ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
sasin
stranger

Регистриран: 21.01.2005
От: Бургас
Re: Идея за почивка на палатка
    #2104578 - 13.05.2008 01:40 [Re: The mermaid]

Русалке, местенца като тези останаха единици та ще ти ги прошепна на ухо да не ме чуе някой алчен строителен инвеститор, като си дойдеш насам обади се

Едино от най- хубавите ми изживявания е няколко дни на палатка по течението на Буйновска река в Родопите, съчетано с риболов и доволно хапване на боровинки, мммням любимите ми

--------------------
http://vbox7.com/play:7b9e986a

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
    #2106195 - 14.05.2008 20:17 [Re: Ananda]

Имам много добри преживявания миналата година от една почивка на палатка на яз. Доспат, толкова добри, че смятам тази година пак да отида там. Палатката е задължителна за да те пази от сутришната роса а и от студа, защото, повярвай ми, нощем си е направо студено.
Зависи колко уединено място търсиш. Аз бях очарован от ненатрапчивото присъствие на още дузина човека, разхвърляли палатките или караваните под огромните борове на една поляна до самия бряг на езерото. Малкия ни син веднага си намери приятели и почти не му виждахме очите. Вечерно време се палят огньовете и започва най-веселата част. Мезета и питиета, и песни и танци на народите.
Имаше един дядо страстен риболовец и голям сладур. С внучетата си изкарвали цялото лято там. Имахме и едно пеленаче. Явно му беше студена водата за миене и всяка сутрин огласяше гората с бодрия си рев
Плюсове - невероятно спокойствие, тишина, природа, чист въздух, съчетание на слънце, въздух и вода "три в едно"
Минуси - В тоалетната няма казанче и тоалетна хартия, абе да ти кажа честно - въобще няма тоалетна, ако не броим един черен найлон омотан около 4 кола в единия край на полянката. Но пък за сметка на това гората е необозрима. Можеш да вървиш в нея с часове без да срещнеш жива душа.
Ако си свикнала да се къпеш всеки ден ще трябва да си носиш съдове, в които да си топлиш вода на слънцето. А, ако времето е много горещо - може и в язовира
И накрая но първо по значение; човек сам - само до тоалетната ходи! За успеха на едно такова начинание най-важна е компанията, а китарата е задължителен атрибут
Тази снимка май вече съм я поствал тук, но заради теб я пускам отново:

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

ERROR
ентусиаст

Регистриран: 11.04.2004
    #2109252 - 18.05.2008 16:46 [Re: Ananda]

Направо на въпроса: Палатката е задължителна, дори през лятото, спалните чували са излишни лятно време. Ако искаш да пробваш без палатка - носи си повечко пари - в случай на лошо време или ниски температури да наемете бунгало или друг подслон. А и къде ще се обличате, къде ще си държите багажа, колкото и малко да е. Спането ниско на земята не е шега, а веднъж намокри ли те дъжд, нещата се усложняват. Бил съм на палатка като ерген, с компания и като семеен с малки деца. Без палатка си е авнтюра с неизвестен край. А сега има евтини палатки, които не предлагат кой-знае какъв комфорт, но са леки и непропускливи. Проблем може да е само конденза, но това не е болка за умиране. Това не съм го чел, а изхождам от личния си опит. Но нужда от спални чували съм имал само веднъж (и добре че ги имахме тия чували) - на един поход от Габрово до Киев, октомври 1977, в подножието на Карпатите си беше направо студено. Но лятото ги ползвахме само за децата, при това им ги разгъвахме като одеала. Всичко до тук е валидно само ако имате на какво да лягате - шалтета, надуваеми матраци, походни легла. Ако нямате такива и все пак искате да можете да спите, трябва на плажа на пясъка, но пък там е голям бахър към 4-5 часа сутрин. Измежду моите познати не зная къмпингар, който да може да спи директно върху твърдата замя. Подгответе се добре, за да изпитате пълно удоволствие от почивката.
И да знаеш, че който веднъж е бил на палатка, най-често не помисля повече за хотели, квартири и др. Но издъне ли се първия път неподготвен, и занапред ще търси бетон, стълбища, мокет. Щото край палатката мокет и теракота няма - подаваш си ногата и стъпващ направо на трева или пясък. Аз затова и обичам къмпингуването.

--------------------
Каквото и да е, аз съм против!

