ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2428397 - 23.07.2009 22:20

Много се колебая... Гърция е много красива и заради това не мога да си избера дестинация за около 5-дневна почивка в края на август или началото на септември.
Иска ми се мястото да е подходящо за млади хора и да е популярна туристическа дестнация. Исторически забележителности и музеи не ми се гледат. Лежи ми се на плаж и ми се плува в море.
Имате ли подходящи предложения за нискобюджетна почивка, която можем да обсъдим заедно?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2428499 - 23.07.2009 23:22 [Re: Elle*]

Какво значи нискобюджетна? Хотели има за всяка кесия навсякъде из Европа, според мен основната разлика е в транспорта, т.е. цената на самолетния билет.

Ако бюджетът е най-важното, бих предпочел Турция.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Elle*
wrong
**

#2428548 - 24.07.2009 00:31 [Re: admiral]

Нискобюджетна значи да не е скъпа.
Хотели има всякакви, да - целта на темата е да ми препоръчате място. Географското понятие на "място". Ще оценя и препоръката на хотел и транспорт.
За Турция и дума не съм споменала. В заглавието на темата, а и в мнението си, съм посочила коя е желаната от мене дестинация.
Бюджетът не е най-важното. Важен е точно толкова, колкото и остналите неща, които правят една почивка да бъде по вкуса ми.
А на тебе скучно ли ти е?

Mde Tonka

**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2428550 - 24.07.2009 00:39 [Re: Elle*]

аз лично гърция си я харесвам ицяло за море включително и островите. ако искаж нощен живот иди на миконос, за спокойна почивка бих препоръчала сарти на средниа халкидики ръкав. невероятно месенце е от плажа се вижда третия ръкав с атонските манастири. водата е чудесна плажа също и където и да легнещ на плажа винаги имаш заведение което да ти обслужва нуждите.

Elle*
wrong
**

#2428906 - 24.07.2009 13:26 [Re: Mde Tonka]

Мерси! Намерих го на картата, ще потърся и малко снимки из нета.
А как стои въпросът с хапването по тези места?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2428908 - 24.07.2009 13:29 [Re: Elle*]

Elle, сега като се позамислих за това, което питаш, стигам до горе- долу това. Може би някъде по Халкидики наистина в този случай е по- добре, макар че островите няма спор са по- красиви.
Като дестинации за млади хора ми хрумват Миконос, Санторини,Родос, Крит. Бтв всеки гръцки остров поне столиците им са подходящи за млади хора- има заведения в изобилие и разнообразни като стил и бюджет. Проблемът с островите е обаче, че не може без автомобил или мотор. Да, има плажове и до столиците, но те не са обикновено най- красивите. И друг път съм казвала- най- хубавите обикновено са достъпни или само откъм морето или по много стръмни, бих казала опасни черни пътища. Но това не значи, че до градовете няма плажове. За Миконос и Санторини в момента вероятно трудно е да е на икономичен план човек, освен ако всичко- хотел, транспорт не му е осигурено от туристическата агенция. Погледнах и виждам, че на практика Тира е на стръмни скали и има шестотин и незнам колко стъпала до плажове. Изкачвала съм 300 на друго място и в жегите не е най- приятното занимание. Но пък Периса, плажът е близо.
Като по- икономичен остров, където съм била, бих препоръчала Наксос- пак е от цикладските. Имаше стаи от 45 до 100+ евро на ден в Хора / столицата/. Много заведения, плаж съвсем близо до центъра, стар град с тесни улички. Не беше и съвсем отдалечено- да не те излъжа, ако помня добре 5-6 ч. от Атина с кораб. Парос е по същия начин. Додеканезките острови, които се водят зелени, за разлика от цикладските, които са стъписващо, но красиво голи пък са много отдалечени. Поне 8 до 12 ч. е път с кораб или около 1 ч. със самолет на егейските авиолинии.
Към по- северните се сещам Закинтос / нямам идея как изглежда, но живот и здраве ще имам/, Лефкада- много красив, но не типа плажове, който търсиш, макар че столицата им е пълна с живот и плажовете имат чадъри, хора и тнт, но пак са доста извън населените места.
За Корфу ще ми е любопитно да разбера що за остров е, много го предлагат като дестинация в Бг.
Но няколко общи неща, които да имаш предвид в случай, че храната и хотела ги поемаш ти.
Дори и да има евтин хотел, храната не се вмества в съвсем икономично по нашите стандарти.
Една вечеря за двама варира от 30 до 50-60 евро в зависимост от мястото / острова/
Напитки по баровете около 7 до 15 евро.
Има и евтини варианти да се редуват със сандвичи и разните му пити, но е частично решение.
Най- големия проблем в този случай си остава факта, че превозно средство е нужно.
За Халкидики също нямам абсолютно никаква идея.

