ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
pina
замечтана

Регистриран: 03.07.2006
От: Варна
Re: Кой е любимият би град???
    #2647634 - 21.06.2010 15:37 [Re: Signor d'Oro]

Истанбул и Рим са ми любимите градове. Има други - интересни, красиви, силни изживявания......, но не са в сърцето ми, не и по този начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2647636 - 21.06.2010 15:38 [Re: luce]

Цитат:

замислих се и, не мога да определя любим град...

Това "любим град" е много условно казано...

На мен ми се е случвало любими да ми станат "вторите" градове на една държава...

Например харесват ми Залцбург (вместо Виена); Турку (вместо Хелзинки); Пловдив (вместо София); Одрин (вместо Истанбул)...

На човек може да му хареса и градче като Hallstatt - клик ... било е любимото градче на Хитлер... там си погребват мъртвите вертикално и след като изпостнеят им вадят черепите и ги надписват по фронталната кост, за да ги подредят в костницата... Това не е шега, но го поднасям "шеговито" - градчето е много интересно място и мога да си представя защо е било любимо на Фюрера...

Та, така с любимите...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Редактирано от Signor d'Oro (21.06.2010 15:42)

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2647638 - 21.06.2010 15:41 [Re: pina]

Цитат:

Истанбул и Рим са ми любимите градове. Има други - интересни, красиви, силни изживявания......, но не са в сърцето ми, не и по този начин.

Да, това е много важно - да останат в сърцето ти! Кажи ми Истанбул с какво остана в сърцето ти, ако не е твърде лично... На мен там като магнит ми действа Света София, а първоначално ми се видя толкова бездушна...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2647725 - 21.06.2010 18:31 [Re: Signor d'Oro]

Така е , но не сравняват София със Сирия , а с Рим

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2647761 - 21.06.2010 20:00 [Re: canon]

Честно казано аз също си обичам София, но колкото повече други градове посещавам, толкова повече се разочаровам от родния си град - по невзрачно изглеждаща столица, потънала в мръсотия, безвкусно застроена и без грам виждане за развитие от страна на всеки следващ градоначалник, е наистина много трудно да откриеш някъде по света...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

canon
На изток от рая

#2647778 - 21.06.2010 20:32 [Re: Marillion]

Аз ден след като се върна в България спира да ми прави впечатление.
В контекста на цялостната обстановка в България София е хубав град и макар да не е най-чистия , и трафика да е ужасен няма друго място в страната което да предлага толкова културни и всякакъв друг вид развлечения
Музеи , театри , кина ако щете и най-големия зоопарк ( май само в Ловеч можел малко да му съперничи) , клубове и какво ли не...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (21.06.2010 21:13)

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2647807 - 21.06.2010 21:01 [Re: canon]

Виж си градацията при изброяването - за накрая си оставил и най-хубавото - клубове, заведения, въобще купон... Тук съм напълно съгласен с теб, няма такъв купон на друго място по света...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

canon
На изток от рая

#2647819 - 21.06.2010 21:12 [Re: Marillion]

Ами за всичко друго цяла Европа ти е на максимум 4 часа и 05 мин. път ( толкова е от София до Лисабон)

--------------------

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2647881 - 21.06.2010 22:09 [Re: canon]

Наскоро попаднах на този сайт http://stara-sofia.com/. Интересно е човек да се запознае с някои обекти, през които хиляди пъти е минавал, а не се е замислял. За да бъда по-изчерпателен ще ви дам линк http://www.facebook.com/photo.php?pid=30169454&id=1073148433&fbid=1073668356608 ( надявам се човекът, който е направил тази поредица от разкошни снимки на съвременна София, да няма нищо против ). Аз като разгледах и другите му снимки от албумите за София ( качени са пак в профила му ) с приблизително 700 снимки, останах много очартован. Това ме накара да направя и едно подобаващо представяне на родното ми място, което е в процес на осъществяване близко бъдеще. Отворих си очите и се убедих, че София е градът с най-европейски облик в България ( главно централната част, разбира се), което е нормално предвид предзначението да е столица на България. Няма да изброявам обекти, но ще спомена най-представителната улица в България - "Цар Освободител" и други улавящи отчасти позагубилия се аристократичен дух като района около Докторска, Московска, Иван Асен. Но предлагам да видите снимките, зашото има достатъчно краисиви и изобилстващи от история сгради.
Да не забравяме и историческото й минало. Ролята на Св. София и Св. Георги за православието... Сердика.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

pina
замечтана

Регистриран: 03.07.2006
От: Варна
    #2650044 - 24.06.2010 12:50 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Да, това е много важно - да останат в сърцето ти! Кажи ми Истанбул с какво остана в сърцето ти, ако не е твърде лично... На мен там като магнит ми действа Света София, а първоначално ми се видя толкова бездушна...

Хе-хе, какво съвпадение за Св. София. Толкова безлична ми се видя отвън, че първия път 'не се хабих' да влизам да я гледам от вътре. Но, като влязох, втория път, останах без дъх!
И, все пак, не това ме спечели за Истанбул. Цялата атмосфера, за което допринасят разбира се и дворците, и Св. София, мостовете, Златния рог, Босфора, кула Галата.... Просто като застанеш насред големия град и вдишаш, и целия този безкрай пред теб - многообразие, многоликост.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13754

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.