ERROR
ентусиаст

#2109255 - 18.05.2008 16:51 [Re: Ananda]

Направо на въпроса: Палатката е задължителна, дори през лятото, спалните чували са излишни лятно време. Ако искаш да пробваш без палатка - носи си повечко пари - в случай на лошо време или ниски температури да наемете бунгало или друг подслон. А и къде ще се обличате, къде ще си държите багажа, колкото и малко да е. Спането ниско на земята не е шега, а веднъж намокри ли те дъжд, нещата се усложняват. Бил съм на палатка като ерген, с компания и като семеен с малки деца. Без палатка си е авнтюра с неизвестен край. А сега има евтини палатки, които не предлагат кой-знае какъв комфорт, но са леки и непропускливи. Проблем може да е само конденза, но това не е болка за умиране. Това не съм го чел, а изхождам от личния си опит. Но нужда от спални чували съм имал само веднъж (и добре че ги имахме тия чували) - на един поход от Габрово до Киев, октомври 1977, в подножието на Карпатите си беше направо студено. Но лятото ги ползвахме само за децата, при това им ги разгъвахме като одеала. Всичко до тук е валидно само ако имате на какво да лягате - шалтета, надуваеми матраци, походни легла. Ако нямате такива и все пак искате да можете да спите, трябва на плажа на пясъка, но пък там е голям бахър към 4-5 часа сутрин. Измежду моите познати не зная къмпингар, който да може да спи директно върху твърдата замя. Подгответе се добре, за да изпитате пълно удоволствие от почивката.
И да знаеш, че който веднъж е бил на палатка, най-често не помисля повече за хотели, квартири и др. Но издъне ли се първия път неподготвен, и занапред ще търси бетон, стълбища, мокет. Щото край палатката мокет и теракота няма - подаваш си ногата и стъпващ направо на трева или пясък. Аз затова и обичам къмпингуването.

--------------------

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2109397 - 18.05.2008 21:17 [Re: ERROR]

Благодаря ти за съветите.Благодаря и на всички останали.От две години ходя редовно на походи и когато си почиваме,лягам направо на меката трева.Чувствам такъв комфорт,че ми се иска да остана там поне седмица.Затова си мисля,че спането направо върху земята много ще ми хареса,но за начало може да опитаме с палатка или спални чували.Преобличането не може да бъде проблем,когато си сам в гората,а багажа може да качваме на някое дърво.
Аз живея на 20 минути от гората и почти всеки ден съм там.Не е истинска планина,но природата е истинска.Тук има чудно красиви полянки с ароматни билки,с места за огън и чешми с изворна вода.През юни ще пробваме първо в нашата гора с палатка и със спални чували и тогава ще решим какво да вземем за почивката.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2109443 - 18.05.2008 23:33 [Re: canon]

На много къмпинги можеш да си наемеш и бунгало или каравана, т.е. не е задължително ти да я притежаваш, за да усетиш атмосферата.

Специално във Франция къмпингите са повече от добре уредени, дори общинските, които не се водят особено луксозни. За душове и тоалетни няма да си говорим, просто приемаме, че това е даденост, и че навсякъде са чисти и винаги имаш на разположение топла вода. Освен това, на повечето имаш на разположение и перални (задействат се с жетон, купен от рецепцията), фризери, където можеш да съхраняваш хранителни продукти или да "заредиш" замразителите на хладилната чанта. Често има басейни (макар и малки), кътове за игра за деца, магазинчета за хранителни стоки ... Въобще, добре са уредени. За други страни нямам кой знае какви впечатления.

Има един пътеводител на "Мишлен" за френските къмпинги, безценен е.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

ERROR
ентусиаст

#2109444 - 18.05.2008 23:35 [Re: Ananda]

Е, аз имаах предвид за почивка на море. Там уединените места са много малко, а и къмпирането извън къмпинг е забранено. Но където и да съм, за повече от 1-2 нощувки не бих отишъл без палатка. По морето имаше такива, които спяха само с чували, така че не е невъзможно. А до нас също има гора, но да спиш навън, нещо повече - да живееш навън, когато не си на 20 мин. от дома, а на 200 км,....Е, както си решите. Аз съм закален, не ми е студено, понасям всякакви условия, но все пак палатката ми дава някаква автономност и някакъв първичен комфорт. Затова никога не съм си тръгвал преждевременно от почивка, дори винаги съм търсил възможност да остана до последния свободен ден.

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2109445 - 18.05.2008 23:49 [Re: Ananda]

Преспи най-напред една нощ на голата земя, преди да решиш, че нямаш нужда от чувал. Даже бих ти препоръчала и постелка да си подложиш отдолу, но първо опитай, тогава сама ще решиш какво ти трябва. Ако се събудиш на другата сутрин със схванат врат, няма да ти се размине пълната програма - чувал, възглавница, постелка.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
    #2109659 - 19.05.2008 12:26 [Re: Fleur interdite]

За легло в палатката винаги ползвам надуваем дюшек - имам такъв специален за спане, не пластмасов , а кадифен и ми е много удобен.
Предпазва и от схванати врат и другите части на тялото

--------------------
Выбpосить дypь из головы нетpyдно, но жалко!

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2110843 - 20.05.2008 22:07 [Re: Maz]

Хм.. хайде и аз да питам нещо

Някой има ли информация какви са цените н Градина и Смокиня? За палатка разбира се

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12209

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.