Пропуснах и нещо друго. Много е важно времето, с което разполагаш- както и да го смяташ от София до Атина и от там до съответен остров си е един загубен ден в път,в едната посока, независимо дали си със самолет. В случай, че ползваш комбиниран транспорт- самолет и кораб или кораб и автобус може и повече от един ден път да ти се стовари, а това значи минимум 2 дни загубени за цялата почивка.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Редактирано от Дзвер (24.07.2009 13:43)

Elle*
wrong
**

#2428932 - 24.07.2009 13:51 [Re: Дзвер]

Мерси, Дзвер. Аз също реших, че съм за "бърза" почивка. И повече почивка, по-малко пътуване. Санторини може и да почака, освен, ако не изпадне някаква супер промоция за 5 дни, но обикновено са по-дълги, предвид отдалечеността му от София. Ще следя през цялото време, защото съм сигурна, че ще ми хареса много.
За Додеканезките острови не съм срещала оферти от български туроператори. Все още не са популярна туристическа дестинация тук.
За Корфу знам, че пътят до там е много тежък и ще си го спестя. За Закинтос - нищо не знам. Дано някой да разкаже в темата по-надолу.
И за Тасос знам само местоположението му. Склонна съм да отида до Тасос, ако някой го рекламира във форума и се убедя, че си заслужава.
Освен островите и Халкидики, където вече съм била, има ли други подходящи за моята почивка от типа дълъг уикенд? Питането ми е към всички.

--------------------

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2429792 - 25.07.2009 00:07 [Re: Дзвер]

Цитат:

както и да го смяташ от София до Атина и от там до съответен остров си е един загубен ден

Обикновено полетите са последователни и пътуването всъщност с прехвърлянето може да е 3-4 часа само. Ако уцелиш промоция и си вземеш билета доста по-рано може да намериш за 210-220 евро до Родос и обратно и в зависимост от сезона. Мисля, началото и средата на септември е най-добре и можеш да намериш прилични оферти в нета. Има доста добри превози (по чужди думи), а кола под наем е минимум 35-40 евро на ден, но за 5 дни може и малко по-малко. За плажовете и заведенията няма да говоря-има каквото ти душа иска, всъщност писала съм доста по форума за Родос, така че да не се повтарям. Предимството е , че няма начин до (средата на) октомври да случиш лошо време, за разлика от п-в Халкидики, който по други показатели (близост, превоз, цени) е по-подходящ за търсеното от теб.
Като най-икономична почивка се смята в ол инклузив хотелите, но качеството на храната обикновено не е на високо ниво.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (25.07.2009 00:10)

Elle*
wrong
**

#2429982 - 25.07.2009 12:09 [Re: Shogoun]

Много ми се ходи в Родос и някой ден... ще видим.
Сега определено не търся варианти със самолети, кораби и рента-кари. Цените, които посочваш като примерни за самолетните билти са горе-долу сумата, която съм готова да дам за цялото пътуване, (без да включвам шопинга и джоб парата, щото това е много относително и разтегливо).
А в този ред на мисли... въпросче към вас, живеещите в Гърция, как са цените по заведенията и удоволствията през това кризисно лято? В България, струва ми се, не е много скъпо и няма някаква чувствителна разлика от заведенията в София и по морето (Варна, Слънчев бряг, Лозенец).
Всякакви идеи са добре дошли и са ми от полза, докато се ориентирам накъде да тръгнем и къде ще е най-добре да си разхождаме банските, да се снимаме и да се къпем в морето. Ето това е, което търся и очаквам в този конкретен случай.

--------------------

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2430374 - 25.07.2009 22:19 [Re: Elle*]

Съжалявам, че ще те разочаровам, а и се надявам да греша за северна Гърция(най-общо), но мисля че с 220 евро трудно би могла да изкараш 5 дена където и да е край морето, особено ако включваш и пътя. В този случай най-добре е да търсиш в Халкидики и да наемеш стая или студио. Така, ще имаш възможност да си приготвяш някои неща сама за храна, кафе и т.н. За съжаление въпреки кризисното лято, както и Дзверчето каза цените по курортите са си соленички. Собствениците нещо не се дават и не разбират проблема май, или опитват да грабнат каквото могат.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14932

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.