правеха сериозни ремонти по отсечката в Австрия Филах-Залцбург, дано да са ги приключили.
Друга алтернатива е Загреб-Мачел-Марибор-Грац-Линц-Пасау-...

Добре си виж гумите, защото австрийците и немците не си поплюват - ако не са зимни или са износени - ще те спрат от движение! В Австрия знациет в тунели и стеснени участъци СЕ СПАЗВАТ ТОЧНО - иначе здрави глоби (те са имали тежка злополука в тунела Тауерн и оттогава са наложили зверски правила в тунелите)

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #1968903 - 04.12.2007 20:56 [Re: blagun_]

Цитат:

По принцип най-късият път за Щутгарт минава през Загреб-Любляна-Караванкентунел-Залцбург-Мюнхен. През миналата пролет правеха сериозни ремонти по отсечката в Австрия Филах-Залцбург, дано да са ги приключили.
Друга алтернатива е Загреб-Мачел-Марибор-Грац-Линц-Пасау-...

Добре си виж гумите, защото австрийците и немците не си поплюват - ако не са зимни или са износени - ще те спрат от движение! В Австрия знациет в тунели и стеснени участъци СЕ СПАЗВАТ ТОЧНО - иначе здрави глоби (те са имали тежка злополука в тунела Тауерн и оттогава са наложили зверски правила в тунелите)

Само един въпрос: вярно, че този път е към 160 км по-кратък (според сметките на ADAC), но не е ли по-добре да се вземе този през Унгария? Така се избягва висенето по още две граници извън ЕС, т.е. след като повисиш малко за влизане от Сърбия в Унгария, нататък минаването е безпроблемно и не коства време. Много познати пътуват така именно по тази причина, а и от личен опит мога да потвърдя, че веднъж влезеш ли в Унгария, досадните проверки отпадат.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

blagun_
Explorer
*

Регистриран: 02.08.2006
    #1969012 - 04.12.2007 22:34 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Само един въпрос: вярно, че този път е към 160 км по-кратък (според сметките на ADAC), но не е ли по-добре да се вземе този през Унгария? Така се избягва висенето по още две граници извън ЕС, т.е. след като повисиш малко за влизане от Сърбия в Унгария, нататък минаването е безпроблемно и не коства време. Много познати пътуват така именно по тази причина, а и от личен опит мога да потвърдя, че веднъж влезеш ли в Унгария, досадните проверки отпадат.

Имаш само една граница повече - сръбско-хърватската (сръбско-унгарската се заменя със хърватско-словенската). Там няма ни най-малко висене. Хърватите приемат лични карти и действат значително по-бързо от словенските си колеги. От две години ГКПП Батровци-Баяково е много разширено и модернизирано, така че да не се образуват тапи, даже и като тръгне гастарбайтерската лавина.
Мен хърватската магистрала ме кефи значително повече от унгарската, да не говорим, че от Белград до унгарската граница плащаш като за магистрала, а караш по едното платно на бъдещата магистрала. Не е без значение и фактът, че минаваш покрай две милионни столици - Будапеща и Виена, срещу Загреб и Любляна по другия път, които са значително по-малки.

Освен това Словения е удобно място за "междинно кацане" - най-вече около Блед, докато ако се насочиш към нощувка в Будапеща или Виена, ще излезе по-скъпо плюс обиколката на града. Унгарските села не вдъхват много доверие, а в Словения е уютно и чисто срещу приемлива цена.

nelka
пълен член

#1969122 - 05.12.2007 00:51 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

..."аутопут" и "магистрала" в Сърбия. Първото е аутобан, това, на което ние в България викаме магистрала

Мъничко встрани от темата...
"Магистрала" всъщност означава чисто и просто "основен път", докато сръбското "аутопут" си е буквален (и правилен) превод от автобан/аутострада.
У нас не са ли измислили някакво по_ подходящо име на автобана, за да не се получават подобни недоразумения?

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1969563 - 05.12.2007 14:08 [Re: Петьо Дилов]

По принцип ето тези са много добри за европа -

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Петьо Дилов
рекордьор

#1969657 - 05.12.2007 15:19 [Re: MyXa]

Аз сложих чисто нови "Грип-6" на Гуд-йър, така че не би трябвало да има проблеми с тях.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1969704 - 05.12.2007 15:49 [Re: Петьо Дилов]

Не съм се спряла, но ходя из страната. А Германия ми е слабост от години.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1969931 - 05.12.2007 19:05 [Re: Петьо Дилов]

Ама аз не говорех за гумите
този сайт е за directions и карти

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Петьо Дилов
рекордьор

#1970210 - 05.12.2007 23:22 [Re: MyXa]

Обърках отговора. Казах за гумите щото някой ме предупреди да не ходя с галоши.

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1970973 - 06.12.2007 18:54 [Re: Петьо Дилов]

Кога заминаваш...дай регистрация на кола та ако те засека някъде да спрем за по кафенце и лафче

Arsenal
suspended

#1971127 - 06.12.2007 21:29 [Re: MIK]

Ще те познае по немската овчарка в колата Той Петьо има и той такава шарена като твоите

MIK
Нерегистриран

#1984071 - 19.12.2007 22:09 [Re: Arsenal]

Цитат:

Ще те познае по немската овчарка в колата Той Петьо има и той такава шарена като твоите

Ти майтап си правиш ама аз найстина бях с пес в колата...реших да отпочина и тръгнах сама,ама нали обичам да говоря и за да има кой да ме слуша взех песа

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2689385 - 03.09.2010 19:12 [Re: Петьо Дилов]

Цитат:

Понеже се налага да отида до Щутгарт с кола, някой знае ли откъде да видя маршрута?

Все по теля, по теля... и си в Щутгарт! Ей го де Щутгарт, види се от оназ барчинка край село.

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5931

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.