ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2637130 - 02.06.2010 23:17 [Re: Shogoun]

Щото тя си го е харесала Няма начин на всеки тук да обяснявам кой друг е по-добър

А ти ако искаш й предложи

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2637495 - 03.06.2010 18:44 [Re: Тaис]

Ти имаш набито и професионално око и ми беше интересно как определяш добрия избор? От професионална гледна точка как стоят нещата? Иначе е ясно, че щом си го е харесала за нея е добър избор, аз само си любопитствам ей така
За хотела- хотела е около 40-годишен, един от първите построени още по време на хунтата с не съвсем чисти пари (ако може да има някакво значение) и специално разрашително, защото е 20-етажен, най-високата сграда на острова. Тук поради земетресенията е разрешено строителство до 4 етажа, не че не измислят разни номера и няма да видиш и 6-етажни сгради уж с подземни и приземни етажи. Построен е по италиански проект, говори се, че е върху някакви варели за предпазване. През годините е обновяван разбира се, бунгалата са по-нови и супер лукс, фоайетата също са обновени скоро, басеините са на високо ниво, има и покрит с олимпийски размери, ползва се за конференции често, защото има големи и добре обурудвани зали, доколкото съм чувала от стаите може да се иска още, но там не съм влизала. Изобщо си е един 5-звезден хотел, но нищо особено, камо ли фасадата. Намира се извън, но недалеч от града. Най-голям недостатък за мен е лошия плаж, който иначе е през пътя. Дълбоко и каменливо море и плаж, почти винаги духа от север-северозапад и има вълни, затова пък е рай за сърфистите.
Ако непременно човек иска да си похарчи парите за много голям 5-звезден хотел бих препоръчала Родос Паладиум http://www.harmonyresorts.gr/en/RP_Home.php ....

http://www.rodos.com/htlDL-rh.htm

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

natali.greec
неориентиран

Регистриран: 30.05.2010
От: GREEC THESSALONIKI
    #2637689 - 03.06.2010 23:19 [Re: Shogoun]

момичета,аз съм си избрала ВИП суита в ниските построики с басейн,
а що се отнася до хотела го знам,а и специално на тях им се правиха подобрения и вътре са доста луксозни,а що се однася до плажаве не ме нълнуват толкова много,но аз знам и къде се намират хубавите плажове, аз всяко лято правя по 60 -70 бани , а там има какво да се гледа,да не говорим,че хората които са били досега там са останали възхитени,а отделно си имам и кола под наем,затова няма какво да ме притеснява, а що се однася до другия хотел ,го знам много добре!

Тaис
хетера

#2637726 - 04.06.2010 01:06 [Re: Shogoun]

Няма универсално определение за добър избор, просто защото критериите на всеки са различни. За тази година съм подбирала хотели за там точно по различни критерии и не само ценови, разбира се Това, което би ми харесало на мен няма значение ако клиента си е харесал друго. Друг е въпроса ако трябва да препоръчам... почва се един разпит като при лекар, докато се ориентирам какво се харесва
Виж, за мен по принцип островите са нещо, на което се ходи да се скита. А оттам нататък лукса е нещо, което е бонус ако човек може да си го позволи.
По-странно ми звучат хора, които питат за острови и искат хотели с пясъчен плаж и на база АІ, било то и ако са с деца. И винаги се чудя ако няма да излизат от хотела (щото общо взето това е презумпцията или поне за повечето време) защо всъщност отиват там?! Но отново опираме до желания. И като има хотели, които го предлагат... предлагам го и аз и най-много да намекна за моето мнение или просто си премълчавам.

--------------------

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2638045 - 04.06.2010 16:50 [Re: Тaис]

Да, права си естествено, и аз ако трябваше да препоръчам бих го направила с удоволствие, но първо бих попитала какво иска и очаква човек от почивката си. Затова и поставих условието - голям , 5-звезден. Мисля, че са малко хората, които не си броят парите и ако имам определена сума бих предпочела повече дни в макар и не луксозен хотел, интересува ме да е чисто и уютно, ТВ, нет, климатик и да скитосвам повечето време. Но всеки сам решава и всяко решение е уважително .
Всичко това го казах и защото могат да се намерят съвсем прилични цени в още по-прилични хотели, тоест Родос не е недостъпен, а си заслужава

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2640348 - 08.06.2010 17:57 [Re: Тaис]

хотелите AI са обикновенно много изгодни като цена ,а оттам насетне човек може да си наеме кола и да обикаля -мисля че е най-икономичното решение,като се има впредвид че е включен и полета
Аз бях преди години в Lindos Princess в Родос в такава формула и ми хареса защото са постройки на 2 етажа и не прилича на многоетажен блок както много други хотели които видях там (на мен поне не ми дават чувство че съм на почивка такива постройки ),ползвахме го за база за обикаляне както много други туристи;
много са малко тези които не излизат извън границите на комплекса,независимо с деца или без.

Но не бих повторила на гръцки о-в такъв голям хотел,нито толкова туристически о-в,където поне аз не усетих почти нищо типично...

след наколко дена отивам през Санторини в Милос в търсене на истински незастроен такъв - дано го намеря

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

luce

#2640351 - 08.06.2010 18:04 [Re: natali.greec]

защото са много туристически тези отрови,посещават се от страшно много години и вече нямат какво да предложат...малките о-ви са все още такива каквито винаги са били, автентични и не гърми музика от сутрин до вечер по плажовете...разбира се зависи кой какво търси.
На мен поне шумния пълен с дискотеки Римини пренесен на гръцките о-ви не ми допада никак

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Тaис
хетера

#2640559 - 08.06.2010 23:11 [Re: luce]

Е, ако не друго, поне ще видиш къде е намерена Венера Милоска
А ако искаш неразорани още острови, прескочи от другата страна, пак на Кикладите - Наксос. Нищо, че е най-големият от групата, все още не е напъплен от туристи масово Макар, че италианците май са навсякъде вече ...

--------------------

luce

#2640586 - 09.06.2010 00:31 [Re: Тaис]

да , и аз се сетих за тази венера милоска

Наксос и Иос са във каталозите на всички т.о. и то с чартърни полети....няма спасение

Парос е сред спокойните доколкото изглежда

--------------------

Тaис
хетера

#2640660 - 09.06.2010 09:33 [Re: luce]

Иос неофициално се води мястото за младежи и за 24-часов купон А Наксос със сигурност при вас много го има, защото партньорите ми за Наксос и Парос работят основно с италианци и... да Парос е по-малък, също много хубав
До другата седмица мисля, че ще мога да ти дам на едно място сбита информация с есенцията на всеки от островите... Аз самата подготвям такава за нашия сайт. Иначе за сега Милос... на мен лично Милос ми е за ходене за 1 ден, но ти ще кажеш после повече

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.